انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیپد — iPad

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: گزارش زنده

پستتوسط appleiran » 28 ژانویه 2010, 02:23

متشکر بابت اطلاع رسانی
با تشکر
اپل ایران
ع. محسنیان

http://www.appleir.ir
appleiran@mac.com  
نماد کاربر
appleiran

پست‌ها : 27
محل سکونت: No.4, Ein Abadi Alley, Kolahdooz(Dolat) St., Pasdaran Crossroad, Pasdaran

پستتوسط Mazdak » 28 ژانویه 2010, 09:36

فیلم مراسم با سه کیفیت:
http://events.apple.com.edgesuite.net/1 ... index.html
Mazdak

پست‌ها : 113

پستتوسط abdol » 28 ژانویه 2010, 20:48

دوستان من بدون چراغ قوه یا با قوه خریدارم... اینم باید Jail Break کرد؟ واقعا عالیه ولی فکر نکنم به این سادگی بشه فایل ebook روش فرستاد! حتما استیو یه قفلی روش میذاره که تا یه مدت حال گیری کنه.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Pooria Azimi » 28 ژانویه 2010, 21:16

من هر کاری می‌کنم نمی‌تونم فایل کی‌نات رو از iTunes دانلود کنم. خوشبختانه همیشه انسان‌های خوبی هستند که این فایل‌ها رو به شکل تورنت هم قرار می‌دن :-) اگر اکانت Demonoid دارید، این فایلِ کی‌نات این هفته‌س - حجم: ۱.۰۴ گیگابایت :

http://www.demonoid.com/files/details/2115548/40565048

( اگر ویدئوی معرفی آی‌پَد رو که در سایت هستش رو می‌خواید ولی نمی‌تونید دانلود کنید، اون هم در کامنت‌های این لینک هست ).
( و اگر هم اکانت Demonoid ندارید، معمولاً آخرای هر ماه - یعنی دو سه روز آینده - ثبت‌نام در این سایت باز می‌شه و می‌تونید ثبت‌نام کنید )

** گذاشتن لینک تورنت، حتی اگر لینک برنامهٔ غیرمجاز هم باشه اشکالی نداره و نقض کپی‌رایت نیست. اما اگر مشکلی باشه این لینک رو پاک می‌کنم :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط eysun » 29 ژانویه 2010, 00:44

مرسی پوریا ;-)
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

Re: پاسخ: گزارش زنده

پستتوسط Pooria Azimi » 29 ژانویه 2010, 02:27

dete نوشته است:[نمایش]
یه جور چیپ چند کارس ... یعنی هم پردازش میکنه هم مولتی تاچ و کنترل میکنه و هم پردازش گرافیکی میکنه ؟؟؟؟؟

این‌جور به نظر می‌رسه. این فرمایشات جناب جابزه:

"We have a chip called A4, which is our most advanced chip we've ever done that powers the iPad. It's got the processor, the graphics, the I/O, the memory controller -- everything in this one chip, and it screams."

و در این ( http://www.appleinsider.com/articles/10 ... u_gpu.html ) مقاله از اپل‌اینسایدر هم اومده که این چیپ شامل Cortex-A9 MPCore ( هستهٔ اصلی ) ، ARM Mali 50-series GPU ( کارت گرافیکی استفاده شده ) و یک memory controller ـه.

چیزی که منو خوشحال کرد، خوندن این بود که این معماری پردازنده می‌تونه ۲ یا ۴ هسته‌ای هم بشه که احتمال داره در نسل‌های بعدی اپل از اونا استفاده بکنه. مثلاً بشه دو تا هستهٔ ۱.۴ گیگاهرتزی :o

ـــــــــــــــــــ

در ضمن، در SDK جدیدی که اپل منتشر کرده (‌ برای آی‌پَد ) ، مشخص شده که امکاناتی برای دوربین داخلی ( مثل iSight یا دوربین آی‌فون ) هم وجود داره. پس ممکنه در نسل‌های آینده، دوربین هم به آی‌پَد اضافه بشه. الآن یکی از ایراداتی که خیلی‌ها به آی‌پد وارد می‌دونن، نداشتن دوربین ( برای ویدئو کنفرانس ) ـه.

تصویر

http://www.macrumors.com/2010/01/28/ipa ... a-support/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پاسخ: Re: پاسخ: گزارش زنده

پستتوسط dete » 29 ژانویه 2010, 02:53

[نمایش]
dete نوشته:
یه جور چیپ چند کارس ... یعنی هم پردازش میکنه هم مولتی تاچ و کنترل میکنه و هم پردازش گرافیکی میکنه ؟؟؟؟؟

"We have a chip called A4, which is our most advanced chip we've ever done that powers the iPad. It's got the processor, the graphics, the I/O, the memory controller -- everything in this one chip, and it screams."

و در این ( http://www.appleinsider.com/articles/10 ... u_gpu.html ) مقاله از اپل‌اینسایدر هم اومده که این چیپ شامل Cortex-A9 MPCore ( هستهٔ اصلی ) ، ARM Mali 50-series GPU ( کارت گرافیکی استفاده شده ) و یک memory controller ـه.

چیزی که منو خوشحال کرد، خوندن این بود که این معماری پردازنده می‌تونه ۲ یا ۴ هسته‌ای هم بشه که احتمال داره در نسل‌های بعدی اپل از اونا استفاده بکنه. مثلاً بشه دو تا هستهٔ ۱.۴ گیگاهرتزی

ـــــــــــــــــــ

در ضمن، در SDK جدیدی که اپل منتشر کرده (‌ برای آی‌پَد ) ، مشخص شده که امکاناتی برای دوربین داخلی ( مثل iSight یا دوربین آی‌فون ) هم وجود داره. پس ممکنه در نسل‌های آینده، دوربین هم به آی‌پَد اضافه بشه. الآن یکی از ایراداتی که خیلی‌ها به آی‌پد وارد می‌دونن، نداشتن دوربین ( برای ویدئو کنفرانس ) ـه.

پس حدسم تقریبا درست بود ... ممنون بابت اطلاعات مفیدت ... به نظ من اپل برای باریکتر کردن iPad هر چی دم دست بوده حذف کرده ... در مورد دو هسته ای شدن هم فکر کنم اگه این کارو بکنه احتمالا چیپش به یک خنک کننده نیاز داره و متعاقبش افزایش وزن و ضخامت ... در ضمن یکی دیگه از معایب iPad که میشه بهش اشاره کرد نداشتن Multitasking هست که از همه عیب های دیگه به نظر من بیشتر نمود میکنه .. راستش من دقیقا از قدرت واقعی این چیپ جدید اپل چیزی نمیدونم ولی به نظرم نداشتن Multitasking به خاط ضعف پردازنده است ...

مدل 3Gهم با اون قسمت سیاه رنگ بالای بدنه iPad خیلی بد قیافه شده
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پاسخ: Re: پاسخ: گزارش زنده

پستتوسط abdol » 29 ژانویه 2010, 12:40

پوریا جان من یه جا فکر کنم تو خود سایت apple خودنم که isight به صورت جداگانه روش قابل نصبه (مطمن نیستم کجا بود وگرنه لینکشو میگذاشتم).
MBP 5.5
abdol
Banned

Re: پاسخ: Re: پاسخ: گزارش زنده

پستتوسط abdol » 29 ژانویه 2010, 13:01

dete نوشته است:[نمایش]
[نمایش]
dete نوشته:

چیزی که منو خوشحال کرد، خوندن این بود که این معماری پردازنده می‌تونه ۲ یا ۴ هسته‌ای هم بشه که احتمال داره در نسل‌های بعدی اپل از اونا استفاده بکنه. مثلاً بشه دو تا هستهٔ ۱.۴ گیگاهرتزی

ـــــــــــــــــــ

پس حدسم تقریبا درست بود ... ممنون بابت اطلاعات مفیدت ... به نظ من اپل برای باریکتر کردن iPad هر چی دم دست بوده حذف کرده ... در مورد دو هسته ای شدن هم فکر کنم اگه این کارو بکنه احتمالا چیپش به یک خنک کننده نیاز داره و متعاقبش افزایش وزن و ضخامت ... در ضمن یکی دیگه از معایب iPad که میشه بهش اشاره کرد نداشتن Multitasking هست که از همه عیب های دیگه به نظر من بیشتر نمود میکنه .. راستش من دقیقا از قدرت واقعی این چیپ جدید اپل چیزی نمیدونم ولی به نظرم نداشتن Multitasking به خاط ضعف پردازنده است ...

مدل 3Gهم با اون قسمت سیاه رنگ بالای بدنه iPad خیلی بد قیافه شده

مدل و نام قبلی CPUای که روی ipadنصب شده: PWRficient.
این لینک رو مطالعه بفرمایید. این CPU 64 bit هستش!
http://en.wikipedia.org/wiki/PWRficient
abdol
Banned

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: گزارش زنده

پستتوسط abdol » 29 ژانویه 2010, 13:21

رقبای apple A4 :
intel pine trail
nvidia tegra
البته فعلا که apple A4 از همشون سر تره و زودتر از intel هم به بازار اومده. در کل آینده ی درخشانی در انتظار این محصول هست. فقط ای کاش بشه باهاش note برداری هم کرد منظورم بجای دفتر بشه ازش استفاده کرد معرکه است.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Ilia » 29 ژانویه 2010, 17:26

من چند ماهی هست که مکبوک‌پروی سری اولم رو فروخته بودم به قصد خرید یک مک جدید.
قصد داشتم که یک آیمک ۲۷ اینچی بگیرم اما دیروز بجایش یک مینی سرور خریدم.
شاید تا سال دیگر یکی از این iPadها هم با پولی که از آیمک نخریده برایم ماند، بگیرم.

تجربه نشان داده که بهتر است در خرید سری اول این گونه محصولات عجله نکرد.
تا سال دیگه خیلی از مشکلات اولیهٔ آن را درست میکنند. بطور مثال احتمالا یک دوربین و ساپورت Flash هم به آن اضافه خواهد شد.
توجیه نداشتن فلش برای وسیله‌ای که یکی از مهمترین کارهایش نمایش صفحات اینترنت است خیلی مشکل است.

اما در کل iPad دقیقا همان چیزی بود که من حدس میزدم که اپل بیرون بدهد، فقط من فکر میکردم که دوربین هم شاملش بشود.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 30 ژانویه 2010, 19:00

من نقدی در لینک زیر از آی پد دیدم که بیراه نیست و تقریبا بجاست و باعث میشه من خودم حداقل بی خیال خریدن این دستگاه تا رفع این مسایل بشم. بد نیست شما هم از دید کسی که برای پولش دل میسوزونه و نه از دید کسی که برای اپل دل میسوزونه, این نقد را بخونید.
http://narenji.ir/tablet-pc----narenji- ... no-to-ipad
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Pooria Azimi » 30 ژانویه 2010, 21:28

iSam نوشته است:[نمایش]
من نقدی در لینک زیر از آی پد دیدم که بیراه نیست و تقریبا بجاست و باعث میشه من خودم حداقل بی خیال خریدن این دستگاه تا رفع این مسایل بشم. بد نیست شما هم از دید کسی که برای پولش دل میسوزونه و نه از دید کسی که برای اپل دل میسوزونه, این نقد را بخونید.
http://narenji.ir/tablet-pc----narenji- ... no-to-ipad

این نقدها من رو یاد مطالب 100% مشابه که از ژانویه تا جون 2007 گفته می شد می اندازه و ورد کلام همۀ دنیا این بود که ما آی فون نمی خریم. و خوب همه مون می دونیم که سرانجام اکثر کسایی که این جوری می گفتن، آخرش با یه آی فون گره خورد :-)

آی پد مسلماً اشکالات بسیار زیادی داره، اما من از ایراداتی که این سایت گرفته اصلاً خوشم نیومد.

در مورد " نبودن مالتی تسکینگ "، هیچ کس با قطعیت نمی دونه که آیا این جوری هست یا نه. هنوز که iPhone OS 4.0 نیومده! و اپل هم تا حالا نگفته که مالتی تسک نیست.

در مورد دوربین پشت دستگاه، من تحت هیچ شرایطی نمی تونم بپذیرم که یک "تبلت" پشتش دوربین داشته باشه! هر چیزی برای یه کاریه. تبلت به اون گندگی مگه برای عکاسیه؟!!

"اندازه"!!! :shock: :shock: مشکل تـــــمام این سایت ها اینه که ذهنیتی از "تبلت" ندارن. اصلاً براشون قابل درک نیست که تبلت چیه. هنوز می خوان اون رو در یکی از دو دستۀ "کامپیوتر" یا "موبایل" جا بکنن و برای همین به مشکل بر می خورن. می گن قدرتش از لپتاپ کمتره، برای همین به درد نمی خوره. می گن نمی شه باهاش زنگ زد و دوربین نداره و اندازه ش بزرگه (!!!!!) و "تو جیب جا نمی شه" برای همین افتضاحه. ( چند وقت دیگه احتمالاً کار به جایی می رسه که می گن این محصول نمی تونه چایی دم کنه و آب حوض بگیره، پس خریدش اشتباهه )

من تو سایت بالا ( که فارسیه ) یه چرخی زدم و دیدم چند تا مطلب اخیرش راجع به آی پده.
در این پستش ( http://narenji.ir/tablet-pc----narenji- ... d-hands-on ) و در قسمت کامنت ها، به چیز عجیبی بر خورد کردم.
متإسفانه تقریباً 90 درصد کامنت گذارها، اصلاً متوجه نبودن که راجه به چی دارن صحبت می کنن.
اشتباهاتشون هم اینه که
(1) آی پد رو با شرایط داخل ایران مقایسه می کنن و می گن محصولی که برای استفاده ازش باید WiFI داشته باشی به چه دردی می خوره :-) و از فروشگاهش که نمی شه چیزی خرید. و با این سرعت اینترنت کی می تونه بره وبگردی؟!!! و اصلاً چرا پول خودمو صرف این کنم. می رم با همین 700-800 هزار تومن، می رم یه لپتاپ می خرم که "ویندوز" هم داره و "همه" کاری هم می تونه بکنه.
(2) این که اساساً نمی دونن چرا همه ( من جمله همین استیو جابز در کی نات ) دارن "تبلت" ها رو از "لپتاپ" جدا می کنن و یه دسته بندی جدید برای این محصولات انجام می دن.

البته تقصیر از ما و اون دوستان نیست، به خاطر این که در ایران زندگی کردن شرایط خاص خودش رو داره و همه چیز با تأخیری چند ساله وارد این جا می شه. تا 2 سال پیش هم تعداد لپتاپ ها و موبایل ها و اینترنت بی سیم در ایران، یک صدم الآن هم نبود. همه می گفتن ( می گفتیم ) چرا یکی دو میلیون تومن پول برای یه لپتاپ بدم که تنها مزیتش اینه که می شه جا به جاش کرد؟!! با همون پول می رم و یه کامپیوترِ دسکتاپِ آخرین مدل می خرم و لذتشو می برم.
البته کم تر شدن قیمت لپتاپ ( و موبایل ) مسلماً تأثیر در این تغییر داشته، اما به نظر من، خیــلی مهمتر از قیمت، تغییر در نگرش ماست که باعث شده الآن کار به اینجا برسه.

این در حالیه که در کشورهای متمدن دنیا از 5-6 سال پیش، رشد تقاضا برای خرید لپتاپ از دسکتاپ پیشی گرفته بود و با 4-5 سال با تأخیر به ما رسید.

پیشنهادم اینه که کامنتهای اون لینکی که گذاشتم رو نگاه بکنید. وقتی کامنت ها رو می خوندم، نزدیک بود افسردگی بگیرم! تا این که به کامنت های فردی به نام Stunt رسیدم که واقعاً باعث خوشحالیم شد. چون انگار دقیقاً نظرات من رو ( البته با یک زبون بهتر و روون تر ) بیان کرده بود. من بدون اجازه می خوام کامنت های ایشون رو اینجا نقل کنم چون به نظرم نظرات بسیار جالبی هستند :

[نمایش]
روح الامین،
اگر اخبار CES امسال دنبال کرده باشی قسمت بزرگی از تحولات و روی محصولاتی مثل Kindle و کتاب خوان ها میدیدی . حالا این محصول کارایی چند برابر بیشتر از اونهارو داره. شما نباید انتظار داشته باشی به عنوان یک کامپیوتر از اون استفاده کنی.
عامیانه شدن این نوع محصولات در آینده تحولات زیادی ایجاد میکنه. مردم نمیرن روزنامه فروشی روزنامه بخرن. از طریق شبکه روی Tablet خودشون هرجا که باشن روزنامه و میخرن و میخونن . به صورت کاملا Dynamic و با قابلیت هایی خیلی بیشتر از روزنام های که عکس و متن داره.
هر کجا شما به اینترنت دسترسی دارید و در شبکه های داخلی مربوط به کاخانه ، هتل ، انبار و .. هر جایی که فکرش و کنید از این محصول میشه استفاده کرد
خصوصا که Apple نشون داده پشتیبانی زیادی با Application های فراوون میکنه.
مثل با یک App انبارداری حرفه ای یک انبار دار نیازی نداره یک دفترچه بزرگ همراه خودش حمل کنه بلکه با استفاده از همین صفحه که حمل اون ساده هست میتوانه کار خودش و انجام بده.
و فعالیت های خیلی زیادی که باعث شده تو سال 2010 نمایشگاه بزرگی مثل CES بخش بزرگیش مطعلق به همین دسته محصولات بشه.
انعطاف پذیری این محصول خیلی بالا هست و توانایی های اون بیشتر مربوط به Application هایی خواهد بود که برای اون خواهد اومد و میشه بینهایت ایده روی اون پیاده کرد که در مشاغل و زندگی روزمره قابل مفید هستند.

[نمایش]
@شکارچی،
من برای شما دلیل های زیادی میارم
ابتدا یادآوری میکنم محصولات Tablet مهمترین بخش نمایشگاه CES امسال بود . و این محصول کاملترین نمونه در این شاخه هست. اطمینان هم داشته باش اگر این دسته محصولات بیکاربرد بودن نمیشدن تمرکز اصلی CES 2010

ابتدا لازم هست برای دیدن این محصول ذهن خودت و بازتر کنی.
به نظرت کارایی این محصول به امکاناتی که معرفی شد مثل Browser و Ebook Reader و GPS و .. محدود میشه ؟
خیر دوست من. این محصول بی نهایت کاربرد داره! چرا ؟
چون کاربرد این محصول و Application های اون مشخص میکنن.

بعد از اون لازم هست به این محصول به چشم یک کامپیوتر نگاه نکنی!

برای مثال یک نمونه خیلی ساده ! یک هتلدار نیاز به یک دفتر محاسباتی و مدیرتی برای هتل داره. پس با ایجاد یک Application به این منظور هتلدار نیازی نداره یک دفتر با خودش حمل کنه . با استفاده از چنین محصولی هرجای هتل که باشه اطلاعات و وارد میکنه و اطلعات از طریق شبکه میتوانه وارد بانک اطلاعاتی بشه.
یا یک انباردار، یک مدیر دیتا سنتر و خیلی از مشاغل که نیاز مدیریتی این چنینی دارند..

یک پزشک میتوانه نسخه برای شما بنویسه و امضای خودش و قرار بده . رسید به صورت مستقیم برای داروخانه ارسال بشه و قبل از رسیدن شما داروخانه نیاز شمارو آماده کرده باشه.

در زندگی روز مره دیگه نیازی نیست شما هر روز برای خرید روزنامه به روزنامه فروشی بروید و کاغذ از بین ببری. خیلی راحت از طریق شبکه روزنامه و خریداری و دانلود میکنی و مطالعه. تازه نیازی نیست روزنامه فقط عکس و متن باشه. میتوانه فیلم هم داشته باشه و کاملا Dynamic باشه. حتی میتوانید رنگ متن روزنامه هم تعیین کنید !

خوب همه اینها بستگی به نرم افزار هایی داره که برای این محصول در نظر گرفته و تولید بشن

ذهن شما میتوانه بینهایت خلاق باشه.

یک نمونه خلاق دور از انتظار. در مسابقات رالی نیازی نیست یک کتاب نقشه که کلی صفحه و توضیحات توش داره دست راهنمای راننده باشه. با استفاده از همین وسیله و نرم افزار اختصاصی اطلاعات نقشه مسابقه برای شما آورده میشه بدون نیاز به ورق زدن و محاسبات روی اون .. ( این یکی و دور از تصور شما زدم تا متوجه بشی همه کاری میشه کرد)

مهماندار هواپیما سفارشات مسافران روی دفترچه یاداشت نمیکنه .وارد Tablet سبک و کم حجم خودش میکنه و از طریق شبکه برای پرسنل مربوط فرستاده میشه تا آماده بشن.

همه کتاب ها و جزوات دانشگاهی شما در یک صفحه دیجیتالی کم حجم و سبک همیشه همراه شماست. شما حتی میتوانید روی همین Tablet امتحان بدید !

استاد بک یک کلیک جزوه درسی و روی Tablet همه دانشجو ها Upload میکنه و همه با درس همرا میشن ..

من در این لحظه به اندازه کافی در این مورد خاص تمرکز ندارم و نمیتوانم خلاق باشم تا برای شما مثال های متنوعی بزنم

امیدوارم متوجه شده باشید که همه توانایی این محصول به نرم افزار هایی که میشه برای اون تولید کرد خلاصه میشه.
بینهایت ایده کارآمد و مفید که سبک زندگی آینده و تغییر میده و همین هم دلیلی بوده که سال 2010 مهمترین محصول CES از همین شاخه باشه.

امیدوارم نگاهت به این نوع محصولات عوض شده باشه و به صورت نرم افزاری به این محصول نگاه کنی
خوش باشی

[نمایش]
mj.tavakoli
بابا دیگه چی میخواس شما ؟
این کامپیوتر نیست دوست من Tablet هست
و این کاملترین Tablet ای هست که تا بحال تولید شده
قابل برنامه ریزی ، چند لمسی ، 3G و اینترنت...
شما باید این محصول و مثلا با Amazon kindle مقایسه کنی
در نوع خودش خیلی خیلی کامل هست

چرا همش میخواهید فکر کنید این کامپیوتر هست ..؟!
کاربرد این محصول فرق داره. کامنت قبلی من و بخوانید

[نمایش]
آخرین چیزی که گفتی و اول میگم. اولا که اونها مثال های من بود. ضمن اینکه بیشترشون نیاز به شبکه داخلی Wireless داشتن نه اینترنت آنلاین . اما خوب این محصول برای دنیایی تولید شده که همجا دسترسی به اینترنت از طریق Wireless یا 3G وجود داره.
اشتباه شما همین هست که منتظر محصولی با کارایی Laptop بوده اید. Laptop وجود داره و اپل هم تولید میکنه. Laptop های زیادی هم هستند که صفحه اونها برمیگرده و انتظار شمارو براآورده میکنه.
هدف این محصول هم چنین چیزی نبوده . دقیقا در رده این محصول شما باید محصولی مثل Amazon Kindle و قرار بدید.

نمونه ای از شاخه ای که شما منتظر اون بودید Dell Latitude XT2 هست.
مثل این هست که بگیم حالا که جارو برقی جدید امکان Blower هم داره ای کاش امکان تولید برف و یخ هم داشت.

شما اصلا iPad و تهیه نمیکنید تا مثلا Photoshop روی اون نصب کنید و کار کنید . شما از این محصول در مصارف نرم افزاری مثل مثال هایی که زدم استفاده میکنید.
مشکل اینجاست که بعضی ها فکر میکردن باید منتظر یک کامپیوتر باشن ! خوب این درست نیست. چیزی که شما در نظر داشتید وجود داره مثل HP Touchsmart یعنی یک کامپیوتر با قابلیت چند لمسی !

خوب iPad اصلا یک کامپیوتر نیست و اگر بود اسم اونو "نوآوری" نمیذاشتن که بخواهید کارایی های کامپیوتر داشته باشه. iPad یک Device جداگانه هست با کاربرد های جداگانه. همه قدرت iPad به قابل برنامه ریزی بودن اون هست و هرچی Application های بیشتری برای این Device جدید ساخته بشه کارایی اون بیشتر میشه.

به همین خاطر در نمایشگاه CES امسال این نوع محصولات و نوآوری گذاشتن ! چون یک Device کاملا جدید تولید شده. یک مفهوم و معنی جدید.
و شما هم باید متوجه بشید که این یک Device جدید هست و نباید اونو با Device های دیگه مقایسه کنید. باید ذهنتونو باز کنید و یک مفهوم جدید و بپذیرید و برای خودتون تعریف کنید.

شما باید بسته به نیاز خودتون این محصول و برای خودتون در نظر بگیرید
مثلا اگر شما یک دانش آموز هستید خوب این محصول نقش کیف و کتاب ها و کلیه جزوات دانشگاهی شمارو بازی میکنه که در کنارش از امکانات دیگه اون هم میتوانید استفاده کنید.

یا اگر شما یک انبار دار هستید باید روی اون یک برنامه انبار داری نصب کنید و از اون به بعد این Device نقش دفترچه و بایگانی اطلاعات انباری شمارو بازی میکنه..

یک کامپیوتر یک نوع Device هست ، یک ماشین حساب Device دیگه ای و یک Tablet هم Device دیگه ای که هر کدوم اینها هم انواع مختلفی دارند ..

ذهن خودتونو روی کامپیوتر محدود نکنید. این وسیله کامپیوتر نیست
نرم افزاری فکر کنید

نمونه خوبه نرم افزاری فکر کردن تصویری بود که Microsoft از سال 2019 به نمایش گذاشت ! امیدوارم دیده باشید در همین نارنجی.

همه عناصری که تو اون ویدو نمایش داده شد در دنیای امروز وجود دارن مثل صفحه های LED انعطاف پذیر و .. و همه تکنولوژی های ساخت اون وسائل امروز وجود داره. در واقعه هیچ کدوم اونها آرزو یا رویایی که باید اختراع بشه نبود.
بلکه دید نرم افزاری بود.
مثلا یک صفحه دیجیتالی کوچک LED و نشون دادن که همه کارت های اعتباری فرد توی همون باشه و بجای اینکه 10 کارت مختلف و حمل کنه . همون یک کارت و حمل کنه و هر جا که خواست اول کارت و روی صفحه نمایشگر انتخاب کنه و بعد اونو بکشه.

یا دو کودک از دو زبان مختلف با هم صحبت میکردن و همزمان در یک نمایشگر شفاف حرف های اونها برای هم ترجمه میشد.
یا میز کاری که رابط کاربری بود و ..

همه این وسائل امروز هم وجود دارند فقط با یک دید نرم افزاری نشون داده بود که چه استفاده های خلاقانه ای میشه از اونها به کمک نرم افزار کرد !

امیدوارم منظور خودم و رسونده باشم

[نمایش]
توصیه من اینه که این بحث ادامه پیدا نکنه چون قویا میشه گفت نتیجه ای نخواهد داشت و بحث شده اپل و مایکروسافت و از مسیر درست خودش خارج شده و صحبت ها دسته بند میشه به عنوان طرفدار ویندوز و مکینتاش !!!.

@ارش،
تعصب یعنی کسی که فقط از ویندوز استفاده کرده ولی هم در مورد لینوکس نظر میدی هم مکینتاش ! و متاسفانه این موضوع بین بیشتر کاربران ویندوزی وجود داره . درست اینه که اول هر سه اونها رو تست کنی بعد نظر بدی! اما طرفداران ویندوز همیشه در مورد دو سیستم عامل دیگه هم منفی میگن در حالی که از اونها حتی استفاده هم نکردن !! به نظر من این یعنی تعصب

من در همین نارنجی از Ubuntu طرفداری کردم یه دلایل و صحبت های عجیبی شنیدم که داشت مخم صوت میکشید. انگار خیلی ها مخالف پیشرف Ubuntu هستند درحالی که پیشرفت اون به نفع کاربران هست ..

یا مثلا در Winbeta بحث در مورد مرورگر شد با اینکه 2 سازمان دولتی از دو کشور پیشرفته و بزرگترین کمپانی های امنیتی مثل SecurityFocus و McAfee اعلام کردن خطر استفاده از IE و حتی خود Microsoft هم در موردش شفاف صحبت کرده بود اما عده زیادی از کاربران ایرانی مخالف بودن ! خوب این یعنی نداشتن منطق و بخاطر تعصب مایکروسافت پیش میاد.

به همین خاطر من حرف شمارو در مورد تعصب در مورد طرفداران اپل قبول ندارم. چون اونها آزمایش ها و انتخاب های بیشتری و داشتن بر خلاف 99% طرفداران مایکروسافتی که فقط از محصولات مایکروسافت استفاده کردن صرفا. البته 100% بین طرفداران اپل هم عده ای تعصبی پیدا میشن اما نه به اندازه متعصباتی که بین طرفداران مایکروسافت وجود داره ( دقت کنید که گفتم طرفدار نه کاربر چون همه کاربران صرفا طرفدار نیستن )

جالب اینه که این طرفداران بخاطر تعصب نسبت به مایکروسافت و نفرت از Linux با کل مفهوم Open Source هم مخالف شدن در حالی که OpenSource بیشترین سود و برای کاربران داره !!!!!

البته چون بحث تعصب شد گفتم لطفا بحث سیستم عامل هارو راه نندازین.
خوش باشید

*** از کامنت های http://narenji.ir/tablet-pc----narenji- ... d-hands-on

آی پد مسلماً با ایده آلی که یک تبلت می تونه باشه، تفاوت داره و نقایصی هم داره. اما نکتۀ اصلی اینجاست که اگر آی پد 10 نقص داره، رقبای اون 1000 نقص دارن. و این نکته رو باید توجه کنیم که شاید آی پد "بهترین تبلتی که می تونه وجود داشته باشه" نباشه، اما مسلماً و بدون هیچ شک و تردیدی، "بهترین تبلت موجود در بازار" ـه. درست مثل آی فون.

این رو حداقل ما کابرای مکینتاش خیلی خوب می دونیم. مکینتاش هم مسلماً ایراداتی داره ( مثل آی فون و آی پد ) . اما با فاصله ای بسیـــــــــار زیاد، مکینتاش بهترین سیستم عامل و بهترین بستر برای انجام دادن اکثر کاراییه که ما در طول روز انجام می دیم. و دقیقاً به همین خاطره که حاضر شده ایم هزینۀ بیشتری برای مکینتاشمون بکنیم ( این هزینۀ بیشتر، برای کاربران داخل ایران تقریباً 50 درصد بیشتر + نبود هیچ گونه پشتیبانی و خدماته که هزینۀ زیادیه. مخصوصاً با توجه به بی ارزش بودن پول ایران در مقایسه با دلار و این که معادل دلاریِ در آمد سالانۀ یک شاغل ایرانی، تقریباً برابر در آمد ماهیانۀ همون شاغل در کشورهای غربیه. )

ببخشید که خیــلی طولانی شد :blush:
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط iSam » 30 ژانویه 2010, 22:10

کسی که دنبال تبلت هست یعنی میخواد یک مینی کامپیوتر داشته باشه. الآن اچ پی تبلت داره که روش ویندوزه و همه پورتها و غیره رو هم داره و سایزش هم ۹ اینچ هست و وزنش هم ۹۹۰ گرم که در بازار قیمتش ۸۷۰۰۰۰ تومان میشه, آیا برای ملت بهتر نیست که همون کامپیوتر رو دارن در ابعاد کوچکتر و کارایی جمع و جور تر؟ آیا فردا که بیاد ایران و بشه ۱۲۰۰۰۰۰ تومان با این تورم ایران ملت پولشونو از کاه دونی آوردن که بخرنش؟ من خودم لینوکس باز ترم تا مک باز و فلسفه آزادی برام مهمتره که اپل هم متاسفانه در این زیمنه داره کم کم اشتباهات مایکروسافت رو میکنه که الآن تازه مایکروسافت داره بهش پی میبره. هر بندی راه فراری داره, دیدید اپل آیفون رو قفل کرد و اون هم با هزار دلیل بود که در حقیقت دلیلش فقط پول و گردن کلفتی بود؟ بالآخره جیل بریک شد و در ایران هم استفاده میشه و من هم هروقت میبینم نرم افزاری برای آیفونم میخوام و تو اپل استور پولی است و در ایران کردیت کارت نیست و هزار بدبختی دیگه, میرم تو سایدیا و به مرادم میرسم. برعکس حرف شما و همه مشخصات محصول جدید, همه ملت دنیا منتظر یک تبلت از اپل بودن با مک او اس و به تکمیلی یک کامپیوتر در ابعاد کوچک باشه, که نشد و نمیشه و ... همانطور که موبایلهای آندروید از آیفون بهتره و هزار علت دیگه که اگر اپل با این سیاست ها پیش بره متاسفانه به دیوار میخوره و مگه لینوکس و یونیکس و هزار تا هلوی دیگه مرده که ملت برن دنبال اپل!؟ پس بهره مسیر عوض کنه تا خیلیها مثل من تصمیم فروش آیفونشون رو دیر یا زود از ذهن بیرون کنن.
دوستان من بیشتر عمرم با ملتهای مختلفی ارتباط داشتم و دارم و فقط میتونم بگم که ما ایرانیها در همه زمینه ها همیشه اکزایتد هستیم که بهتره نباشیم.
موفق باشید.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط javadkh65 » 30 ژانویه 2010, 23:01

به نظر منم آیپد عیب هاش بیشتر از سودهاشه!

اینجا تو ایران اینترنت وایرلس غیر از جاهایی مثل هتل ها و مجتمع های تجاری و دانشگاه های معدود و بیمارستان ها در جای دیگه ای پیدا نمی شه

البته این محصول واقعا در نوع خوش خیلی خوبه اما خوب باید قبول کرد که با اون چیزی که از اپل انتظار می رفت تفاوت زیادی داره

متاسفانه استیو آدم یک دنده ای هستش و همیشه دوست داره ماها کاربرا اون جوری زندگی کنیم که اون دلش می خواد

اما خوب واقعیت اینه که ماها بالاخره راهمون رو پیدا می کنیم و فقل ها رو می شکنیم و هزارتا مورد دیگه

در مورد لینوکس اما من مخالفم! لینوکس هرگز نمی تونه خطری رو برای اپل و مایکروسافت بوجود بیاره (حداقل برای ۱۰ سال آینده)

آندروید رو هم ازش تعریف زیاد شنیدم اما خوب بالاخره آیفون با هزاران نرم افزار با اون سیستم عامل قابل قیاس نیست

کلا iPad در کوتاه مدت موفق نمی شه و باید صبر کنیم ببینیم چی می شه

احتمالا اپل خودش به این نتیجه می رسه که باید به خواسته کاربران احترام بگذاره

همونطور که سال ۲۰۰۵ به اینتل مهاجرت کرد و دست از PowerPC و لجبازی های خودش برداشت!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان