انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کیندل فایر یا آیپد؟

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

کیندل فایر یا آیپد؟

پستتوسط نیما » 27 اوت 2018, 17:03

اگر شما بودید یک کیندل ۸ اینچی می‌خریدید یا آی‌پد مینی ۴؟

اولین نکته برای من قیمت کیندل هست که حدود ۱/۳‌ام قیمت آی‌پد هست و این خیلی جذابه. اما وقتی صحبت به نرم‌افزار‌های هر دو دستگاه می‌رسه من قدری تردید می‌کنم. من با کیندل کار نکردم اما احساسی که در مورد سیستم‌های نرم‌افزاری غیر اپل دارم این هست که معمولا با نرم‌افزار‌های ضمخت و غیر یک‌پارچه باید سر و کله بزنم و عملا بیشتر از این که کارهام رو انجام بدم درگیر این حاشیه‌های بی معنی می‌شم.

البته آینده آی‌پد مینی و ضعیف‌تر بودنش در برابر بقیه آی‌پد‌ها هم محل فکر هست. من فکر می‌کنم اندازه ۸ اینچ خیلی راحت تره برای در دست گرفتن (من قبلا یک نوک ۱۰ اینچی داشتم و بنظرم بزرگ بود) اما انگار اول خیال دادن نسخه جدید برای آی‌پد مینی رو نداره و احتمالا صبر کردن برای نسخه جدید بی فایده هست.

این طور که آمازون ادعا می‌کنه کیندل فایر ۸ تا ۲ برابر آی‌پد مینی ۴ شارژدهی داره و این خیلی خوبه. اما این که با این شارژ ۲ برابری من چقدر لگ و کاهش کیفیت نمایش (خوب نمی‌دونم استفاده از نمایشگر HD‌ برای این سایز چقدر بد جلوه می‌کنه! شاید هم خوب باشه)رو بدست میارم هم مشخص نیست.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پاسخ: کیندل فایر یا آی‌پد؟

پستتوسط نیما » 27 اوت 2018, 21:47

من یکم با خودم فکر کردم، شاید با این قیمت اصلا نباید مقایسه کرد و فقط کیندل رو خرید، ولی ممکنه بعد مدنی بفهمم یک وسیله اضافی اضافه کرده ‌ام.
نماد کاربر
نیما

پاسخ: کیندل فایر یا آی‌پد؟

پستتوسط Arzhang » 28 اوت 2018, 04:53

نیما جان
اگه تصمیمت رو گرفتی و خریدی ما رو هم از تجربیاتت بی‌نصیب نذار.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پاسخ: کیندل فایر یا آیپد؟

پستتوسط نیما » 08 اکتبر 2018, 22:06

من یکم در مورد کیندل فایر اچ‌دی ۸ جدید (نسل ۸ام) گیج شدم. انگار تفاوت خاصی با نسل ۷‌ام نداره. باطری نسل ۷ حدود ۱۲ ساعت کار می‌داد و نسخه جدید ۱۰ ساعت. سیستم نرم‌افزاری نسل ۸ هم گویا نسخه ۶ هست و نسل قبل ۵ بوده. آیا چیز دیگه‌ای هم هست؟
خب من مقداری دقت کردم و متوجه شدم دوربین جلو هم بهتر شده و با نسخه ۶ سیستم‌عامل یکسری ویژگی برای کار بدون دست با الکسا فراهم می‌شه. امکان دیگه استفاده از ۴۰۰ گیگ حافظه جانبی هست که حداقل برای من با ۲۵۶ گیگ نسخه قبلی تفاوتی نداره.

الان کیندل نسل ۸ بهتر شده یا بدتر؟

این طور که من دیدم نسخه نسل ۷ را می‌شه نصف قیمت خرید که جذابه (احتمالا بعد از ته کشیدن نسخه ۷، بروز‌رسانی برای سیستم عامل داده بشه).

نظرتون چیه در مورد نسل ۸‌ام؟ بنظرم خرید نصف قیمت نسل ۷ توجه پذیره.
نماد کاربر
نیما

پاسخ: کیندل فایر یا آیپد؟

پستتوسط نیما » 23 مارس 2019, 19:12

خب من بعد از مدت‌ها دوباره از کیندل می‌نویسم.

امروز پسش دادم.

دستگاه روز اول بنظرم چابک بود اما کیفیت نمایشگر بد بود (وقتی چشم عادت می‌کنه به صفحاتی به ۴۰۰ یا ۵۰۰  dpi سخته تحمل این کیفیت و یکم احساس می‌کردم سرم درد می‌گیره). فاصله زیادی هم بین نمایشگر و دیجیتایزر بود که حس تبلیت‌های بی‌نام و نشون چینی رو به آدم میداد.

دستگاه بعد از چند روز و نصب برنامه‌ها و کار کردن کند شد بنظرم. نرم‌افزار‌های خود آمازون هم خیلی جالب نبودن و محدود. من سراغ اضافه کردن گوگل پلی رفتم که موفق نشدم (خیلی تلاشی هم نکردم البته).

حقیقتا دستگاه جون داری نیست و بهترین کارایش اینه که کتاب بخونی و در برنامه‌های دیگه اعصاب خردکن هست.

بنظرم آمازون تلاشی برای بهبودش نکرده، حداقل حساب کتاب کرده دیده صرفه نداره. کلی حاشیه اضافی که نه داخل دستگاه اون قسمت چیزی هست و نه بیرونش (فقط پلاستیک مخصوصا سمت پایین دستگاه).

+ نکته مثبتش شارژ دهی باطری بود که البته ۸ ساعتی طول میکشد شارژ بشه.

بعد مدتی هم شارژ نمیشد و شارژ نگه نمی داشت. که کار به تعویض کشید و جایگزین یک کیندل ریفابریش دادن و اصلا خوشم نیومد و اون رو هم پس دادم.
نماد کاربر
نیما

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان