انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پرسش‌ها و اشکالات پیرامون سینک کردن با آیتونز

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: پرسش‌ها و اشکالات پیرامون سینک کردن با آیتونز

پستتوسط cyra » 10 ژوئیه 2012, 01:16

دقيقا منظورم همينه. قبلا هم مى تونستم اينكار رو بكنم ولى الان كه آيپد رو به iTunes وصل مى كنم هيچ كدوم از محتويات لايبررى GP رو نشون نمى ده. اما حتى اگه ابنم جواب بده بازم مشكل بخش ديگه ى لايبررى مثل موسيقى هاى برنامه ى Music حل نشده مى مونه و اگه بخوام فايل جديدى اضافه كنم بايد حتما erase رو اجرا بكنم.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Pooria Azimi » 10 ژوئیه 2012, 02:10

پس جیلبرک کن و با http://www.digidna.net/products/diskaid هر چیزی رو از هر جایی که دوست داری بیرون بکش و بعد با کامپیوتر جدید سینک بکن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 10 ژوئیه 2012, 05:25

انگار بد نیست که من یک کمی در بارهٔ فلسفهٔ سینک و مفهومش یک توضیحی بدم. سینک به معنای فقط آپلود یا داونلود نیست. بلکه معنیش اینه که حداقل لایبرری آیتونز خبر داشته باشه که در آیدیوایس‌های شما چه چیزی (با جزئیات کاملش) هست یا نیست. برای همین هم هست که آیدیوایس‌تون رو (حداقل قسمت آیپادش) رو بایستی با یک آیتونز سینک کنید. یکبار هم من قبلا گفته بودم که میشه در یک آیدیوایس، قسمت آیپادش (موسیقی و غیره‌اش) رو با یک کامپیوتر و اپ اون رو با کامپیوتر دیگه‌ای سینک کرد. هر چند که نتیجه‌اش کمی گیج کننده میشه. من خودم یک آیپاد تاچم الان همین وضع رو داره. یعنی موسیقی‌اش با یک کامپیوتر و بقیه‌اش با یک کامپیوتر سینکه که راستش کار جالبی هم نیست.

حالا چرا اپل اینقدر اصرار داره که شما موسیقی آیدیوایستون رو با یک آیتونز سینک کنید؟ علتش اینه که عملا نمیشه این کار رو با دو یا چند آیتونز کرد. باز هم علتش اینه که اونوقت آیتونز‌ها نخواهند دونست که چی در اون آیدیوایس هست یا نیست و هر بار که وصل بشه، بایستی محتویات اون رو از اول با تمام جزئیات بخونند و با لایببری خودشون مقایسه کنند تا بدونند که مثلا چه فایلی کم یا زیاد شده. این شاید در نظر اول بنظر چندان مشکل بزرگی نیاد اما مشکل خیلی خیلی بزرگیه. مثلا الان خیلی‌ها هستند که لایبرری آیتونز‌هاشون بدون اغراق صد‌ها هزار track رو شامل میشه. تمام این آهنگ‌ها یا فایل‌ها هم کلی اطلاعات نهفته در خودشون دارند که مثلا این یک قسمتشه:

iTunes_Snap.jpg

حالا چطور همین که آیپدتون رو وصل میکنید در جا محتویاتش رو نشون میده و معطلتون نمیکنه؟ بخاطر اینکه اینکار رو قبلا موقع وارد کردن فایل به لایبرری و سینک و غیره کرده. حالا فقط کافیه که رجوع کنه به ایندکس خودش و میدونه که چی در آیپد شما هست یا نیست. همهٔ فایل‌هایتون رو هم داره که اگر بخواهید چیزی رو اضافه یا کم کنید، معطل نمیمونه. اگر این سیستم رو نداشت، مثل این میموند که یک مدرسه سر هر زنگ بخواد از تمام شاگردهای مدرسه سرشماری کنه و براشون تشکیل پرونده بده و ببینه که از زنگ پیش تا به حال کی اضافه شده یا غیبت کرده و غیره. اونوقت لود شدن آیپد شما اصلا چیز خوش آیندی نمیشد.

چیزی که شما میخواهی یعنی اینکه سینکی وجود نداشته باشه. مثل این میمونه که مثل یک فلش USB از همون فایندر بشه فایل‌ها رو ریخت و بعدش هم گشت و ببینید که چی توش ریخته شده و پخشش کنید. اتفاقا این چیزی بود که تقریبا همهٔ MP3 پلیر‌های قبل از آیپاد انجام میدادند. نتیجه‌اش هم دستگاه‌هایی بسیار کند و مزخرف و غیر قابل اعتماد بود. CD پلیر ماشین شما هم هنوز نحوهٔ کارش همینه. برای همین هم هست که وقتی یک CD رو می‌اندازید توش بایستی اینهمه صبر کنید تا اطلاعات اون چند تا آهنگ شما دستش بیاد.

راحت‌ترین کاری که شما میخواهی بکنی، همینه که من قبلا گفتم. بایستی فایل‌هایت رو به لایبرری آیتونزت اضافه کنی. حالا میشه که این فایل‌ها در داخل هارد داخلی کامپیوترت نباشه، اما بایستی به آیتونز شناخته شده باشند. دستگاهت رو هم بایستی حداقل قسمت آیپادش رو با یک آیتونز سینک کنی و این بخاطر بدجنسی اپل نیست! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط cyra » 10 ژوئیه 2012, 11:58

يعنى اگر درست متوجه شده باشم نيازى به وجود اصل فايل ها در لايبررى iTunesهاى ديگه نيست و اگه من بتونم به قول شما cache لايبررى اولم رو توى بقيه ى لايبررى ها كپى كنم درست مى شه؟
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط Ilia » 10 ژوئیه 2012, 17:37

نه، نمیشه. شما بایستی که دستگاهت رو با یک آیتونز سینک کنی. اگر خواستی آهنگی رو به آیپدت اضافه کنی، بایستی اون رو کپی کنی در جایی که دست اون آیتونز بهش برسه. اونکه گفتم الزاما لازم نیست که داخل هارد داخلی کامپیوترت باشه، منظورم همون پستی بود که قبلا زده بودم که چطور copy to library رو در پرفرنسس آیتونز خاموش کنی و وقتی که اونها رو به آیتونز اضافه میکنی، اونها رو همونجا روی هارد خارجی یا مشابهش نگه داری. فقط توجه داشته باش که اینجور کارها همیشه از راحتی کار کم میکنه. مثلا اگر این کار رو بکنی، یک فکری هم بایستی برای بک‌آپ کردن اون هارد خارجی بکنی یا اینکه اگر آیتونز رو روشن کنی و اون هارد وصل نباشه، آیتونز طبیعتا علامت گم شدن برای فایل‌هایی که در اون بودند نشون خواهد داد.

برای انتقال فایلها، همون روش sharing اپ هایی که sharing درست و حسابی دارند بخوبی برات کار خواهد کرد. من goodplayer رو ندارم و نمیدونم که راه و چاهش چیه.

اگر این سوال برات پیش اومده که چرا نمیشه راحت موسیقی یا فیلم رو از لایبرری معمولی آیپاد به یک کامپیوتر دیگه بدون این دنگ و فنگ‌‌ها کپی کرد، علتش اینه که در اون صورت آیپاد میشد یک وسیله بسیار عالی برای پایرسی و هیچ شرکت دیگه‌ای مثل سونی و وارنر برادرز و غیره حاضر نمیشدند موسیقی یا فیلمشون رو روی آیتونز بفروشند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 10 ژوئیه 2012, 19:48

Cyra،

یک چیزی که بنظر من میرسه اینه که شما برنامهٔ ReaddlerDocs رو برای آیپدت بخر و بجای اینکه فیلم‌هایت را بریزی داخل برنامهٔ GoodPlayer، آنها را به ریدلرداکز اضافه کن. این آدرس آن است:
http://itunes.apple.com/app/readdledocs ... 01807?mt=8

آنوقت این فایل‌ها را میتوانی از ReaddleDocs بفرستی به گودپلیر برای تماشا. اگر هم خواستی میتوانی آیپدت را به هر آیتونزی وصل کنی و آنرا از آن کپی کنی روی کامپیوتر دیگر یا از کامپیوتر دیگر به ReaddleDocs فایل اضافه کنی. این برنامهٔ فوق‌العاده‌ای است.

اگر این هم راضیت نمیکند، همانطور که پوریا گفت دیگر برو سراغ جیل‌بریک.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط cyra » 10 ژوئیه 2012, 22:39

ايليا جان،

واقعا سپاسگذارم از روش هاى روشنگرانت. ساده پرسيدن يه سوال از جوابش بعضى وقت ها سخت تره. اينطورى بپرسم كه آيا راهى هست كه لايبررى iTunes اولى رو به بقيه انتقال بدم بدون اينكه نيازى به دسته بندى مجدد موسيقى ها توى لايبررى جديد باشه :blush: :-)
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط Ilia » 10 ژوئیه 2012, 22:52

خواهش میکنم. اما خب تو اگه اونجوری نمیپرسیدی که منهم اینقدر مجال روده درازی پیدا نمیکردم!‌ :-)

آره میشه. اینجا رو بخون:
http://www.macworld.com/article/1146958 ... s_mac.html

فقط بد فکری نیست که فولدر آیتونز مکت رو اگر درش چیزی داری، برای احتیاط جایی بک‌آپ کنی.

----
اینهم لینک اپله در این باره:
http://support.apple.com/kb/HT4527?view ... cale=en_US
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط cyra » 11 ژوئیه 2012, 00:29

خيلى خيلى سپاسگذار شدم. ReaddlerDocs رو هم واقعا دوست داشتم. اينطور كه فهميدم ظاهرا به iTunes هم احتياج نداره :!:

پ ن: امروزم با ديروز فرق كرد :lol:
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط cyra » 11 ژوئیه 2012, 00:59

ReaddleDocs رو گرفتم. و چقدر دست آدم رو براى كارهاى مختلف باز مى كنه. ولى اولين مشكلش اينه كه امكان جستجو و اضافه كردن فايل هاى موجود در iPad رو نداره.
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط Pooria Azimi » 11 ژوئیه 2012, 01:39

همچین امکانی در آی‌پد وجود نداره که هر برنامه‌ای به اطلاعات هر برنامهٔ دیگه‌ای که خواست دسترسی داشته باشه. من اصلاً دوست ندارم یه بازی Free دانلود کنم که اسناد داخل Pages ـم رو بخونه و بفرسته براس سرورش :-) در آی‌پد و آی‌فون (و برنامه‌های Sandbox ـشدهٔ Mac App Store)، هر برنامه‌ای فقط به اطلاعات خودش دسترسی داره. در مک می‌شه از داخل فایندر یا برنامه‌های دیگه، یک فایل رو کشید و داخل یک برنامهٔ Sandboxed انداخت. در iOS هم امکان این هست، فقط روشش تفاوت داره. در اکثر برنامه‌ها (مثل Mail، iBooks، همین ReaddleDocs و هزاران برنامهٔ دیگه)، یه علامت Share یا Open In باید باشه. اون رو که بزنید، امکان باز کردنش در برنامهٔ ReaddleDocs وجود داره. فایل از برنامهٔ مبدأ کپی می‌شه به لایبرری ReaddleDocs.
سیستم iOS برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها بین برنامه‌ها این‌جوریه (البته در iOS 6 امکان اشتراک یک فایل موسیقی یا فیلم بین چند برنامه بدون کپی کردن هم اضافه شده).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط cyra » 11 ژوئیه 2012, 02:31

آخه برام جالب بود كه ReaddleDocs به عكس ها دسترسى داره ولى به موسيقى ها و ويديوها نه!
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط Pooria Azimi » 11 ژوئیه 2012, 02:39

سیستم iOS این‌جوریه: عکس‌ها و ویدئوهایی که کاربر با دوربینش گرفته برای همهٔ‌ برنامه‌ها قابل دسترس هستند (در iOS 6 برای دسترسی به عکسها نیاز به اجازه از کاربر هست. در iOS 5 هم فکر کنم یه اخطاری می‌ده اما مطمئن نیستم). آهنگ‌ها فقط برای پخش کردن - امکان share ـشون به‌خاطر خطر piracy وجود نداره - در دسترس هستند،‌ و برنامه‌های 3rd party دسترسی به ویدئوهایی که از طریق آی‌تیونز ریخته شده ندارند.
و در کل هیچ برنامه‌ای به اطلاعات هیچ برنامهٔ دیگه‌ای دسترسی مستقیم نداره. عکس‌ها و آهنگ‌ها متعلق به برنامهٔ خاصی نیستند و مال کل سیستم هستند (مثل مک که در خیلی از برنامه‌ها در Inspector گزینه‌ای برای وارد کردن Media ـی داخل سیستم وجود داره) و به‌همین خاطر این قاعده نقض نمی‌شه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط cyra » 11 ژوئیه 2012, 12:24

مرسى پوريا جان. الان حداقل بامنطق iTunes و iOS راحت تر كنار ميام :-)
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

قبلی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان