انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با آیفون — iPhone

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: مشکل با آی‌فون — iPhone

پستتوسط میم مثل مهدی » 18 ژوئیه 2013, 12:02

سلام
یه مدتیه یا بهتر بگم چند ماهیه که سرعت آیفون 4 من شدیدا پایین اومده یعنی مثلا تو باز کردن برنامه ها یا زمانی که میخوای برگردی به صفحه اول منو
یا زمانی که مثلا گوشی رو لاک میکن تقریبا 3 تا 5 ثانیه طول میکشه تا صدای لاک شدنش به گوشت برسه
یا موقعی که آن لاک میکنی یکی دو ثانیه
من برنامه های توی گوشی رو کم کردم و حجم چیزایی رو که تو گوشی داشتم رو هم همینطور ولی بازم مثل قبله

میخواستم ببینم راهی هست که بشه این مشکل رو حل کرد؟

ممنونم
Mac book Pro OS X
i7 2.7GHz
8G RAM
1TB HDD NEW ;)
iPhone10 256Gb
نماد کاربر
میم مثل مهدی

پست‌ها : 209

پستتوسط AliGhz » 18 ژوئیه 2013, 16:55

مهدی جان این کندی نسبی را من هم پس از ارتقا به iOS 6 کم و بیش حس کرده ام. احتمالا مشکل شما هم باید همین باشد. با این حال، شاید یک بار دستگاه را ریست کنی بد نباشد. دکمه های home و sleep را همزمان فشار بده و آنقدر نگه دار تا آیفون خاموش شود. بعد آیفون را روشن کن.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط saeidk » 18 ژوئیه 2013, 23:39

من هم ۴ دارم و کمابیش اینجوریه
باید کلاً ریست بشه
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط میم مثل مهدی » 20 ژوئیه 2013, 12:58

AliGhz نوشته است:[نمایش]
مهدی جان این کندی نسبی را من هم پس از ارتقا به iOS 6 کم و بیش حس کرده ام. احتمالا مشکل شما هم باید همین باشد. با این حال، شاید یک بار دستگاه را ریست کنی بد نباشد. دکمه های home و sleep را همزمان فشار بده و آنقدر نگه دار تا آیفون خاموش شود. بعد آیفون را روشن کن.

سلام
بله این کار رو بارها تاحالا کردم
منتها توفیقی نکرده!

کماکان از اپل شاکی ام :angry: چون توجیه خوبی نیس که به خاطر آپدیت نگه داشتن گوشی بخوای یه مشکل به این شکل رو تحمل کنی
Mac book Pro OS X
i7 2.7GHz
8G RAM
1TB HDD NEW ;)
iPhone10 256Gb
نماد کاربر
میم مثل مهدی

پستتوسط میم مثل مهدی » 20 ژوئیه 2013, 13:00

saeidk نوشته است:[نمایش]
من هم ۴ دارم و کمابیش اینجوریه
باید کلاً ریست بشه

سلام
منظورت اینه که کلا گوشی فرمت بشه؟؟؟
شما این کارو کردی جواب گرفتی؟
Mac book Pro OS X
i7 2.7GHz
8G RAM
1TB HDD NEW ;)
iPhone10 256Gb
نماد کاربر
میم مثل مهدی

پستتوسط saeidk » 20 ژوئیه 2013, 18:22

ببخشید دیر جواب می دم
بله منظورم فرمت یا همون ریستوره ولی موضوع همون جیلبریک بودنه که با ریستور می‌پره و فعلاً هم که جیلبریک نیومده
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط میم مثل مهدی » 31 ژوئیه 2013, 15:17

سلام
مشکل دکمه هوم آیفون من حاد شده و دیگه داره زیاد اذیتم میکنه اون کارهایی هم که گفتن برا کالیبره کردنش چندین بار انجام دادم ولی دیگه جواب نمیده (از اون هوم روی صفحه هم خوشم نمیاد) میخواستم بدونم کسی تا حالا تعویض کرده دکمه هوم گوشیش رو آیا؟ و چقد هزینه بر بوده براتون؟
Mac book Pro OS X
i7 2.7GHz
8G RAM
1TB HDD NEW ;)
iPhone10 256Gb
نماد کاربر
میم مثل مهدی

پستتوسط AmiN.D » 25 اوت 2013, 14:52

\امروز به طور مسخره ای یه آيفونی دیدم که مسیج به شماره ای که +۹۸ داشت سند نمیکرد! یعنی شما اگر شماره به صورت ۰۹ وارد میکردین مشکل نداشت اما اگر+۰۹۸ وارد میشد سند نمیشد.از اونجایی که آيفون همه رو به صورت +۹۸ ذخیره میکنه بنابرین نمیشد به هیچ کس ریپلای داد! مسیج سنتر هم عوض کردم اما فرجی نشد.سیم کارت هم عوض کردم.به ۱.۶.۴ هم بردمش.خلاصه عاجز ماندیم!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط میم مثل مهدی » 10 سپتامبر 2013, 23:23

سلام
ببخشید میخواستم بدونم داستان این others چیه تو حافظه ایفون!!!
من الان رو ایفونه ۱۶ گیگم فقط حدود۳ گیک others دارم و حافظم کامل پر شده میخواستم بدونم چطو میتونم از شررش خلاص بشم

البته اینم بگم هااا این میزان خیلی کمتر بود ولی امشب که دوباره گوشیم رو سینک کردم این مقدار زیاد شد و کله حافظه گوشیم رو پر کرد
لطفا راهنمایی کنید
ممنون
Mac book Pro OS X
i7 2.7GHz
8G RAM
1TB HDD NEW ;)
iPhone10 256Gb
نماد کاربر
میم مثل مهدی

پستتوسط Pooria Azimi » 10 سپتامبر 2013, 23:30

راستش جواب دقیقی برای این مسأله نیست... معمولاً باید اطلاعات برنامه ها رو نشون بده، اما در عمل خیلی وقت ها مشکل شما پیش می آد و حجم زیادی رو (الکی) مشغول خودش میکنه.

برای برطرف کردن، اول برید به آخرین نسخۀ iOS و آخرین نسخۀ آیتیونز روی کامپیوتر. اگر با کامپیوتر سینک میکنید، یک بار هم سینک کنید و هم بک آپ بگیرید. اگر درست نشد، یک بار دستگاه رو خاموش و بعد سینک/بک آپ رو تکرار کنید.

متأسفانه هیچ راه درستی برای فهمیدن این که دقیقاً چرا این حجم اشغال شده، و چطوری میشه ازش خلاص شد وجود نداره. سالها هم هست که این مشکل پیش می آد و هر راهی که افراد پیشنهاد می دن (مثل پیشنهاد من)، برای بعضی ها جواب میده و برای بعضی ها نه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Strasboorg » 11 سپتامبر 2013, 16:06

خوب اول باید پرسید که آیفون جیلبرک هست یا نه ! اگر جیلبرک باشه سوراخ کار معلوم هست ، فایلهایی که توسط توییک ها و برنامه‌های جیلبرکی( مثل ه iFile و باقی فایل منبجرها) نقل و انتقال میشه میتونه منشا others باشه .
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط Ilia » 11 سپتامبر 2013, 20:42

همینطور هر برنامه‌ای که در خودش چیزی نگه میداره، مثل برنامه‌های دانلود کن یا خیلی از برنامه‌های عکاسی و غیره هم فایل‌هایشون در این Others حساب میشه. فایل‌های اونها رو بایستی از داخل خودشون پاک کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: مشکل با آیفون — iPhone

پستتوسط Ali.Rastegar » 12 سپتامبر 2013, 22:20

یه دلیل دیگه هم میتونه این باشه که با خود آیفون برنامه دانلود کرده باشید اما با سخت‌افزار یا سیستم عامل همیشگی سینک نکرده باشید، در این صورت هنوز فایل‌های نصب برنامه‌ها رو روی خودش نگهداشته تا زمانی که با مک یا پی‌سی همیشگی سینک بشه و اونها رو به کامپیوتر منتقل کنه.
استفاده از قابلیت Open In در برنامه‌ها هم در صورتی که انتقال فایل درست انجام نشه میتونه جای زیادی در Other بگیره.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط میم مثل مهدی » 14 سپتامبر 2013, 10:16

سلام
در اول باید بگم که من گوشیمو جلبریک نکردم

دوم هم در باره برنامه هایی که مربوط به دانلود هستش یا ویرایش عکس هم زیاد به اون صورت نیس که بگی حجمی رو بخواد بگیره

سوم این که من تقریبا هفته ای یه بار رو سینک میکنم گوشیم رو ولی این که گفتین برنامه های open in منظورتونو نفهمیدم؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟

به هر حال الان دوباره من حدود 2.5 گیگ فضا باز شده رو گوشیم ولی میترسم دوباره سینک کنم و همون اتفاق برام بیفته

ممنونم
Mac book Pro OS X
i7 2.7GHz
8G RAM
1TB HDD NEW ;)
iPhone10 256Gb
نماد کاربر
میم مثل مهدی

پستتوسط Pooria Azimi » 14 سپتامبر 2013, 15:43

منظور (از Open In) اینه که فرضاً در ایمیلتون یه عکس بزرگ یا فایل PDF می‌آد و شما روش tap and hold می‌کنی و مثلاً می‌گی در برنامهٔ iBooks یا Documents باز بشه. این کار، عکس یا PDF (یا فیلم، یا mp3، یا هر چیز دیگه) رو «کپی» می‌کنه به داخل برنامهٔ مقصد (نه این‌که مثل ویندوز و مک، فایل رو داخل برنامه فقط «باز» بکنه) و همین باعث می‌شه فضای بیشتری اشغال بشه.

در قسمت General -> Usage در Settings حجم این فضای اشغال‌شده نوشته شده.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان