انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چرا بلوتوث و دلیوری و air drop کار نمی کنند؟

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

چرا بلوتوث و دلیوری و air drop کار نمی کنند؟

پستتوسط Hamed Dehghani » 31 ژانویه 2014, 03:07

سلام

۳ تا سوال داشتم خدمتتون

۱- شرکت اپل این بلوتوث رو برای چی روی ای دیوایس ها می گذاره وفتی نمی خواد باهاش فایل ردو بدل کنند؟ ( بدون نصب برنامه بلوتوث شما از این بلوتوث تا حالا تونستید استفاده کنید ؟)

۲- چرا شرکت اپل دلیوری مسیج رو خودش ارايه نمی کنه مگه ایرادی داره ؟

۳- air drop امکان سخت افزاری می خواد ؟ چون من ایفون ۴ دارم و مک جدید و از ایردروپ بین این دو نمی تونم استفاده کنم
اگه نرم افزاری باشه میشه هکی چیزی واسه ایفون بیاد که بشه از ایردروپ در دستگاهای قدیمی هم استفاده کرد ؟
نماد کاربر
Hamed Dehghani

پست‌ها : 65

پاسخ: بلوتوث و دلیوری و air drop چرا کار نمی کنه ؟

پستتوسط saeidk » 31 ژانویه 2014, 03:21

۱- برای ارتباط با هدفون و کیبرد و اینگونه وسایل
۲-
۳- امکان سخت افزاری dual wifi می خواد که آیفون ۴ نداره و هرگونه تغییری در آیفون نیاز به جیلبریک و این حرفها داره. درباره مک هم باید بگم در مک مینی مدل چهارسال پیش من هم ایردراپ فعال نبود که با یک دستور خط فرمان فعال شد و البته به درد هم نمی خوره چون فقط برای ارتباط دوتا مک با هم است و نمی شود برای ارتباط گوشی با دستگاه استفاده کرد و تا آنجا که می دانم فعلاً هم راه حلی نداره
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ali.Rastegar » 31 ژانویه 2014, 03:29

در مورد شمارهٔ ۳ شایعه هست که نسخه‌های بعدی OS X و iOS بین هم امکان AirDrop خواهند داشت، اما این شایعات فعلا اصلا تایید نشده.
من که بخوام بین مک و آیفون به طور بی‌سیم فایل رد و بدل کنم، اگر هر دو دستگاه به یک شبکهٔ WiFi متصل باشن روی آیفون برنامهٔ Documents رو باز می‌کنم و از اون طرف داخل مک در Finder می‌زنم Command-K و برای سرور اسم یا آدرس IP آیفون رو وارد می‌کنم.
مثلا http://ali-rastegars-iphone.local
(بسته به اسم آیفون شما فرق می‌کنه).
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Pooria Azimi » 31 ژانویه 2014, 13:24

برای انتقال عکس بین آیفون و آیپد و مک و ویندوز و سرویس های اینترنتی من معمولاً از http://www.photosync-app.com استفاده میکنم، چون اینترفیس بسیار خوبش باعث میشه کل فرآیند کمتر از ۵-۶ ثانیه طول بکشه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط saeidk » 31 ژانویه 2014, 14:45

برای این کار برنامه wifi photo هم هست که مجانیه.
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط Mehdi.y » 31 ژانویه 2014, 16:16

یرای سوال دومی هم چون در انجا امکان نرسیدن پیام وجود ندارد پس دلیلی هم برای دلیوری نیست این مشکل ماست که معلوم نیست اس ام اس میرسد یا نه
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Arzhang » 31 ژانویه 2014, 17:59

Mehdi.y نوشته است:[نمایش]
این مشکل ماست که معلوم نیست اس ام اس میرسد یا نه

هیچ وقت این طور فکر نکنید. دوستانی که مداوماً با اپراتورهای خارج از کشور کار می‌کنند می‌توانند مرجع بهتری باشند اما من خودم دیده‌ام که در همان جهان اول هم اتفاقات عجیبی مثل نیفتادن شماره تلفن (ثبت نشدن log) و نرسیدن اس ام اس اتفاق افتاده است. من راستش حدس می‌زنم بیش‌تر از آن که این علت، فنی باشد، یک جورهایی از آن خصلت‌های اپل می‌آید که گاهی تصور می‌کند به تشخیص خودش یک کاری را باید بکند و درست است. لابد فکر کرده‌اند مگر چند درصد آدم‌ها برایشان Delivery report مهم است؟ پس ولش کن. مثلاً کار بی‌کلاسی‌ست. و احتمالاً حتی اگر متقاعد هم شده باشند که تصور غلطی بوده، می‌گویند زشت است مرد حرفش را عوض کند! به این ساده‌انگاری‌ای که من گفتم نیست حتماً اما بعید می‌دانم پشتوانه‌ی فنی داشته باشد. بیش‌تر سلیقه‌ای‌ست.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Ilia » 31 ژانویه 2014, 18:43

شاید یکی هم مثل من خوشش نیاد که مردم بدونند که مسیجشون به من رسیده یا نه! :-)

برای خود آی-مسیجز اپل، تا کسی در ستینگ دستگاه خودش اجازه نداده باشه که دیگران از رسیدن اونها مطلع بشوند، رسیدش فرستاده نخواهد شد. برای اینکه دیگران از رسیدن اونها به شما مطلع بشوند، باید گزینهٔ Send read receipt رو در ستینگ iMessages فعال کنید.

اما برای SMS این به شرکت سرویس دهندهٔ تلفن بستگی داره. بعضی این رو ساپورت میکنند و بعضی نمیکنند. حالا چرا اپل این رو نگذاشته من هم نمیدونم، اما یک کلک رشتی برای اینکار هست و اونکه قبل از نوشتن متن SMS یک کاراکتر مخصوص بگذارید که به شرکت تلفن طرف میگه که خبر رسیدش رو به شما بفرسته. اما این کاراکتر باز بین شرکتها فرق میکنه. اما رایج‌ترینشون علامت تعجب و نقطه هستند یعنی ! و .

حالا دیگه امتحانش با شما.

برای دستگاه‌های جیلبریک شده هم انگار که یک راه‌هایی هست که اینجا یه چیزهایی نوشته که من دقیق نخوندم:
http://www.iosappsandhacks.com/iphone-s ... ry-reports
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط alireza3335 » 18 مه 2014, 21:03

من خیلی برام سواله که چطور با یک سری ترفند می‌شه از بلوتوث اپل با دستگاه‌های دیگه ارتباط برقرار کرد؟ و ثانیا دیگر چرا برای این ترفندها از مردم پول می گیرند؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط alireza3335 » 18 مه 2014, 21:18

در همان سایتی که برای فعال سازی بلوتوث پول می‌گرفت دیدم که برای ساخت اپل آیدی هم پول می‌گیره!
فهمیدم که بلوتوث هم مجانی می‌شه فعال کرد!
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط Mehdi.y » 19 مه 2014, 04:35

با سلام دوست عزیز ایا این ترفند برای گوشی غیر جلیبریک است چون گوشی جلیبریک شده آن را میشود انجام داد.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط saeidk » 19 مه 2014, 11:14

برای گوشی جیلبریک نشده که نمی‌شه فعال کرد.
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط alireza3335 » 19 مه 2014, 19:49

نه دیگه، جیلبریک شده را می‌گفتم. البته هنوز فعال نکرده‌ام و شاید هم نخواهم کرد؛ این بلوتوث هم تقریبا شده جوک، چون هر وقت یکی از دوستام می‌خواهد برایم فایل ارسال کنه می‌گه بلوتوثت را روشن کن تا بفرستم و ما قاه قاه می‌زنیم زیر خنده :)
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 18 مهمان