انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

جیل‌بریک — Jailbreak

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: جیل‌بریک — Jailbreak

پستتوسط Pooria Azimi » 23 آوریل 2012, 01:23

زنده باد :-)

چند گیگ؟ اگر مثلاً قیمت ۳۲ ش ۶۰۰ بوده من هم فردا صبح برم بخرم :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط javadkh65 » 23 آوریل 2012, 01:47

۳۲ گیگ که پیدا نکردم اما ۱۶ گیگ رو خریدم ۶۰۰ تومن. قیمت آنلاک فکتوریش امروز بود یک میلیون و صد تقریبا. واقعا میصرفه با این روش آنلاک کنی بخری ۶۰۰!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Pooria Azimi » 23 آوریل 2012, 02:04

ممنون. فقط از کجا آدم باید بفهمه carrier و کشور مقصد چی بوده؟ من یک سالی میشه از دنیای جیلبرک و ... دور بوده م :-)

من ترجیح می دم ۴ اس بگیرم البته... امیدوارم ۴ اس لاک زیر ۱ میلیون باشه (آنلاکش الآن فکر کنم ۱ و ۷۰۰ باشه).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط javadkh65 » 23 آوریل 2012, 02:22

Carrier رو توی مسیر زیر نوشته:

Settings > General > About > Carrier

مثلا مال من نوشته بود AT&T و البته جعبه گوشی هم باهاش هست. اما مهم تر اینه که گوشی IMEI داشته باشه و IMEI اون توی Blacklist نباشه توی Redmondpie.com بیشتر توضیح داده...

من گشتم اما 4S لاک اصلا توی بازار پیدا نمیشه
javadkh65

پستتوسط Pooria Azimi » 23 آوریل 2012, 02:22

راستی جواد جان اگر احیاناً قیمت (حدودی) برای ۴ اس های لاک رو هم داری ممنون می شم اگر بگی چون من حتی تخمینی هم نمی دونم (مدتهاست نه جنس اپل خریده م نه از کسی قیمت پرسیده م). اگر ۴ اس ۳۲ حدود ۹۰۰ تومن باشه من حدود ساعت ۹ صبح برم پایتخت یکی بخرم :-) فقط چون فردا یک امتحان بسیار مشکل دارم (ریاضیات مهندسی) که تقریباً هیچی ازش بلد نیستم (هنوز) ترجیح می دم اگر قیمت ۴ اس خوب نیست فردا دو ساعت وقتم رو نذارم برای رفتن به پایتخت... تشکر :-)

ادیت: این رو قبل از پاسخ بالا نوشته بودم. پس اگر ۴ اس نیست من هم باید به ۴ قناعت کنم...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 24 آوریل 2012, 00:53

چه‌قدر لذت داره بعد از عمری سرکیسه شدن توسط بعضی از فروشنده‌ها، ما به اونها یه حالی بدیم :-)

امروز من هم (با کلی زحمت دادن به جواد و علی رستگار عزیز) یه آی‌فون ۴ شانزده گیگ گرفتم به قیمت تقریباً باورنکردنیِ ۵۵۰٫۰۰۰ تومن (با احتساب نرخ ارز) :-) الآن آی‌پاد تاچ (که من همیشه می خرم و استفاده می‌کنم) ۴۵۰ هزار تومنه، هدفون کنترل‌دار هم ۸۰ هزار تومن. یعنی این دستگاهی که من خریده‌م الآن فقط ۲۰ هزار تومن گرون‌تر از آی‌پاد تاچ + هدفون کنترل‌دار در اومده (که برای دوربین عکسبرداری و فیلمبرداری، قابلیت زنگ زدن و SMS و قطب‌نما و GPS و کلی چیز دیگه) بد نیست... :-)

اولش کمی طول کشید (مرحلهٔ نصب سورس در سیدیا)، اما کل مراحل آنلاک کردن (به‌لطف http://www.i-phone.ir/forums/thread61677.html، که با گرفتن IMEI من گفت که گوشی من مال Vodafone و در بریتانیا بوده که اگر این رو نمی‌گفت من باید به‌شکل brute force حدود ۱۰۰۰ تا carrier و کشور رو امتحان می‌کردم که چند ماهی وقت می‌برد) زیاد طول نکشید و در کمتر از (مجموعاً) ۳۰-۴۰ تونستم گوشی رو آنلاک بکنم و الآن تمام امکانات ایرانسل رو روی این آی‌فون دارم... اون هم فقط با ۵۵۰٫۰۰۰ تومن در این اوضاع دلار ۱۸۰۰ تومنی :-)

همون‌جور که جواد پیش‌بینی کرده بود، اول صبح کسی در بازار از این مسأله خبر نداشت و قیمت گوشی‌های لاک پایین بود. حدود ساعت ۱۱ صبح (که من «تقریباً» در وسط خرید یک ۴ اس لاک با قیمت نسبتاً خوب بودم) انگار این خبر پیچید و اون معامله (یک‌طرفه!) به‌هم ریخت و از ظهر به بعد، دیگه تقریباً گوشی لاک در پایتخت وجود نداشت (و دیگه هم وجود نخواهد داشت):)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط javadkh65 » 24 آوریل 2012, 01:21

مبارکه پوریا جان، این دفعه رو ما بردیم!
javadkh65

پستتوسط Ilia » 24 آوریل 2012, 01:26

مبارک جفتتون! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Mehdi.y » 24 آوریل 2012, 01:28

پوریا جان مبارکه کاشکی منم تهران بودم میخریدم حالا راستشو بگو ریاضی مهندسی چکار کردی :-D
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط kurosh_1349 » 24 آوریل 2012, 08:22

با درود
پوریا عزیز
مبارکه
دیروز وقتی شما و دوستان مشغول بررسی خرید بودید به چند تا از فرومهای مرتبط با آیفون فارسی زبان سری زدم که ببینم چیزی از این مورد جیلبرک میگن یا نه .... جالب اینه گه هیچ خبری نبود؟؟؟!!!
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط Pooria Azimi » 24 آوریل 2012, 15:05

[نمایش]
حالا راستشو بگو ریاضی مهندسی چکار کردی

فکر کنم ۲٫۵ از ۸ :-) البته سخت بود و اشکالی نداره!

در انجمن i-phone.ir البته دیروز خبر زیاد بود و یه ۱۰-۱۵ نفری هستند که گفته‌ن با این روش جواب گرفته‌ن: http://www.i-phone.ir/forums/thread65404.html

و قابل‌توجه دوستان دیگه که با این روش آنلاک کرده‌ن: اولاً فراموش نکنید که از اطلاعات سیم بک‌آپ بگیرید: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=21504 و ثانیاً این رو بدونید که با آپگرید به نسخه‌های جدید، این آنلاک از بین نمی‌ره. البته من این رو نمی‌تونم تضمین بکنم، اما دستگاه من ۵٫۰٫۱ بود و من آپگریدش کردم به ۵٫۱ و الآن بدون هیچ مشکلی کار می‌کنه. هنوز هم جیلبرکش نکرده‌م و نخواهم کرد و بعد از جیلبرک‌کردن اولیه، به‌نظر دیگه همهٔ کارها با Activation Server اپله و نیاز نیست دستگاه جیلبرک‌شده باقی بمونه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 24 آوریل 2012, 16:08

من دارم خودخواسته نقش guinea pig رو بازی می‌کنم و انواع روش‌های مختلف رو با این گوشی تست کرده‌م. آخرین آزمایشم هم این بود که ببینم آیا می‌شه با روش که در viewtopic.php?f=26&t=3069 گفته شده، کیبورد فارسی رو هم بهش اضافه کرد یا نه (چون آخرش نیاز به ریستور کردن داره که کمی ترسناکه). نتیجه این شد که بله، می‌شه و هیچ مشکلی پیش نمی‌آد. پس لطفاً کیبورد فارسی هم بریزید و اس‌ام‌اس پینگلیش نفرستید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 24 آوریل 2012, 16:17

آی‌فون واقعا به یک پوریا عظیمی نیاز داشت؛ مبارک باشه :-) جواد جان آی‌فون شما هم مبارک باشه. به امید روزی که هر عضو ایرماگ یک آی‌فون هم داشته باشه ;-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط javadkh65 » 24 آوریل 2012, 18:25

مرسی علی جان! البته من آیفون ۴ سفید داشتم این یکی رو برای دوستم خریدم که حسابی دنبال آیفون ارزون بود! راستش کک تو کلاهم افتاد آیفون خودم رو فروختم یه دونه 4S مشکی خریدم با همین روش آنلاک کردم و الان هم داره برام کار میکنه با ۹۵۰ تومن خیلی شانسی توی علاالدین پیدا کردم!
javadkh65

پستتوسط Ilia » 24 آوریل 2012, 19:16

کسی میدونه که کی این آیفون‌های لاک رو آورده که در ایران بفروشه؟ حالا الان میشه این مدل‌هایش آنلاکش کرد. قبلش با اینها چه میکردند؟ بعنوان آیپاد استفاده میکردند؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان