انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iOS 6

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: iOS 6

پستتوسط Pooria Azimi » 20 سپتامبر 2012, 19:58

اگر اشتباه نکنم به‌صورت alias اضافه می‌شه. یعنی با هر دو می‌شه فرستاد و دریافت کرد و این‌جوری نیست که @me.com کلاً از بین بره. من که یکی-دو ماهی هست (چون بتا رو ریخته بودم) icloud.com هم به آدرس‌های خودم اضافه شده بود (اتوماتیک).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AliGhz » 20 سپتامبر 2012, 21:48

من تا به حال در نشانی me.com ایمیلی نساخته بودم؛ الان که ساختم، پیام داد که برای ایمیل های جدید فقط در نشانی icloud.com ایمیل می توان ساخت (که ساختم).

توضیحات اپل:
http://support.apple.com/kb/HT5441
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Amir_S » 21 سپتامبر 2012, 11:25

من اگر الان در آمریکا بودم، حتما از اپل به اتهام اغوای مردم برای خرید آیفون ۵ شکایت می کردم! بلاخره تونستم iOS 6 رو نصب کنم و ظرف چند دقیقه ای که صرف گردش در برنامه های بـ روز شده کردم، الان این احساس رو دارم که آیفون‌م خیلی پهن و بد قواره‌ست!
اگه این احساس رو پیدا نکردید، کافیه چند دقیقه به برنامه weather خیره بشید، خیلی سریع اثر می کنه! :-)

پ.ن: من یه اپلیکیشن مترو تهران داشتم که الان دیدم آپدیت داده و گفته که با سیستم مسیر یابی حمل و نقل عمومی IOS 6 سازگاره!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AliGhz » 24 سپتامبر 2012, 15:39

امروز اومدم از آی‌فون شماره بگیرم، دیدم تم این قسمت رو عوض کردن:

IMG_2633.PNG

به‌نظر من که اصلا قشنگ‌تر نشده؛ من همون قبلیه رو می‌خوام! ;-( :roll:
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 24 سپتامبر 2012, 18:36

منم دوستش ندارم... وقتی دیدم‌ش انقدر حالم گرفته شد که یادم رفت بیام اینجا بگم!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Pooria Azimi » 24 سپتامبر 2012, 23:59

من تا امشب حوصلهٔ وصل کردن آی‌پد با کابل برای آپدیت به نسخهٔ نهایی ۶ رو نداشتم. اما ۶۴ آپدیت (!) برای برنامه‌هام در آی‌پد وجود داشت و انگار اپل امکان آپدیت کردن رو از نسخه‌های بتا گرفته بود، و همچنین یک اتفاق خیلی عجیب و ناراحت‌کننده افتاد که آخرش مجبور شدم... از پریشب، به‌طرز مرموزی گزینهٔ آدیوبوک از برنامهٔ Music.app حذف شد. با ریستارت و ... هم مشکل حل نشد. جالبه که با سرچ اسپات‌لایت آدیوبوک رو پخش می‌کنه، اما همچنان اثری از خود آدیوبوک روی صفحه نبود. و همچنین با سرچ در برنامهٔ موزیک هم باز آدیوبوک‌ها نمایش داده نمی‌شدن.

IMG_0259.PNG

این مسأله ظن من که اپل در حال درست کردن برنامهٔ مجزایی برای پخش آدیوبوکه (مثل برنامهٔ پادکست) رو باز هم قوی‌تر کرد (بعد از اومدن این برنامه دیگهٔ Music.app گزینه‌ای برای پخش پادکست هم نداره). فقط مشکلی که هست اینه که برام عجیبه که چطوری اپل به‌صورت ریموت این گزینه رو حذف کرده. منطقاً این گزینه فقط باید بعد از نصب برنامهٔ آدیوبوک از بین بره...

البته مسألهٔ ناراحت‌کننده‌تر اینه که احتمالاً اپل برنامهٔ آدیوبوکش رو فقط برای ۵٫۱٫۱ یا احتمال بیشتر، فقط ۶ به بعد فعال خواهد کرد و سر من که آی‌فون ۴ با ۵٫۱ دارم بی‌کلاه خواهد ماند...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 25 سپتامبر 2012, 00:20

اپل امروز آمار فروش آی‌فون ۵ رو اعلام کرد (http://www.apple.com/pr/library/2012/09 ... llion.html)، اما به‌نظر من با بی‌سلیقگی تمام آمار آپدیت به iOS 6 رو هم در همون Press release قرار داد. به‌نظر من ارزش آمار آپدیت به iOS 6 شاید از آی فون ۵ هم بیشتر باشه.

از قرار ۱۰۰ میلیون دستگاه در حال حاضر روی iOS 6 هستند. ۱۰۰ میلیون عدد خیلی زیادیه. در کل ۳۵۰ میلیون دستگاه iOS وجود داره، و در کمتر از ۵ روز، تقریباً ۳۰ درصدشون روی آخرین نسخهٔ سیستم عامل هستند. تقریباً ۶۰ درصد هم روی ۵ و بالاتر هستند. فقط کمتر ۱۰ درصد روی ۴ یا پایین‌تر هستند.

این بزرگترین مشکل اندرویده. حدس می‌زنند ۱٫۲ درصد روی آخرین نسخهٔ اندروید، Jelly Bean که تقریباً ۳ ماهه که منتشر شده هستند، و فقط ۱۷ درصد روی نسخهٔ قبلی، که ۱۱ ماه پیش معرفی شد. یعنی تقریباً ۸۰ درصد دستگاه‌های اندرویدی روی نسخهٔ ۳ یا پایین‌تر اندروید قرار دارند.

--

این دست برنامه‌نویس‌های اندروید رو خیلی می‌بنده. چون نمی‌تونن از ۴ یا ۴٫۱ که ویژگی‌های بسیار بیشتری دارند استفاده کنند و مجبورند برنامه‌شون رو با Honeycomb و Gingerbread و Froyo (که تقریباً ۲ سال و نیم از عمرش می‌گذره) بسازند. در مقابل، خیلی از سازنده‌های برنامه‌های iOS می‌تونن فقط ۴٫۳ به بعد رو پشتیبانی کنند، یا کسانی که مثل من تازه قصد انجام پروژه دارند با خیال راحت فقط ۵ به بعد رو در نظر می‌گیرند، چون با ویژگی‌های جدیدی مثل ARC و iCloud و Storyboards و امکان تغییر شکل دادن راحت المنت‌های صفحه مثل دکمه‌ها و منوبار (که قبلاً صدها خط کد براشون لازم بود)، واقعاً ۶۰٪ در زمان نوشتن برنامه صرفه‌جویی خواهد شد، و در نهایت برنامه‌ای بهتر و زیباتر، با زحمت کمتر تولید خواهد شد.

بزرگترین نقطهٔ قوت پلتفرم iOS در مقابل اندروید همینه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ilia » 25 سپتامبر 2012, 06:05

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
…البته مسألهٔ ناراحت‌کننده‌تر اینه که احتمالاً اپل برنامهٔ آدیوبوکش رو فقط برای ۵٫۱٫۱ یا احتمال بیشتر، فقط ۶ به بعد فعال خواهد کرد و سر من که آی‌فون ۴ با ۵٫۱ دارم بی‌کلاه خواهد ماند...

پوریا جان، آدیوبوک حذف نشده. بزن روی دکمۀ more، اگر آدیوبوک روی آیدیوایست داشته باشی، قسمتش را آنجا خواهی دید.

--------
راستی این پست را من از روی آیفونم زدم و بالاخره توانستم عکسی را از Camera Roll به ایرماگ آپلود کنم! :-)
پیوست‌ها
image.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ahmad » 25 سپتامبر 2012, 10:10

دوستان سلام،
چنانکہ می‌دانید گرفتن عکس از محیط دستگاههائی که سیستم عاملشان iOS باشد کار زیاد سرراستی نبوده‌است. تا قبل از اصدار ۵ هر وقت کہ کاربر می‌خواست یک عکس اسکرین‌شات بگیرد مجبور بود دکمۂ روشن/ خاموش را همزمان با دکمۂ Home نگه دارد تا بتواند از محیط iOS عکس بگیرد. اکنون اینکار اندکی ساده‌تر شده است. برای اینکار باید کاربر ابتدا امکانی بنام AssistiveTouch را فعال کند.
برای اینکار بہ مسیر زیر بروید
Settings-->General-->Accessibility

سپس تحت Physical & Motor گزینۂ AssistiveTouch را انخاب کرده و آنرا فعال نمایید. اکنون از تنظیمات سیستم خارج شوید، ملاحظہ خواهید کرد کہ در گوشۂ سمت چپ صفحہ دایره‌ای خاکستری نمایان است. با لمس این دایره چہار گزینۂ Siri، Favorites، Home و Device نمایان می‌شود. با لمس Device پنجرهٔ جدیدی باز می‌شود و از آنجا باید گزینۂ More را انتخاب کنید و از آنجا با لمس گزینۂ Screenshot از پنجره‌ای که فعال است می‌شود عکس گرفت. بہ همین ترتیب نیز می‌توانید این امکان را غیر فعال نمایید.

احمد
iOS-6-Assitive-Touch-Feature.jpg
iOS-6-Assitive-Touch-Feature.jpg (13.49 KiB) - بازدید 9914 بار
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط mak86 » 25 سپتامبر 2012, 13:36

سلام.
دوستان کسی میدونه iOS جدید روی آیپادهای نسل ۴ چطور کار میکنه؟ منظورم سرعت هست، آیا کند خواهد شد یا نه؟
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

پستتوسط Pooria Azimi » 25 سپتامبر 2012, 18:05

[نمایش]
پوریا جان، آدیوبوک حذف نشده. بزن روی دکمۀ more، اگر آدیوبوک روی آیدیوایست داشته باشی، قسمتش را آنجا خواهی دید.

من دو عکس گرفته بودم که فقط یکی ش رو اشتباهاً ضمیمه کرده بودم. در دومی روی more کلیک کرده بودم و تمام گزینه ها بودند، به جز آدیوبوک! بعد از رفتن به نسخه نهایی، این گزینه برگشت.

----

[نمایش]
سلام.
دوستان کسی میدونه iOS جدید روی آیپادهای نسل ۴ چطور کار میکنه؟ منظورم سرعت هست، آیا کند خواهد شد یا نه؟

من دیگه آیپاد ندارم، اما در اینترنت شنیده م که تفاوت سرعت محسوب با ۵ نداره و اون چند درصد کاهش سرعت به امکانات جدید ۶ می ارزه. طبیعتاً اگر نیاز به جیلبرک دارید باید از این نسخه دوری کنید.

-----

یک نکته دیگه که خیلی قدیمیه و متعلق به روزهای اول iOS 6 اما ممکنه خیلی ها آیپدشون رفته باشه اینه که در ۶ میتونید در میل، با تپ طولانی (که یه جور ای مثل راست کلیک در کامپیوتره) مستقیم عکس insert کنید و لازم نیست اول به Photos برید و از اونجا چیزی رو کپی بکنید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 25 سپتامبر 2012, 20:08

...اما ممکنه خیلی ها آیپدشون رفته باشه...

من آیپدم نرفته بود، اما یادم رفته بود :-) ممنون از یادآوری پوریا جان، نکتۀ خیلی مفیدی بود.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 25 سپتامبر 2012, 21:05

:-)

نکتۀ ناراحت کننده ای که من متوجه شدم اینه که با آپدیت به نسخۀ نهایی iOS 6، تمام چیزهایی که در طول چند ماه داخل حافظۀ اتوکارکشن فارسی آیپدم ذخیره شده بود از بین رفته ن و الآن دوباره باید همه ش حواسم به چیزی که تایپ می کنم باشه. چون دیکشنری لغاتش برای فارسی روزمره جالب نیست و مثلاً "یادشان" رو داره، اما "یادشون" رو نداره و به فکرش رسیده که باید تبدیلش بکنه به "آیپدشون" که احتمالاً در طول این دو روز ازش استفاده کرده م...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 25 سپتامبر 2012, 23:11

راستی این هم که در سفاری آیپد میشه تا ۲۴ تب رو باز کرد، نسبت به محدودیت ۹ تب قبلی، مثل معجزه است. اما روی آیفون هنوز همان حداکثر ۸ تب است!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط mak86 » 26 سپتامبر 2012, 15:37

[نمایش]
من دیگه آیپاد ندارم، اما در اینترنت شنیده م که تفاوت سرعت محسوب با ۵ نداره و اون چند درصد کاهش سرعت به امکانات جدید ۶ می ارزه. طبیعتاً اگر نیاز به جیلبرک دارید باید از این نسخه دوری کنید.

ممنون
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان