انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیپد — iPad

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: آیپد — iPad

پستتوسط Ilia » 06 اوت 2019, 19:02

سامان جان، چکمارک گزینهٔ دانلود اتوماتیک اپ‌ها رو خاموش کن و اپ‌هایی که میخواهی روی دیگری نصب بشود را بصورت غیر اتوماتیک از اپ‌استور نصب کن.

iSam نوشته است:[نمایش]
من یک مشکلی با نسل جدید آیپد ایر دارم.
مدتی است که یک آیپد ایر برای همسرم خریدم و به دلیل وجود یک اکانت آیکلاد که هم روی آیفون و هم روی آیپد اکتیو شده، هر اپی که روی آیفون یا روی آیپد نصب میشود، روی آن یکی هم سینک میشود. چطور میشود کانفیگ کرد که مثلا فلان اپ فقط روی آیپد در دسترس باشد و آن یک فقط روی آیفون و یکی دیگه هم روی هر دو؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 07 اوت 2019, 14:01

Ilia نوشته است:[نمایش]
سامان جان، چکمارک گزینهٔ دانلود اتوماتیک اپ‌ها رو خاموش کن و اپ‌هایی که میخواهی روی دیگری نصب بشود را بصورت غیر اتوماتیک از اپ‌استور نصب کن.

iSam نوشته است:[نمایش]
من یک مشکلی با نسل جدید آیپد ایر دارم.
مدتی است که یک آیپد ایر برای همسرم خریدم و به دلیل وجود یک اکانت آیکلاد که هم روی آیفون و هم روی آیپد اکتیو شده، هر اپی که روی آیفون یا روی آیپد نصب میشود، روی آن یکی هم سینک میشود. چطور میشود کانفیگ کرد که مثلا فلان اپ فقط روی آیپد در دسترس باشد و آن یک فقط روی آیفون و یکی دیگه هم روی هر دو؟

ایلیا جان الآن همه اپهای روی آیفون، روی آیپد هم آمده اند. باید بروم چک مارک را از روی آیپد بردارم و بعد آنهایی که در آیپد نمیخواهم را پاک کنم از روی آیپد و همینطور برعکس برای آیفون یا کار دیگری باید انجام دهم؟
ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ilia » 07 اوت 2019, 19:55

بله سامان. این یک راهش است. یعنی در ستینگ نیروی یه قسمت Apple ID و سپس iTunes and App Store و در آنجا چکمارک دانلود اتوماتیک را بر میداری. مثل این:
1DBC1B4F-B0DD-4154-BACC-21376674EFF7.jpeg

و بعد اپ‌هایی که نمیخواهی را از دستگاه دیلیت میکنی. اما بعد از آن، اپ‌های خریداری شده را بایستی از اپ‌استور پیدا کنی و دستی نصب کنی. آنها چون قبلا روی دستگاه دیگر خریداری شده‌اند، آیکانشان متفاوت (مانند یک ابر با یک فلش سرپایین) است و برای نصب احتیاج به پسورد نخواهند داشت.

این یک راه است. راه دیگرش این است که Family Sharing را برای اپ‌استور هم فعال کنی. یعنی شخص دیگر بشود جزو خانوادهٔ کسی که خریدها را انجام میدهد. اما من از آن برای اپ‌استور استفاده نمیکنم. چون خریدها زیادی درهم میشد و راه اول برایم سر راست‌تر بود. اینجوری میدانم که همهٔ خریدها مال یک اکانت است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 08 اوت 2019, 00:15

Ilia نوشته است:[نمایش]
اما بعد از آن، اپ‌های خریداری شده را بایستی از اپ‌استور پیدا کنی و دستی نصب کنی.

البته لازم نیست خیلی هم بگردی؛ اگر در اپ استور روی عکست بزنی تا وارد منوی اکانت شوی، می‌توانم در بخش purchased همه خریدهای قبلی را ببینی و حتی تنظیم کنی که فقط آنهایی مه روی دستگاه حاضر نصب نیستند را نشان بدهد. البته اگر خریدهایت زیاد بود و همینجا هم می‌شود سرچ کرد.
یک خوبی دیگرش هم این است معمای اپ‌هایی که قبلا خریدی و الان در اپ‌استور نیستند را هم نشان می‌دهد و می‌توانم دانلودشان کنی.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 08 اوت 2019, 02:22

نه. متأسفانه اگر اپی از اپ‌استور خارج شده باشد، دیگر آنرا نشانش هم نمیدهد. این را مطمئنم چون چند تا از اپ‌هایی که خریده بودم الان این وضع را دارند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 08 اوت 2019, 13:43

جالب است! من دیروز قبل از اینکه آن پیام را بفرستم، امتحان کردم: همه اپ‌های ایرانی که از اپ استور خارج شده بودند را همچنان نشان می‌دهد و می‌توانم دانلودشان کنم.
مثلا farsCal آقای طاهری را که احتمال می‌دهم همه ایرماگی‌ها حداقل یکبار نصبش کرده باشند امتحان کنید
شاید در سمت دولوپر گزینه‌ای برای این مورد وجود داشته باشد! یا مثلا قبلا آنطور بوده که تو می‌گویی و بعدا اینطور شده که من می‌گویم! چون من هم یادم است که اپی را خیلی سال پیش گرفته بودم و بعد از اینکه دیولوپرش اعلام کرد که توسعه اش را متوقف کرده، دیگر نتوانستم دریافتش کنم.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 08 اوت 2019, 23:53

شاید بستگی به چگونگی حذف آنها از آرشیو داشته باشد. به هر حال اپ‌های مورد نظر من، برای من که مفقود هستند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 09 اوت 2019, 13:52

از هر دو شما متشکرم. من فکر کنم راه ایلیا را که کمتر گیج کننده خواهد بود، انتخاب کنم.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ilia » 19 مارس 2020, 03:57