انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iPhone 5s بخرم یا iPhone 6 یا iPhone 6 Plus؟

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

iPhone 5s بخرم یا iPhone 6 یا iPhone 6 Plus؟

پستتوسط perse » 24 سپتامبر 2014, 16:13

آره ! من تازه میخواستم گوشیمو عوض کنم
حالا بنظرتون 5s بگیرم بهتره یا 6 و 6Plus ؟ یه نکته ی مثبتی که خصوصا 6Plus داره و نظر منو حداقل جلب میکنه باطری خیلی بهترش نسبت به بقیه ی آیفون ها هست. اما این ایراد اگه فقط تو چند مدل محدود نباشه اصلا ایراد کوچیکی نیست ...
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پاسخ: آیفون — iPhone

پستتوسط Ilia » 24 سپتامبر 2014, 19:16

perse نوشته است:[نمایش]
حالا بنظرتون 5s بگیرم بهتره یا 6 و 6Plus ؟ یه نکته ی مثبتی که خصوصا 6Plus داره و نظر منو حداقل جلب میکنه باطری خیلی بهترش نسبت به بقیه ی آیفون ها هست...

پولش رو داری، ۶ رو بخر.

پول بیشتر و جیب با ابعاد بزرگتر داری (و سایز بزرگش برات مهم نیست)، ۶ پلاس رو بگیر.

اگر بین ۶ پلاس ۱۶ گیگی و ۶ معمولی۶۴ گیگی موندی، ۶۴ گیگی رو بخر.

تا مجبور نشدی اصلا ۵ اس رو دیگه نخر. با اینکه دستگاه خوبیه، اما یک نسل عقبه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط nasraa » 27 سپتامبر 2014, 12:25

Ilia نوشته است:[نمایش]
perse نوشته است:[نمایش]
حالا بنظرتون 5s بگیرم بهتره یا 6 و 6Plus ؟ یه نکته ی مثبتی که خصوصا 6Plus داره و نظر منو حداقل جلب میکنه باطری خیلی بهترش نسبت به بقیه ی آیفون ها هست...

پولش رو داری، ۶ رو بخر.

پول بیشتر و جیب با ابعاد بزرگتر داری (و سایز بزرگش برات مهم نیست)، ۶ پلاس رو بگیر.

اگر بین ۶ پلاس ۱۶ گیگی و ۶ معمولی۶۴ گیگی موندی، ۶۴ گیگی رو بخر.

تا مجبور نشدی اصلا ۵ اس رو دیگه نخر. با اینکه دستگاه خوبیه، اما یک نسل عقبه.

سلام آقاي ايليا
اگر امكان دارد كمي درباره اينكه 5 اس يك نسل عقب هست توضيح دهيد. چون منهم شايد بگيرم. چون 5 اس بدليل سيستم عامل اي او اس از موبايل هاي اندرويد جديدتر هم عملكرد بهتري دارد با توجه به اينكه احتمالا ايفون 6 قيمت بالايي در ايران خواهد داشت ، حداقل تا يك سال ديگر. سوني هم يك گوشي خوب توليد كرده : z3 كامپكت، كه فكر ميكنم تنها ايرادش همان اندرويد بودنش است. من بين اس 5 و اس 6 و سوني z3 كامپكت ترديد دارم.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط AmiN.D » 27 سپتامبر 2014, 13:10

به نظر من 5s رو نمیشه یک نسل عقب دونست. داشتن پردازنده ی ۶۴ بیتی روی هر دو نسل ۶ و ۵ در صورت اینکه شما نیاز به صفحه ی بزرگتر نداشته باشید، عملا باعث میشه که این دو کاملا پا به پای هم حرکت کنند. benchmark ها هم همین و نشون میدن. البته مسئله ی مالی هم مهم است. اگر من الان میخواستم بخرم ۵s میخریدیم. اگر عید بود(یعنی ۶ ماه بعد از ورورد ایفون۶ به بازار ایران) شاید به خاطر قیمت بهتر، ۶ رو انتخاب میکردم. اما الان که ۵s دارم. نیازی به ۶ با هر قیمتی(مثلا همین قیمتی که 5s 32gig ) رو خریدم، نمیبینم.
http://www.anandtech.com/show/8559/ipho ... ry-results
یک ویدیو هم است که همه ی نسل های ایفون و داره بررسی میکنه. توو اون هم این قضیه که ۵s فوق العاده قوی هست حس میشه.. به هر حال نبود نسخه ۳۲ گیگ هم خودش مسئله هست در ایران و قیمت هایی که به ما پیشنهاد میشه.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط nasraa » 27 سپتامبر 2014, 14:35

آقاي AmiN.D ممنون . منهم شبيه شما فكر ميكنم. ضمنا مقايسه هاي سايتي كه معرفي كرديد را ديدم و برايم جالب بود. البته به استفاده هر شخص هم بستگي دارد. براي من سرعت عمل در شيفت كردن بين برنامه ها و دوربين دقيق و سريع با فيلمبرداري استاندارد وصد البته رواني سيستم عامل ios مهمترين موارد اند. البته قطعا مسايل مربوط به تلفن و انتن دهي و صداي مكالمه در آيفون مشكلي ندارد. شايد منظور آقاي ايليا چيزهاي ديگري بوده است.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط AmiN.D » 27 سپتامبر 2014, 18:02

به نظرم ایلیای عزیز صفحه نمایش بزرگتر و دوربین با کیفیت تر و صفحه نمایش باوضوع بیشتر رو مد نظر قرار داده. همچنین خرید ۶ شاید شمارو حداقل یک سال دیرتر مجبور به مهاجرت به نسل بعد(تر) خواهد کرد. درمورد روانی سیستم عامل هم به نظرم با یک فایو اس اگر کار کنید(که احتمالا کردید) متوجه میشید که سیستم واقعن بی لگ هست( البته بهتر با ios7 امتحان کنید چون ۸ همچنان روی اعصاب هست). به هرحال این رو هم مد نظر قرار بدید که اگر الان نیازمند گوشی هستید(تا ۳ ماه آینده) قیمت های فضایی بر بازار حاکم هست و شما عملا نمیتونید( و عقلانی هم نیست) که این قیمت هارو برای ۶ بپردازید. البته بازم مطمئنم که ایلیا زوایای دیگه ای و رو هم دیده که شاید من ندیده باشم.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Mehdi.y » 27 سپتامبر 2014, 19:58

من اگر بخواهم گوشیم را ارتقا بدهم حتی اگر ۶ را ارزانتر از ۵اس بدهند باز هم ۵اس را میخرم چون از لحاظ سخت افزاری هر دو عالی و پر سرعت هستند و تفاوت انچنانی ندارند پس انتخاب بر اساس طراحی و سایز صفحه نمایش میباشد و این سلیقه‌ای است.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Ilia » 27 سپتامبر 2014, 21:12

نظر هر کس محترم است. آنهم نظر من بود.

اگر شرایط قیمت‌ها الان آنجا برای آیفون ۶ نجومی بالاست، من اگر جای شما بودم و میتوانستم صبر میکردم تا قیمتش معقول بشود و ۶ را میخریدم. اگر کلا از لحاظ مالی یا زمانی امکان خرید ۶ را ندارید، خوب بنظر چاره‌ای جز 5S نیست.

اما نگاه کنید و ببینید که کسانی که مثلا دو سال پیش میتوانستند 5 را بخرند و 4S را خریدند الان با سیستم ۸ چه وضعیت لذت بخشی دارند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط nasraa » 27 سپتامبر 2014, 22:32

همانطور که پیش از این نوشتم این موارد بستگی به مورد استفاده و علاقه های هر شخص دارد.
کسی که با جدید ترین تغییرات سیستم عامل بخواهد به روز باشد به هر حال باید هزینه بیشتری بپردازد. همچنین دادن پول زیادی در زمان زودتر فرق زیادی با رد کردن موبایل قبلی و خرید یک مدل جدیدتر ندارد.
بیشتر ماها به هر صورت می توانیم پول برای تهیه ایفون ۶ جور کنیم.
من اگر اس ۴ داشتم هیچوقت دنبال کار با سیستم ۸ نمیرفتم.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط Mehdi.y » 27 سپتامبر 2014, 22:37

nasaraa جان من الان 4s دارم و روی 8.0.2 هستم روی 8 مقداری کندی داشتم اما الان برایم همه چیز مانند 7.1.2 است.
البته ما در خانه یک 5s نیز داریم اما واقعا من با مقایسه این دو روی 8.0.2 کندی خاصی از گوشی خودم ندیدم با اینکه خانمم صفحه بزرگتر میخواهد و 5s را ۶ یا ۶پلاس میکنم اما 5s را برای خودم نگه نمیدارم و با 4s راحت هستم.
آخرین ویرایش توسط Mehdi.y on 27 سپتامبر 2014, 22:43, ویرایش شده در 2.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پاسخ: آیفون 5S بخرم یا 6 یا 6 plus؟

پستتوسط nasraa » 28 سپتامبر 2014, 17:54

مهدي جان،
اينكه گفتم اگر 4 اس داشتم دنبال سيستم 8 نميرفتم نه اينكه كار خوبي نيست . براي اين بود كه من اين مدلي ام و زياد سيستم عامل عوض نميكنم و اگر به من نميخنديد بايد بگويم كه هنوز مك بوك 2008 الومينيمي و سيستم عامل لئوپارد استفاده مي كنم و براي من فعلا كافيست و وقتي گاهي براي نصب بعضي نرم افزارها پيغام ميدهد حداقل بايد 10.6 داشته باشم به اين مي انديشم كه با نصب نكردن آن نرم افزار زندگي متوقف نميشود.!!!.
اما آنهايي كه به روز هستند در اين سايت معلم ما هستند و تا به حال مواقع زيادي به خود من كمك هاي بزرگي كرده اند. كه جا دارد همين جا از آنها تشكر كنم.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط Ilia » 29 سپتامبر 2014, 02:27

تا پارسال ادارهٔ من نزدیک یک اپل‌استور بود. برای همین سریع میتوانستم یک سر به آن بزنم و چیزهای جدید که بیرون می‌آمدند را ببینم. اما الان راهم مثل قبل نزدیک نیست. امروز که یکشنبه بود، یک سر به فروشگاه اپل زدم تا به زیارت این آیفون‌های جدید نائل بشوم و توانستم یک ربع ساعتی با آنها کار کنم. خلاصهٔ این دیدار همان بود که اول نوشتم:‌ اگر پول و سایزش برایتان مهم نیست، ۶ پلاس از همه جالبتر است. اما مفهوم «اگر سایزش برایتان مهم نیست» واقعا وقتی ببینیدش بیشتر برایتان مهم میشود. چون این «اندازهٔ» آن برای آن یک شمشیر دولبه است. چون هم باعث میشود که آنرا بخواهید و هم مکث میکنید که آیا زیادی بزرگ نیست یا نه.

چیز جالبی که در این دو آیفون ۶ (مخصوصا پلاس) جلب توجه میکند، کیفیت صفحهٔ نمایشش است. بسیار شفاف‌تر و روشنتر و زیباتر از مدل‌های قبلیست. کیفیت عکس‌ها و همینطور نمایش آنها کلا یک سر و گردن بهتر از قبل است. این کیفیت عکسبرداری برای من یکی از مهمترین چیزهاییست که خریدن یک آیفون جدید را قابل توجیه میکند. چون وقتی که میتوانم بگویم که با هر چیز مدل قبلی میتوانم سر کنم و برایم چندان مهم نیست، اما داشتن دوربین جدید بزرگترین وسوسه برای من است. چون علیرغم داشتن دوربین‌های کلاسیک، عملا من بیشتر از نود در صد عکس‌هایم را با آیفون میگیرم.

آیفون ۶ پلاس را میشود گفت که یکدستی حداقل برای من راحت با آن نمیشود شماره گرفت. یعنی اینکه اگر افقی نگه نداریدش، امکانش هست که از دستتان بیفتد. برای من این چندان مهم نیست، چون روزی یکی دو بار بیشتر با آن تلفن نمیزنم. یک آپشن reachability هم اپل در آن درست کرده که اگر دو بار دکمهٔ home را لمس کنید (نه کلیک، فقط لمس)، همهٔ صفحه را نه اندازهٔ یک سومش پایین میکشد تا دستتان به جاهای بالای صفحه برسد، که خیلی خوب عمل میکند.

خلاصه، برای من کیفیت خواندن صفحه و بزرگتر بودن آن و داشتن دوربین بهتر آنقدر مهم هست که دردسر بزرگتر بودنش را کاملا توجیه میکند. ما اگر اینها برای شما مهم نیست یا نکته‌ای منفیست، آیفون ۶ هم سایز خوبی (بهتر از 5S) دارد و هم کیفیت صفحهٔ نمایشی عالی و سخت‌افزار بروزتری دارد. آیفون ۶ پلاس را در جیب جلوی شلوارم گذاشتم و مشکلی برای جا گرفتنش نداشتم. کمی هم با انگشتانم در حد معقول فشارش دادم که اصلا کج نشد. فشار از آن بیشتر هم خراب کردن عمدی دستگاه است. جایش هم جیب عقب شلوار لی نیست.

راستی من خودم آیفون 5S دارم که پارسال خریدم و بسیار هم از آن راضی هستم. آن بهترینی بود که پارسال میشد خرید.
پیوست‌ها
iPhone6Plus_1.jpg
iPhone6Plus_2.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iShahin » 30 سپتامبر 2014, 08:39

به نظر من۶ پلاس گزینه بهتری هست، با توجه به رزولوش بالاتر صفحه، دوربین بهتر و عمر باتری بیشتر؛ همه این ها ۱۰۰ دلار بیشتر ارزش دارند از نظر من؛ با این حال باید نیازهای خودتون رو ببینید، برای بعضی ها سایز ۶ پالاس زیادی بزرگ هست و به هیچ وجه نمیتوانند با اون کنار بیاییند. اما برای من این اندازه ایده آل هست.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پاسخ: iPhone 5s بخرم یا iPhone 6 یا iPhone 6 Plus؟

پستتوسط perse » 02 اکتبر 2014, 01:32

در مورد مشکل خم شدن آیفون ۶ پلاس این لینک رو ببینید :
http://www.businessinsider.com/photos-o ... -6s-2014-9
به نظرمیاد همه​​ ی آیفون ۶ پلاس ها در یک نقطه زیر ولوم مشکل دارند...
ایلیا جان ! اگه گذرت باز به اپل استور افتاد این بار بی سروصدا زیر ولوم رو فشار بده ببین چیزیش نمیشه !؟ D:
—————
راستی ساعت سایت خودش عقب نمیاد؟
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پاسخ: iPhone 5s بخرم یا iPhone 6 یا iPhone 6 Plus؟

پستتوسط nasraa » 20 مارس 2015, 21:50

بعضي وقتها اپل مرض دارد مثلا منويي كه در ايفون به بالا كشيده ميشود در آپديت جديد آيفون عوض شده و زشت تر شده .
نماد کاربر
nasraa

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان