انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

جیل‌بریک — Jailbreak

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: جیل‌بریک — Jailbreak

پستتوسط Pooria Azimi » 24 آوریل 2012, 19:46

در مورد از کجا خریدنش من هم برام جالبه بدونم. امکانش هست که بعضی‌ها از آشنایان خارج از کشورشون گرفته باشند (اون طرف ممکنه قرارداد داشته باشه با شرکت مخابراتی و الآن از dumb phone استفاده می‌کنه).

اما در مورد استفاده‌ای که قبلاً ازش می‌شده، این‌جور هم نبوده که الآن اولین آنلاک آیفون اومده باشه. قبلاً هم امکان آنلاک کردن با جیلبرک بوده (با برنامه‌ای به اسم اگر اشتباه نکنم ultra snow)، فقط مشکلش این بوده که معمولاً ۳-۴ ماه بعد از اومدن جیلبرک این برنامه رو می‌تونستند آپدیت بکنند که نتیجه‌ش این می‌شده که مثلاً ۶ ماه بعد از اومدن ۴٫۲٫۱ تازه طرف می‌تونسته دستگاهش رو آنلاک بکنه. یه سریِ دیگه هم از چیزی به‌نام Gevey Ultra sim استفاده می‌کنند که در sim tray آیفون قرار می‌گیره و گوشی رو آنلاک می‌کنه. انگار یه نسخهٔ جدید از این gevey هم همین دیروز منتشر شده که دستگاه‌های بیشتری رو آنلاک می‌کنه: http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=21528
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط javadkh65 » 24 آوریل 2012, 20:26

البته پوریا جان اگر دقت کنی Modem Firmware یا همون Baseband این آیفونهایی که ما خریدیم 04.11.08 بود که با Ultrasn0w آنلاک نمیشد برای همین اینها رو به این قیمت پایین میفروختند که حالا دیگه قیمت هاشون داره کم کم بالا میره
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Pooria Azimi » 25 آوریل 2012, 03:35

من یه تجربهٔ دیگه رو هم بگم شاید به درد کس دیگه‌ای هم بخوره:

یکی از دوستان من هم امروز یک آی‌فون ۴ شانزده گیگی خرید (فروشنده چون قضیه رو فهمیده بود دیروز می‌گفت ۸۵۰ تومن، اما بعد از این که یک روز روش کار کرد و نتونست آنلاک بکنه ۶۵۰ داد). منتها اون روی ۴٫۳٫۲ بود و بیس‌بندش روی ۴٫۱۲٫۰۱ (احتمالاً طرف قبلش آپدیت کرده بوده به ۵٫۰٫۱ و shsh نسخهٔ ۴٫۳٫۲ رو ذخیره داشته که همچین وضعیتی پیش اومده بوده). من اون رو اول بردم روی ۵٫۱ (با روش معرفی‌شده در http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=20512 با کمک redsn0w - چون دستگاه اکتیو نشده بود و از خود آیتیونز مستقیم امکان آپدیت کردنش نبود و باید حتماً در DFU Mode این کار انجام می‌شد و من محض اطمینان گفتم بیس‌بندش رو هم دوباره تغییر ندم).

تصویر

حالا مشکلی که پیش اومد این بود که بدونِ سیم‌کارتِ اکتیو شده و معتبر AT&T، امکان گذر از مرحلهٔ ثبت آیفون (اون صفحه‌ای که در iOS 5 اضافه شد) نبود و من نگران شدم که نکنه خراب‌کاری کرده باشم...

اما مشکلی نبود و با روش گفته‌شده در http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=20538 و باز به‌کمک redsn0w اون رو جیلبرک کردم و بعد cydia (که خودش نصب شده بود) رو اجرا کردم و ادامهٔ مراحل.

این دستگاه مال آمریکا و AT&T بود (خیلی‌ها گفته‌ن که این روش با AT&T کار نمی‌کنه که خوشبختانه به‌نظر می‌رسه احتمالاً خودشون نتونسته‌بودن مراحل آنلاک رو انجام بدن) و در ایران با سیم‌کارت همراه اول (۰۹۱۱) فعال شد و الآن بدون مشکل کار می‌کنه. با ریستارت کردن دستگاه هم جیلبرک از بین می‌ره، اما سیم‌کارت همچنان آنلاکه.

---

پس نتیجه این شده که هر دستگاهی که جیلبرک بشه (یعنی هر دستگاهی به‌جز ۴ اس و آی‌پد ۳)، روی هر carrier و هر کشوری با هر Modem firmware ـی که باشه (مشروط بر اون‌که IMEI ـش در blacklist نباشه) قابل آنلاک‌شدنه و هر کسی غیر از این بگه روش انجام کار رو درست بلد نیست.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط kurosh_1349 » 25 آوریل 2012, 07:17

با درود
این گفته علی قزوینی عزیز
[نمایش]
آی‌فون واقعا به یک پوریا عظیمی نیاز داشت؛

را باید با آب طلا به سردر این تاپیک و تاپیک آیفون نوشت ( اگر چنین کاری در فضای مجازی ممکن بود)
راست راستی داره قلقلکم میشه یارانه های این چندماه رو جمع کنم و یا دست بردی به متکا ها بزنم و یک آیفونی هم ما بخریم.!!!؟؟؟؟
البته اگه قیمت ها همین طور مناسب باشه .
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط Pooria Azimi » 25 آوریل 2012, 07:48

لطف دارید.

من آخرین (و تنها) مشکلی که باقی مونده بود رو الآن تونستم حل بکنم و این رو می‌گم و اسپم‌هام رو در این تاپیک تموم می‌کنم :-)
مشکل این بود که Push notification و Facetime و iMessage و Find My iPhone و کلاً هر چیز دیگه‌ای که نیاز به push notification داشته باشه کار نمی‌کردند. این مشکل انگار مشکل شایعیه و همه این مشکل رو دارند (و قبلاً هم آنلاک‌ها این مشکل رو داشتند). حدوداً یک ساعت در سایتهای انگلیسی گشتم و هیچ کدوم روش درستی برای حلش نداشتند.

من یک‌بار دیگه دستگاه رو ریستور کردم به فرم‌ور stock خود اپل (۵٫۱) و این‌بار آیفون رو بعنوان یک آیفون جدید رجیستر کردم (Regiser as a new iPhone) و نه ریستور از یک بک‌آپ قدیمی. بعد از اون مشکل حل شد و الآن دیگه همه‌چیزِ دستگاه به‌درستی کار می‌کنه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط iMoon » 26 آوریل 2012, 00:37

درود بر دوستان
با این شرایطی که گفته اند دوستان میخواستم ببینم هنوزم میشه تهیه کرد ایفون رو یا نه ؟
البته من خودم زیاد سردر نمیارم از نوع لاک بودن...برا همین با یکی از بچه های همین سایت خواهش کردم که راهنماییم کنن برای خرید حتی اگه میشه حضوری که هنوز جواب ندادن به بنده .
دوستان از پایتخت کدوم مغازه میشه خرید ؟
iMoon

پست‌ها : 8

پستتوسط elmitt » 26 آوریل 2012, 15:18

سلام
من یک آیفون 4 با بیس بند 4.10.1 دارم که از انگلیس برام فرستاده بودن و به کریر o2 لاک بود،مدتی جیل برکش کرده بودم و به عنوان آیپاد تاچ ازش استفاده میکردم،از همون پست بالا استفاده کردم تا آنلاکش کنم،sam رو نصب کردم و همه مراحل رو رفتم و با : “”The Sim card inserted in this iPhone does not appear to be supported” ” what this error means ?
A.6: It means you don’t select your carrier right , if you sure its right deactive and try again
مواجه شدم،سعی کردم از اول مراحل رو تکرار کنم و دیدم sam یه گزینه attempt activationداره،اونو زدم ولی نیم ساعت طول کشید اتفاقی نیفتاد و چون دیگه نمی تونستم برگردم به گزینه های قبلی(چون روی trying to activateگیر کرده بود) فکر کردم شاید اگه ازسایدیا، sam رو ریموو کنم و مجددا اینستال کنم حل میشه...
تا اینکارو کردم آیفونم لاک شد و الان وقتی آیفونمو روشن میکنم میگه که باید بزنیش به آیتیونز و تنها گزینه دیگش emergency call هست،به آیتونز هم که میزنم میگه برای activate کردن آیفون valid simcard می خواد... یعنی عملا دیگه اصلا نمیتونم وارد springboard بشم و هیچ استفاده ای نداره...
ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید
elmitt

پست‌ها : 2

پستتوسط Pooria Azimi » 26 آوریل 2012, 19:28

فکر کنم این نکتهٔ چند پست بالاتر من مربوط به شما هم می‌شه:

[نمایش]
...
حالا مشکلی که پیش اومد این بود که بدونِ سیم‌کارتِ اکتیو شده و معتبر AT&T، امکان گذر از مرحلهٔ ثبت آیفون (اون صفحه‌ای که در iOS 5 اضافه شد) نبود و من نگران شدم که نکنه خراب‌کاری کرده باشم...

اما مشکلی نبود و با روش گفته‌شده در http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=20538 و باز به‌کمک redsn0w اون رو جیلبرک کردم و بعد cydia (که خودش نصب شده بود) رو اجرا کردم و ادامهٔ مراحل.
...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط elmitt » 26 آوریل 2012, 22:35

من تو اون فاصله ای که منتظر جواب شما بودم با این ویدءو برش گردوندم:
http://www.youtube.com/watch?v=5H4La0ukGHM
اسمشم انگار "hacktivate" کردنه وrejailbreak در واقع،هیچ کدوم از app های قبلیمم نپریده بود خوشبختانه،
ضمنا ممنون از جوابتون دقیقا همونه
elmitt

پست‌ها : 2

پستتوسط Ilia » 27 آوریل 2012, 22:48

این بایستی برای کسانی که این کار را انجام داده‌اند جالب باشد:
http://www.idownloadblog.com/2012/04/27 ... et-iphone/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 28 آوریل 2012, 17:35

برای خاتمۀ بحث باید بگم اپل عزیز امروز ظهر این روش آنلاک رو از بین برد. من آیفون یکی از دوستان که با همین روش قبلاً آنلاکش کرده بودم رو داشتم ریستور می کردم (تا push notification ش کار بکنه) که این اتفاق شوم افتاد و من نادان هم از lockdown ش بک آپ نگرفته بودم و نتیجتاً به خاطر حواس پرتی من و حواس جمعی اپل، آیفون ایشون که تا ظهر درست کار می کرد و فقط push نداشت الآن شده یه آیپاد تاچ دوربین دار.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط alireza3335 » 29 آوریل 2012, 09:48

سلام.
دوستان من جسته و گریخته مطالب را خواندم ولی از آن جا که نه آیفون و نه آیپد یا آیپاد دارم کلا با دنیای جیلبریک بیگانه ام. مثلا تفاوت جیلبریک و آنلاک را نمی دانم. حالا سوال من اینجااست که چرا و چگونه چنین ماجرایی پیش آمده؟ لطف می کنید مختصری در این باره توضیح دهید؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Ilia » 01 مه 2012, 01:19

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
سلام.
دوستان من جسته و گریخته مطالب را خواندم ولی از آن جا که نه آیفون و نه آیپد یا آیپاد دارم کلا با دنیای جیلبریک بیگانه ام. مثلا تفاوت جیلبریک و آنلاک را نمی دانم. حالا سوال من اینجااست که چرا و چگونه چنین ماجرایی پیش آمده؟ لطف می کنید مختصری در این باره توضیح دهید؟

خیلی خلاصه‌اش اینه؛
جیل‌بریک و آنلاک با هم فرق میکنند. جیل‌بریک را برای این انجام میدهند که بتوانند وارد سیستم آیفون بشوند و اگر خواستند در سیستم عامل آن دست ببرند و کارهای را با آن بکنند که میشود با یک کامپیوتر معمولی کرد. با این کار میشود مثلا برنامه‌هایی را نصب کرد که اپل اجازهٔ نصب آن را نمیدهند و یا چگونگی کارکرد آیفون را تغییر داد. این کاریست که اپل چندان از آن خوشش نمی‌آید و راهش را بسته است. کسانی که به این کار علاقه دارند، از طریق نقطه ضعف‌هایی که در سیستم پیدا میکنند، به آن رخنه میکنند و کنترلش را بدست می‌آورند و راه انجامش را در اختیار دیگران هم میگذارند.

اما آنلاک کردن به قسمت تلفنی آیفون مربوط است. داستانش هم از آنجا شروع شد که اپل اولین بار که آیفون را بیرون داد، با AT&T یک قرارداد منحصر به فرد چند ساله در آمریکا بست که بر طبق آن، آیفون فقط روی سیستم AT&T بفروش میرسید و کار میکرد. این کار را هم برای این انجام دادند که با این مشارکت AT&T در عوض خرج زیادی که برای توسعهٔ شبکهٔ تلفنش بایستی انجام میداد، مشتریان زیادی با قرارداد‌های کلان چند ساله بدست می‌آورد و در عوضش هم سوبسیدی به خریداران آیفون عرضه میکرد. برای این که این کار انجام بشود، اپل تلفنش را طوری قفل (میزان) کرد که فقط با سیستم AT&T کار کند. که البته مشابه این قرارداد هم بعدا با شرکت‌های دیگر در کشور‌های دیگر هم بسته شد و تلفن‌های آنها به شرکت مربوطه قفل شدند. ولی برای بعضی از کشور‌ها مثل کانادا این اتفاق هیچوقت نیفتاد و تلفن‌های فروخته شده در آنها از این جهت قفل نیستند.

اتفاقا امروز در مورد اولین هکر معروفی که آیفونش برای آنلاک کردن جیل‌بریک کرد، George Hotz که به GeoHot معروف است و دیگر این کار را کنار گذاشته مقالهٔ بسیار مفصلی در نیویورکر هست:
http://www.newyorker.com/reporting/2012 ... ntPage=all
که به خواندنش می‌ارزد.

اپل یکبار سعی کرد که از لحاظ قانونی جلوی این کار را بگیرد، اما دادگاه رای داد که انجام جیل‌بریک با قانون منافاتی ندارد و فعلا طرفین در حال انجام بازی موش و گربه هستند. یعنی هر بار که هکرها راهی برای رخنه به آیفون را پیدا میکنند، بایستی بسیار مواظب باشند که تا قبل از انتشار آن، روششان لو نرود، چون در آن صورت اپل در بروزرسانی بعدیش جلوی آن را خواهد گرفت.

معمولا برای آنلاک کردن، بایستی که آیفون را جیل‌بریک هم میکردند. اما این روشی که در چند پست گذشته به آن اشاره شد، احتیاج به جیل‌بریک نداشت و نکتهٔ دیگرش هم این بود که بر روی همهٔ آیفون‌ها هم کار میکرد. و همانطور هم که دیدید، اپل بعد از چند روز از انتشار خبرش، جلوی انجام این روش را گرفت.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط alireza3335 » 01 مه 2012, 14:53

عجب!!
خیلی لطف کردین ایلیا جان!
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

استفاده از Cydia در آیفون۴

پستتوسط khatami » 10 مه 2012, 14:55

درود بر عزیزان.... آیفون من فاکتوری آنلاک است و تازه به iOs 5 رفته ام..... چطور میشه برنامه ی Cydia را از نت بگیرم و اجرا کنم..... خوانده ام که اپل این را اجازه نمیده و اگر هم آن را استفاده کنم تمام اپ هایی که از اپستور گرفته ام پاک میشه!‌آیا این حقیقت داره ؟ بهترین راه برای استفاده از این برنامه چیست.....؟؟؟؟ سپاس از شما
God and love are identical
Meher Baba0MacBook Pro 15" )
iPhones 7 & 5s,
https://www.facebook.com/mohsen.khatami
http://T.me/oshofarsi
https://t.me/words_Mohsen_Khatami
نماد کاربر
khatami

پست‌ها : 312

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان