انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیبوکز — iBooks

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

آیبوکز — iBooks

پستتوسط AliGhz » 24 اکتبر 2011, 16:48

امروز من کتاب Steve Jobs را که قبلا از آی‌بوکز پیش‌خرید کرده بودم، دانلود کردم. کتاب را روی آی‌فون پیش‌خرید کرده بودم و در ای‌میلی که از طرف اپل آمده بود (مبنی بر این‌که کتاب منتشر شده)، نوشته شده بود که بروید روی دستگاهی که با آن پیش‌خرید را انجام داده‌اید، و با لینک زیر [ای‌میل] برای دریافت کتاب اقدام کنید. و نوشته بود که دستگاه‌های دیگر هم اگر Automatic Download در آنها فعال شده باشد، کتاب را اتوماتیک دانلود می‌کنند.

قاعدتا، مثل هر خرید دیگری، این کتاب هم باید در فهرست خریدها نشان داده شود و اگر روی دستگاه دیگری دانلود نشده، یک "ابر" کنارش باشد برای دانلود.

من روی آی‌فون کتاب را بدون مشکل دانلود کردم. اما با این‌که پولش از اکانت من کم شده و در آی‌تونز فاکتور خریدش صادر شده، در فهرست خریدهای iBooks نشان داده نمی‌شود و برای همین روی آی‌پد هنوز نتوانسته‌ام آن را دانلود کنم. حتی در آی‌بوکزِ روی آی‌فون هم این کتاب در فهرست خریدها (purchased) نشان داده نمی‌شود!

review افراد زیر این کتاب در آی‌بوکز، نشان می‌دهد که ظاهرا بعضی‌ها کلا در دریافت کتاب مشکل داشته‌اند و یکی نوشته بود که باید یک روز دیگر هم منتظر بماند برای خواندن کتاب.

حالا نمی‌دانم این مشکلات ناشی از هجوم افراد برای دریافت این کتاب است؟ یا با pre-orderها قبلا هم از این مشکلات پیش آمده؟ اصلا چرا باید برای دانلود pre-order حتما رفت روی دستگاهی که پیش‌خرید روی آن انجام شده؟ حالا اگر طرف آی‌فونش دم دستش نباشد یا خدای نکرده! برای آی‌فونش اتفاقی افتاده باشد چه کار باید کند؟ :-D

در نهایت فکر کنم اگر این مشکل زود درست نشود، برای خواندن کتاب روی آی‌پد باید یک بار آی‌فون را با آی‌تونز سینک کنم و بعد آی‌پد را با آی‌تونز.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: آی‌بوکز — iBooks

پستتوسط Ilia » 24 اکتبر 2011, 17:16

من دیشب دو سه ساعت مونده به انتشارش زدم روی پیش‌خريد. نصفه‌شب که اومدم داونلودش کنم دیدم که ازش خبری نیست. نميدونستم که ایمیلی در کار خواهد بود. ولی از جایی که میدانستم که یک چیز را دوبار نمیشود با یک حساب خرید، دوباره خریدمش و داونلود شد. بعد از آن تازه ایمیل اپل را دیدم. سه آیتونزی كه در خانه دارم، از جاییکه اتوماتیک داونلود در آنها فعال است خودشان آنرا داونلود کردند.

کاش که آیپد داشتم، اما به هر حال حالا این اولین کتابی خواهد بود که من روی آیفون خواهم خواند… 
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliGhz » 24 اکتبر 2011, 17:49

آره من هم می‌دانستم نمی‌شود با یک اکانت یک چیز را دو بار خرید. یک بار هم اقدام کردم(!) برای خرید؛ اما چون پیغام نداد که قبلا این را خریده‌اید، ترسیدم پول کم کند (هرچند می‌شد درخواست refund داد اما حوصله دردسر را نداشتم!). اما با خواندن پست شما ایلیا جان، آن "دانستن" بیشتر به "یقین" نزدیک شد و روی آی‌پد کتاب را خریدم و دانلود کردم. چیزی هم از حسابم کم نشد. اما همچنان در فهرست purchased نام این کتاب نیست :-) (هم در آی‌فون و هم آی‌پد)، و نمی‌شود این فهرست را scroll کرد!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Ilia » 26 اکتبر 2011, 21:23

علی جان،

مطمئن نیستم، اما حدس میزنم که این کتاب را دوبار به حسابم نوشته‌اند! :-)

هنوز صورتحساب آیتونز نیامده، اما با رقمی که دیده‌ام که بانکم گزارش میکند، این حدس را میزنم. البته مطمئنم که با یک ایمیل درستش خواهند کرد. بهر حال امیدوارم که این اتفاق برای شما نیفتد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 01 نوامبر 2011, 21:27

صورتحساب آیتونز بعد از چند روز آمد و همانطور که در پست قبل نوشته بودم و آنطور که بانک گزارش میکرد، پول کتاب را دو بار به پایم حساب کرده بودند…

یک ایمیل برایشان فرستادم که این جنس را دوبار به من فروخته‌اید و لطفا پول یکی‌اش را پس بدهید. بعد از چند ساعت یک ایمیل آمد که متاسفانه نمیتوانیم این کار را بکنیم، چون قبلا این کار را کرده‌ایم! سه روز بعد که دوباره حساب بانکم را چک کردم، دیدم که همانطور که به من نوشته بودند، قبل از فرستادن ایمیل من، خودشان رقم را تصحیح و پول یک کتاب را به حسابم برگردانده بودند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 02 نوامبر 2011, 23:02

براى من خوشبختانه همان يك بار حساب شد. اما مهم اين است كه حساب و كتاب اپل درست است :-D
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

Re: آیبوکز — iBooks

پستتوسط AliGhz » 12 نوامبر 2011, 20:11

این آی‌بوکز عزیز یک سری گیرهایی دارد که سر فرصت درباره‌شان می‌نویسم. اما عجالتا، شما سایزی را برای اندازه حروف تعیین کرده‌اید و انتظار دارید که فانت همه کتاب‌هایتان با این سایز نمایش داده شود. اما بعضی‌ کتاب‌ها هستند که از این قاعده پیروی نمی‌کنند. و تغییر اندازه آن کتاب‌ها، کتاب‌های دیگر را به هم می‌ریزد. (مثلا فانت کتاب جدیدی که دانلود کرده‌اید ریزتر از آنی است که تعیین کرده‌اید، اما اگر این را دو سایز بزرگ کنید، فانت سایر کتاب‌ها اندازه تیتر روزنامه می‌شود!)

شما با این مشکل برخورد داشته‌اید؟ راهی برای حل آن می‌شناسید؟ (ضمنا همه این کتاب‌ها از خودِ iBookstore گرفته شده‌اند.)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Nyaiesh » 12 نوامبر 2011, 22:09

دوستان لطف کنند و بگویند: با این آی‌بوکز می‌شود فارسی هم خواند؟
فرستادن کتاب به آی‌بوکز چگونه است؟
ممنون
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط AliGhz » 13 نوامبر 2011, 17:34

با آی‌بوکز فارسی هم می‌شود خواند. فرمتش باید epub باشد. می‌شود وارد آی‌تونز کرد و بعد دستگاه را با آی‌تونز سینک کرد؛ یا این‌که مستقیما روی خود آی‌پد/آی‌فون/آی‌پاد تاچ دانلود کرد و می‌پرسد می‌خواهید در برنامۀ آی‌بوکز باز شود، که با اعلام پاسخ مثبت، فایل در آی‌بوکز باز خواهد شد.

ضمنا کتاب‌های فارسی در آی‌بوکز صفحاتشان چپ به راست ورق می‌خورد.
پیوست‌ها
IMG_0987.jpg
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Nyaiesh » 13 نوامبر 2011, 18:40

ممنون
البته سؤال دوم من فرستادن کتاب به فروشگاه آی‌بوکز بود نه برنامه‌اش، ممنون از راهنمایی دوستان.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Ilia » 13 نوامبر 2011, 20:19

نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 13 نوامبر 2011, 20:26

AliGhz نوشته است:[نمایش]
این آی‌بوکز عزیز یک سری گیرهایی دارد که سر فرصت درباره‌شان می‌نویسم. اما عجالتا، شما سایزی را برای اندازه حروف تعیین کرده‌اید و انتظار دارید که فانت همه کتاب‌هایتان با این سایز نمایش داده شود. اما بعضی‌ کتاب‌ها هستند که از این قاعده پیروی نمی‌کنند. و تغییر اندازه آن کتاب‌ها، کتاب‌های دیگر را به هم می‌ریزد. (مثلا فانت کتاب جدیدی که دانلود کرده‌اید ریزتر از آنی است که تعیین کرده‌اید، اما اگر این را دو سایز بزرگ کنید، فانت سایر کتاب‌ها اندازه تیتر روزنامه می‌شود!)

شما با این مشکل برخورد داشته‌اید؟ راهی برای حل آن می‌شناسید؟ (ضمنا همه این کتاب‌ها از خودِ iBookstore گرفته شده‌اند.)

من که فعلا ۳ تا کتاب بیشتر در آیبوکزم ندارم و الان فقط همان یک کتاب جابز را دارم میخوانم. اما مشکل من اینجاست که هر وقت که مدتی از مراجعه به آن میگذرد، اندازهٔ سایز فانتش را بر میگرداند به دیفالتش. البته مشکل بزرگی نیست و فقط کافیست دوباره بزرگش کنم که چند ثانیه بیشتر وقت نمیبرد. اما بهتر بود ستینگ آدم را برای کتابها جداگانه یادش میماند.

ولی اشکال بزرگتر من این است که آیبوکز برنامهٔ خواهری برای مک ندارد. یعنی اگر مثلا از آمازون یا کوبو کتابی بخرید میتوانید خواندن آنرا روی مک یا پیسی‌تان ادامه بدهید. اما مال اپل فقط روی آی‌دیوایس‌ها کار میکند و بس.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 15 نوامبر 2011, 02:22

فروشگاه آيبوكز تخفيف هاى دوره اى دارد و هر از گاهى كتاب هايى را براى فروش با قيمت كم گلچين ميكند. يكى از كتابهايى كه به نظرم خريد با تخفيفش مى ارزد، رمان علمى-تخيلى prey اثر مايكل كرايتونِ فقيد (Michael Crichton)، خالق داستانهايى همچون پارك ژوراسيك، خط زمان و... است. اين كتاب را هم اكنون ميتوان به قيمت ٣.٩٩ دلار خريد؛ و ذكر نشده كه اين تخفيف تا كى برقرار است. ستاره هاى خوانندگان هم نشان ميدهد كه كتاب محبوبى است و خلاصه داستان هم هيجان را براى خواندنش در آدم ايجاد ميكند.

ضمنا رمان Micro از همين نويسنده، كه البته نويسنده ديگرى آن را به اتمام رسانده، براى پيش فروش عرضه شده. اين كتاب ٢٢ نوامبر منتشر ميشود. (جز Micro، ساير كتابهاى كرايتون ٨ دلار به بالا هستند. Micro ١٥ دلار است و Prey هم كه فعلا ٤ دلار.)

الان چون روى آيپد هستم نميتوانم لينك كتابها را بگذارم، اما با جستجوى نام كتابها يا نويسنده در iBookstore، به راحتى ميتوانيد آنها را بيابيد. ضمنا، حتما ميدانيد كه ميتوانيد sample كتابهاى منتشرشده را به رايگان دانلود كنيد تا اگر خوشتان آمد، كل كتاب را بخريد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Mehdi.y » 07 دسامبر 2011, 20:59

خوب ibooks هم اپدیت شد در این ورژن تغیرات خوبی صورت گرفته است اول اینکه حالت night و چند فونت به آن اضافه شده است اما بهترین تغییر، نمایش بهتر فارسی در ان است که علاوه بر روانتر شدن نمایش آن، راست به چپ هم پشتیبانی می‌شود. البته از تغیرات دیگر به اضافه شدن چند رنگ برای نوت و full screen هم می‌شود اشاره کرد.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط AliGhz » 07 دسامبر 2011, 23:07

امان از این آیبوکز! با این آپدیت جدید، فاصله خطوط بعضی کتابها کمتر از قبل شده؛ مثل کتاب 1Q84 که فعلا مشغول خواندنش هستم! خطوط فشرده‌تر از قبل شده‌اند. ظاهرا این epubها مثل صفحات وب، برای خودشان یک css دارند؛ و در صورتی که چیزهایی مثل اندازه فونت و... توسط سازنده تعریف شده باشد، ارجح خواهد بود بر تنظیمات شخصی آیبوکز. البته در مورد این کتاب 1Q84 که تا قبل از این آپدیت، فاصله خطوط درست بود. نمیدانم میشود این css های اعصاب خرد کن را دور زد؟ (این کتاب را یک بار هم حذف و دوباره دانلود کردم و فرقی نکرد.)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

بعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان