انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیپد یا آیپد مینی؟

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

با توجه به نیاز، قیمت و کاریی روانتخاب شما کدام است؟

آیپد رتینا
10
56%
آیپد ۲
2
11%
آیپد مینی
6
33%

کل آرا : 18

آیپد یا آیپد مینی؟

پستتوسط iShahin » 26 اکتبر 2012, 23:20

با توجه به نیاز، قیمت و کاریی هر کدام،انتخاب شما کدام است؟ "آیپد رتینا"، یا آ"یپد مینی" ؟ دلایلیتون ؟!!
پیوست‌ها
ipad-mini-mockup-2.jpg
آخرین ویرایش توسط iShahin on 27 اکتبر 2012, 10:34, ویرایش شده در 3.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

Re: آیپد یا آیپد مینی؟

پستتوسط نیما » 27 اکتبر 2012, 00:31

مینی
راحته دست گرفتنش
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط AmirArsalaan » 27 اکتبر 2012, 00:45

هم سبک تره هم باریک تر هم زیباتر
خوش دست بودنش هم که صد در صد بهتر
البته از همه مهمتر ارزانتر هم هست
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پستتوسط Ilia » 27 اکتبر 2012, 07:11

اگه پولش رو داری و بیشتر میخواهی داخل خونه ازش استفاده کنی، آیپد رتینا بخر. مدل نسل سومش هم از این مینی بهتر و قویتره و صفحۀ نمایش رتیناش معرکه است. حتما لازم نیست که نسل چهارمش رو بگیری. فقط اشکالش اینه که سنگینه و مدت زیادی روی دست نمیتونی نگهش داری. اما اگه پولش مسئله است و یا میخواهی خیلی حمل و نقلش کنی یا رتینا نبودن صفحۀ نمایشش برات نباید چندان مهم نیست، مینی رو بگیر.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iShahin » 27 اکتبر 2012, 09:16

Ilia نوشته است:[نمایش]
اگه پولش رو داری و بیشتر میخواهی داخل خونه ازش استفاده کنی، آیپد رتینا بخر. مدل نسل سومش هم از این مینی بهتر و قویتره و صفحۀ نمایش رتیناش معرکه است. حتما لازم نیست که نسل چهارمش رو بگیری. فقط اشکالش اینه که سنگینه و مدت زیادی روی دست نمیتونی نگهش داری. اما اگه پولش مسئله است و یا میخواهی خیلی حمل و نقلش کنی یا رتینا نبودن صفحۀ نمایشش برات نباید چندان مهم نیست، مینی رو بگیر.

من خودم بیشتر در خانه از آیپدم استفاده میکنم. اما سنگنیش و سایزش همیشه من رو به این فکر وا میداشت که کاش اپل ایپدی کمی سبکتر و خوش دستر داشت... برای همین به این فکر افتادم آیپد رتینا فعلی رو بفروشم و یک آیپد mini تهیه کنم.. با توجه به نو بودنش و بک نسل قدیمیتر شدنش اختمالا خیلی ضرر کنم... خرید ۲ آیپد هم اصلا منطقی نیست.. هنوز تصمیم نگرفتم... :twisted:

نماد کاربر
iShahin

پستتوسط Pooria Azimi » 27 اکتبر 2012, 16:06

من که تا آیپد مینی رو از نزدیک نبینم اصلاً نمی‌تونم باهاش کنار بیام. برنامه‌ها توی اون کوچکتر هستن و من همین الآن هم خیلی وقت‌ها اشتباهاً کنترل‌ها رو «تاچ» می‌کنم. برای این‌که ببینید آی‌پد مینی چه‌اندازه‌ایه، در آی‌پد خودتون با چهار انگشت pinch in کنید (جسچری که برای خارج شدن از برنامه لازمه)، اما نه کامل، بلکه وسط این جسچر انگشت رو نگه دارید به‌شکلی که اندازهٔ تصویر به‌اندازهٔ آیپد مینی بشه (اندازه‌هاش در سایت اپل هست - با خط‌کش اندازه بگیریدش!). می‌بینید که خیلی نتیجه‌ش لذت‌بخش نیست. البته به کیفیت متن و ... نباید توجه کنید (چون پیکسل‌پیکسل شده‌ن)؛ به اندازهٔ کنترل‌ها (مثل دکمه‌ها و باکس‌ها و ...) و این‌که متن چقدر کوچکتر خواهد شد توجه کنید.

من که تا قبل از کار کردن زیاد با آی‌پد مینی خریدش رو به‌هیچ‌کس توصیه نمی‌کنم.

اما اگر قصد فروش داری، www.gazelle.com/ipad از ebay شاید راحت‌تر باشه. البته ای‌کاش قیمتت رو مثلاً ۲۰ روز پیش fix می‌کردی (که تقریباً ۶۰-۵۰ دلار بیشتر از قیمت الآن بود). هر چند،‌ اگر من بودم، این آی‌پد رو نمی‌فروختم - عملاً با این‌کار داری آی‌پد رتینا رو با مینی عوض می‌کنی (و شاید کمی هم بیشتر می‌دی) - صفحهٔ رتینا چیزیه که آدم بهش عادت بکنه سخته دل کندن ازش. الآن که به رتینا عادت داری اگر بری به غیر رتینا سر یک‌هفته پشیمون می‌شی.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 27 اکتبر 2012, 23:42

این به نقل از خودمه که پارسال قبل از آمدن آیپد رتینا در ایرماگ نوشته بودم:
viewtopic.php?f=7&t=947&start=75#p25049

اشکال این است که بهترین حالت این است که رزلوشنش چهار برابر بشود. یعنی الان که 1024x768 است بشود 2048x1536 که چندان عقلانی نیست. غیر از آن میماند چند راه:

۱- رزلوشنش را مثلا ۲برابرش کنند (یعنی چیزی مثل 1536x1152) که هم گرافیکی که برای حالت فعلی ساخته شده در آن بد جوری تار خواهد شد و هم کلی کار روی دست برنامه‌نویس‌ها خواهد گذاشت و هم آیپد نسل اول با برنامه‌های نسل دوم مشکل خواهد داشت.

۲- همینطوری نگهش دارند. که راستش زیاد چنگی به دل نمیزند مخصوصا اگر آدم با آیفون یا آیپاد جدید کار کرده باشد.

۳- اجالتا یک مدل کوچکتر بدهند بیرون که کمی شارپ‌تر نشان داده بشود و سبکتر هم باشد و این چیزیست که من منظورم بود. ولی میدانم جزو دستور کارشان نیست.

جالب این است که حالت اول محتمل‌ترین حالت است. آیپد نسل اول را سریع از رده خارج میکند. خیلی‌ها که عاشق آیپاد هستند یکی جدیدش را خواهند خرید. یک عده غر خواهند زد اما کی میتواند بگوید که رزلوشن بیشتر چیز بدیست… کلی برنامه‌نویس‌ها را مشغول خواهد کرد، فاصلهٔ آیپد را با رقبا زیاد خواهند کرد. هر چند که عیبی را که اول گفتم دارد. اما اپل باید میان چند بد اینجا بهترینش را انتخاب کند و اپلی که من میشناسم از انتخاب‌هایی که بنظرش درست است ترس ندارد.

ایلیا

خیلی جالب است که الان وقتی که به عقب نگاه میکنیم، آن چیزی که به عقلمان جور نمی‌آمد، یعنی امکان تکنیکی داشتن این رزلوشن بالا در آیپد، به حقیقت پیوسته و مورد سومی هم که من نوشته بودم، شده است همین آیپد مینی‌ای که داریم در موردش رای گیری میکنیم! :-)

بنظر من این طرف دنیا، خیلی از خانواده‌هایی که که آیپد بزرگ دارند، مدل کوچکترش را برای دیگر اعضاء خانواده خواهند خرید. همینطور خیلی‌ها مثل من بدشان نمی‌آید که یکی کوچکش را مثلا برای خواندن در اتوبوس داشته باشند. اما من خودم احتمالا صبر میکنم که مدل رتینای این سال دیگر بیرون بیاید و آنوقت یکی خواهم خرید. بعد از لوس شدن با رتینا، برگشت به مدل غیر از آن سخت است.

من فکر نمیکنم که در استفاده از آیپد مینی بخاطر کوچک شدن اندازهٔ آن مشکل جدی‌ای وجود داشته باشد. حدس میزنم که اپل این مشکل را با انگولک در محاسبات لمسی صفحهٔ نمایش آن تا اندازهٔ زیادی حل کرده باشد. ولی نکتهٔ مهمی که وجود دارد این است که در آینده این مدل مینی زودتر از مدل تمام عیار فعلی و یا حتی نسل سوم، از رده خارج خواهد شد. چون پراسسور آن A5 است.

راستی اگر حوصله داشتید، یکبار برگردید و این بحث آیپد را از اول آن شروع کنید به خواندن:
viewtopic.php?f=26&t=1948

جدا خیلی خواندنیست. :-)

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط hiva_obs » 31 اکتبر 2012, 01:04

دوستان انتخابتون بین آیپد ۲ و مینی کدوم هست؟
کسی اطلاع داره الان تو دبی میشه مینی رو خرید یا نه ؟
hiva_obs

پست‌ها : 10

پستتوسط Ilia » 31 اکتبر 2012, 17:42

بدون شک بین آن و آیپد ۲، آیپد مینی انتخاب بهتریست البته بنظر من.

کسانی هم که از آن استفاده کرده‌اند هم بنظر خیلی از آن راضی هستند:
http://www.electronista.com/articles/12 ... sappoints/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 31 اکتبر 2012, 18:06

من هم بین آی‌پد ۲ و آی‌پد مینی، قطعا به «مینی» رای می‌دهم.

من آی‌پد رتینا را دوست دارم. صفحه‌اش برای وب‌گردی و مجله‌خوانی و... مناسب است. اما سنگین است و بزرگ برای هر روز همراه بودن یا مثلا سر میز صبحانه یا در تختخواب استفاده کردن. من معمولا موقع صبحانه، ای‌میل‌هایم را روی آی‌فون چک می‌کنم و سری هم به چند تا سایت می‌زنم. اگر آی‌پد مینی رتینا شود، شاید «شاید» یکی برای این نوع استفاده‌ها، برای هر روز همراهم آوردن به محل کار، و مخصوصا برای کتاب خواندن بخرم. و شاید یک‌وقت این کوچولو جای بزرگه را بگیرد :-) فعلا نمی‌دانم و تا «مینی» و مخصوصا «مینی رتینا» را دستم نگیرم، نمی‌توانم نظر قطعی بدهم.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AliGhz » 31 اکتبر 2012, 18:18

من فکر کنم با توجه به تمرکز زیاد منتقدان روی رتینا نبودن آی‌پد مینی، احتمال این‌که تا شش ماه دیگر نسخۀ جدیدِ رتینای آن بیرون بیاید خیلی زیاد است؛ بعید است اپل با این رقبای گردن‌کلفت، یــــــــک ســـــــــــــــــال صبر کند برای رتینا کردن آن.

این جملۀ گروبر هم در لینکی که ایلیا گذاشته، خیلی جالب است:
John Gruber, however, was quite taken back by the lower resolution of the iPad mini. “If the Mini had a Retina display, I'd switch from the iPad 3 in a heartbeat,” Gruber said. “As it stands, I'm going to switch anyway. Going non-Retina is a particularly bitter pill for me, but I like the iPad mini's size and weight so much that I'm going to swallow it.”
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: بحث کلی سخت‌افزارها (مک و غیره)

پستتوسط Ilia » 05 نوامبر 2012, 23:03

من که به اپل‌استور رفته بودم، خلایق دور و بر این آیپد مینی جدید جمع شده بودند. مدل سفیدش را هم آورده بود که خب قشنگ بود. این آیپد مینی را که برداشتم و بررسی‌اش میکردم، چیزی که به فکرم رسید، این بود که چندان چیز جدیدی در آن ندارد. یعنی هیجان خاصی در من ایجاد نمیکند. درست است که سبک است و جمع‌و جورتر و از این لحاظ قابل حمل و نقل‌تر و غیره، اما اولا برای من که به آیپد خیلی عادت دارم، جنبهٔ نوآوریش کم است. صفحات به سرعت آیپد بزرگم رفرش نمی‌شوند و تصویرش هم که پیکسل پیکسل است و یک قدم به عقب نسبت به رتینا. خلاصه آن WOW را حداقل برای من ندارد. اگر رتینا بود شاید خیلی این فرق میکرد، چون آنوقت خیلی هنر بود که اصلا چنین دستگاهی وجود داشته باشد، اما الان این را میشود توقع داشت.

اما از آنطرف فروشگاه مکبوک‌پروهای رتینا داستانشان فرق میکند. آنها باز هم WOW را از آدم بیرون میکشند. باز هم کمی که با آنها کار میکنی، شروع میکنی در ذهنت جمع و تفریق کردن که اگر آن قبلی را بفروشم چقدر باید رویش بگذارم که یکی از اینها بگیرم و اگر مابه‌التفاوتش را تقسیم کنیم به اینقدر، چند ماه طول میکشد که پولش صاف بشود و غیره وغیره. مطمئنم که وقتی که آیمک جدید هم بیاید، باز همین حالت حداقل در ذهن من ایجاد میشود. اما این مینی، راستش بنظر من قابل پیشبینی‌ترین دستگاهی بود که اپل تا حالا بیرون داده و اگر من جای آنها بودم تا مدل رتینایش آماده نمیشد، عرضه‌اش نمیکردم. حالا هم نخواهم خریدش تا وقتی که آن هیجان و WOW کذایی را در ذهن من ایجاد کند.

از لحاظ قیمت هم که هر چه بالا و پایین میکنم، بنظرم میآید که اپل وقتش است که قیمت‌هایش را یک مقداری پایین بیاورد. من سر قیمت ارزان‌ترین مدلشان بحث و مشکلی ندارم، اما ۱۰۰ دلار برای ۱۶ گیگ بیشتر، ۲۰۰ دلار برای ۴۸ گیگ بیشتر و ۱۳۰ دلار برای سلولار شدن، پول زیادی است. اپل بایستی هزینهٔ این آپگرید‌ها را حدود نصف اینی که الان هست بکند، تا احساس غبونی به آدم دست ندهد.

Prices.jpg
Prices.jpg (18.69 KiB) - بازدید 17207 بار

اما این مکبوک‌پروهای رتینا عجب موجودات نازنینی هستند! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

Re: بحث کلی سخت‌افزارها (مک و غیره)

پستتوسط Ilia » 22 ژانویه 2013, 20:30

من که به اپل‌استور رفته بودم، خلایق دور و بر این آیپد مینی جدید جمع شده بودند. مدل سفیدش را هم آورده بود که خب قشنگ بود. این آیپد مینی را که برداشتم و بررسی‌اش میکردم، چیزی که به فکرم رسید، این بود که چندان چیز جدیدی در آن ندارد. یعنی هیجان خاصی در من ایجاد نمیکند. درست است که سبک است و جمع‌و جورتر و از این لحاظ قابل حمل و نقل‌تر و غیره، اما اولا برای من که به آیپد خیلی عادت دارم، جنبهٔ نوآوریش کم است. صفحات به سرعت آیپد بزرگم رفرش نمی‌شوند و تصویرش هم که پیکسل پیکسل است و یک قدم به عقب نسبت به رتینا. خلاصه آن WOW را حداقل برای من ندارد. اگر رتینا بود شاید خیلی این فرق میکرد، چون آنوقت خیلی هنر بود که اصلا چنین دستگاهی وجود داشته باشد، اما الان این را میشود توقع داشت.

اما از آنطرف فروشگاه مکبوک‌پروهای رتینا داستانشان فرق میکند. آنها باز هم WOW را از آدم بیرون میکشند. باز هم کمی که با آنها کار میکنی، شروع میکنی در ذهنت جمع و تفریق کردن که اگر آن قبلی را بفروشم چقدر باید رویش بگذارم که یکی از اینها بگیرم و اگر مابه‌التفاوتش را تقسیم کنیم به اینقدر، چند ماه طول میکشد که پولش صاف بشود و غیره وغیره. مطمئنم که وقتی که آیمک جدید هم بیاید، باز همین حالت حداقل در ذهن من ایجاد میشود. اما این مینی، راستش بنظر من قابل پیشبینی‌ترین دستگاهی بود که اپل تا حالا بیرون داده و اگر من جای آنها بودم تا مدل رتینایش آماده نمیشد، عرضه‌اش نمیکردم. حالا هم نخواهم خریدش تا وقتی که آن هیجان و WOW کذایی را در ذهن من ایجاد کند…

آدم وقتی که میفهمد که اشتباهی کرده، بایستی که حرفش را درست کند.

این نوشتهٔ بالا را من حدود دو ماه و نیم پیش نوشته بودم. از آن موقع تا به حال موقعیت‌هایی دست داده که در عمل با این آیپد مینی کار کرده‌ام و الان برداشت بهتری از آن دارم.

آن چیزی که من الان فکر میکنم این است که این آیپد مینی (حتی با آنکه هنوز رتینا نیست)، مسلما بسیار دستگاه معرکه‌ای است. تمام آنرا هم از سبکی و جمع و جوریش دارد. و این مسئله آنقدر مهم است که کمبودهایش را در مقایسه با آیپد بزرگتر تا حد زیادی جبران میکند. این را نمیشود از دور آنقدر حس کرد و بایستی در عمل فهمید. همانطور که برداشت من از دیدن آن در فروشگاه و استفادهٔ واقعی آن، اینقدر با هم فرق کرده‌اند.

خلاصه اگر کسی آین آیپد مینی را بخرد اصلا نباید بر او خرده گرفت. دستگاه بسیار نازنینی است. و راستش بر عکس آنچه قبلا گفته بودم، واقعا هم هنر است که چنین دستگاهی با این ظرافت و سبکی ساخته شده.

… اما وقتی که رتینایش بیاید، چه خواهد شد!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پاسخ: آیپد یا آیپد مینی؟

پستتوسط iShahin » 19 ژوئیه 2013, 08:45

خب ضاهرا قطعی شده که آیپد مینی 2 هم با صفجه ریتنا عرضه نخواهد شد و فقط به روز رسانی در مشخصات سخت افزاری، دوربین و احتمالا کمی کاهش وزن را شاهید خواهیم بود. از نظر کارشناسان دلیل این امر هم سیاست فروش اپل هست و نه محدودیت های فنی. با توجه به این که آیپد مینی حتی بدون صفحه ریتنا هم سهم زیادی از فروش برادر بزرگتر خود رو خورده اپل با این کار میخواهد شانس و میدان بیشتری به آیپد 5 بده.

این خبر برای من و قطعا خیلی های دیگه از جمله ایلیا جان خبر خوشحال کننده ای نیست. اما چه میشه کرد!
آخرین ویرایش توسط iShahin on 20 ژوئیه 2013, 07:57, ویرایش شده در 2.

نماد کاربر
iShahin

پاسخ: آیپد یا آیپد مینی؟

پستتوسط Ilia » 19 ژوئیه 2013, 21:05

شاهین جان، فعلا که هر روز یه شایعهٔ متناقض با قبلی در میاد. امروزیش اینه که حوالی اکتبر ممکنه بیاد:
http://www.macrumors.com/2013/07/19/lg- ... s-october/

ببینیم که چی میشه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان