انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیپد — iPad

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: آیپد — iPad

پستتوسط saeidk » 16 فوریه 2014, 23:40

برچسب ضدخش نيازي نيست. فقط براي كاسبي فروشنده هاي ايرانه. من كه تو اين چندسال براي ايفون و اي پد ازش استفاده نكردم. كلاً اين صفحات خودشان ضدخش هيتند.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Arzhang » 17 فوریه 2014, 11:05

من فقط در مورد محافظ تجربه دارم بقیه اش را دوستان دیگر خواهند گفت.
محافظهایی که کیفیت خوبی نداشته باشند این طوری است. متأسفانه فروشندگان پایتخت همه مدعی هستند آن درجه ی یک پیش آنهاست برای همین من هر وقت ازشان خرید میکنم میگویم همینجا بچسبان اگر این مشکل را داشت بکن نمیبرم. قبول میکنند چون سودی که میکنند به ریسکش برایشان می ارزد. مخلص کلام، باید مارک خوبش را بخرید (متأسفانه من نمیشناسم) اما من خودم برای این تبلت آخری ام محافظ صفحه نگرفتم و فکر نمیکنم بکیرم. فقط یک محافظ بدنه برایش گرفتم که توی حمل و نقل صدمه نبیند. این را هم فکر کنم از ایلیا شنیده بودم که گویا نسل جدید آیپدها خودشان یک لایه ی محافظ دارند. اگر اشتباه میکنم دوستان تصحیحم کنند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط the end » 17 فوریه 2014, 17:19

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
سلام
خدمت دوستان عرض کنم قسمت شد امروز یک دانه آیپد ایر از پایتخت خریدم. چون اولین بارم است چند تا سوال داشتم خدمتتان. البته مشکلی هم با جستجو ندارم ولی اگر از لطف دوستان زودتر پاسخ یا لینکی دریافت کنم ممنون خواهم شد.
اول اینکه مثل هر وسیله دیگر فروشنده برچسب ضد خش پیشنهاد کرد که بنده هم گرفتم. اما وقتی خانه آمده‌ام متوجه شده‌ام که انگشتان روی آن خوب نمی‌لغزد (شاید من عادت ندارم؛ نمی‌دانم). علاوه بر آن چیزی که خیلی اذیتم می‌کند هنگام مشاهده، صفحه نمایش به طور زیادی ترکیبی از نقاط قرمز و سبز دیده می‌شود (وقتی در صفحه‌ای که نور سفید زیاد وجود دارد) که فکر کنم به خاطر رفلکس نامناسب برچسب باشد. می‌خواستم بدانم اصلاً این شرایط عادی است؟ اگر نیست بفرمایید برای تهیه برچسب خوب چه کار باید بکنم و این برچسب الآن چه بلایی بر سر دستگاه می‌آورد!
دوم اینکه کیبورد فارسی چگونه اضافه می‌شود؟ (که فکر کنم در انجمن به این مطلب پرداخت شده باشد).
سوم اینکه iwork روی آیپد چقدر با ورژن مک سازگاری دارد؟
چهارم اینکه document iCloud چگونه کار می‌کند؟ یعنی وقتی روشن شود،‌ همه پرونده‌ها سینک می‌شود؟
پنجم اینکه چه نکاتی باید برای باطری رعایت کرد؟
و در آخر هر نکته‌ای که مد نظر دوستان باشد بفرمایید. خیلی خیلی ممنون.

ببین داداش بذار یه چیزی بهت بگم راحتت کنم من تو موبایل فروشی کار میکنم البته تو کرج کلا موبایل فروش جماعت روی خود دستگاه از مشتری خیر نمیگیره، یعنی چی؟
یعنی روی آیپدی که شما گرفتی بترکونه ۱۰ تا ۲۰ تومن ازت خیر گرفته ولی کاسب که دیوونه نیست به خاطر ۱۰ تومن بیاد وایسه مغازه بگردونه که ،اینجاست که این برچسب های ضد خش و برنامه و کاور و امثال اینا میاد وسط
مثلا یه برچسب براش می افته ۱۰ تا ۱۵ تومن تو گرون ترین حالتش ، بعد میاد میفروشه ۵۰ به بالا تا هرجا که تیغش برید. از من به شما نصحیت گوشی یا تبلت می خوای بخری به فروشنده بگو خام میخوام نه برنامه نه هیچی این حرف از صد تا فحش براش بدتره خیلی هاشون اصلا نمی فروشن یا میگن نداریم اینجوری اگر بهشون بگی قیمت کف بازار هم میتونی پیدا کنی
خلاصه این برچسب ها دکوری بیش نیست برای دستگاه هیچ مزیتی نداره فقط جیب مغازه دار رو پر میکنه
از تو setting , general میتونی تنظیمات کیبورد رو تغییر بدی فارسی نداره عربی رو باید انتخاب کنی
iCloud روشن کن apple id رو ست کن توی مکت هم روشن باشه به صورت اتوماتیک انتقال پیدا میکنه
در مورد باطری هم نکته خاصی نداره فقط سعی کن تو کمترین شارژ ممکن دستگاه رو شارژ مجدد کنی یعنی هرچی درصد پایین تری داشت بهتر
البته واجب نیست ولی بهتره اینجوری باهاش تا کنی
نماد کاربر
the end

پست‌ها : 65

پستتوسط alireza3335 » 17 فوریه 2014, 19:01

سلام
بابت محافظ ضد خش صفحه عرض کنم، این قدر بی کیفیت است که یک رنگین کمان روی صفحه رتینا ایجاد کرده! از طرف دیگر درباره ضد خش بودن شیشه های روی آیپد هم شنیده بودم ولی با جستجو هایی که انجام دادم متوجه شدم خواهی نخواهی شیشه کدر می شود و شفافیت خود را از دست خواهد داد. من مشکلی ندارم که محافظ صفحه نداشته باشم اما داشته باشم راحت ترم. منتها به شرطی که دوستان راهنمایی کنند چه مدل با چه نوع کارایی و از همه مهمتر با چه قیمتی بهتر است.
در مورد نکته دوستمان در مورد سود فروش تبلت و لوازم جانبی آن، هم قبول دارم هم خیر. اول اینکه تا آنجا که من می دانم آیپد و آیفون با قیمت عمده فروشی خریداری می شوند و چیزی حدود سی صد هزار تومان بیشتر از معادل ریالی فروش خرد اپل در بازار فروخته می شود. از طرفی با اجاره های سرسام آور مجتمع های تجاری تهران و تعداد کم فروش این دستگاه ها توسط هر فروشگاه در هر ماه بعید می دانم سودی به این اندازه که شما فرمودید روی فروش هر جنس نسیبشان شوند. مگر اینکه تحریم و اینها مسأله ساز باشد.
کیبورد فارسی را در روشی که در پستهای دیگر وجود دارد فعال کردم و دیگر به آن کیبورد عربی به درد نخور نیاز ندارم.
یک گزارش کاری ۴۰ صفحه ای با pages داشتم همراه با ترکیب فارسی و انگلیسی به علاوه عکس و جدول و پاورقی که وقتی در آیپد باز کردم یک واوش هم جابه جا نشده بود!
درباره پیشنهاد باتری هم ممنون.
اما از همه مهمتر موضوع مدیریت اسناد برای من است. برای من که می خواهم به صورت حرفه ای کتاب و مقاله مطالعه کنم خیلی سخت می باشد تا هر دفعه با آیتونز کتاب سینک کنم. از طرف دیگر خواندن PDF با iBooks خیلی سخت است که مجبور شدم برنامه Adobe reader را نصب کنم. اما مشکل دیگری که دارم این است که مرتب سازی همان ها روی آیپد پیچیده می باشد. متوجه هستم که دیگر با مک کار نمی کنم و وارد دنیای جدیدی شده ام، اما باور کنید ما از این دستگاه ها استفاده می کنیم تا زندگی برایمان کاراتر و راحت تر شود نه اینکه به پیچیدگی آن افزوده شود! مثل تایپ این متن طولانی که با لپ تاپ کمتر از ۵ دقیقه ولی با آیپد به خاطر قرار گیری نامناسب حروف در این کیبورد فارسی بیش از یک ربع طول کشیده!
باز هم ممنون از همه دوستان و اگر مطلب دیگری هست استفاده خواهم کرد.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Pooria Azimi » 17 فوریه 2014, 19:13

در مورد مدیریت اسناد: viewtopic.php?f=26&t=2268&p=41369&hilit=PDF+expert#p41369
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 17 فوریه 2014, 19:30

برای کاور، من برای آیپد استفاده نمیکنم اما برای آیفون میکنم. البته برای آیفون هم اگر قابی بگیرید که مثل جلد کتاب روی آنرا بگیرد، آنهم لازم ندارد. اما استفاده از این نوع قاب برای تلفن راحت نیست. برای من بر اثر اصطکاک مداوم در داخل جیب شلوار، لایهٔ ضد چربی‌ای که روی صفحه است بعد از یکسال و خورده‌ای در آیفون قبلی‌ای که داشتم از بین رفت.

البته این کاور پلاستیکی‌ای که من برای آیفون جدیدم خریدم و جنسش فوق العاده خوبه Belkin بود. اما نمیدونم که اونجا گیر میاد یا نه.

برای آیپد کلا بکنش و بیندازش دور. اما حتما کاور آهنربایی‌ای که رویش رو میپوشونه یا چیز مشابهی رو برایش بگیر و استفاده کن.
پیوست‌ها
image.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliF » 18 فوریه 2014, 01:19

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
اول اینکه مثل هر وسیله دیگر فروشنده برچسب ضد خش پیشنهاد کرد که بنده هم گرفتم. اما وقتی خانه آمده‌ام متوجه شده‌ام که انگشتان روی آن خوب نمی‌لغزد (شاید من عادت ندارم؛ نمی‌دانم). علاوه بر آن چیزی که خیلی اذیتم می‌کند هنگام مشاهده، صفحه نمایش به طور زیادی ترکیبی از نقاط قرمز و سبز دیده می‌شود (وقتی در صفحه‌ای که نور سفید زیاد وجود دارد) که فکر کنم به خاطر رفلکس نامناسب برچسب باشد. می‌خواستم بدانم اصلاً این شرایط عادی است؟ اگر نیست بفرمایید برای تهیه برچسب خوب چه کار باید بکنم و این برچسب الآن چه بلایی بر سر دستگاه می‌آورد!
دوم اینکه کیبورد فارسی چگونه اضافه می‌شود؟ (که فکر کنم در انجمن به این مطلب پرداخت شده باشد).
سوم اینکه iwork روی آیپد چقدر با ورژن مک سازگاری دارد؟
چهارم اینکه document iCloud چگونه کار می‌کند؟ یعنی وقتی روشن شود،‌ همه پرونده‌ها سینک می‌شود؟
پنجم اینکه چه نکاتی باید برای باطری رعایت کرد؟
و در آخر هر نکته‌ای که مد نظر دوستان باشد بفرمایید. خیلی خیلی ممنون.

سلام دوست عزیز.مبارک باشد آیپد ایر.
۱.احتمالا فروشنده برای شما برچسب مات زده است که باعث تار دیدن صفحه و تشخیص بد رنگ ها میشود.به خاطر این از برچسب مات استفاده میکنند که اثر انگشت کمتر در صفحه آیپد بماند.بهتر است برچسب غیرمات استفاده کنید.
۲.به صورت مفصل در انجمن بحث شده لطفا سرچ کنید.
۳.iwork در ایپد و مک کاملا با هم سینک میشوند.به طور مثال شما پروژه ای را در یکی از نرم افزارهای iwork ایپدتان شروع میکنید میتوانید ادامه ان را در iwork روی مکتان انجام بدهید و برعکس
۴.قطعا همین طور است ولی برای بار اول باید از ستینگ تنظیمات انجام شود.
۵.در هنگام شارژ از دستگاه استفاده نکنید-حتما ماهی یکبار بگذارید دستگاه کاملا دشارژ و سپس شارژ کنید-در باقی موارد وقتی شارژ دستگاه به ۲۰ درصد رسید عملیات شارژ را انجام دهید.
AliF

پست‌ها : 67

پستتوسط mak86 » 24 فوریه 2014, 10:50

سلام،
دوستان من چند وقتی هست که قصد خرید یک تبلت رو دارم. استفاده ی اصلی من از این تبلت مطالعه کتاب، مقالات و نت برداری از اونها خواهد بود.
مسلما ایپد برای دو مورد اول گزینه ی مناسبی هست. اما در مورد نت برداری آیا هیچ کدوم از شما تجربه کار با برنامه هایی مثل Penultimate و یا قلم هایی مثل adonit jot script رو دارید؟
تبلت سمسونگ گلکسی نوت ۱۰.۱ (۲۰۱۴) امکانات خوبی رو برای نت برداری و نوشتن با قلم داره، آیا هیچ کدومتون امکان مقایسه ای بین ایپد و این تبلت سمسونگ رو داشتید؟
ممنون.
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

پستتوسط .SorousH. » 24 فوریه 2014, 22:32

بعد از مدتها! سلام...
بنابه نیاز در طی چند ماه آینده باید برای خرید قلم نوری اقدام کنم.
قصد کردم که اگه بشه wacom-cintiq بگیرم اما چون قیمتش بالاست بفکرم رسید آیپد بگیرم که ارزونتر هست و همینطور توی زمینه های دیگه هم کاربرد داره.
با این حال، میشه از آیپد در این زمینه استفاده کرد؟
طوریکه بشه با برنامه ای مثل فوتوشاپ سینک کرد...
مسئله ی دیگه اینکه حساسیت فشاری مربوط به خود قلم میشه یا صفحه ی تبلت؟
اگر که کسی تجربه ای داره ممنون میشم که بگه.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Amir_S » 25 فوریه 2014, 00:07

فکر نمی کنم چیزی بتون جای تبلت های wacom رو بگیره… منم تو شرایطی مثل شما بودم و در نهایت تصمیم گرفته که مدل bamboo رو که اون موقع نسل دوم بود بگیرم… الان هم کاملا راضی هستم و فقط برای بعضی کارها که tilt قلم هم میتونه نیاز باشه نسبت به مدل های پیشرفته تر احساس کمبود می کنم.
از نظر فشار هم بستگی به سیستم داره و هردو حالت ممکنه. ولی در تبلت های wacom میدونم که روی قلم اعمال میشه (یکی دو روز پیش صرفا برای سرگرمی تصمیم گرفتم که بجای اینکه قلم رو روی سطح تبلت فشار بدم، با یه فاصله کم از اون بگیرم تا ارتباط شون برقرار بشه و بعد با فشار دادن ناخن روی نوک قلم باهاش کار بکنم :) )
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط alireza3335 » 25 فوریه 2014, 19:04

کلاً این چند وقتی که دارم با آیپد کار می کنم متوجه شدم که خیلی به درد کار حرفه ای آکادمیک نمی خورد و مثلا اینطور نیست که شما را از مک کاملا بی نیاز کند .
مخصوصا برای مدیریت و مطالعه و ویرایش همزمان اسناد و مقالات.
فکر کنم یکی از دلایل آن بازار بی جاذبه دانشگاهیان است. شاید هم مدیران غیر آکادمیک اپل مسبب آن باشند! :)
البته یک خوبی هایی هم دارد. مثلا باعث نمی شود که من فله ای مقاله یا کتاب و حتی فیلم دانلود کنم و بعد از هر چند سال یکبار توی سرم بزنم که چرا اینقدر مطلب بررسی نشده در کامپیوترم وجود دارد.
ولی فکر می کنم اگر مک بوک ایر ۱۱ می گرفتم کمی راضی تر بودم. گرچه برنامه هایی مثل pages این نوید را می دهد که در آینده آیپد بتواند با مک بهتر از اینی که هست جور باشد.
البته ناگفته نماند که دلایل مدیریتی عمیقی پشت این کارهای اپل یعنی ساخت دستگاهی که انسان کمی با آن احساس راحتی نمی کند، وجود دارد و آن به سادگی این است که همین، دارای فروش بسیار عالی نسبت به رقبا و حتی پیشیینه خودمان است! مگر نه به نظرم اپل و حتی دیگر شرکتها هیچ کاری برایشان ندارد با قیمتی معقول دستگاههایی بسازند که انسان را از هر دو مورد کامپیوتر و تبلت بی نیاز کنند. یعنی یه چیزی توی مایه های سرفیس مایکروسافت.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Ilia » 25 فوریه 2014, 23:16

کاملا موافقم. برای دانشگاه مسلما یک مکبوک ایر کوچک از آیپد مناسبتر خواهد بود. اما باز هر کدام جای خودشان را دارند. اما اگر من دانشجو بودم و میتوانستم فقط یکی از اینها را بخرم، مکبوک ایر را انتخاب میکردم. مکبوک ایر ۷۰ در صد تولید و ۳۰ در صد مصرف و آیپد ۷۰ در صد مصرف و ۳۰ در صد تولید محتوی است. هر چند باز هم این بسته به شخص ممکن است خیلی در صدش فرق بکند.

در مورد استفاده از قلم، برای آیپد چندان مزیت خاصی نخواهد داشت و انگشت شما ۹۰ در صد کار آنرا میکند با این تفاوت که گم نمیشود و دست و پا گیر هم نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط mak86 » 26 فوریه 2014, 00:08

ممنون از راهنماییتون.
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

پستتوسط faramarz7 » 03 مارس 2014, 20:59

با سلام
بعد از سالها قسمت شد و من صاحب يه ايپد اير شدم :) يه سؤالي داشتم از دوستان
شارژر ايپد نوشته روش output 5.2V =2.4A
و رو شارژر ايفون نوشته output 5V=1A
ايا اشكالي پيش مياد اگر ايپاد را با شارژر ايفون و يا ايفون را با شارژر ايپد شارژ كنم؟
iPhone 5
Macbook Pro
حیف از این همه سال که با داس و ویندوز گذشت!
نماد کاربر
faramarz7

پست‌ها : 30

پستتوسط eysun » 03 مارس 2014, 21:26

اگر شارژرتون رو از خود اپل خریدید، می تونید همه مدل های iPod, iPhone و iPad رو باهاش شارژ کنید. تنها نکتش اینه که اگر iPad رو به شارژر iPhone یا iPod وصل کنید مدت بیشتری برای شارژ شدن طول می کشه.

منبع:
http://support.apple.com/kb/ht4327
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان