انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیفون ۷

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: آیفون ۷

پستتوسط AliGhz » 18 سپتامبر 2016, 03:12

من هم امروز در اپل استور کمی با این دو مدل جدید کار کردم. هر دو سبک بودند، اما به نظرم مدل ۷+ همچنان گنده است و برای یکدستی کار کردن راحت و خوش دست نیست.

موافقم که مدل جت بلک بسیار نازیبا (و حتی چیپ) بود؛ و کلی بالا و پایین اش کردم که مطمئن شوم واقعا همان جت بلک است! پر از اثر انگشت هم بود.

دکمه هوم کمی غریب است... هرچند مدت هاست دکمه هوم آیفون من از کار افتاده و یادم رفته که دکمه هوم واقعی چه حسی داشت!

عکس هایی که گرفتم، احساس کردم پراسس روی عکس ها خیلی زیاد است. آن شارپنس و طبیعی بودن را حداقل در این چند عکس هول هولی و دم دستی، حس نکردم.

بی سیم شدن هدفون هم که... ولی کم کم این هم جا می افتد. خوشحالم که اپل هنوز انقلاب گر است :)

پ. ن.:
۱. صحبت های فارسی بین مشتریان به میزان معتنابهی شنیده می شد؛ طوری که آدم گاهی حس می کرد در یکی از فروشگاه های «پایتخت» است!
۲. امروز دو تا مامور سکیوریتی در اپل استور و کنار میز آیفون ها بودند. قبلا نوشته بودم که در همین اپل استور چطور «مداد»ها ول بودند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط nasraa » 18 سپتامبر 2016, 09:26

AliGhz نوشته است:[نمایش]
من هم امروز در اپل استور...
...

عکس هایی که گرفتم، احساس کردم پراسس روی عکس ها خیلی زیاد است. آن شارپنس و طبیعی بودن را حداقل در این چند عکس هول هولی و دم دستی، حس نکردم.
...
...
.

...اين موضوع كمي من را نگران كرد. يكي از دل خوشي هاي من از آيفون، طبيعي بودن رنگها و شارپنس بالا و پردازش كم و طبيعي اش روي عكس هست. مثلا من با تصاوير 20 مگاپيكسلي گوشي هاي سوني هيچ وقت كنار نيامدم. من با گوشي آيفون 5s خيلي عكس ميگيرم و گاهي ديگران درباره بعضي از عكسها باور نمي كنند كه با گوشي گرفته شده است.
گوشي هاي سامسونگ هم از نظر شارپنس خوب هستند و عكسهاي خوشگلي ميگيرند. دقيقا همين كلمه " خوشگل"!!!. يعني رنگها طبيعي نيست، خوشگل است!!!
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Amir_S » 18 سپتامبر 2016, 11:51

خبر خوب آن است که عکس خام (با فرمت دیجیتال نگاتیو (DNG)) هم گویا می‌شود گرفت و بعد با مثلا لایت‌روم (یا خود photos) پردازشش کرد!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 18 سپتامبر 2016, 17:42

همانطور که نصرا میگوید منهم متوجه شده‌ام که مثلا سونی این کار را با دوربین‌هایش میکند که غلظت رنگها را بالا میبرد، کنتراست سیاه را زیاد میکند و مخصوصا رنگ پوست را انگولک میکند تا جوش و چین و چروک را بپوشاند.

مطمئنم که در آیفون ۷ از این کثافتکاری‌ها خبری نباید باشد. چون اگر بود تا حالا خبرش در آمده بود. تا اینجا همه جا تعریفش بوده.

چیزی که هست این است که کلا دوربین عکاسی دیجیتال بدون نوعی پردازش عکس در دوربین وجود ندارد و عملی نیست. اما پردازش داریم تا پردازش. و همانطور که امیر گفت امکان داشتن عکس خام هم بسیار عالیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliGhz » 18 سپتامبر 2016, 19:50

دیروز نزدیک بسته شدن فروشگاه بود و فرصت زیادی نداشتم که با آیفون‌ها کار کنم. عکس‌ها را هم نمی‌شد برای خودم ایمیل کنم تا سر فرصت ببینم :) ولی چند تا عکسی که گرفتم ــ و هر چه بررسی کردم فیلتری یا چیزی فعال نبود و در واقع عکس معمولی دوربین بود ــ طوری بود که انگار با فیلتر median در فتوشاپ، عکس‌ها «نرم» شده‌اند. مخصوصاً عکس‌هایی که موی آدم‌ها در آنها پیدا بود. البته روی این تجربهٔ غیردقیق و سریع من نباید حساب کرد، ولی چون برایم عجیب بود که چنین وضعیتی را در عکس‌ها ببینم، آن را نوشتم.

* حدود ۹ سال پیش که می‌خواستم دوربین بخرم، در نهایت بین یک SLR از نیکون و یک شبه SLR از سونی مانده بودم. آن موقع با برند نیکون آشنا نبودم و تحت تأثیر تبلیغات، سونی را خدای عکاسی می‌دانستم! (چون با معرفی دوربین‌های دیجیتال، سری CyberShot سونی هم خیلی گل کرده بود.) بعد که نمونه عکس‌های نیکون و سونی را با ابعاد اصلی در وب دیدم و مقایسه کردم، متوجه شدم که چقدر سونی روی اطلاعات ورودی به چیپ پردازش انجام داده و جزئیات بسیاری از دست رفته است (هرچند لنز دو دوربین اصلاً قابل قیاس نبود). علی ایحال، دیروز با دیدن عکس‌های آیفون‌های جدید، حس دیدن همان عکس‌های سونی بهم دست داد. البته امیدوارم من اشتباه کرده باشم.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Amir_S » 18 سپتامبر 2016, 22:23

اینکه می‌گویید عکس‌ها حتی در قسمت‌هایی که باید شارپ باشد نرم بوده، من را به این فکر می‌اندازد که یک جای کار ایراد داشته! چون الان گوشی‌های دیگر که این قبیل فیلتر‌ها را اعمال می‌کنند هم الگوریتم تشخیصی دارند و مثلا فقط پوست را سافت می‌کنند…
حدسم (مخصوصا از آنجا که روزهای اول است و خیلی مشتری تست زیاد دارند) این است که کسی با دست چرب روی لنز دست کشیده و یک لایه چربی روی آن مانده!
اینکار انقدر اثر قدرتمندی دارد که بعضی‌ها روی فیلتر UV وازلین می‌مالند که عکس‌هایشان سافت شود!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط eysun » 19 سپتامبر 2016, 01:26

https://youtube.com/watch?v=rHGV5YWFU2g

این ویدئوی مقایسه دوربین‌های آیفون۷ و گلکسی s7 مثالهای خوبی داره به نظرم.
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط amirazizi » 19 سپتامبر 2016, 01:27

Amir_S نوشته است:[نمایش]
اینکار انقدر اثر قدرتمندی دارد که بعضی‌ها روی فیلتر UV وازلین می‌مالند که عکس‌هایشان سافت شود!

دقیقا، تقریبا توی فیلمبرداری تمام تبلیغات یا فیلم های دیجیتال از فیلترهای FX و difuser استفاده میشه که تصویر رو یک مقدار نرم تر می کنه . بزرگترین مشکل دوربین های دیجیتال که البته توی چند تا دوربین مثل Arri Alexa, Arri Amira و BlackmagicDesign Ursa Mini 4.6 دیگه تقریبا به طور کامل رفع شده مشکل زیادی شارپ بودن تصاویره ، خیلی ها می گن تصاویر دیجیتال حس خوبی نداره . در واقع اون چیزی که دارند میگند اینکه خیلی زیادی تیزه و لطافت نداره و دقیقا همونطوری که گفتید با مالیدن وازلین به بخشی از لنز یا استفاده از فیلترهای مختلف درست میشه.

این تبلیغ Louis Vuitton ساخته Bruno Aveillan که کار بسیار خوبی هستش و بهترین تبلیغ abstract که من تا حالا دیدم با همین تکنیک فیلمبرداری شده و خیلی از نماها با لنز وازلین مالی شده گرفته شدند.

ورژن کمپانی
https://www.youtube.com/watch?v=QPzxmIWWep0

ورژن بلندتر
https://www.youtube.com/watch?v=NQlueM5ETYU
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Ilia » 19 سپتامبر 2016, 01:54

یادمه اولین عکسی که با آیفون پنجم گرفتم، بنظرم بطرز غیر عادی‌ای تار آمد. که با کمی دقت، متوجه شدم که روکش پلاستیکی روی آیفون را هنوز برنداشته بودم! :-)

این عکس‌ها که بنظر خیلی جالب می‌آیند:
http://www.espn.com/espn/feature/story/ ... 16-us-open
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Arzhang » 19 سپتامبر 2016, 03:29

Ilia نوشته است:[نمایش]
این عکس‌ها که بنظر خیلی جالب می‌آیند

چیزی که در این عکس‌ها توجه من را خیلی به خودش جلب کرد، داینامیک رِنج بالای آن‌ها بود. باورناپذیر است. البته تقریباً بدون شک این عکس‌ها در حالت HDR گرفته شده‌اند اما در هر حال نتیجه خیلی عالی‌ست. تنها عکسی که یک مقدار از کیفیتش کاسته شده، آن عکسی‌ست که جایگاه تماشاچیان در بخش عمده‌ی بالای عکس قرار گرفته و تنیس‌بازان در بخش کوچکی در پایین عکس‌اند. بخش تماشاچیان به وضوح دانه‌دار است. البته اختلاف دیافراگم این دو فضا لابد چهار استاپ هم بوده است!
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط nasraa » 19 سپتامبر 2016, 09:53

عكسهاي سايت espn خوب و بدون مشكل بنظر مي آيند. ولي اگر بخواهيم بازي pixel peepers راه بياندازيم، احتياج به عكسهاي سايز اصلي داريم.
در ضمن بخاطر ديافراگم بازتر در iPhone 7 سرعت عكس برداري سريعتر است. من exif يكي از عكس هايي كه تنيس باز را نشان مي داد، نگاه كردم: 1/894 ثانيه.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط perse » 19 سپتامبر 2016, 16:31

سلام دوستان این داستان صدایی که میگن آیفونهای جدید زیر فشار کاری شدید تولید میکنن چقد جدیه بنظرتون ؟
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پستتوسط eysun » 19 سپتامبر 2016, 19:00

perse نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان این داستان صدایی که میگن آیفونهای جدید زیر فشار کاری شدید تولید میکنن چقد جدیه بنظرتون ؟

من یه آیفون۷ دارم. وقتی پشت گوشی رو روی گوشم نگه دارم، حتی در شرایط کار معمولی (idle) می‌تونم صدای نویز خفیفی رو بشنوم. صداش خیلی خیلی شبیه صدایی هست که من از مک‌بوکم می‌شنوم وقتی نصفه شب هست و همه جا ساکت (نه صدای فن، صدایی که از cpu میاد).
نماد کاربر
eysun

پستتوسط perse » 19 سپتامبر 2016, 21:56

eysun نوشته است:[نمایش]

من یه آیفون۷ دارم. وقتی پشت گوشی رو روی گوشم نگه دارم، حتی در شرایط کار معمولی (idle) می‌تونم صدای نویز خفیفی رو بشنوم. صداش خیلی خیلی شبیه صدایی هست که من از مک‌بوکم می‌شنوم وقتی نصفه شب هست و همه جا ساکت (نه صدای فن، صدایی که از cpu میاد).

ینی شما دارید میگید که این مورد توی همه‌ی آیفون‌های جدید وجود داره ؟ تا جایی که من خوندم، گویا توی تعدادی از آیفون‌ها دیده شده.
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پستتوسط eysun » 19 سپتامبر 2016, 22:09

eysun نوشته است:[نمایش]

ینی شما دارید میگید که این مورد توی همه‌ی آیفون‌های جدید وجود داره ؟ تا جایی که من خوندم، گویا توی تعدادی از آیفون‌ها دیده شده.

والا من که به همه آیفون‌ها دسترسی ندارم!! ولی راجع به آیفون خودم این رو تجربه کردم. هرچند اگر گوشم رو به پشت آیفون نچسبانم اصلا قابل شنیدن نیست و اصولا من این رو مشکلی نمی‌دونم. :thumbs_up:
نماد کاربر
eysun

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان