انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کیبوردهای فارسی برای iOS 8 به بعد

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: کیبورد فارسی برای iOS 8

پستتوسط AliGhz » 10 اکتبر 2014, 13:28

samuraii40 نوشته است:[نمایش]
PersianTyper Keyboard
https://itunes.apple.com/us/app/persian ... 73580?mt=8
رایگان هست

کی‌برد بسیار ناقصی است حتی ا باکلاه هم ندارد! فقط نیم‌فاصله تایپ کردن با ان خیلی راحت است
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Arzhang » 10 اکتبر 2014, 14:44

این کیبورد همان مشکل کیبورد سنگ-ایلیا را دارد یعنی ناممکن بودن تایپ سریع. اما از نظر گرافیکی من این کیبورد و کیبورد فارس تپ را به کیبورد سنگ-ایلیا ترجیح می‌دهم. همان طور که علی ق. هم گفته وجود یک دکمه‌ی مجزا برای نیم‌فاصله خیلی به سریع تایپ کردن کمک می‌کند. کیبورد سنگ-ایلیا هم می‌تواند به این کلید تجهیز شود. در حال حاضر من بیش‌تر از فارس تپ استفاده می​کنم به این دلیل مهم که میشود باهاش سریع تایپ کرد. البته برای من چون از «ۀ» استفاده نمیکنم این کیبورد خوب است چون «ً» را دم دست گذاشته ولی برای دوستان مدافع «ۀ» کیبورد خوبی نیست چون هم آن را دم دست نگذاشته و هم تمام آن رذ به یک کاراکتر تبدیل کرده است.
راستی ایلیا تو هم با اضافه کردن یک کلید برای نیم فاصله موافقی؟ خیلی کار را سریعتر میکند. میخواستم برای سنگ بنویسم گفتم باهات چک کنم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1450

پستتوسط Amir_S » 10 اکتبر 2014, 16:53

AliGhz نوشته است:[نمایش]
samuraii40 نوشته است:[نمایش]
PersianTyper Keyboard
https://itunes.apple.com/us/app/persian ... 73580?mt=8
رایگان هست

کی‌برد بسیار ناقصی است حتی ا باکلاه هم ندارد! فقط نیم‌فاصله تایپ کردن با ان خیلی راحت است

آ با کلاه رو داره، باید کلید ا رو نگه داری! مشکل‌ش اینه که اون رو فقط می نویسه و در کادر باز شونده نشون‌ش نمیده…
همونطور که قبلا گفتم خیلی کاراکتر هاش کمه و حتی انواع ی و ئـ رو هم نداره. به عبارتی جز اعراب و آ هیچ کاراکتر بنهان دیگه ای نداره که از نظر سادگی میتونه نکته مثبتی باشه، ولی متاسفانه برخی از کاراکتر ها (مثل نقطه و کاما) رو هم تکراری (در هردو صفحه کاراکتری های غیر حرفی) داره در حالی که میتونست لااقل به جای اونا چند کاراکتر پر کاربرد رو بذاره. (احتمالا هدف این بوده که این چند کاراکتر خاص بیشتر در دسترس باشن و برای همین دو بار قرار داده شدن!؟)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 10 اکتبر 2014, 16:55

ارژنگ جان،
در یکی از پستهای صفحهٔ قبلم اضافه شدن این دکمهٔ نیم‌فاصله را خبر داده بودم؛
Ilia نوشته است:[نمایش]
سنگ مجبور بود که سریع بخاطر درست کردن یکی دیگه از زبانهایش، یک آپدیت،دیگه به اپل بفرسته که الان در مرحلهٔ بررسی است در اپل. در این نسخه برای حل مشکل سرعت تایپ فاصله، حالت فشار روی دکمهٔ اسپیس برای تایپ نیم‌فاصله و دابل‌کلیک روی آن برای تایپ نقطه حذف و بجایش یک دکمه در روی کیبورد ۱۱ کلیدی در سمت راست اسپیس اضافه شده.

اما من همینطور از ایشان درخواست یک سری تغییرات را کرده‌ام که در آپدیت بعد از آن خواهد آمد. از جمله عوض کردن جای ویرگول و نقطه، اضافه کردن دکمهٔ Tab و غیره…

اگر در این عکس (که در اپ‌استور برای توضیح خواهد آمد) دقت کنی، دکمهٔ سمت راست اسپیس، دکمهٔ نیم‌فاصله است.
پیوست‌ها
image.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Arzhang » 11 اکتبر 2014, 00:56

شرمنده​‌م ایلیا جان. راست می‌گی بی‌توجهی کرده بودم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط sdtaheri » 11 اکتبر 2014, 12:54

سلام
من سعید طاهری هستم. سازنده کیبورد فارس تپ. امیدوارم که از این کیبورد خوشتان آمده باشد.
چند نفر از دوستان در این انجمن به من ایمیل زدند و ایراداتی که دیده بودند را اطلاع دادند.
آپدیت جدیدی برای اپل ارسال کرده ام و منتظر تأیید هستم.
در این آپدیت این موارد وجود دارد:

امکانات جدید:

- بیش از ۱۸ فونت برای کیبورد
- بازگشت به صفحه حروف بعد از فشردن دکمه فاصله در صفحات اعداد و علائم
- حرکت راحت تر روی حروف اضافی. بعد از نگه داشتن یک حرف، کافی است انگشت خود را پایین بیاورید و حرکت دهید تا به راحتی حروف ظاهر شده را ببینید
- اضافه شدن چندین صدای تایپ متفاوت از جمله صدای پیش فرض کیبورد آیفون
- اضافه شدن دکمه تماس با من در نرم افزار
- اضافه شدن نکاتی راجع به حریم خصوصی در نرم افزار
- بهبود عملکرد و افزایش سرعت دکمه‌ی حذف. با نگه داشتن دکمه‌ی حذف ابتدا حرف به حرف و سپس کلمه به کلمه حذف صورت می‌گیرد.
- بزرگ‌تر شدن ناحیه لمس دکمه حذف

رفع مشکلات:

- رفع مشکل ظاهر نشدن کیبورد در نرم افزارهای آیفون که در آیپد اجرا می‌شوند (مثل وایبر، اینستاگرام و ...)
- بهبود سرعت ظاهر شدن کیبورد
- بهبود سرعت ظاهر شدن صفحات اعداد و علائم در دفعات متوالی استفاده
- رفع مشکل نیم‌فاصله در برخی از نرم‌افزارها
- بهبود سرعت انیمیشن‌ها
- رفع مشکل ظاهر شدن خط تیره زیر حروف در دکمه ها تحت برخی از شرایط

اگر باز هم موردی مد نظر شما بود به سایت من مراجعه کنید و از آنجا با من در تماس باشید تا بتوانم راحتتر آن‌ها را ذخیره و پی‌گیری نمایم.
http://www.saeedtaheri.com/#contact
sdtaheri

پست‌ها : 60

پستتوسط Ilia » 11 اکتبر 2014, 16:27

آقای طاهری، به ایرماگ خوش آمدید!

با تشکر فراوان از ساخت این کیبورد بسیار خوب، آرزوی موفقیت روزافزون را برای شما داریم. وجود افرادی مانند شما مایهٔ امیدواری ماست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ahmad » 11 اکتبر 2014, 16:37

با سلام،
من هم آمدن آقای طاهری بہ ایرماگ را خوش آمد می‌گویم. ممنون آقای طاهری بابت ساختن این کیبورد فارسی و نیز باز کردن کانال گفتگو با کاربران فارسی زبان iOS برای رفع اشکال و بہینہ سازی آن.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Amir_S » 11 اکتبر 2014, 20:47

منم خوش آمد میگم و بابت کی‌بورد خوبتون تشکر می‌کنم
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Arzhang » 12 اکتبر 2014, 00:15

من از آقای طاهری از دو جهت تشکر می​کنم: اول آن که این کیبورد را ساخته و دوم و مهمتر آن که با حضورش به صورت داوطلبانه خود رادر معرض انتقاد قرار داده است، کاری که میان ما ایرانیان رایج نیست. من چند موردی را به ایشان یادآوری کرده بودم که میبینم ایشان در آپدیت آن را در نظر گرفته است. دو نکته ی جدید را به نظرم خوب است در مورد این کیبورد گفت: نخست افزودن یک دکمه ی مجزا برای نیم فاصله چون کاربرد این دکمه آن قدر در فارسی زیاد است که یک دکمه ی اضافه به شدت روی سرعت تایپ اثر دارد. دوم من متوجه شده ام وقتی با سرعت زیاد تایپ میکنم، سرعت از یک حدی که بالاتر میرود، در مواردی کلید حساسیتش را از دست میدهد انگار. یعنی دکمه ای را میزنی اما کیبورد آن را تایپ نمیکند. هنوز مطمئن نیستم این ناشی از مشکل کیبورد است یا این که من با سرعت زیاد باعث میشوم عملاً کلید درست لمس نشود. دوستان دیگر میتوانند این مورد را آزمایش کنند و نظر بدهند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط sdtaheri » 12 اکتبر 2014, 03:36

سلام مجدد. نسخه ۱.۲ در اپ استور قرار گرفت.
sdtaheri

پستتوسط sdtaheri » 12 اکتبر 2014, 03:45

Arzhang نوشته است:[نمایش]
من از آقای طاهری از دو جهت تشکر می​کنم: اول آن که این کیبورد را ساخته و دوم و مهمتر آن که با حضورش به صورت داوطلبانه خود رادر معرض انتقاد قرار داده است، کاری که میان ما ایرانیان رایج نیست. من چند موردی را به ایشان یادآوری کرده بودم که میبینم ایشان در آپدیت آن را در نظر گرفته است. دو نکته ی جدید را به نظرم خوب است در مورد این کیبورد گفت: نخست افزودن یک دکمه ی مجزا برای نیم فاصله چون کاربرد این دکمه آن قدر در فارسی زیاد است که یک دکمه ی اضافه به شدت روی سرعت تایپ اثر دارد. دوم من متوجه شده ام وقتی با سرعت زیاد تایپ میکنم، سرعت از یک حدی که بالاتر میرود، در مواردی کلید حساسیتش را از دست میدهد انگار. یعنی دکمه ای را میزنی اما کیبورد آن را تایپ نمیکند. هنوز مطمئن نیستم این ناشی از مشکل کیبورد است یا این که من با سرعت زیاد باعث میشوم عملاً کلید درست لمس نشود. دوستان دیگر میتوانند این مورد را آزمایش کنند و نظر بدهند.

شما لطف دارید.
با کمال احترام خدمتتون عرض می‌کنم که برنامه‌ای برای تغییر مکان فعلی نیم‌فاصله ندارم به چند دلیل. یک اینکه عامه مردم حتی از وجود چنین کاراکتری آگاهی ندارن. دو اینکه تایپ با دستگاه موبایل که کوچک است عموماً دقت لازم در تایپ مثلاً یک نامه اداری با کامپیوتر را نمی‌طلبد و خیلی مواقع حتی افرادی که خیلی نسبت به این موضوع حساسیت دارند سهواً از نیم فاصله استفاده نمی‌کنند. سه اینکه قرار دادن دکمه ای در سمت راست یا چپ دکمه فاصله به نظرم کار خوبی نیست (روی آیفون). چون خیلی ها از سمت راست آن و خیلی ها از سمت چپ آن برای تایپ فاصله استفاده می‌کنند. من بارها به اشتباه در کیبورد آی او اس های قبلی تنوین را به جای فاصله تایپ می‌کردم.
مورد مربوط به تایپ بسیار سریع را از چند نفر شنیدم. احتمال می‌دهم برخی مواقع به دلیل وجود چندین انیمیشن هم زمان در صفحه دستگاه از ثبت لمس کاربر خودداری کند. ان شاءالله در آپدیتهای بعدی با اضافه کردن نوار پیشگویی جمله ارتفاع کیبورد را افزایش داده، انیمیشنها را حذف و از حالتی بسیار شبیه به کیبورد آیفون (به صورت پاپ آپ) استفاده خواهم کرد.
sdtaheri

پستتوسط iShahin » 12 اکتبر 2014, 06:25

سعید جان من هم پیوستن شما رو به ایرماگ تبریک میگم و بسیار بسیار ممنون بابتِ آپدیتِ آخرت من همین ۲ ساعت پیش گرفتمش، باید بگم که بسیاری از ایراداتش برطرف شده و سرعت اون به شدّت افزایش پیدا کرده نسبت به قبل. من اعتقاد دارم این کیبورد پتانسیل این رو داره که بهترین کیبورد فارسیِ اَپ‌استور باشه.

من خودم به شخصه با کیبرد اصلی ios بارها به جای فاصله، کلید تنوین رو فشار دادم و باید بگویم که با شما موافقم که به شدت کلید مزاحمی بود و خیلی اوقات من هم اشتباهی اون رو به جای نیم فاصله لمس میکردم، اما از دیروز تا به حال در مدتی که صرفِ امتحان کردن کیبورد پرشین‌تایپر کردم هیچ وقت به اشتباه کلید نیم فاصله رو به جای فاصله فشار ندادم و باید بگویم که اصلا مزاحم کار کردن و به قولی لای دست و بال آدم نیست! من فکر میکنم به خاطر این هست که سایز بسیار کوچکی داره و فضای بسیار کمی به اون اختصاص دادن که نتیجه این شده که این کلید واجب در عین حالی که دمِ دست هست مزاحم هم نباشه! پس نتیجه این که شما هم میتوامید با تدابیری این کلید رو به صفحه اصلی بیاورید بودن این که مزاحمتی برای تایپِ سریع ایجاد کند! اما با این حال به نظرِ من بودنش زیرِ دکمه‌ی فاصله چندان هم بد نیست و حداقل برای من تفاوت چندانی نداره، اما هر کس نظر خودش رو داره!

اما به نظرِ من اصلی‌ترین ایراد حال حاظرِ کیبرد فارس‌تپ جایِ کلیدِ اِعْرابِش هست!! که باید اذعان کنم که عذابی بس بزرگ هست برای تایپ کردنِ اِعْراب. اول این که برای دسترسی به آنها باید دو کلید رو لمس کنی تا به مقصد برسی! اول کلیدِ ۱۲۳ و بعد هم کلیدِ اعراب، که این یعنی پایین آوردن شدیدِ سرعتِ تایپ! جدا از اون، اینقدر بد جا و متمایل به پایین هست که وقتی روی علامت اعراب لمس میکنیم اعراب ضاهر شده زیر انگشت هستتند و اصلا معلوم نیست چی کجا هست! باید در حالی که انگشت رو رو کلید اعراب نگه داشتیم صفحه‌ی آیفون رو به چپ و راست کج کنیم تا ببینبم چی کجاست!!! که که این مورد به شدت نیاز به بازنگری داره. امیدوارم با توجه به عکس که ضمیمه منظورم رو دقیقا رسونده باشم.

و این که تصمیم میخواهید انمیشن‌ها رو حذف کنید خیلی فکر هوشمندانه و به جایی هست من قصد اشاره کردن داشتم که خودتون مطرح کردید. انیمیشن‌ها یک حالت مصنوعی و پلاستیکی به کیبرد داده که حذف اون میتونه باعث به طبیعی‌تر شدن و شبیه شدن اون به کیبرد اصلی بشود. اگر بتوانید کاری کنید که حروف بعد از لمس کردن به‌مانندِ کیبرد اصلی اپل بزرگ بشود که نورِ علی نور هست!

سومین موردی که متوجه شدم این هست که کیبورد در موقعیت‌های مختلف تغییر نمیکنه مانندِ کیبوردِ اصلیِ اپل و ثابت هست. به طورِ مثال در فیلدِ تایپ کردن آدرسِ ایمیل که در کیبورد اصلی علامت @ و . اضافه میشه و دکمه‌ی اسپیس کوچکتر اما در فارس‌تب تغییری نمیکنه که امیدارم این هم مدِ نظر بگیری! برای این هم عکس ضمیمه کردم.

در آخر باز هم تشکر میکنم بابت زحماتت و این که خودت رو در معرض نقد و انتقاد قرار دادی. همونطور که ارژنگ جان اشاره کرد این کار زیاد بین ایرانیان رایج نیست، بلعکسِ غربی‌ها که حتی حاظر هستند هزینه کنند تا کابران با اون‌ها تعامل داشته باشند.

به امید موفقیت برای شما و اعتلای زبان شیرینِ پارسی. موفق و پیروز باشید. :thumbs_up:
پیوست‌ها
image.jpg
image.jpg
image.jpg

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط sdtaheri » 12 اکتبر 2014, 07:16

iShahin نوشته است:[نمایش]
سعید جان من هم پیوستن شما رو به ایرماگ تبریک میگم و بسیار بسیار ممنون بابتِ آپدیتِ آخرت من همین ۲ ساعت پیش گرفتمش، باید بگم که بسیاری از ایراداتش برطرف شده و سرعت اون به شدّت افزایش پیدا کرده نسبت به قبل. من اعتقاد دارم این کیبورد پتانسیل این رو داره که بهترین کیبورد فارسیِ اَپ‌استور باشه.

من خودم به شخصه با کیبرد اصلی ios بارها به جای فاصله، کلید تنوین رو فشار دادم و باید بگویم که با شما موافقم که به شدت کلید مزاحمی بود و خیلی اوقات من هم اشتباهی اون رو به جای نیم فاصله لمس میکردم، اما از دیروز تا به حال در مدتی که صرفِ امتحان کردن کیبورد پرشین‌تایپر کردم هیچ وقت به اشتباه کلید نیم فاصله رو به جای فاصله فشار ندادم و باید بگویم که اصلا مزاحم کار کردن و به قولی لای دست و بال آدم نیست! من فکر میکنم به خاطر این هست که سایز بسیار کوچکی داره و فضای بسیار کمی به اون اختصاص دادن که نتیجه این شده که این کلید واجب در عین حالی که دمِ دست هست مزاحم هم نباشه! پس نتیجه این که شما هم میتوامید با تدابیری این کلید رو به صفحه اصلی بیاورید بودن این که مزاحمتی برای تایپِ سریع ایجاد کند! اما با این حال به نظرِ من بودنش زیرِ دکمه‌ی فاصله چندان هم بد نیست و حداقل برای من تفاوت چندانی نداره، اما هر کس نظر خودش رو داره!

اما به نظرِ من اصلی‌ترین ایراد حال حاظرِ کیبرد فارس‌تپ جایِ کلیدِ اِعْرابِش هست!! که باید اذعان کنم که عذابی بس بزرگ هست برای تایپ کردنِ اِعْراب. اول این که برای دسترسی به آنها باید دو کلید رو لمس کنی تا به مقصد برسی! اول کلیدِ ۱۲۳ و بعد هم کلیدِ اعراب، که این یعنی پایین آوردن شدیدِ سرعتِ تایپ! جدا از اون، اینقدر بد جا و متمایل به پایین هست که وقتی روی علامت اعراب لمس میکنیم اعراب ضاهر شده زیر انگشت هستتند و اصلا معلوم نیست چی کجا هست! باید در حالی که انگشت رو رو کلید اعراب نگه داشتیم صفحه‌ی آیفون رو به چپ و راست کج کنیم تا ببینبم چی کجاست!!! که که این مورد به شدت نیاز به بازنگری داره. امیدوارم با توجه به عکس که ضمیمه منظورم رو دقیقا رسونده باشم.

و این که تصمیم میخواهید انمیشن‌ها رو حذف کنید خیلی فکر هوشمندانه و به جایی هست من قصد اشاره کردن داشتم که خودتون مطرح کردید. انیمیشن‌ها یک حالت مصنوعی و پلاستیکی به کیبرد داده که حذف اون میتونه باعث به طبیعی‌تر شدن و شبیه شدن اون به کیبرد اصلی بشود. اگر بتوانید کاری کنید که حروف بعد از لمس کردن به‌مانندِ کیبرد اصلی اپل بزرگ بشود که نورِ علی نور هست!

سومین موردی که متوجه شدم این هست که کیبورد در موقعیت‌های مختلف تغییر نمیکنه مانندِ کیبوردِ اصلیِ اپل و ثابت هست. به طورِ مثال در فیلدِ تایپ کردن آدرسِ ایمیل که در کیبورد اصلی علامت @ و . اضافه میشه و دکمه‌ی اسپیس کوچکتر اما در فارس‌تب تغییری نمیکنه که امیدارم این هم مدِ نظر بگیری! برای این هم عکس ضمیمه کردم.

در آخر باز هم تشکر میکنم بابت زحماتت و این که خودت رو در معرض نقد و انتقاد قرار دادی. همونطور که ارژنگ جان اشاره کرد این کار زیاد بین ایرانیان رایج نیست، بلعکسِ غربی‌ها که حتی حاظر هستند هزینه کنند تا کابران با اون‌ها تعامل داشته باشند.

به امید موفقیت برای شما و اعتلای زبان شیرینِ پارسی. موفق و پیروز باشید. :thumbs_up:

من نظراتم رو راجع به نیم فاصله گفتم پس دیگه راجع به اون چیزی نمی‌گم.
اگر مرجع مقایسه شما راجع به اعراب هم کیبورد پرشین تایپر هست باید بگم اونجا هم شما از لحاظ زمان برتری‌ای ندارید چون باید یک دکمه را نگه دارید تا دکمه های اعراب ظاهر بشن. راجع به زیر انگشت بودن حق با شماست. فعلاً راه حل موجود اینه که وقتی انگشتتون رو روش نگه داشتید، پس از ظاهر شدن کاراکترهای اضافی انگشتتون رو بالا یا پایین ببرید تا روی کاراکترها نباشه و سپس حرکت بدید (یعنی مثلاً بیارید روی فاصله و حرکت بدید). نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه. ان شاءالله در آپدیت های بعدی وضعیت نمایش کاراکتر زیر انگشت بهتر میشه. براش برنامه دارم. اما باز هم باید بگم استفاده از اعراب بسیار کم کاربرد هست و دلیلی نداره اون رو به صفحه اصلی بیارم. در فارسی پرکاربردترین اعراب همان ً است که با دو لمس ساده به آن خواهید رسید.
راجع به حالتهای مختلف کیبورد: توجه کنید کیبورد اپل چرا و در کدوم موقعیت ها تغییر شکل میده. وقتی هیچ آدرس ایمیلی فارسی نیست چرا من باید کیبورد رو آماده حالت تایپ ایمیل کنم؟ یا مثلاً کیبورد حالت وب سایت. روی این مسئله همون اول خیلی فکر کردم. کیبورد جانبی به دلیل مسائل امنیتی در محل شماره تلفن و رمز عبور قابلیت نمایش نداره. در حالت اعداد هم خودکار به صفحه دوم میره. تنها حالتی که فارسی در اونجا تایپ میشه و نیاز به کاراکترهای خاص هست شبکه های اجتماعی مثل توییتر و اینستاگرام هست که در اونجا کاراکترهای مربوطه ظاهر میشه.
در ضمن در حالات مختلف عنوان و حالت دکمه اینتر نیز تغییر می کند.
اینکه برای هر چیزی حرف خودم رو میزنم امیدوارم ناراحتتون نکنه. میخوام بدونید اونی که الان شما دارید میبینید من روش حدود سه ماه زمان گذاشتم و روی خیلی از مسائلی که به ذهن شما میرسه قبلاً فکر و تلاش کردم.
sdtaheri

پستتوسط Arzhang » 12 اکتبر 2014, 14:56

به نظرم این خیلی خوب است که شما برای سؤال‌های مطرح شده پاسخ دارید چون نشان می‌دهد روی کارتان فکر کرده‌اید.
من نسخه‌ی جدید را ریختم و ّٰمتوجه شدم بسیاری از اشکالات رفع شده. خسته نباشید.
گر چه شما نقطه‌ی پایان به بحث کلیدی برای نیم‌فاصله گذاشتید و گویا تصمیمی برای تغییر نظرتان ندارید، اما من اگر جای شما بودم از این فرصت به وجود آمده استفاده می‌کردم تا این کاراکتر بعضاً مهجور را به مردم بشناسانم. نیم‌فاصله گرچه به قول شما بین بسیاری ناشناخته است اما برای زیبایی نوشتار و از آن مهم‌تر، درست‌فهمی مطلب چیزی لازم است. من دوست می‌داشتم با ایجاد یک کلید مجزا برای خریداران محصولم، ابتدائاً سؤال ایجاد می‌کردم تا رفته رفته آن‌ها هم متوجه اهمیت این کلید شوند.
صحبت از نیم‌فاصله شد. من هنوز با انتخاب نیم‌فاصله اندکی مشکل دارم. پس از هویدا شدن دکمه‌ی نیم‌فاصله حتماً باید انگشتم را قدری بِلیزانم تا نیم‌فاصله عمل کند. لیزاندنِ زیاد لازم نیست در حد میلیمتری است اما منهای اثر منفی در سرعت، کلافه‌کننده هم هست. نمی‌دانم دوستان دیگر هم این مشکل را داشته‌اند؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 41 مهمان