انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تبدیل فرمتهای ویدئویی

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

تبدیل فرمتهای ویدئویی

پستتوسط Microsoft24 » 31 مه 2010, 17:58

با سلام به همه ی دوستان و کاربران مکینتاش ،

من یک video converter خوب برای آی پد می خوام!

Free نباشه هم مورد نداره!

نمیدونم چرا ، به کوییک تایم ۱۰ ، Export To iPad اضافه نشده! (البته شاید در 10.6.4 اضافه بشه!)

با تشکر ،

امید 
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

Re: The best video converter for iPad

پستتوسط Ilia » 31 مه 2010, 18:46

سایت اپل مشخصات ویدئورا برای آن اینطور نوشته:
H.264 video up to 720p, 30 frames per second, Main Profile level 3.1 with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; MPEG-4 video, up to 2.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per second, Simple Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; Motion JPEG (M-JPEG) up to 35 Mbps, 1280 by 720 pixels, 30 frames per second, audio in ulaw, PCM stereo audio in .avi file format

بنظر چیز بسیار متفاوتی نیست. همان Handbrake کارش را میکند. همان ستینگ آیفون را در آن انتخاب کن و در قسمت اندازهٔ فیلم میتوانی تا ۷۲۰ پیکسل بزرگش کنی.

Popcorn هم تبلیغش را میکرد برای اینکار. اما همین Handbrake برای اینجور کارها بهترین است.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط saeidk » 03 ژوئن 2010, 13:44

ببخشید که الان می‌نویسم ولی ظاهراً در خود itunes هم یک بخش برای تبدیل فایل به فرمت قابل پخش برای ipad دارد.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Microsoft24 » 03 ژوئن 2010, 17:45

saeidk نوشته است:[نمایش]
ببخشید که الان می‌نویسم ولی ظاهراً در خود itunes هم یک بخش برای تبدیل فایل به فرمت قابل پخش برای ipad دارد.

مطمئنی ؟؟؟

کجا ی ایتیونز ؟؟؟

ممنون میشم توضیح بدی !
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط abdol » 03 ژوئن 2010, 19:00

یافتنش خیلی ساده است! توی help بزن ipad جاشو نشون می ده!!! :joy:
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Ilia » 04 ژوئن 2010, 05:19

Microsoft24 نوشته است:[نمایش]

مطمئنی ؟؟؟
کجا ی ایتیونز ؟؟؟
ممنون میشم توضیح بدی !

من هنوز هم میگویم که Handbrake برای اینکار به مراتب بهتر و سریعتر است. اگر در کار با آن مشکل داری بگو تا راهنماییت کنم.
اما تبدیل فیلم‌ها در آیتونز مطابق عکس الحاقی است. مطمئن باش که نسخهٔ اخیر آیتونز را داشته باشی.

ایلیا

iTune_Convert_Snap.png

----------
در ضمن نسخه‌های آخر Toast و Popcorn 4 که هر دو از محصولات Roxio هستند هم این کار را میکنند. اما من با آنکه تست را هم دارم، باز هم میگویم که handbrake از آن هم بهتر است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Microsoft24 » 04 ژوئن 2010, 16:06

Ilia نوشته است:[نمایش]
Microsoft24 نوشته است:[نمایش]

مطمئنی ؟؟؟
کجا ی ایتیونز ؟؟؟
ممنون میشم توضیح بدی !

من هنوز هم میگویم که Handbrake برای اینکار به مراتب بهتر و سریعتر است. اگر در کار با آن مشکل داری بگو تا راهنماییت کنم.
اما تبدیل فیلم‌ها در آیتونز مطابق عکس الحاقی است. مطمئن باش که نسخهٔ اخیر آیتونز را داشته باشی.

ایلیا

iTune_Convert_Snap.png

----------
در ضمن نسخه‌های آخر Toast و Popcorn 4 که هر دو از محصولات Roxio هستند هم این کار را میکنند. اما من با آنکه تست را هم دارم، باز هم میگویم که handbrake از آن هم بهتر است.

ممنون . ایلیا خان ،

ولی من ، نمیتونم این Handbrake دانلود کنم!

اگر لینکی دارید که بشه ، ممنون میشم ، بزارید!
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط Ilia » 04 ژوئن 2010, 16:39

نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 07 ژوئن 2010, 03:58

http://www.mirovideoconverter.com هم چیز قشنگیه. رایگان هم هست. فرمت‌های زیادی رو هم پشتیبانی می‌کنه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: تبدیل فرمتهای ویدئویی

پستتوسط Ilia » 03 دسامبر 2012, 07:37

من یکی دو تا فیلم MKV داشتم که میخواستم که برای اضافه کردن به آیتونز به فرمت MP4 تبدیلشان کنم. میدانیم که هندبریک یا Miro Video Converter این کار را میکنند اما برای انجام آن، کل فیلم را دوباره تبدیل میکند که هم بسیار کار زمان و انرژی‌بری است و هم از کیفیت فیلم کم میکند. مسئله این است که این فرمت MKV در بیشتر مواقع، در حقیقت همان MP4 با انکودیگ H.264 است که در پوستهٔ MKV رفته. چند وقت پیش مهدی یک برنامه بنام Subler را معرفی کرد و گفت که سابلر این کار را بدون انکود کردن مجدد و در مدت زمان کوتاهی انجام میدهد. من که نتوانستم که سر در بیاورم که Subler چطور این کار را میکند. مهدی جان، یا دیگران، اگر در این مورد راهنمایی کنید ممنون میشوم. اما یک جستجو در گوگل که کردم به این برنامهٔ MP4Tools رسیدم که دقیقا این کار را انجام میدهد:
http://www.emmgunn.com/mp4tools/mp4toolshome.html

یعنی اگر فایل MKV شما H.264 باشد، آنرا در مدت کمی به MP4 تبدیلش میکند. نسخهٔ مجانی آن هم با یک نق همان کار نسخهٔ پولیش را انجام میدهد. این هم یک راهنما در بارهٔ آن است:
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=21202

فقط با تستی که من کردم، بنظر من والیوم صدای فایل تبدیل شده کمی پایینتر از فایل تحویل گرفته شده از هندبریک بود. اما در عوض اصلا افت کیفیت تصویری وجود ندارد.
پیوست‌ها
MP4Tools.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Nav ! D » 03 دسامبر 2012, 15:27

iSkysoft iMedia Converter هم برنامه ی خیلی خوبیه و تقریبا اکثر فرمت های مورد نیاز رو داره و تبدیل میکنه . من خودم همیشه از این استفاده می کنم.
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط Ilia » 03 دسامبر 2012, 18:07

اتفاقا دیشب تبلیغ یک برنامه بنام VideoDrive برایم آمد که به مدت ۲۴ ساعت با ۵۰٪ تخفیف به قیمت ۱۰ دلار الان حراج است:
http://www.mupromo.com/deal/13500/12336/videodrive

این برنامه آنطوری که در شرحش است، اجازه میدهد که فرمتهای دیگر ویدئویی را بدون تبدیل به آیتونز اضافه و همینطور آنها را stream کنید. علاوه بر این اگر خواستید آنها را تبدیل هم میکند:
http://www.aroona.net/VideoDrive/Home.html
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Mehdi.y » 10 دسامبر 2012, 20:44

آموزش استفاده از برنامه subler
۱. برنامه رو باز کنید و از منوی File گزینه new رو بزنید.
۲. فایل mkv رو درگ کنید به برنامه
۳. یه پنجره باز میشه که محتویات داخل mkv نشون داده میشه که شما تیک تصویر و صداشو بزنید.
نکته اینکه اگه فایل mkv چند صدا داره میتونید یکیشو انتخاب کنید.
۴. پایین برنامه از قسمت metadata و بقیه میتونید مشخصات رو اگه مایلید اضافه کنید مثلا سال تولید و...
۵. در آخر cmd+S رو برای ذخیره بزنید.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط .SorousH. » 11 دسامبر 2012, 10:37

iSubtitle هم کاری مشابه همین انجام میده اما فرمت را به MOV تغییر میده که میشه به آیتونز هم اضافه کرد.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان