انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چالش Apple با FBI

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

چالش Apple با FBI

پستتوسط alireza3335 » 29 مارس 2016, 11:02

من فکر می‌کنم واقعاً‌ اپل به عنوان یک پیشرو در IT با سرمایه‌داران و تصمیم‌گیران کلیدی امریکایی واقعاً‌ دچار مشکل شده. اینکه FBI خودش رو وارد این بازی کرده و اول دعاوی حقوقی راه‌انداخته و بعد خودش قفل آیفون رو شکونده خیلی به برند این شرکت ضربه می‌زنه. به هر حال همه این کارها می‌تونست بدون سر و صدا پیش بره که قطعاً‌ وقتی یک سال از اون حادثه تروریستی گذشته اتفاقاتی افتاده که باب میل طرفین نبوده و موجب شده تا این مسأله نه تنها رسانه‌ای بشه بلکه ابعاد وسیع‌تری از جمله تهدید علیه امنیت ملی ایالات متحده رو مطرح کنه.
حالا باید بگذاریم که زمان بگذره تا ببینیم چی میشه ولی من واقعاً ناراحتم بابت این موضوع.

http://www.latimes.com/local/lanow/la-m ... story.html
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پاسخ: چالش Apple با FBI

پستتوسط mj-bahmani » 29 مارس 2016, 12:19

اینطور که من شنیدم ، FBI از اپل خواسته که یک سیستم عامل واسشون بسازه که بتونن به اطلاعات ایفون یک تروریست دست پیدا کنند.
ساخت این سیستم عامل با ایجاد کردن درب پشتی تفاوتی نداره. اگه اینطور باشه که اطلاعات میلیون ها کاربر در سراسر دنیا به خطر میوفته.
امضا ندارم ، میشه انگشت بزنم؟

[url]http://www.axgig.com/images/46140187865985212090.jpg[/url]
نماد کاربر
mj-bahmani

پست‌ها : 7

پستتوسط Behnam » 29 مارس 2016, 12:27

اف بی آی پس از موفقیت در شکستن رمز آیفون آن تروریست [گویا با کمک یک شرکت اسرائیلی بنام Cellbrite] از دعوای حقوقی خود علیه اپل دست کشید.
http://www.theguardian.com/technology/2 ... ino-iphone
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط AmiN.D » 29 مارس 2016, 16:16

نزدیک به ۳ ماه پیش یک سخت افزاری معرفی شد که به صورت دیجیتالی تمام حالات رمزگذاری ممکن ۴ رقمی و در ایفون امتحان میکرد و به خاطر اینکه اتصال فیزیکی از طریق درگاه شارژ داشت میتونست از اون وقفه ای که در اثر پسورد اشتباه پیش میاد رو دور بزنه. احتمالا این ها هم به همین روش ها اینکارو پیش گرفتند که سریعتر از حد انتظار جواب داده.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط rezag5 » 29 مارس 2016, 17:10

خیلی دوست دارم بدونم اگر انفجار در خود ساختمان اپل اتفاق می افتاد و مثلا موقع ناهار جاناتان ایو در حال خوردن غذا با دخترش , قطع نخاع میشد و دخترش هم میمرد بازم اپل از این مسخره بازیا در میاورد ؟
حریم شخصی به شدت مهمه و باید حفظ بشه
اما نه برای کسی که برای رسیدن به احدافش حاظره سر ببُره
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط Ilia » 29 مارس 2016, 17:55

اتفاقا در موقع مواجه شدن با چنین مواردی هست که بایستی روی اصول ایستاد. وگرنه هر حق و اصل اولیه‌ای با این منطق زیر پا گذاشته میشه. یعنی میشه مردم رو بدون محاکمه در حبس نگه داشت، شکنجه یا اعدام یا تبعید کرد، بدون اجا‌زه وارد منزلشون شد یا در موردشون تبعیض نژادی و غیره قائل شد.

اپل این دور را به خاطر پس گرفتن درخواست نباخت، اما مقاومت موفقیت‌آمیز در مقابل همینجور مثال‌هایی که شما زدید و مخصوصا وقتی که واقعا دیر یا زود اتفاق بیفتند، بعید است.

با این منطق است که امثال دانولد ترامپ رأی می‌آورند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط alireza3335 » 29 مارس 2016, 20:40

اصن مسخره بازیه انگار
آب ریخته روی آیفونه و سوخته بعدش

http://www.newyorker.com/humor/borowitz ... ater-on-it

این پست طنز بوده
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط alireza3335 در 29 مارس 2016, 20:48.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط saeidk » 29 مارس 2016, 20:42

رضای گرامی فکر کنم شما اصلا با اون پرسش معروف مواجه نشده اید:
یک نفر بازداشت است و می داند که بمبی قرار است منفجر شود و خبر دارد و نمی گوید پس شکنجه لازم است تا او به حرف آید و جان دیگران را نجات داد
این استدلال در ظاهر موجه است اما راه را باز می کند تا هرکسی که به او ظن و گمان وجود دارد بازداشت شود و به احتمال این که چیزی می داند شکنجه شود و الی آخر
در این مورد هم اگر اپل همکاری کند فردا اف بی آی رمز یک نفر دیگر را می خواهد و الی آخر
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط rezag5 » 29 مارس 2016, 21:43

saeidk نوشته است:[نمایش]
رضای گرامی فکر کنم شما اصلا با اون پرسش معروف مواجه نشده اید:
یک نفر بازداشت است و می داند که بمبی قرار است منفجر شود و خبر دارد و نمی گوید پس شکنجه لازم است تا او به حرف آید و جان دیگران را نجات داد
این استدلال در ظاهر موجه است اما راه را باز می کند تا هرکسی که به او ظن و گمان وجود دارد بازداشت شود و به احتمال این که چیزی می داند شکنجه شود و الی آخر
در این مورد هم اگر اپل همکاری کند فردا اف بی آی رمز یک نفر دیگر را می خواهد و الی آخر

صحبت بازداشت نیست .
صحبت شکنجه نیست .
صحبت بازکردن گوشیه یک تروریست مُردس .
یه آدم کش که دست به قتل یه عده زده و جایگاه فکری و نوع اندیشه های خطرناکش مشخصه , مُرده و گوشی این آدم حاوی دیتاهای مهمیه .
این رو با شکنجه نباید مقایسه کرد . اینها 2 تا مقوله ی کاملا متفاوت هستن .
اپل داره فیگور روشن فکری میگیره به نظرم .
به قول ایلیا خیلی بعیده اگر مشکلی برای خودش پیش بیاد از این رفتار ها بکنه .
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط Ilia » 29 مارس 2016, 21:58

رضا جان حرف توی دهن من نگذار. منکه چنین چیزی نگفتم.

در این مورد من قبلا اینجا نوشته‌ام:
viewtopic.php?f=28&t=2281&start=105#p49592

و داستان فقط منحصر به این آیفون خاص نمیماند. سیستم قضایی آمریکا اینطور کار می‌کند که هر حکمی پیش‌زمینه میشود برای موردهای مشابه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Masiha » 30 مارس 2016, 11:40

به نظر من این دعوای زرگری اپل و اِف‌بی‌آی، در واقع آماده‌سازی و جلب رضایت اذهان عمومی برای سرک کشیدن در زندگی خصوصیشان، آن هم به صورت قانونی بود. چون همانطور که مستحضرید، ادوارد اسنودن و جان مک‌آفی قبلا گفته بودند که قفل آیفون بدون کمک اپل، قابل شکستن است.
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط saeidk » 30 مارس 2016, 14:05

شکنجه فقط یک مثال است. منظور این است که ابتدا به بهانه‌های خوب دستور سرک کشیدن به حریم خصوصی یک نفر آدم بد داده می‌شود و بعد این موضوع ادامه پیدا می‌کند به هرکسی که معلوم نیست اصلاً گناهکار باشد یا نه. (شبیه همان موضوع فیلم گزارش اقلیت).
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط iSam » 30 مارس 2016, 14:29

یکبار گفتم و بازم میگم، کسی برای سرک در زندگی شما از شما اجازه نگرفته و نمی گیرد و تمامی تحرکات هم در صورت لزوم زیر زره بین است و فقط یک بازی راه افتاده که برد دوطرفه دارد، سیاست ملت را انگشت به ... نگه داشته و اپل هم محبوب تر می شود و ملت هم فکر می کنند که حریم خصوصی دارند.
رضا جان من با شما موافقم، برای اینکه از شیطان حرف بکشی باید آویزانش کنی و هیچ حق بشری هم یک ابلیس ندارد!
در این زمینه هم از قبل قفل باز شده بود و اینها فقط یک جنگ زرگری بود و هست. دنیا و سیاستش هم منتظر نظرات و ما نمانده و مطمئن باشیم اگر لازم باشه دیگه اپلی هم نباشه، جمعش میکنن میره پی کارش. این یک لابی گری اقتصادی-سیاسی بود که جمع شد و رفت و اذهان عمومی هم حسابی تحت تأثیر قرار گرفت. فقط اینجاش از همه جالب تر هست که خود زرگران بی سر و صدا با یک پروپوگاندای کوچولو قائله را ختم کرده اند و اینجا شماها دنبال کودکی می گردید که دایه گی اش را بکنید!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط alireza3335 » 30 مارس 2016, 16:10

واقعاً بعضی از دوستان با این قضیه به دید خیلی ساده‌انگارانه‌ای برخورد می‌کنند که یا اطلاعات business یا technical کافی ندارند به نظرم. خیلی واضحه که میشه سؤیچ کرد به قفل‌هایی در لایه سخت‌افزاری یا مثلاً encryptionهای به‌روزی که درسته می‌تونه برای شرکت، ذینفع و مشتری هزینه داشته باشه ولی میتونه این رضایت خاطر رو برای مشتری ایجاد کنه که دستگاهش امنه و هیچ کس نمیتونه به «بعضی» از محتویاتش دسترسی داشته باشه. حالا ممکنه اپل هم میتونسته این کار رو انجام بده و انجام نمیداده، چون شاید یه سری بده بستان با FBI داشته و بعداً به مشکل خوردن، یا اینکه واقعاً میخوان به این مسأله ورود کنند. اگه موضوع مشکل با FBI باشه که یه جنگ واقعی رخ داده و برند اپل قطعاً‌ تحت تأثیر این ماجرا قرار می‌گیره. اگه موضوع ورود به این مسأله باشه که شرکت‌های تکنولوژی بخوان اطلاعات رو داوطلبانه در اختیار سرویس‌های جاسوسی قرار بدند که مسأله خیلی ساده‌ایه. درهای کسب‌وکار همواره برای شرکت‌هایی که نوآوری انجام میدن و رضایت مشتری رو بیشتر فراهم میکنن بازه. خب یه شرکتی میاد که ادعا میکنه امن‌ترین تلفن همراه رو داره و هیچ کس حتی خودش هم اگه مشتری نخواد نمیتونه قفلش را بشکنه. در این مسأله هم واقعاً به برند شرکتی مثل اپل یا هر شرکتی که به صورت داوطلبانه (ممکنه تحت یه جنگ زرگری باشه) اطلاعاتش رو در اختیار این سازمان‌های جاسوسی میگذاره ضربه می‌زنه.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط Behnam » 31 مارس 2016, 02:50

موضوعی که در جایی ندیدم به آن پرداخته شود ولی به گمان من محوریت دارد business model و وابستگی شدیدی است که صنایع تکنولوژیک امریکا و در رأس آنها اپل، به بازار تولید و مصرف چین پیدا کرده‌اند. این وابستگی طبعاً موقعیت این شرکت‌ها را در مقابل اعمال نفوذ دولت چین شکننده کرده است و باید روی طناب بسیار باریکی حرکت کنند. راه حلی که اپل ظاهراً به آن رسیده بود این بود که اگر اپل توان شکستن رمز محصولاتش را از خودش هم سلب کند، طبعاً فشاری هم از سوی دولت چین متوجه آنها نخواهد بود. ولی قضیه به آن شکلی که آنها امید داشتند پیش نرفت.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

بعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان