انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تغییر رمز مربوط به restriction در iOS

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

تغییر رمز مربوط به restriction در iOS

پستتوسط Amir_S » 29 نوامبر 2015, 11:07

نمی‌دانم کِی بخش restriction را در آیپد فعال کرده بودم که هر کد چهار رقمی بلد بودم امتحان کردم و هیچکدام درست نبود!
چون منطقی آن این است که تنها راه ممکن، restore کردن به زمانی قبل از گذشتن رمز یا کلا برگشت به حالت اولیه و حذف همه چیز باشد؛ و من هم نمی‌خواستم چیزی را از دست بدهم، بیخیال آن شده بودم. تا اینکه دیروز از شدت بیماری به سرم زد و دنبال راه حل افتادم!!!
گویا سیستم بک‌آپ آیتونز یک باگ خیلی جدی دارد! ظاهراً قرار بر این است که اگر بک‌آپ کد گذاری شده باشد، پسورد ها را هم بک‌آپ بگیرد و در غیر اینصورت این کار را نکند، ولی حداقل در این مورد خاص در زمان restore کردن، اگر در جای مناسب، پسوردی نوشته شده‌باشد، آن را جایگزین می‌کند!
برنامه iBackupBot که قبلا پوریا معرفی کرده بود و با آن کیبورد فارسی مخفی شده در iOS را فعال می‌کردیم را که یادتان هست!؟
(اینجا:
viewtopic.php?f=26&t=3069&hilit=%DA%A9%DB%8C%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF+%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C+%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86)
در همان آدرس SystemFiles/HomeDomain/Library/Preferences داخل بک‌آپ، یک فایل دیگر هم هست به اسم com.apple.springboard.plist که پارامترهای مربوط به restriction هم در آن است. آنجا باید دنبال کلید <key>SBParentalControlsFailedAttempts</key> که تعداد تلاش‌های ناموفق برای وارد کردن رمز این بخش را نگه می‌دارد، بگردید؛ خط بعدی هم یک string است که داخلش تعداد تلاش ها را نوشته، بعد از آن جای قرار گرفتن رمز است که با کلید <key>SBParentalControlsPIN</key> تعریف شده است. اگر این کلید وجود داشته باشد، خط بعدی stringی است که رمز را در خود دارد؛ و اگر وجود نداشته باشد، خودتان می‌توانید هردو را اضافه کنید!
بعد که این کار را کردید و فایل را ذخیره کردید، کافی است بک‌آپ را روی دستگاهتان برگردانید تا روز آن عوض شود!
بطور خلاصه، این بخش باید به شکل زیر بشود:
کد: انتخاب همهٔ

<key>SBParentalControlsFailedAttempts</key>
<string>*</string>
<key>SBParentalControlsPIN</key>
<string>••••</string>

که در آن * یک عدد است که تعداد تلاشهای ناموفق را نشان می‌دهد (مثلا برای من ۱۱ بار بود!) و •••• یک عدد چهار رقمی است که رمز بخش restriction می‌باشد (یا خواهد شد!).
پی‌نوشت۱: استفاده از این برنامه، تمام اطلاعات بک‌آپ شما را که بخش زیادی از آن خصوصی و احیانا محرمانه است در اختیار برنامه می‌گذارد و در صورت ارتباط برنامه با اینترنت (و خباثت توسعه دهنده :twisted: ) ممکن است به سرقت بروند. بنابراین همانطور که قبلا هم گفته شده، استفاده از آن با مسئولیت خودتان خواهد بود.
پی‌نوشت۲: هرچند این باگ کار من را راه انداخت، ولی امیدوارم اپل زودتر درستش کند! اگر برای رمز اصلی دستگاه هم همینطور باشد، وضع خیلی بد خواهد بود! (البته افتضاح نیست! چون برای بک‌آپ گرفتن باید یا به کامپیوتری که قبلا با آن بک‌آپ گرفته شده دسترسی داشت و یا اول قفل گوشی را باز کرد، برای ری‌استور هم اول باید find my iPhone را خاموش کرد که پسورد اپل آی‌دی را می‌خواهد). اما در همین حد هم من اصلا دوست ندارم اگر برای فرزند احتمالی آینده‌ام ;) آیپد خریدم، اینقدر راحت بتواند محدودیتهای parental controlی را دور بزند!
پی‌نوشت۳: لطفاً این راهنما را در راه درست استفاده کنید، من مسئولیت هیچ نوع سو استفاده را نمی پذیرم. ((:
منبع:
http://www.howtoisolve.com/how-to-reset ... pod-touch/
و چند جای دیگر!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پاسخ: تغییر رمز مربوط به restriction در iOS

پستتوسط ver0 » 01 دسامبر 2015, 15:16

در تکمیل گفته‌های امیر عزیز باید خاطرنشان کنم این باگ به شما اجازه می‌دهد تا رمز مربوط را به هر رمز دلخواهی تغییر دهید، درواقع این باگ از نسخه‌های پایین‌تر از ۷ در سیستم عامل بود به‌طوری‌که اگر نسخه پشتیبانی از دیوایس خود در آن نسخه‌ها دارید می‌توانید رمز عبور را به همین راحتی ببینید، اما از نسخه ۷ به بعد اپل با تغییر در سیستم خود، رمز را به‌صورت هش شده در نسخه پشتیبان ذخیره می‌کند، که برای (باز)یافتن (و نه تغییر دادن) رمز می‌توانید از ابزار آنلاین کرکر رمز در آدرس http://ios7hash.derson.us/ و یا از ابزار pinfinder در آدرس https://github.com/gwatts/pinfinder/ که برای هر ۳ سیستم‌عامل مک، لینوکس و ویندوز نوشته‌شده استفاده کنید.
برای این کار می‌توانید با استفاده از همین ابزار که در پست قبلی توسط امیر عزیز معرفی شد، به دنبال فایل com.apple.restrictionspassword.plist بگردید و اطلاعاتی را که در آن ذخیره شده است را دریافت کنید و با ابزارهای معرفی شده در این پست رمز را بازیابی کنید.
شما نیاز دارید تا اطلاعات دو کلید <key>RestrictionsPasswordKey</key> و <key>RestrictionsPasswordSalt</key> که درون تگ‌های <data></data> قرار دارد را استخراج کنید و از هرکدام‌یک از روش‌ها استفاده کنید.
چیزی شبیه به این:
کد: انتخاب همهٔ
<dict> <key>RestrictionsPasswordKey</key> <data> dataenCodewITh28CHAR= </data> <key>RestrictionsPasswordSalt</key> <data> SiMpLE== </data> </dict>

در ضمن استفاده از روش آنلاین کمی صبوری می‌خواهد (با جاوا اسکریپت رمز شکسته می‌شود، و این یعنی همه پردازش در سمت کلاینت صورت می‌گیرد).

در این روش نیازی به برگرداندن نسخه پشتیبان نیست.
ver0

پست‌ها : 13

پاسخ: تغییر رمز مربوط به restriction در iOS

پستتوسط Pooria Azimi » 01 دسامبر 2015, 15:39

جالبه. جای خوشحالی داره که این فقط در مورد parental restrictions عملیه و نه پسورد اصلی! و اگر دستگاه پسورد متفاوتی داشته باشه یا از تاچ‌آی‌دی استفاده بکنه این روش برای تغییرش کار نخواهد کرد (چون فرزند آینده‌ش رمز کلی سیستم رو نمی‌دونه).

یادمه زمان ویندوز XP من تصادفاً یک بار تونستم پسورد ادمین رو از رجیستری کاربر غیرادمین تغییر بدم! بعد از ۱۵ سال همچنان می‌شه چنین کارهایی رو کرد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان