انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

حذف برنامه‌های ایرانی از اپ استور

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

حذف برنامه‌های ایرانی از اپ استور

پستتوسط alireza3335 » 29 ژانویه 2017, 20:47

علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پاسخ: حذف برنامه‌های ایرانی از اپ استور

پستتوسط pooriya.kh » 29 ژانویه 2017, 23:02

من هم الان خبر رو دیدم! جالبه! بسیار جالبه!
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط perse » 30 ژانویه 2017, 00:03

نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پستتوسط nasraa » 30 ژانویه 2017, 23:25

ما را بگو که دنبال رسمی شدن زبان فارسی آیفون بودیم
:sob:
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط hamidrezamt » 02 فوریه 2017, 14:48

ظاهراً صرفاً اپلیکیشن دیجیکالا از اپ‌استور حذف شده، در Apple Store Review Guidelines در قسمت payment آمده:
[نمایش]
In-App Purchase:
If you want to unlock features or functionality within your app, (by way of example: subscriptions, in-game currencies, game levels, access to premium content, or unlocking a full version), you must use in-app purchase. Apps may not include buttons, external links, or other calls to action that direct customers to purchasing mechanisms other than IAP.

و
[نمایش]
Physical Goods and Services Outside of the App:
If your app enables people to purchase goods or services that will be consumed outside of the app, you must use purchase methods other than IAP to collect those payments, such as Apple Pay or traditional credit card entry. Apps may facilitate transmission of approved virtual currencies (e.g. Bitcoin, DogeCoin) provided that they do so in compliance with all state and federal laws for the territories in which the app functions.

این مورد اخیر مستقیماً وصل شدن اپ دیجیکالا به درگاه «شاپرک» را نشانه گرفته.
این قانون از ۵ سال پیش از سوی اپل مصوب شده و چیز جدیدی نیست. اپل به هیچ برنامه‌ای اجازه پرداخت خارج از In App Purchase و درگاه‌های پرداخت مورد تأیید خود را نمی‌دهد.
MacBook Pro Retina MR932 (2018), macOS Sonoma
iPhone 13 Pro, iOS 17
iPad Pro 9.7", iOS 17
نماد کاربر
hamidrezamt

پست‌ها : 131

پستتوسط perse » 02 فوریه 2017, 18:25

یعنی برای مثال شما از برنامه‌های مشابه، خرید آنلاین کنید اپل درصد خودش رو برمی‌داره ؟! فک نکنم
نماد کاربر
perse

پستتوسط Amir_S » 02 فوریه 2017, 23:15

نه!
من هم یادم می‌آید، چند سال پیش که بیت‌کوین و خرید با آن به شدت باب شده بود، تعدادی از فروشگاه‌ها امکان پرداخت با پول‌های مجازی رو اضافه کردند. مدتی بعد اپل این بند را در شرایطش گذاشت که فروشنده‌های کالا‌های فیزیکی فقط اجازه دارند از طریق درگاه‌های معتبر و تایید شده بانکی پول دریافت کنند.
هدف هم جلوگیری از معاملات غیر مجاز و پول‌شویی بود.
ظاهرا به استناد این بند، می‌توان اپ‌هایی را که درگاه پرداخت متفرقه (مثل بانک‌های ایران) دارند را رد صلاحیت کرد.
البته با توجه به شرایط خاص ایران، که فقط هیمن یک راه را دارد و اهمیت این موضوع برای فروشنده‌های ایرانی (بویژه تجارت‌ها بزرگ مثل دیجیکالا یا اسنپ)، می‌توان امیدوار بود که با رای‌زنی با مدیران رده‌بالاتر بتوانند این مشکل را برطرف کنند.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط alireza3335 » 06 فوریه 2017, 09:33

خیلی عجیب است. چون الان خیلی از اپ ها مانند تپ سی، اسنب، نت برگ، تخفیفان، فیدیبو، طاقچه و غیره از این قابلیت استفاده می‌کنند ولی اپل فقط یقه دیجی کالا را گرفته است. البته شاید تراکنش‌های دیجی کالا خیلی بالا بوده و نسبت به بقیه معروف‌تر بوده که اینطور شده و آن‌ها زودتر فهمیده‌اند.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Amir_S » 11 آوریل 2017, 15:10

امروز دیجیکالا به اپ‌استور برگش!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط perse » 23 اوت 2017, 02:01

شمشیر آویخته اپل بر سر کسب‌وکارهای ایرانی
http://digiato.com/article/2017/08/22/% ... %88%d8%b1/
نماد کاربر
perse

پستتوسط pooriya.kh » 25 اوت 2017, 09:50

مقاله های نیویورک تایمز و مک رومز
https://mobile.nytimes.com/2017/08/24/technology/apple-iran.html?referer=

https://www.macrumors.com/2017/08/24/apple-removing-iranian-apps-from-app-store/

اسنپ هم حذف شد! علاقه من به اپل از مدت ها پیش در حال کاهش بود که با این اتفاقات سرعت بیشتری پیدا کرده! اول حذف اپلیکیشن های وی پی ان در اپ استور چین و بعد هم این اتفاق!
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط saeidk » 25 اوت 2017, 10:37

با این برنامه ها می شود بمب اتم ساخت حملات تروریستی ترتیب داد و... بدیهی است که باید به سرعت حذف شوند.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ahmad » 25 اوت 2017, 16:11

امروز مطلبی در همین مورد در سایت بی‌بی‌سی فارسی منتشر شده بود.
متن پایین از سایت بی‌بی‌سی فارسی می‌باشد.
اعتراض ایران به حذف اپلیکیشن‌های پرطرفدار
وزیر ارتباطات ایران از اقدام اپل برای حذف اپلیکیشن‌های پرطرفدار ایرانی به دلیل تحریم انتقاد کرده و گفته این موضوع را پیگیری خواهد کرد.
بر اساس گزارش‌ها، از پنج‌شنبه دوم شهریور، اسنپ و چند اپلیکیشن ایرانی پرطرفدار دیگر از فروشگاه اینترنتی اپل حذف شده است. اسنپ از ابزارک‌های پرکابرد برای گرفتن تاکسی در ایران است.
شرکت آمریکایی اپل به طراحان اپلیکیشن‌های ایرانی پیام داده که "بر اساس قوانین تحریم آمریکا، فروشگاه اپل نمی‌تواند میزبان و توزیع کننده اپلیکیشن‌هایی باشد که توسط شرکت‌های مرتبط با کشورهای تحت تحریم آمریکا، طراحی شده است."

امروز، جمعه سوم شهریور، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، این پاسخ شرکت اپل را "غیردقیق" توصیف کرده و نوشته بعضی از اپ‌های حذف شده، تبادل مالی نداشته‌اند.

آقای آذری جهرمی دیروز در توییتر نوشته بود: "۱۱ درصد سهم بازار گوشی ایران متعلق به اپل است. احترام به حقوق مصرف کننده امروزه یک اصل است که اپل رعایت نکرده. حذف اپ‌ها را پیگیری حقوقی می‌کنیم."

'شرکت اپل که از قوانین تحریم آمریکا علیه ایران پیروی می‌کند، در ایران دفتر رسمی ندارد، اما محصولات این شرکت به‌ویژه آیفون خرید و فروش می‌شود.

مهدی تقی‌زاده، طراح و مدیر اپلیکیشن دلیون، که از ابزارک‌های سفارش آنلاین غذا است، پیش‌تر از حذف این اپلیکیشن خبر داده و از امضای طوماری حمایت کرده بود که برای اعتراض به تیم کوک، مدیرعامل اپل، نوشته شده است.

تاکنون بیش از ۲۳۰۰ نفر این طومار را امضا کرده‌ و از تیم کوک خواسته‌اند که حقوق مشتریان اپل را به رسمیت بشناسد و اپلیکیشن‌های ایرانی را حذف نکند.

در این طومار خطاب به آقای کوک نوشته شده که در ایران حدود شش میلیون نفر مشتری اپل هستند و در حالی که متوسط درآمد ماهانه حدود ۴۷۰ دلار است، به طور متوسط حدود دو برابر آن یعنی ۸۵۰ دلار برای خرید یک آیفون پول داده‌اند.
بهمن ماه سال قبل هم شرکت اپل بعضی از اپلیکیشن‌های ایرانی را حذف کرده بود.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ahmad » 25 اوت 2017, 16:14

دوستان گرامی
توصیه می‌کنم که شما هم به آدرس پایین مراجعه کرده و این طومار را امضاء کنید. من اینکار را انجام دادم.

https://www.change.org/p/tim-cook-stopr ... e-appstore
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Arzhang » 25 اوت 2017, 17:40

احمد جان ممنونم. من هم امضا کردم. به نظرم این رفتار کثیف اپل به این دلیل است که می‌داند صدای آن شش میلیون نفر داخل ایران به هیچ جایی نمی‌رسد. راستش من خیلی عصبانی هستم. خیلی دارم به این فکر می‌کنم چرا باید پولم را به پای کمپانی‌ای بریزم که اخلاق برایش جایگاهی ندارد؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

بعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان