انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تقویم شمسی Calendar

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

تقویم شمسی Calendar

پستتوسط goldingname » 22 اوت 2011, 03:37

بالاخره به آرزوی دیرینه ی خودم رسیدم و موفق شدم سیستم تقویم iOS را کاملا با شمسی سازگار کنم.
(برای اینکه عکسهارا کامل ببینید باید برید به آدرسشون، اینجا نصفه نشون میده)
تصویر
تصویر
عکس Prefrences
تصویر
تصویر

اواخر کار هستم و بعد از اتمام تست ها فکر کنم تا دو هفته دیگه ریلیز بشه :-D
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پست‌ها : 122

Re: تقویم شمسی Calendar

پستتوسط Behnam » 22 اوت 2011, 04:29

خسته نباشی خیلی خوش ظاهر شده.
من که در اینور دنیا واقعاً نمی‌دانم بدون دانستن روز بزرگداشت علامهٔ مجلسی چکار کنم :-)
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Pooria Azimi » 22 اوت 2011, 04:40

واقعاً دستت درد نکنه علیرضا :-)

فقط یک نکته از تصاویر متوجه شدم: در تصویر اول، نوشتهٔ «یکشنبه ۳۰ مرداد»، چون با آلفای تقریباً ۷۰٪ نوشته شده، نتیجهٔ خیلی قشنگی نداشته. بهتره آلفاش رو ۱۰۰٪ بکنی. همچنین تقویم کوچکی که در بالا-سمت راستش وجود داره هم همین وضع رو داره (و به‌نظرم بهتره بنویسی ۴شنبه و ۵شنبه و ...) و اگر اون تقویم، از راست به چپ بشه بهتره (شنبه سمت راست باشه و جمعه سمت چپ. و در کل برنامه هم به‌نظرم بهتره همه‌جا نوشته بشه «یکشنبه، ۳۰ مرداد» (با ویرگول).

البته کمی ایرادات بنی‌اسرائیلیه، ولی قصدم بهتر شدن این برنامه‌ست. من در iOS 5 اگر بخوام جیلبرک بکنم، احتمالاً فقط به‌خاطر این برنامه و دیکشنریِ systemwide فارسیه...

باز هم ممنون.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط ehs.ehsan » 22 اوت 2011, 04:44

خیلی عالی شده دوست خوب، گرچه من iphone یا ipad ندارم ولی گرافیکش عالیه.
بهنام جان کاش در کنار روز بزرگداشت علامهٔ مجلسی یه روز بزرگداشت هم برای شاه‌ سلطان حسین صفوی می‌گرفتند.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط goldingname » 22 اوت 2011, 05:10

Behnam نوشته است:[نمایش]
خسته نباشی خیلی خوش ظاهر شده.
من که در اینور دنیا واقعاً نمی‌دانم بدون دانستن روز بزرگداشت علامهٔ مجلسی چکار کنم :-)

:-) البته هدف برنامه هم رسوندن زمان بزرگداشت علامه مجلسی نیست! اون صرفا یک Event اه از مجموعه Event های تقویم امسال که به Calendar ام اضافه کردم!

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
واقعاً دستت درد نکنه علیرضا :-)

فقط یک نکته از تصاویر متوجه شدم: در تصویر اول، نوشتهٔ «یکشنبه ۳۰ مرداد»، چون با آلفای تقریباً ۷۰٪ نوشته شده، نتیجهٔ خیلی قشنگی نداشته. بهتره آلفاش رو ۱۰۰٪ بکنی. همچنین تقویم کوچکی که در بالا-سمت راستش وجود داره هم همین وضع رو داره (و به‌نظرم بهتره بنویسی ۴شنبه و ۵شنبه و ...) و اگر اون تقویم، از راست به چپ بشه بهتره (شنبه سمت راست باشه و جمعه سمت چپ. و در کل برنامه هم به‌نظرم بهتره همه‌جا نوشته بشه «یکشنبه، ۳۰ مرداد» (با ویرگول).

البته کمی ایرادات بنی‌اسرائیلیه، ولی قصدم بهتر شدن این برنامه‌ست. من در iOS 5 اگر بخوام جیلبرک بکنم، احتمالاً فقط به‌خاطر این برنامه و دیکشنریِ systemwide فارسیه...

باز هم ممنون.

اون آلفا را احتمالا میشه راحت درستش کرد. عوض کردن جهت تقویم کوچک خیلی درد داره :-) احتمالا توی ریلیز اول بهش دست نخواهم زد!
اسم هفته هارو هم میشه اون شکلی کرد. مشکل کاما ویرگول هم متشکرم که اشاره کردی. درست کردن اون هم نباید خیلی سخت باشه!

توی iOS 5 برنامه Reminder اش را هم درست کردم :-) ولی خوب تا اومدن نسخه ی فاینال دیگه تکمیلش نمیکنم، چون ممکنه همش بره هوا.

فعلا تمرکز روی iOS 4 اه که ریلیز بشه :-)

ehs.ehsan نوشته است:[نمایش]
خیلی عالی شده دوست خوب، گرچه من iphone یا ipad ندارم ولی گرافیکش عالیه.
بهنام جان کاش در کنار روز بزرگداشت علامهٔ مجلسی یه روز بزرگداشت هم برای شاه‌ سلطان حسین صفوی می‌گرفتند.

البته گرافیکش کار اپله! من صرفا Interface و base سیستمش را شمسی پذیر کردم. :-)

========
عکس از Setting جدید!
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پستتوسط papiyoon » 22 اوت 2011, 22:01

عالیه
منتظر رلیز شدنش هستیم :-)
MacBook Pro 15" i7 2.2 Quad + 16GB DDR3 + SSD 120GB + OS X Mavericks
iPhone 5S 64GB Space Gray
iPad (3rd Generation) 64GB White
http://twitter.com/Mehrdad
نماد کاربر
papiyoon

پست‌ها : 27

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 اوت 2011, 00:45

علیرضای عزیر مثل همیشه کارهاتو تحسین می‌کنم :-)
به مناسبت این خبر خوب منم بالاخره دست از تنبلی برداشتم و یه MOD نصب کردم که عکس‌ها رو کوچیک کنه و با کلیک روی عکس‌ها بشه در سایز اصلی دید.
---
راستی اگر منم بخوام ایراد بنی اسرائیلی بگیرم، لطفاً از فعل می‌باشد استفاده نکن.(در قسمت تنظیمات دیدمش)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط goldingname » 23 اوت 2011, 16:28

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
علیرضای عزیر مثل همیشه کارهاتو تحسین می‌کنم :-)
به مناسبت این خبر خوب منم بالاخره دست از تنبلی برداشتم و یه MOD نصب کردم که عکس‌ها رو کوچیک کنه و با کلیک روی عکس‌ها بشه در سایز اصلی دید.
---
راستی اگر منم بخوام ایراد بنی اسرائیلی بگیرم، لطفاً از فعل می‌باشد استفاده نکن.(در قسمت تنظیمات دیدمش)

لطف دارید :-)
(چی بزارم به جاش؟)

نسخه ی iPhone/iPod اش هم تا اینجا موفق بوده :-)
تصویر
تصویر
(با تشکر از Arianismm انجمن تخصصی آیفون)

الان دیگه فقط مونده بشه Event های تقویم شمسی را به Calendar اضافه کرد :-)
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 اوت 2011, 01:29

goldingname نوشته است:[نمایش]
چی بذارم به جاش؟

فکر کنم «هستند» از «میباشند» بهتر باشه. البته در مورد استفاده از «هست» به جای «است» و برعکس هم اختلاف نظرهایی* وجود داره و بعضیا معتقدن «هست» تا معنی وجود داشتن یا exist نده یا برای تاکید استفاده نشه (در خانه غذا هست) نباید استفاده بشه. اما به هرحال از می‌باشد بهتره.
* خانم دکتر بروجردی از جمله افرادیه که در این مورد خیلی سخت نمی‌گیره و در کتاب «نگارش رسانه‌ای» نوشته به کار بردن است و هست به جای هم جایز نیست اما غلط هم نیست.
--
نسخه ی iPhone/iPod اش هم تا اینجا موفق بوده

بسیار عالی :-) راستی با نصب تقویم شما میشه همزمان هر دو تقویم رو داشت؟ یا در تنظیمات باید بین شمسی و میلادی یکی رو انتخاب کرد؟ البته اگر مجبور به انتخاب بین یکی از این دو باشیم کاملا منطقیه، جهت اطلاع پرسیدم.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط goldingname » 25 اوت 2011, 13:00

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
چی بذارم به جاش؟

فکر کنم «هستند» از «میباشند» بهتر باشه. البته در مورد استفاده از «هست» به جای «است» و برعکس هم اختلاف نظرهایی* وجود داره و بعضیا معتقدن «هست» تا معنی وجود داشتن یا exist نده یا برای تاکید استفاده نشه (در خانه غذا هست) نباید استفاده بشه. اما به هرحال از می‌باشد بهتره.
* خانم دکتر بروجردی از جمله افرادیه که در این مورد خیلی سخت نمی‌گیره و در کتاب «نگارش رسانه‌ای» نوشته به کار بردن است و هست به جای هم جایز نیست اما غلط هم نیست.
--
نسخه ی iPhone/iPod اش هم تا اینجا موفق بوده

بسیار عالی :-) راستی با نصب تقویم شما میشه همزمان هر دو تقویم رو داشت؟ یا در تنظیمات باید بین شمسی و میلادی یکی رو انتخاب کرد؟ البته اگر مجبور به انتخاب بین یکی از این دو باشیم کاملا منطقیه، جهت اطلاع پرسیدم.

چه جالب!
ولی در یک بحث کاملا جدا بعد از ۱۳ سال تحصیل هنوز متوجه نشدم زبان تابع قوانین یا قوانین تابع زبان!؟ :-)

چیزی که فعلا در نظر دارم اینه که از تنظیمات بتونید انتخاب کنید میلادی کار کنه یا شمسی و هر زمان که لازم باشه بتونید عوضش کنید.
ولی در اهداف بلند مدتم برای iPad (چون فضا خالی بیشتری داره) اینه که بشه برای هر تاریخ برچسب تاریخ دیگری را هم دید!
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 اوت 2011, 01:26

[نمایش]
ولی در یک بحث کاملا جدا بعد از ۱۳ سال تحصیل هنوز متوجه نشدم زبان تابع قوانین یا قوانین تابع زبان!؟

فکر کنم باید به تعادلی بین این دو برسیم :-) نه اینکه چیزی که کاملاً‌ رایج شده و ایراد خاصی نداره بذاریم کنار و نه وقتی چیزی ایراد داره به صرف رایج بودن حفظش کنیم. واقعاً تشخیصش سخته!
[نمایش]
چیزی که فعلا در نظر دارم اینه که از تنظیمات بتونید انتخاب کنید میلادی کار کنه یا شمسی و هر زمان که لازم باشه بتونید عوضش کنید.
ولی در اهداف بلند مدتم برای iPad (چون فضا خالی بیشتری داره) اینه که بشه برای هر تاریخ برچسب تاریخ دیگری را هم دید!

به نظرم فکر خیلی خوبیه،‌ باز هم آرزوی موفقیت دارم.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان