انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اپل تیوی — AppleTV

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

اپل تیوی — AppleTV

پستتوسط Ilia » 16 اکتبر 2011, 18:54

با آمدن آیکلاد و iOS5، استفاده از AppleTV هم بسیار جالب‌تر شده.

دیروز من قصد داشتم که سیستم اپل تی‌وی‌ام را آپدیت کنم که در حین انجام آن گیر کرد. جالب این بود که قبل از شروع این کار بدلم افتاده بود که آپدیت کردنش دچار مشکل خواهد شد. کاری که باید فوقش یک ربع طول میکشید، دو ساعت روی مرحلهٔ اینستال گیر کرده بود و دیگر معلوم بود که هر چقدر هم صبر کنم نصبش تمام نخواهد شد. ناچار شدم علیرغم اخطار روی صفحه که جدایش نکنید، روشن و خاموشش کنم که البته بعد از روشن شدن، دیگر راه نیفتاد و یک صفحه آمد که آنرا بایستی به آیتونز وصل کنم تا FirmWare اش را دوباره از نو رویش بریزد.

مشکل اینجاست که ورودی USB اپل تی‌وی، از نوع Micro-USB است. من که تقریبا هر نوع کابل USB را در خانه دارم، این یکی را نداشتم و مجبور شدم که بروم و بقیمت ۱۲ دلار یکی بخرم. وقتی که از آن استفاده و به آیتونز وصلش کردم، خودش آخرین نسخهٔ فرم‌ویرش را برایش نصب کرد و دستگاه درست شد. در ضمن برای وصل کردن به کامپیوتر سیم برقش را لازم نیست به آن وصل کنید.

حالا علاوه بر اضافه شدن یکی دو کانال جدید اینترنتی مثل WSJ و غیره، AirView‌اش هم پیشرفت کرده. یعنی وقتی که در این حالت باشید و مثلا با آیفون عکس بگیرید، بلافاصله عکس‌ها روی تلویزیون بصورت اتوماتیک نمایش داده میشوند.

نتیجهٔ اخلاقی اینکه اگر اپل‌تی‌وی خریدید، حتما یک سیم مایکرو یواس‌بی هم با آن بخرید که در روز مبادا کارتان لنگ نماند.

ایلیا

MicroUSB_Cable.jpg
MicroUSB_Cable.jpg (14.26 KiB) - بازدید 14601 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: اپل تی وی — AppleTV

پستتوسط Ilia » 16 اکتبر 2011, 18:57

راستی من خودم دستگاهم را جیل‌بریک نکرده‌ام، اما این تجربه از دوستمان هادی شاید برایتان جالب باشذ:
viewtopic.php?f=21&t=1838#p28736
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Mehdi.y » 24 سپتامبر 2012, 02:56

با سلام
اپل تی وی نسل سوم دارم همانطور که احتمالا میدانید برای این مدل جلیبریک نیامده است، در شیر کوهی برای دستگاهای جدید امکان فرستادن به اپل تی وی بغیر از ایتونز فراهم شده است ایا نرم افزاری وجود دارد که بتوانم این کار را انجام بدهم فیلمهایم هم mp4 میتوانم بکنم پس به برنامه‌ای که همزمان تبدیل و استریم بکند نیازی نیست فقط برای استریم می‌خواهم
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط saeidk » 24 سپتامبر 2012, 11:51

اگر اشتباه نکنم یک برنامه دیگر هم هست که در نسخه‌های قبل از شیر هم می‌شه باهاش stream کرد
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ilia » 24 سپتامبر 2012, 18:17

Mehdi.y نوشته است:[نمایش]
با سلام
اپل تی وی نسل سوم دارم همانطور که احتمالا میدانید برای این مدل جلیبریک نیامده است، در شیر کوهی برای دستگاه‌های جدید امکان فرستادن به اپل تی وی بغیر از ایتونز فراهم شده است ایا نرم افزاری وجود دارد که بتوانم این کار را انجام بدهم فیلمهایم هم mp4 میتوانم بکنم پس به برنامه‌ای که همزمان تبدیل و استریم بکند نیازی نیست فقط برای استریم می‌خواهم

مهدی جان، چرا از خود آیتونز برای اینکار استفاده نمیکنی؟ مخصوصا اگر حاضر هستی که فیلمهایت را تبدیل به MPG4 بکنی، هیچ چیز جای آیتونز را نمیگیرد. فیلمهایت را به آیتونز اضافه کن. از آنها در داخل آیتونز info بگیر و Artwork و اطلاعات فیلم و مخصوصا Genre اش را اضافه کن. آنوقت وقتی که آیتونزت در کامپیوترت فعال است و بشرطی که Home Sharing را فعال کرده باشی، فیلمهایت را زیر قسمت کامپیوتر در Apple TV خواهی داشت (با تمام مشخصاتی که اضافه کرده‌ای و آرت‌ورک و گروهبندی و غیره).

فقط چون فیلم زیاد جا میگیرد و هاردت پر میشود، بهتر است که اول بروی به پرفرنس آیتونزت و در قسمت Advanced Preferences گزینهٔ Copy files to iTunes Media folder when adding to library را غیر فعال کنی. بعد فیلم‌هایت را روی یک هارد خوب و گردن کلفت خارجی نگه داری و از آنجا اضافه‌اشان کنی به آیتونز. در این حالت آیتونز آنها را به لایبرری‌اش که در داخل هارد داخلی مکت هست کپی نخواهد کرد و از همان هارد خارجی پخششان خواهد کرد.
پیوست‌ها
iTune_Info_Snap.png
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Mehdi.y » 24 سپتامبر 2012, 19:12

ممنون ایلیا جان من دقیقا بخاطر کمبود حافظه مک از ایتونز استفاده نکردم حال از این راه راحت میشود استفاده کرد.
دوستان میدانند که تبدیل فرمتهای مختلف مخصوصا mkv به mp4 چقدر زمانبر است از این برنامه رایگان در چند ثانیه میتوانید فرمت mkv را mp4 کنید.
http://code.google.com/p/subler
لینک فیلتر است
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Ilia » 24 سپتامبر 2012, 23:37

مهدی جان، بسیار ممنون از بابت معرفی این برنامه!

جالبه که همین امروز یک آپدیت برای اپل تی‌وی منتشر شده:
http://arstechnica.com/apple/2012/09/ap ... e-support/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط dete » 31 دسامبر 2012, 01:51

من به سرم زده یه اپل تی وی بگیرم .... به نظرتون الان وقت مناسبیه یا امکان داره اپل به زودی نسل چهارمش و بده بیرون؟
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط Ilia » 31 دسامبر 2012, 18:42

منکه هیچ شایعه‌ای که جدیدش بخواد بیاد بیرون رو نشنیدم. اما راستش نسلهای قبلی اپل‌تی‌وی هنوز هم خیلی محبوب هستند، چون راحت میشه جیلبریکشون کرد.

اپل رو که معمولا نمیشه دونست که چی میده بیرون. اما همه‌اش چند سالیست که حدس میزنند که یک تلویزیون بخواد بسازه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط dete » 31 دسامبر 2012, 22:06

قربانت ایلیای عزیز ... پس با این اوضاع فکر خوبیه ... ممنون
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Strasboorg » 02 ژانویه 2013, 15:58

Mehdi.y نوشته است:[نمایش]
با سلام
اپل تی وی نسل سوم دارم همانطور که احتمالا میدانید برای این مدل جلیبریک نیامده است، در شیر کوهی برای دستگاهای جدید امکان فرستادن به اپل تی وی بغیر از ایتونز فراهم شده است ایا نرم افزاری وجود دارد که بتوانم این کار را انجام بدهم فیلمهایم هم mp4 میتوانم بکنم پس به برنامه‌ای که همزمان تبدیل و استریم بکند نیازی نیست فقط برای استریم می‌خواهم

آقا از ‌Beamer استفاده کن ، همه نوع فرمت و کانتینری رو ساپورت میکنه ( تقریبا همه نوع)
زیرنویس srt رو هم
بدون لگ ، اگر روتر درست و حسابی داشته باشی تا ۱۰۸۰پی رو به راحتی جواب میده
من از وقتی این رو یافتم دیگه Airparrot رو گذاشتم کنار ،

http://beamer-app.com
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط dete » 04 ژانویه 2013, 00:59

امروز اپل تی وی به دستم رسید ... حقیقتا مجذوب امکاناتی شدم که در دسترسم نیست ... واقعا اگه یه تلویزیون اچ دی باشه حتی از اسکرین سیورش هم ادم لذت میبره ...!!!

بابت معرفی برنامه Beamer هم از دوست عزیزم تشکر میکنم ... گرفتمش و واقعا برنامه جالبه ... حیف که ما تو ایران نمیتونیم از این برنامه قانونی استفاده کنیم . البته من هنوز یه راه دور زدن براش نیافتم ؟!؟

در کل به نظرم تجربش برام مثل تجربه اولین کار با یه مک لذت بخشه ...
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط hsharghi » 07 ژانویه 2013, 17:55

من با اینکه اپل تی وی خودم رو جیلبرک کردم، ولی باز هم گاهی اوقات از برنامه ی AirParrot و Beamer استفاده میکنم. که هر کدومشون معایب و مزایای خودشون رو دارن.
برنامه Beamer بسیار ساده و تمیز کار میکنه. متاسفانه فقط میشه برای پخش فیلم ازش استفاده کرد. حتی شما نمیتونین انتخاب کنین که به کجا AirPlay بکند. (اگر بیشتر از یک دستگاه وجود داشته باشد) یکی از مشکلاتی که من باهاش دارم اینه که وقتی داره فیلم رو روی اپل تی‌وی پخش میکنه کنترل های صدا و جلو و عقب بردن فیلم رو روی کامپیوتر نشون نمیده.
beamer.png
‌Beamer

فقط از طریق ریموت اپل تی‌وی میشه فیلم رو به جلو یا عقب برد،که خیلی جالب نیست. امکان پخش زیرنویس هم داره ولی با ورژن های قدیمی OS اپل تی‌وی کار نمیکنه. من از ترس اینکه نشه ورژن جدید رو جیلبرک کرد هنوز اپل تی‌وی خودم رو آپدیت نکردم.
برنامه AirParrot بسیار کامل تر و پیشرفته تر از Beamer هست. امکان Mirroring رو به طور کامل به شما میده و فقط به پخش کردن فیلم بسنده نکرده. امکان تنظیم کیفیت پخش، تنظیم Frame Rate و انتخاب اینکه به کدوم دستگاه AirPlay بکنه رو داره. فکر نکنم کسی بیشتر از یک دستگاه اپل تی‌وی تو خونه‌اش داشته باشه، اما امکان انتخاب اینکه بر روی کامپیوتر مک دیگری هم AirPlay بکنه وجود داره. یکی از بهترین امکانات برنامه AirParrot برای Presentation هست. میتوان فقط پنجره یک برنامه خاص را جهت AirPlay انتخاب کنین و از این به بعد فقط پنجره اون برنامه بر روی اپل تی‌وی دیده میشه و بقیه صفحه شما که ممکن است برنامه های دیگری در کنار آن باز داشته باشید یا اطلاعاتی روی صفحه کامپیوتر شما باشد که نخواهید هنگام نمایش بر روی اپل تی‌وی همه کس آن ها را ببیند، نشان داده نمیشود.
airparrot.png
AirParrot

ولی متاسفانه کیفیت پخش برنامه پایین تر از Beamer است. هنگام Mirroring، تصویر کمی کوچکتز از فول اسکرین نمایش داده میشود. ولی جمعا برنامه قوی و پر امکاناتی است.
اگر فقط میخواهید فیلم را به صورت AirPlay بر روی اپل تی‌وی نگاه کنین Beamer انتخاب بهتری است. اما اگر دنبال برنامه ای با امکانات بیشتر هستین بخصوص جهت Presentation مسلما برنامه AirParrot انتخاب اول است.
هادی
نماد کاربر
hsharghi

پست‌ها : 12

پستتوسط Pooria Azimi » 07 ژانویه 2013, 19:49

ممنون بابت توضیح. من که اپل‌تی‌وی ندارم، اما در مورد
[نمایش]
هنگام Mirroring، تصویر کمی کوچکتز از فول اسکرین نمایش داده میشود. ولی جمعا برنامه قوی و پر امکاناتی است.

آیا قابلیت Overscan تلویزیون (ورودی‌ای که اپل‌تی‌وی بهش وصله) روشنه یا خاموش؟ به‌نظر من شاید مشکل از اینجا باشه، چون خود AirParrot انگار Underscan می‌کنه (اولین‌باره من این لغت رو می‌شنوم!) تا اثر Overscan تلویزیون از بین بره.

(پ.ن: منیوبار شما انگر زیادی شلوغه! شاید http://www.macbartender.com به‌درد بخوره؟)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط hsharghi » 09 ژانویه 2013, 02:06

خیلی ممنون، به نکته خوبی که اشاره کردین. دقیقا مشکل از این Underscan بود! نمیدونم اصلا به چه درد میخوره. به طور پیش فرض AirParrot تصویر رو ۱۰٪ Underscan میکنه و میفرسته روی اپل تی‌وی. با صفر کردن درصد آن، اون مشکل حل شد. فقط اگه میتونست Overscan هم بکنه خیلی خوب میشد. چون نسبت طول به عرض صفحه مک با تلویزیون های اچ دی فرق داره، هنگامی که تصویر صفحه مک بر روی تلویزیون به بالا و پایین کاملا چسبیده، هنوز دو طرف تصویر خالی است. اگه امکان Overscan بود میشد تصویر رو اونقدر بزرگ کرد که از چپ و راست کاملا اندازه تلویزیون بشه و از بالا و پایین کمی بیرون بزنه. برای فیلم دیدن این بهترین حالته. چون معمولا فیلم ها بالا و پایین تصویرشون سیاه است.
درضمن از برنامه‌ای که معرفی کردین خیلی ممنون. دانلودش کردم و در حال امتحان کردن هستم.
هادی
نماد کاربر
hsharghi

پست‌ها : 12

بعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان