انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نصب قلم (Font) دلخواه روی دستگاه‌های iOS 7 به بعد

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: نصب قلم (Font) دلخواه روی دستگاه‌های iOS 7

پستتوسط Pooria Azimi » 11 مارس 2014, 23:48

ایلیا جان، اون «ی» گوژپشت هنوز بعد از ۳-۴ سال روزانه ۲۰-۳۰ بار باعث ناراحتی من می‌شه! من امشب فرصتش رو ندارم، اما فردا قصد دارم با روشی که علی قرار بود معرفی بکنه(!) جیزهٔ اسنولپردِ بدون گوژ رو روی دستگاه‌های ۷٫۱ بریزم. اگر این اقدام باعث بشه در تمام سیستم و سایت‌های دیگه جایگزین جیزهٔ فعلی بشه من تمام فحش‌هایی که به iOS 7 داده‌ام رو پس می‌گیرم :)

احمد جان آیفون هم روی ۷٫۱ باید بدون مشکل وب‌فانت رو نمایش بده. من همون‌طور که گفتم فعلاً روی بتای پنجم ۷٫۱ تست کردم (تا امشب که نسخهٔ نهایی رو بریزم)، اما مطمئناً بین بتای ۵ و نسخهٔ نهایی چنین تغییری رخ نمی‌ده، و عکسی که ایلیا کمی بالاتر گذاشته هم (با این که از روش دیگری استفاده شده) گواه همین مطلبه. فکر کنم سافاریِ آیفون نیاز به ریفرش داره تا استایل جدید رو لود بکنه.

اما من که به‌شخصه واقعاً دارم از این وب‌فانت روی آیفون و آیپد رتینا لذت می‌برم، و در طول این چند ساعت ۱۰-۱۵ بار ایرماگ رو روش باز کرده‌ام تا ازش لذت ببرم :) به‌قول مرحوم جابز قشنگ انگار داریم به مجله‌ای که روی کاغذ بسیار باکیفیت (و با دقت 300DPI) چاپ شده نگاه می‌کنیم :)

قلهٔ بعدی که باید فتح بشه «انجمن کاربران ایرانی مکینتاش» در لوگوی انجمنه :P اون رو هم اگر تغییر بدیم پروژهٔ زرسازیِ ایرماگ به‌اتمام می‌رسه!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ahmad » 12 مارس 2014, 00:42

کاملا حق با شماست پوریا جان، با چند بار re fresh کردن مسئله نمایش سایت ایرماگ حل شد. همچنین سایت رادیو زمانه نیز با فونت مخصوصشان درست نمایش داده می‌شود. اما بی بی سی فارسی هنوز با فونت جیزه نمایش داده می‌شود و هر چه ریفرش کردم موثر نیفتاد.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ilia » 12 مارس 2014, 02:55

احمد جان نسخهٔ موبایل بیبیسی از آن فانت استفاده نمیکند. اما اگر بروی به پایین آن و بزنی روی لینک نسخهٔ کامل سایت نمایش خواهد داد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ahmad » 30 آوریل 2014, 02:17

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
امروز از برنامهٔ AnyFont خبردار شدم که امکان نصب هر قلم دلخواهی رو در iOS 7 فراهم می‌کنه

علی عزیز، سپاس فراوان بابت معرفی این برنامہ. من دیشب نسخہ‌ای از آنرا خریده و آنرا بروی آیپد خود نصب کردم. AnyFont برنامہ‌ای است بسیار مفید و من استفاده از آنرا بہ علاقمندان توصیہ می‌کنم.

در پایین شیوهٔ گام بگام نصب فونت از طریق این برنامہ را می‌نویسم کہ کار نصب آنرا برای دوستان تسہیل کند.

۱. ابتدا باید برنامۂ AnyFont را در iOS خود (آیپد، آیفون) را نصب کنید
۲. سپس آیپد/آیفون خود را از طریق کابل مربوطہ بہ مک خود وصل نمایید
۳. نسخہ‌ای از خط‌های فارسی مورد علاقۂ خود کہ در مک خود استفاده می‌نمایید را بروی دسکتاپ خود قرار دهید
۴. اکنون برنامۂ iTune را باز کنید و روی علامت دستگاهتان کہ در حاشیۂ سمت چپ آیتونز نمایان است کلیک کنید
۵. برنامۂ AnyFont بهمراه دیگر برنامہ‌های نصب شده را روی آیپد/آیفون مشاهده خواهید کرد. روی آیکن برنامہ AnyFont کلیک کنید. بہ تصویر ضمیمہ نگاه کنید
۶. با کلیک کردن روی دکمۂ Add بہ محل خط‌ها، کہ در این حالت سطح میزکارتان است بروید و آنہا را انتخاب کنید
۷. فایلها خط اکنون بہ برنامۂ آیتونز شما منتقل می‌شوند
۸. در آیتونز فایلها را انتخاب کرده و سپس روی دکمۂ Save to کلیک کنید.
۹. فایلها اکنون بہ دستگاه آیپد/آیفون منتقل شده و پس از جدا کردن دستگاه از مک مرحلۂ دوم کہ نصب آنہا در سیستم iOS است را باید انجام دهید

بہ شیوه زیر عمل کنید
۱. برنامۂ AnyFont را در آیپد/آیفون خود استارت بزنید
۲. لیستی از خط‌های منتقل شده از مک در مرحلۂ اول نمایان خواهد شد
۳. یک خط را از طریق tap کردن روی آن انتخاب کنید. در مثال من خط ثریا، FP_Soraya.ttf
۴ در پنجرهٔ بعدی روی آیکن خط مذبور کلیک کنید. نشان Aa
۵. در پنجرهٔ جدیدی کہ باز خواهد شد روی دکمۂ Install کلیک کنید
۶. در پنجرهٔ جدیدی کہ باز خواهد شد روی دکمۂ Install کلیک کنید
۷. در پنجرهٔ جدیدی کہ باز خواهد شد روی دکمۂ Done کلیک کنید و این بمثابہ مرحلۂ آخر نصب خط «ثریا» می‌باشد
۸. برای خط‌های دیگر همین مسیر را طی کنید

بہ عکس‌های ضمیمہ توجہ شود!

سازنده این برنامہ در سایت خود ویدئوئی از چگونگی نصب و کارکرد این برنامہ را قرار داده کہ اگر مایل باشید می‌تونید آنرا در آدرس پایین تماشا کنید
http://www.anyfont-app.com

احمد

AnyFont.png

AnyFont2.png

AnyFont3.png
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 مه 2014, 01:52

دست احمد درد نکنه بابت راهنمای گام به گام و تصویری که برای AnyFont نوشت.
من هم قصد داشتم راهنمای تصویری برای Apple Configurator درست کنم اما متاسفانه فرصت نشد و نمی‌خوام بیشتر از دو ماه تاخیر کنم!
یه راهنمای فشرده نوشتم و در پست اول قرار دادم.
همینطور از همهٔ قلم‌های سری دوم ایکس پروفایل درست کردم، آپلود کردم و در پست اول لینک دادم:
viewtopic.php?f=26&t=3627&p=42047#p42047
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ahmad » 13 مه 2014, 00:42

این روش علی، کار نصب فونت فارسی بروی آی دیوایس‌ها را در حد کلیک، ساده کرده‌است. دستت درد نکند علی جان
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Ilia » 23 مه 2014, 04:32

این برنامهٔ AnyFonts یک خرید داخلی (in-app purchase) داره به قیمت ۹۹ سنت که من امروز گرفتمش. با این خرید، حدود هزار فانت رو در خودش دانلود میکنه که میشه از طریق خودش نصبشون کرد.

همچنین اگر دستگاهتون رو به آیتونز وصل کنید، میتوانید کل پوشهٔ Bundled-Fonts اش را از داخل برنامه در آیتونز به روی مکتان کپی کنید تا آنها در دسترس مکتان هم باشد.

AnyFonts_Fonts.jpg

در برنامهٔ انیفانت همینطور میشود پرویوی کل فانتهای نصب شده یا نشدهٔ دستگاه را هم دید.

AnyFonts_FontsPreview.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط alireza3335 » 14 آوریل 2015, 22:07

وقتی به این سایت مراجعه می‌کردی می‌شد فانت‌های سری B را به صورت یک پروفایل روی دستگاه نصب کرد ولی امروز که مراجعه کردم دیدم لینکش دیگر کار نمی‌کند. کسی می‌داند چطور بدون نصب برنامه Anyfont و مانند آن بتوانم به صورت پروفایل فانت‌ها را روی آیپدم نصب نمایم؟

لینک سایت
http://farnet.ir/1392/09/45804/install- ... t-in-ios7/
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Pooria Azimi » 14 آوریل 2015, 23:18

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
وقتی به این سایت مراجعه می‌کردی می‌شد فانت‌های سری B را به صورت یک پروفایل روی دستگاه نصب کرد ولی امروز که مراجعه کردم دیدم لینکش دیگر کار نمی‌کند. کسی می‌داند چطور بدون نصب برنامه Anyfont و مانند آن بتوانم به صورت پروفایل فانت‌ها را روی آیپدم نصب نمایم؟

لینک سایت
http://farnet.ir/1392/09/45804/install- ... t-in-ios7/

طبق توضیحاتی که علی در پست اول این تاپیک نوشته اگر عمل بکنی می‌شه تمام قلم‌های XB رو به‌صورت یک پروفایل درآورد و نصب کرد... یا شاید درست منظور رو متوجه نشدم؟

ویرایش: مثل این‌که اشتباه متوجه شده بودم و منظور قلم‌های برنا بوده و نه XB! با این‌حال، باز هم طبق روشی که در پست اول این تاپیک گفته شده می‌شه چنین پروفایلی رو به‌سادگی ساخت.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

نصب قلم (فونت) جدید بر روی آیپد/آیفون

پستتوسط Arzhang » 21 فوریه 2016, 18:46

یادم نمی‌آید در این زمینه مطلبی توی ایرماگ آورده شده باشد، اگر هم آمده لابه لای مطالب دیگر گم شده، این بود که این مبحث را درست کردم.

۱) برنامه‌ی Apple configurator 2 را نصب کنید. این برنامه‌ی رایگان را می‌توانید از این‌جا بگیرید.

۲) این برنامه را پس از نصب، اجرا کنید و روی File>New Profile کلیک کنید.
01.jpg

۳) در صفحه‌ی باز شده، روی General کلیک کرده و در بخش Name فقط یک نام برای پروفایل‌تان بگذارید. بقیه‌ی بخش‌ها را دست نخورده بگذارید.
02.jpg

۴) حالا روی Fonts کلیک کنید و سپس روی Configure بزنید. صفحه‌ای باز می‌شود که از آن باید نشانی قلم (فونت) مد نظرتان را بدهید و Select کنید.
03.jpg

۵) حالا کاراکترهای قلم انتخاب شده را می‌بینید. روی بالای پنجره کلیک کنید تا این پروفایل را به نام دلخواه در جایی ذخیره کنید. توجه کنید که دکمه‌ی Save نخواهید دید و باید برای این کار روی Enter بزنید.
04.jpg

۶) حالا در حالی که هنوز برنامه‌ی Apple configurator 2 باز است، دستگاه‌تان را به مکینتاش‌تان وصل کنید.
05.jpg

۷) در بخش All Devices دستگاه‌تان را خواهید دید. پروفایلی را که ذخیره کرده‌اید، بگیرید و روی دستگاه‌تان در برنامه‌ی Apple configurator 2 بکشید.

۸) در دستگاه شما پیامی مبنی بر اجازه‌ی نصب خواهد آمد. روی Install بزنید و نصب را تمام کنید.

۹) حالا در برنامه‌هایی مثل Word خواهید توانست با قلم‌های نصب شده در برنامه (در بخش iOS Fonts که زیر مجموعه‌ی قلم‌هاست)، متن‌تان را تایپ کنید.
06.jpg
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پاسخ: نصب قلم (Font) دلخواه روی دستگاه‌های iOS 7 به بعد

پستتوسط Ilia » 22 فوریه 2016, 00:22

دستت درد نکند ارژنگ جان برای درست کردن این راهنمای مفید بصری.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پاسخ: نصب قلم (Font) دلخواه روی دستگاه‌های iOS 7 به بعد

پستتوسط Arzhang » 23 فوریه 2016, 13:11

عجب! من چرا این مبحث رو پیدا نکرده بودم؟ اون وقت از دست ملت شاکی می‌شم چرا اول توی ایرماگ جست‌جو نمی‌کنید، بعداً پست بگذارید.
از انتقال پست ممنونم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

قبلی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان