انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

دیکشنری معاصر لانگمن (LDOCE)

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

دیکشنری معاصر لانگمن (LDOCE)

پستتوسط aamir » 22 ژوئن 2013, 03:48

این دیکشنری که به LDOCE معروفه . . قدیمترا روی آی او اس یه ورژن ۲۰ - ۳۰ دلاری داشت.
چندی وقت پیش اومدم دانلودش کنم که دیدم جدیدا دو تا ورژن مجزا داده . . .
یکی free هست و دیگری با پسوند PLUS که ۳۳ دلار هم قیمتشه . . . در توضیحات free نوشته بود که این برنامه free نیست و باید in-app خریداری بشه . . در هر صورت من دانلود کردم و باز شد و خیلی هم خوب کار میکرد و از in-app هم خبری نبود. . . اما چند روز پیش همسرم خواست دانلودش کنه که اون هم همین ورژن free رو گرفت و اما یه صفحه میاد که باید بخریدش و قیمتش هم ۲۲-۳ دلاره اگه اشتباه نکنم.
البته ناگفته نماند که من مدت مدیدی از نسخه کرک شده این اپلیکیشن روی آیفون خودم استفاده میکردم که الان دیگه اصلا جیلبرک هم نیست حتی روی دیوایس جدید هم نصبش کردم . .
اولین سوالم اینه که قضیه چیه :D
و اینکه در هر صورت من میخواستم این دیکشنری رو بخرم اما دقیقا نمیدونم تفاوت in-app purchase با عادی خریدن چیه . . اما به گمونم یه دردسری باید داشته باشه، مثلا با نصب کردنش روی یک دیوایس جدید . . .

ممنون میشم اگه کسی تجربه با in-app purchase داره مارو هم مطلع کنه . . .
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پاسخ: دیکشنری معاصر لانگمن

پستتوسط Pooria Azimi » 22 ژوئن 2013, 08:04

من هم این برنامه (LDOCE5: https://itunes.apple.com/us/app/ldoce-i ... 07708?mt=8) رو خریده بودم. بعد از یکی-دو سال، انگار بین سازندۀ ژاپنی (Enfour) و لانگمن اختلافاتی پیش می آد و برنامه از Enfour گرفته میشه. منتها چون امکان انتقال یک برنامه از یک دولوپر به دولوپر دیگه تا همین هفتۀ پیش در اپ استور وجود نداشت، خریداران نمی دونستند باید چه کار کنن. و بدیش هم این بود که انگار Enfour (که قبلاً سابقۀ این جور گندکاری ها رو داشته و در یک نسخه الکی از طرف سازندگان دستگاه توئیت میکرد که I'm a software thief - چون احتمالاً کد تشخیص نسخۀ اصلی و جعلیشون اشتباه کار میکرده: http://arstechnica.com/tech-policy/2012 ... of-piracy/ - در ضمن، آیپد من هرگز جیلبرک نشده بود و Installous یا برنامۀ دیگری هم روش نصب نشده بود منتها پیغام I'm a pirate به شکل Notification برای من هم ظاهر میشد)، یه کدی در برنامه قرار داده بود که با باز کردن برنامه پیغام میداد که Upgrade Now - هرچند خود برنامه درست کار میکرد، منتها dismiss کردن این alert در هر بار باز کردن برنامه خیلی آزاردهنده بود. چون برنامه از استور حذف شده بود، امکان آپدیت و حذف این کد مخرب هم نبود.

خلاصه، بعد از ماهها سردرگمی و نارضایتی، Longman (یا درحقیقت شرکت Pearson) این بار تحت نام English Channel, Inc. همون برنامۀ قبلی رو در استور قرار داد، منتها در دو نسخه. یکی همون LDOCE Plus که علاوه بر LDOCE عادی، Longman Activator Thesaurus رو هم داره: https://itunes.apple.com/us/app/ldoce-p ... 28668?mt=8

و دومی همون برنامه ایه که شما بهش اشاره کرده ای: https://itunes.apple.com/us/app/ldoce-i ... 07708?mt=8 که خودش رایگانه، منتها هیچ کاری نمیکنه و باید Activate بشه، که البته پروسه ای اتوماتیکه و فقط باید روی یک دکمه کلیک کنید. اگر قبلاً نسخۀ اصلی رو خریده باشید باید این اتفاق بیافته (من روی دو آیپد و یک آیفون خودم امتحان کردم و بدون هیچ مشکلی این اتفاق می افته). اگر هم نه، گفته با پشتیبانی تماس بگیرید تا مشکل رو حل بکنه.

هرچند، من محض اطمینان، فایل ipa نسخۀ قبلی ساخت Enfour رو هنوز نگه داشته م، تا اگر روزی به هر دلیلی نسخۀ In-App از کار افتاد، کل دیکشنری رو از دست ندم - استفاده از نسخۀ قبلی با وجود آزاردهنده بودن (و پیغام Upgrade Now) بهتر از دادن ۳۰ دلار دیگه ست!

------

اگر هنوز هیچ کدوم رو نخریده ای، اولی (اونی که In-App نیست و خود برنامه پولیه) رو بخر. ۳دلار گرون تره (۳۳ به جای ۳۰ دلاذ)، منتها خیالت راحته که با In-App ـش مشکلی نخواهی داشت (اگر در آینده هم دوباره خرابکاری کنن). و البته، LDOCE دیکشنری بسیار عالی ایه و از خریدش اصلاً پشیمون نمیشی!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Pooria Azimi » 22 ژوئن 2013, 08:13

:)

این "باگ" هنوز داره قربانی میگیره - اگر به https://twitter.com/search/realtime?q=% ... confession برید به طور میانگین هر روز دو-سه نفر پیغام زیر رو دارن توئیت میکنند:

How about we all stop using pirated iOS apps? I promise to stop. I really will. #softwarepirateconfession
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط aamir » 22 ژوئن 2013, 21:28

مرسی پوریا جان، نمیدونم والا شاید چون من نسخه کرک شده داشتم بار اول که بازش کردم همون پیغام in-app اومد و بعد از چند ثانیه رفت . . . جالبه که من با آیدی خودم هم روی آیفونم نصب کردم هم روی آیپادم و جفتشون به خوبی کارمیکنن :D حتی با اینکه جفتشون رو clean install هم کردم
اما با همون آیدی روی دیوایس همسرم کار نمیکنه . . .
در هر صورت من هم فکر میکنم خرید همون نسخه plus کار عاقلانه تری باشه . . چون حداقل طرف حسابت خود اپله!
یه چیز off topic : من قدیمتر ها یه اپلیکیشنی خریدم که چند وقت بعد از استور حذف شد . . . یادم نیست کجا ولی فکر کنم توی همین ایرماگ یه بار خونده بودم که میشه به اپل ایمیل زد و پولش رو برمیگردونن به اکانتت . . درست یادمه؟
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Pooria Azimi » 22 ژوئن 2013, 21:45

بسته به شرایط داره. اگر مثلاً بیشتر از ۴-۵ ماه از خرید گذشته باشه و برنامه هم قیمتش زیاد نباشه معمولاً ریفاند نمی کنن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط aamir » 28 ژوئن 2013, 18:28

من دیروز رفتم و از AT&T یه آیفون ۴ گرفتم و در واقع گوشیم رو عوض کردم . . . در کمال ناباوری ,وقتی روی آیفون کاملا نو لانگمن رو نصب کردم چند ثانیه صبر کرد و وارد اپلیکیشن شد! یعنی در واقع لانگمن یه جورایی فک میکنه که من خریدمش :D
من دوبار آیدی خودم رو در store آیفون همسرم وارد کردم و لانگمن رو نصب کردم اما اونجا این مرحله رو رد نمیکنه و میگه باید بخریش . . طبیعتا اگر لانگمن من رو از روی اپل آیدی شناسایی میکرد نباید این مشکل پیش میومد . . . کسی میدونه از روی چی بررسی میکنه که گول میخوره؟ که من هم گولش بزنم؟ :D
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Pooria Azimi » 28 ژوئن 2013, 18:57

احتمالاً UDID، یا شاید ID ای که iCloud میده (برای این که برنامه ها اطلاعات شون رو روی آیکلاد بریزن). اگر اولی باشه با رفتن به iOS 7 دیگه این اشتباه رخ نمیده و برنامه باید از کار بیافته، اما اگر دومی باشه باید باز هم بتونی استفاده کنی. منتها تنها راه برای استفاده بر روی دستگاه های دیگه اینه که اونها هم از آیکلاد خودت استفاده کنند که در مورد دستگاه های خودت مشکلی نیست، اما دستگاه خانمت رو هم اگر با همون فعال بکنی اطلاعاتتون (شامل میل و کانتکت ها و اطلاعات برنامه ها) باید یکی بشن که خوب کار مسخره ای میشه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پاسخ: دیکشنری معاصر لانگمن (LDOCE)

پستتوسط Ilia » 29 ژوئن 2013, 02:31

راهش اینه که شما آیفون خانمت رو ریست کنی و با آیتونز کامپیوتر خودت سینک کنی. اینطوری همه برنامه‌هایی که متعلق به شماست میره داخل اون از جمله این دیکشنری. بعدش در قسمت store آیفون خانمت، اپل آیدی خودت رو میگذاری و پسوردت رو. اما در قسمت iCloud و هر جای دیگه مثل mail و آدرس بوک و غیره، اپل آیدی خانمت و پسورد اون رو وارد میکنی و میزنی که با آیکلاد خودش سینک بشه. اینطوری مجبور نیستی که برنامه‌ها رو دو بار بخرید ولی بقیه چیزهاتون هم با هم قاتی نمیشه.

فقط بایستی قبل از ریست کردن آیفون، هر چی که میخواهی از بین نره رو ازش بکشی بیرون.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 29 ژوئن 2013, 02:50

نه ایلیا جان، ایشون برنامه رو هنوز نخریده - چند سال پیش نسخۀ کرک شده ش رو ریخته بوده، و حالا نسخۀ جدیدش که با In-app purchase کار میکنه اشتباهاً فکر میکنه که نسخۀ خریداری شده ست و بدون خرید In-app اجازۀ استفاده رو میده - منتها فقط روی دستگاه هایی که با آیکلاد خود امیر سینک شده ن این اشتباه رخ می ده (و نه آیفون خانمشون که اکانت فروشگاهشون مثل اون که شما گفته ای یکیه، منتها iCloud ـشون با هم تفاوت داره). این ایراد از سیستم In-app لانگمنه و چنین چیزی نباید اتفاق بیافته.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ilia » 29 ژوئن 2013, 03:20

پوریا جان، آتنتیکیشن شدن برنامه به قسمت Store مربوط میشه نه آیکلاد. اون برنامه هم چون حالا به هر ترتیبی به اسم امیر ثبته روی دیوایسی که استورش به اسم امیر باشه نصب میشه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 29 ژوئن 2013, 03:40

درسته، اما این برنامه وضعش کمی خاصه (شاید هم به کل unique باشه!).

این برنامه اول توسط یه شرکت ژاپنی عرضه میشه که بعداً به کل از اپ استور حذف شد. بعد Pearson تحت یک نام دیگه این برنامه رو در فروشگاه قرار میده که هیچ ارتباطی (از دید اپل و اپ استور) با برنامه قبلی نداشته (قبلی com.enfour.ldoce5 بوده و نسخه جدید چیزی مثل com.pearson.ldoce و برای همین از هر نظر دو برنامه با هم تفاوت دارند و هیچ داده ای، به هیچ شکل بینشون مشترک نیست). منتها سازندگانش با یه ترفندی سعی کرده ن این حالت رو شبیه سازی کنن. دقیقاً مطمئن نیستم ترفند شون چیه، منتها حدس میزنم با ثبت UDID دستگاه هایی که نسخه ژاپنی رو داشته ن (چه اصلی، چه کرک شده) روی سرور خودشون، و بعد هنگام باز کردن نسخه جدید ثبت یک تیکت در فولدر iCloud نسخه جدید برای کسانی که UDID دستگاه شون روی سرور Pearson شناخته شده بوده.

یعنی، اتفاقی که افتاده اینه: امیر سال پیش (فرض کتیم) روی آیفونش نسخه کرک شده ورژن ژاپنی رو میریزه. UDID این دستگاه در سرور Pearson ذخیره میشه. زمانی که نسخه جدید (توسط ناشر جدید) عرضه میشه، این رو روی همون آیفونش باز میکنه. برنامه جدید از سرور می پرسه که آیا این برنامه قبلاً روی دستگاهی با این UDID نصب بوده یا خیر؟ سرور پاسخ میده که بله. برنامه روی فولدر آیکلاد خودش در اکانت آیکلاد امیر (که با خانمش تفاوت داره) یه رسید قرار میده که میگه ایشون این برنامه رو خریده و دوباره نیاز به خرید in-app نداره. این فولدر بین تمام دستگاه های امیر share میشه، برای همین میتونه روی آیپاد و همچنین یک آیفون جدید (که اکانت آیکلاد خودش روشون فعاله) برنامه رو استفاده کنه. منتها دستگاه خانمش بر روی یک آیکلاد دیگه ست، و چون قبلاً نه روی اون دستگاه نسخه کرک شده قبلی ریخته شده بوده که UDID ش در سرور ثبت شده باشه، نه میتونه از آیکلاد امیر استفاده بکنه، اون نسخه براش فعال نمیشه.

البته این چیزیه که من حدس میزنم اتفاق افتاده باشه. برای تستش، میشه نسخه ژاپنی رو بر روی دستگاه خانمت ریخته و بعد ببینی که برای ایشون هم نسخه in-app کار میکنه یا نه.
اگر حدس من درست بوده باشه (که بعید میدونم این طور نباشه!)، این نسخه از برنامه در حقیقت سیستم in-app رو دور میزنه. یعنی منی که نسخه اصلی رو خریده بودم هم الآن اون in-app purchase رو انجام نداده م و فاکتور برام صادر نشده. منتها چون برنامه اول فولدر آیکلاد رو برای یک "رسید" جعلی چک میکنه، بهم اجازه استفاده از اون محتوا رو میده. از کجا میدونم فاکتور صادر نشده؟ چون ۳۰ دلار از حسابم کم نشده! و ایمیلی هم از طرف اپل برای گفتن این که من یه in-app purchase انجام داده م بهم نرسیده. علاوه بر اون، برای استفاده از in-app purchase روی دستگاه های دیگه (مثل آیفون و آیپد خودم و آیپد خواهرم)، هنگامی که من روی دکمه Restore کلیک کردن ازم نخواستیم که پسورد آیتیونزم رو وارد کنم. درحالی که برای Restore purchase کردن محتوا های in-app purchase باید به فروشگاه وصل شد که نیاز به وارد کردن پسورد (حداقل هر ۱۵ دقیقه یک بار) داره! پس میشه باز هم نتیجه گرفت که دکمه restore این برنامه الکی بوده و اول فولدر آیکلاد رو چک میکنه، و در صورت وجود رسید در اون فولدر اصلاً دیگه به فروشگاه وصل نمیشه.

من فکر کنم از طریق developer.icloud.com بتونم محتوای فولدر آیکلاد این دیکشنری رو نگاه کنم. اگر تونستم، بررسی میکنم که آیا حدسم در بالا درست بوده یا خیر.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط aamir » 27 ژوئیه 2013, 22:02

برنامه کاملا اطلاعاتش رو از آیکلاد میگیره
من امروز بالاخره یه وقت پیدا کردم و تستم رو انجام دادم، ابتدا آیکلاد همسرم رو پاک کردم و خودم لاگین کردم و بعد با آیدی خودش لانگمن رو گرفتم
برنامه باز شد و خیلی سریع اون پیغام رو نادیده گرفت. برای این که خیالم راحت شه یه بار برنامه رو بستم و دوباره باز کردم.
نکته مهم ولی کجاست؟ :D
رفتم و آیکلاد خودم رو پاک کردم و دوباره با ایکلاد خودش لاگین کردم، زمانی که لانگم رو باز کردم یه پیغام اومد که Registered with icloud
: ))
یعنی دیگه تموم شد و لازم نیست این کارا رو بکنیم و الان خودش رو به عنوان خریدار میشناسه.
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط imani » 16 اکتبر 2013, 22:57

سلام

من از اینجا [url]....[/url] دیکشنری رو دان کردم. نصبشو نمی فهمم چطوریه. من طبق روش نصب معمول، درگ کردم تو صفحه ی اپلیکشن اما وقتی میخوای دیکشنری رو باز کنی باز نشده اخطار میده ... من کامل عکس نگرفتم
تصویر
به نظرتون نرم افزاری که آپ شده مشکل داره یا من اشتباه نصبش می کنم. ممنون.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 16 اکتبر 2013, 23:02.
دلیل: حذف لینک ناقض کپی‌رایت نرم‌افزاری
imani

پست‌ها : 2

پستتوسط Pooria Azimi » 16 اکتبر 2013, 23:24

سلام.

من لینک شما رو حذف کردم چون برخلاف مقررات انجمنه.

با توجه به تصویری که گذاشته اید، پیغام خطا مربوط به libgkplugin.dylib و libgklibrary.dylib ـه - با سرچ کردن نامشون "به نظرم میرسه" که اینها باید مربوط به Gecko، موتور رندر صفحات مورد استفاده در فایرفاکس باشند. یعنی، معانی لغات این دیکشنری به شکل فایل HTML هستند و برنامه داره از Embedded Gecko برای نمایششون استفاده میکنه، اما به دلایلی این پراسس ناموفقه و با خطا مواجه میشه. برای حل کردنش راهی به ذهن من نمیرسه چون باید اطلاعات دقیقتری از برنامه و نحوۀ کارکردش داشت. اگر کل پیام خطا رو (به شکل یک فایل ضمیمه) بگذارید شاید بیشتر بشه کمک کرد، اما باز هم بعید میدونم. ایراد احتمالاً از کرک برنامه ست که چیزهایی که نباید رو تغییر داده.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط imani » 17 اکتبر 2013, 12:12

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
سلام.

من لینک شما رو حذف کردم چون برخلاف مقررات انجمنه.

با توجه به تصویری که گذاشته اید، پیغام خطا مربوط به libgkplugin.dylib و libgklibrary.dylib ـه - با سرچ کردن نامشون "به نظرم میرسه" که اینها باید مربوط به Gecko، موتور رندر صفحات مورد استفاده در فایرفاکس باشند. یعنی، معانی لغات این دیکشنری به شکل فایل HTML هستند و برنامه داره از Embedded Gecko برای نمایششون استفاده میکنه، اما به دلایلی این پراسس ناموفقه و با خطا مواجه میشه. برای حل کردنش راهی به ذهن من نمیرسه چون باید اطلاعات دقیقتری از برنامه و نحوۀ کارکردش داشت. اگر کل پیام خطا رو (به شکل یک فایل ضمیمه) بگذارید شاید بیشتر بشه کمک کرد، اما باز هم بعید میدونم. ایراد احتمالاً از کرک برنامه ست که چیزهایی که نباید رو تغییر داده.

سلام
فایلو پیوست کردم. من اون سایتو به این دلیل گذاشتم که ببینی روش خاصی میخواد برا دان و نصب یا نه ... مچکرم :thumbs_up:
پیوست‌ها
Error.pdf
(131.72 KiB) دانلود 352 بار
imani

پست‌ها : 2

بعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان