انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ساخت Apple ID بدون کارت اعتباری و تلفن معتبر

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

ساخت Apple ID بدون کارت اعتباری و تلفن معتبر

پستتوسط Ali.Rastegar » 19 مارس 2019, 21:32

سلام دوستان،

ظاهرا داره زندگی برای مایی که داخل ایران هستیم روز به روز سختتر میشه، اپل داره کم کم تایید هویت دو مرحله‌ای رو اجباری می‌کنه و چون پیش‌شمارهٔ ایران توی لیستش نیست به مشکل جدی خواهیم خورد.
الان برای ساخت اکانت جدید دیدم که با Mac App Store نسخهٔ High Sierra بدون ارسال کد با SMS یا تماس تلفنی اکانت نمی‌ساخت.
ممکن است برای گوشی‌های دارای iOS به‌روز هم اینطور شده باشد، امتحان نکرده‌ام.
فکر کردم چه کاری ممکن است هنوز جواب دهد، گفتم شاید مثل قبل با iTunes یک اپ مجانی را بخواهیم دانلود کنیم و از این طریق اکانت بسازیم شدنی باشد، که می‌دانید در نسخه‌های اخیر App Store از iTunes حذف شده است.
خوشبختانه هنوز اپل iTunes 12.6.5 را که App Store داشت برای دانلود گذاشته (اگرچه نوشته با Mojave سازگار نیست)، روی High Sierra دانلود و نصبش کردم و اکانت بدون تایید شماره تلفن ساخته شد.

پس مراحل به طور خلاصه:
- دریافت iTunes 12.6.5 از سایت اپل (لطفا لینک به دانلودش از سایت اپل ندهید، با سرچ راحت پیدا می‌شود، نمی‌خواهم یک درصد این تاپیک توسط کسی در اپل دیده شود و این گزینه از بین برود).
- پیدا کردن یک اپ مجانی در App Store روی iTunes و زدن دکمهٔ Get.
- ساخت اپل آی‌دی جدید با انتخاب Create Apple ID.
- انتخاب None برای شیوهٔ پرداخت.

این شیوه هم شماره تلفنی مطابق با شهر و کشور انتخابی می‌خواهد، ولی می‌توانید مثلا شمارهٔ یک پارک را در آن شهر بدهید و چون تایید دومرحله‌ای نمی‌خواهد مشکلی پیش نخواهد آمد.

البته که ممکن است روزی اپل این تایید هویت دومرحله‌ای را برای کاربران موجود هم اجباری کند، که در این صورت بسیاری از ما دسترسی به اکانتهایمان را برای همیشه از دست خواهیم داد!
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پاسخ: ساخت Apple ID بدون کارت اعتباری و تلفن معتبر

پستتوسط AliGhz » 26 مارس 2019, 13:47

سلام علی عزیز. واقعا این کارهای اپل عموما حرص‌درآر است! من یک بار تایید دو مرحله‌ای اپل را فعال کردم، اما چون رومینگ شماره کانادایی در ایران کار نمی‌کند، آن را غیرفعال کردم. گوگل، جز اینکه با شماره‌های ایرانی کار می‌کند، چند گزینه دیگر برای تایید دو مرحله‌ای جز ارسال پیامک هم دارد. چون واقعا ممکن است در مواردی آدم امکان دریافت پیامک را نداشته باشد. امیدوارم اپل از خر شیطان پیاده شود و یک کارهایی را مثل آدمیزاد انجام بدهد. هرچند از این اپل، چنان رویکردی بعید است!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پاسخ: ساخت Apple ID بدون کارت اعتباری و تلفن معتبر

پستتوسط saeidk » 26 مارس 2019, 22:29

یعنی واقعا یک نفر ایرانی در آنجا نیست که به آنها بگوید میلیونها نفر در ایران دارند رنج می کشند و این سخت گیری هیچ لزومی ندارد و ربطی هم به تحریم ندارد
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان