انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اپل واچ (ساعت اپل) — Apple Watch

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: اپل واچ (ساعت اپل) — Apple Watch

پستتوسط Amir_S » 23 سپتامبر 2015, 22:44

احتمالا مسیج ها رو قبلا از روی آیفون ارسال کرده بودن، ضمنا حدس من اینه که مدل غیر اسپورت باشه… چون اگه اسپورت بود تا الان دست ایلیا رو نابود کرده بود:)
•••
راستی! لطفاً هر وقت به این نتیجه رسیدی که اشتباه می‌کردی که:
[نمایش]
… قشنگند. اما مخاطبش من نیستم. نسل سوم، چهارمش اگر عمری و پولی باقی بود… شاید! :-)

خبر بده که ما هم بخریم :) ;)
•••
پ.ن: درسته که این روزا چرت و پرت زیاد می‌گم، ولی این آخری رو خیلی هم شوخی نکردم :)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 23 سپتامبر 2015, 23:13

ببین چقدر این امیر حواسش جمعه! یادشه که من به آلمینیوم حساسیت شدید دارم!

من اولین چیزی که به ذهنم آمد همین بود که ببینم که تکلیف حساسیتم باهش چی میشه. خوشبختانه بعد از چند روز هنوز هیچگونه اثری از حساسیت در دستم مشاهده نکرده‌ام.

مدل کلاسیک بایستی باشه. یعنی دست چپی در این عکس:
AppleWatchModels.jpg

پشتش نوشته قابش آلمینیومه و شیشه‌اش ION-X Glass هست. پشت دستگاه، در حقیقت شیشهٔ برجسته‌ایست که چهار تا سنسور پشتشه. حدس میزنم که اپل کاری کرده که این آلمینیوم نیکل نداشته باشه و گر نه من دو ساعت هم دستم نمیتونستم بیندازم.

بندش از یک نوع پلاستیک باکیفیت و نرمی ساخته شده. در جعبه‌اش یک بند کوتاهتر هم بود. اما مچ من اینقدر پهن هست که آخرین سوراخ بند بزرگتر بدستم اندازه است.

در مورد ضخامتش، طوریست که روی دست ضخیم بنظر نمیاد. کلا در مورد خوانایی یا مفید بودن نمایش صفحه‌اش با توجه به اندازهٔ کوچک آن، خیلی جالبه. یعنی بسیار خواناست و کاربردی. اما انتظار نمیشه داشت که کار آیفون را انجام بده. همه چیز مختصر است.

در بارهٔ اینکه بخریدش یا نه، حرفم همان است که قبلا بود. آدم اگر پول داشته باشه چرا که نه. اما اگر پول برایتان مسئله است، اول خرج چیزهای مهمترش کنید و عجله نکنید. این مسلما در چند سال آینده خیلی پیشرفت خواهد کرد و متحول خواهد شد.

در مورد خاص من، این هدیه برای من بسیار ارزش معنوی زیادی دارد که خیلی از فانکشنالیتی دستگاه برای من مهمتر است.

و پوریا جان، همانطور که امیر گفت، این نوشته‌های فارسی همه در آیفون تایپ شده بودند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ahmad » 24 سپتامبر 2015, 00:36

ایلیا جان ممنون بابت عکس‌ها
من هم کاملا با شما در مورد اینکه نسل دوم یا سوم این ساعت بمراتب از نسخه فعلی خواهد بود هستم.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Masiha » 24 سپتامبر 2015, 00:48

مبارک باشه ایلیا جان :) (هم ساعت و هم اون مناسبت که ساعت رو به خاطرش هدیه گرفتی)

خیلی ممنون از عکس‌ها و بررسی زبان فارسی :blush:

راستی اگر از آیفون به مدت طولانی دور باشد (مثلا در باشگاه یا پیاده‌روی بدون تلفن)، آیا فعالیت‌های روزانه اعم از مسافت طی شده و ضربان و غیره را ثبت می‌کند؟
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط Ilia » 24 سپتامبر 2015, 01:17

متشکر مسیحا جان.

بله. این جور کارها که به اینترنت احتیاج نداشته باشه را خودش مستقل انجام میده. برای مسافت، احتمالا نه چون احتمالا از آیفون برای آن استفاده میکنه.

در جواب اینکه آیا در مصرف باتری آیفون هم اثر میگذاره یا نه، لابد باید بگذاره اما این مقدار آنقدر محسوس نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Nav ! D » 22 مارس 2016, 18:00

من تقریبا یک ماه پیش یه استند شارژر برای ساعت گرفتم و کل مدتی که خونه هستم ساعت روشه. تقریبا ساعات زیادی رو خونه هستم٬ این که مدت زیادی روی استند و توی شارژ هستش میتونه مشکل ساز بشه؟
اینه:
http://www.spigen.com/products/apple-watch-stand-s330

و سوال دوم:
دیشب آپدیت واچ او اس اومد ولی رو دستگاه من آپدیت رو نشون نمیده. البته ورژن iOSـم 9.0.2 ئه . باید 9.3 که دیشب اومد باشم که آپدیت رو نشون بده و بتونم آپدیت کنم؟
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط 123ali » 22 مارس 2016, 19:12

دوستان من قصد خرید یکی از این واچ ها رو دارم
میخواستم بدونم اسپورت با ادیشن تفاوتش چیه؟
ایا هنگام استفاده از ساعت داعما باید بلوتوث ایفون روشن باشه؟خب اینطوری باتری ایفون زود تر خالی نمیشه؟
و سوالی ک بالا پرسیدن: چگونه شما میشه مسیج فارسی فرستاد؟ مگه کیبرد داره؟ سیری هم ک فارسی پشتیبانی نمیکنه.
بعد من شنیدم ک میگن روزی باید باتریشو حداقل چند بار شارژ کرد، درسته؟
ممنون
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط perse » 22 مارس 2016, 20:56

علی جان پاسخ همه‌ی سوالات توی همین تاپیک هست ...
اسپورت جنسش آلومینیومی هست و ادیشن طلا
یا بلوتوث یا وای‌فای
مسیج فارسی هم نمیشه داد ...
درمورد باطری هم بستگی به میزان استفاده‌ی شما داره... تقریبا هر روز بایستی به شارژ بزنی
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پستتوسط Ilia » 22 مارس 2016, 21:42

Nav ! D نوشته است:[نمایش]
من تقریبا یک ماه پیش یه استند شارژر برای ساعت گرفتم و کل مدتی که خونه هستم ساعت روشه. تقریبا ساعات زیادی رو خونه هستم٬ این که مدت زیادی روی استند و توی شارژ هستش میتونه مشکل ساز بشه؟
اینه:

و سوال دوم:
دیشب آپدیت واچ او اس اومد ولی رو دستگاه من آپدیت رو نشون نمیده. البته ورژن iOSـم 9.0.2 ئه . باید 9.3 که دیشب اومد باشم که آپدیت رو نشون بده و بتونم آپدیت کنم؟

سؤال اول رو نمیدونم شارژر غیر اپل تکلیفش چیه. اما من خودم به شارژر اپل که با خودش اومده شب تا صبح میگذارم بمونه.

در بارهٔ آپدیت، آیفون من خودش یه پیغام داد که آدیتش بکنم، منهم گفتم باشه. اما برای آپدیت، اپ Watch را راه بینداز، برو به General و بعد Software Update.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Nav ! D » 22 مارس 2016, 23:37

Ilia نوشته است:[نمایش]
Nav ! D نوشته است:[نمایش]
اینه:

و سوال دوم:

سؤال اول رو نمیدونم شارژر غیر اپل تکلیفش چیه. اما من خودم به شارژر اپل که با خودش اومده شب تا صبح میگذارم بمونه.

در بارهٔ آپدیت، آیفون من خودش یه پیغام داد که آدیتش بکنم، منهم گفتم باشه. اما برای آپدیت، اپ Watch را راه بینداز، برو به General و بعد Software Update.

شارژرش که شارژر خود اپله...
منظورم اینه که بعضی اوقات پیش میاد دو روزه تو خونه م و تمام مدت ساعت تو شارژه٬‌

واسه من آپدیتی نیومده هنوز٬ تو software update هم ۲.۱ رو آخرین ورژن نشون میده
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط 123ali » 23 مارس 2016, 16:54

خواهش میکنم.
Mail:
Mail.jpg

مسیجز:
Messages.jpg

اپ iPersia Cal:
iPersiaCal.jpg.jpg

اپ Snapit Note:
SnapitNote_App.jpg

اپ دویچه وله (که فعلا بنظر فقط تیترها و یکی دو جمله از محتوای خبرها را نشان میدهد):
DW_RadioGermanyApp.jpg

برنامهٔ note خود اپل بنظر هنوز روی آپل واچ نیست (یا من پیدایش نکرده‌ام).
انگلیسی را میشود به سیری دیکته کرد. اما برای تایپ فارسی بنظر هنوز راهی نیست. اما میشود صدا را ضبط کرد و فرستاد.

ببخشید که عکسها روی مچ دستم انداخته شده‌اند. علتش این است که تا ساعت را از مچ باز کنید پسورد خواهد پرسید.

اقا ایلیا ، چطور این کلمات (خواهش ، تا بعد) رو فرستادی؟ ایا این کلماتو خودت تو ستینگ واچ به عنوان کلمات رزرو شده تعریف کردی؟ این کار رو چگونه کردی ک فارسی smsدادی
ممنون
123ali

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 مارس 2016, 16:57

نوید جان من اپل واچ ندارم اما فکر کنم همونطور که خودت حدس زدی اول باید آیفون رو به آخرین iOS به‌روز کنی:
[نمایش]
Before you begin

To update the software on your Apple Watch, you need to:

- Update your iPhone to the latest version of iOS.
- Make sure your Apple Watch has at least a 50 percent charge.
- Connect your iPhone to Wi-Fi.
- Keep your iPhone next to your Apple Watch to make sure they're in range.

https://support.apple.com/en-us/HT204641
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط perse » 23 مارس 2016, 17:20

123ali نوشته است:[نمایش]
چطور این کلمات (خواهش ، تا بعد) رو فرستادی؟ ایا این کلماتو خودت تو ستینگ واچ به عنوان کلمات رزرو شده تعریف کردی؟ این کار رو چگونه کردی ک فارسی smsدادی
ممنون

قبلا جوابتون رو دادن توی همین تاپیک
این نوشته‌های فارسی همه در آیفون تایپ شده بودند.
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پستتوسط 123ali » 26 مارس 2016, 02:57

سفارشی کردن قالب پیام های از پیش تعیین شده
.
شما نمی توانید پاسخ های پیام ها را در Apple Watch خود تایپ کنید و هرکسی هم تماسیل ندارد تا چیزی که می خواهد بگوید را به سیری دیکته کند، با این حال می توانید پیام های عمومی را بنویسید و آن ها را مستقیماً از درون ساعت خود ارسال کنید. چیزهایی از قبیل “OMG”، “LOL” و “متأسفم در حال شامپو زدن سگ خانگی ام هستم” احتمالاً کار خیلی ها را راه می اندازد.
می توانید این پیام ها را در برنامه ساعت آیفون در بخش پیام ها زیر تب My Watch تعریف کنید. بخشی که به آن نیاز دارید Default Replies نام دارد.
123ali

پستتوسط 123ali » 27 مارس 2016, 17:41

سلام
دوستان منم امروز یکی از این واچ ها رو خریدم‌ولی مشکلم اینه که پیام هارو دیافت و ارسال نمیکنه ، مشکل چیه

image.png
123ali

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان