انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیپد — iPad

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

آیپد — iPad

پستتوسط Ilia » 05 ژانویه 2009, 20:57

چند وقت پیش جابز در مصاحبه‌ای گفت که اپل Netbook نمیسازه. یعنی بطور دقیقتر گفت که ما بلد نیستیم کامپیوتر ارزون بسازیم. ولی در ادامه مصاحبه گفت که آیپاد تاچ یا آیفون بنوعی کامپیوترهای کوچک اپل هستند.

اما با توجه به اینکه netbook در حال حاضر یکی از داغترین بازارها رو داره شایعه‌ها زیاده که اپل بالاخره وارد این بازار خواهد شد.

این عکس روی سایت FreeScale که یکی از تولیدکننده‌های پراسسور برای netbook هست بوده که باز به شایعه ارائه همچین محصولی از اپل دامن زده. اگر چه بنظر من عکس واقعی نیست اما چیز جالبی بنظر میاد.

http://www.heise-online.co.uk/news/Free ... d--/112344

ایلیا
پیوست‌ها
FreeScale.jpeg
FreeScale.jpeg (61.29 KiB) - بازدید 23357 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: Netbook اپل

پستتوسط Ilia » 20 آوریل 2009, 16:01

iSam نوشته است:[نمایش]
آیا اپل Netbook خواهد ساخت یا باید بریم سراغ Sony Vaio P؟

---------

سامان جان من جوابت رو در اینجا میدهم:

همه حدس میزنند، هیچکس جوابش رو نمیدونه. حدس من اینه:

حتما، اما نه نت‌بوکی مثل بقیه. یک چیزی مثل برادر بزرگه iPod Touch و به قیمت دو برابر نت‌بوک‌های معمولی.

اگر حدس من درست باشه، خیالت رو از بابت ارزون بودن اون راحت کن، اما مطمئن باش چیز جالبی خواهد بود.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط saeidk » 20 آوریل 2009, 17:06

خب جرا اپل یه چیز ارزون تولید نمی‌کنه؟
الان acer aspireone توی تهران می‌فروشند با قیمت ۳۷۰ تومان!
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط iSam » 20 آوریل 2009, 21:22

ممنون ایلیا جان. من منظورم ارزانی نبود و کیفیت برام مهم بود. مثلا همون سونی که گفتم قیمتش 3 یا 4 برابر بقیه است ( 1400000 ) تومان که تقریبا هم قیمت مک بوک میشه, ولی همه میرن سراغ acer aspire one. چون هم ارزان هست و هم با کیفیت. خیلی ها ترجیح میدن یک کامپیوتر رومیزی قوی در کنار یک نت بوک داشته باشند که کلی کارشونو راه بندازه و راحت هم حمل بشه ( مثل خود من ). خلاصه اپل هم باید قلدری را کنار بگذارد و روزهای گرسنگی را از یاد نبرد و ضمنا نسبت به قیمت عاقلانه بیاندیشد که کلاهش در کاروانسرا جا نماند.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ilia » 20 آوریل 2009, 21:32

بازاری که اپل انتخاب کرده برای کسانیست حاضرند پول بیشتری بدهند در قبال تجربه بهتر. اپل دنبال ساختن جنس ارزانتر نبوده و نخواهد بود چون میداندکه هیچوقت قادر به رقابت با کمپانی‌های دیگر برای ارزان تمام کردن نخواهد بود. روند ارزانتر کردن، معمولا به بنجل ساختن ختم میشود و مجالی به اختراع و ابتکار که هزینه‌ساز هستند نمیدهد.

چرا شما انتظار ندارید که مثلا بنز ماشین ارزان بیرون بدهد؟ برای خیلی‌ها پژو ماشین خوبیست. همان کاری را که بنز میکند را میکند. ممکن است سریع‌تر هم برود. اما بنز بازار خودش را دارد و دنبال بازاری که پژو در آن است هم نیست. منطق اپل این است.

شما اگر آن Acer کارت را راه می‌اندازد، آن را بگیر. منهم خودم دوست دارم یکی داشته باشم. بیست بار هم تا حالا تستش کرده‌ام، اما راستش به من نمیچسبد. پولم را جمع میکنم تا ببینم که اپل چی بیرون میدهد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 20 آوریل 2009, 21:38

دقیقا همین طور است که شما میگویی سامان جان، سونی هم در همان بازار است که اپل است. برای همین چیزها که شما گفتیست که من حدس میزنم که اپل نتبوک بیرون خواهد داد، اما به همان دلیل که مال سونی ارزان نیست مال اپل هم نخواهد بود. آنها از پول بدشان نمی‌آید. مطمئن باش که بیست تا مدل آزمایشی هم تا حالا ساخته‌اند. روزیکه مطمئن بشوند موفق خواهد شد، ارائه‌اش خواهند کرد. کی از پول بدش می‌آید؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 21 آوریل 2009, 05:22

این هم  netbook اپل:

http://www.xlr8yourmac.com/systems/OSXo ... l#storytop

ایلیا
پیوست‌ها
MacOnDellMini9.jpg
MacOnDellMini9.jpg (28.6 KiB) - بازدید 23270 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 21 آوریل 2009, 09:21

راست میگی ایلیای عزیز. حالال خودمونیم, دل هم سیستمهای خوب و قوی میسازه ها.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط saeidk » 21 آوریل 2009, 10:32

البته ایلیا جان، قیمت ارزان لزوماً به معنی بنجل بودن نیست. مثلاً پردازنده E8400 اینتل الان تولید می‌شود و قیمت آن در ایران حدود ۱۷۰ هزار تومان است که با این قیمت ارزان واقعاً محصول خوبی است. یک مثال دیگر نوع رم است. رم با باس ۱۰۶۶ نسبت به رم با باس ۸۰۰ قیمت بیشتری دارد ولی عملاً این تفاوت قیمت برابر با تفاوت سرعت محسوس نیست. ولی اپل در مک مینی از رم ۱۰۶۶ استفاده می‌کند.
خلاصه این که اپل هم می‌تواند از این محصولات تولید کند و بازار سیستم عامل در این رده را هم رقابتی‌تر کند. چون اول روی این محصولها بیشتر لینوکس می‌گذاشتند که این رقابت باعث شد مشتری بتواند با قیمت کم مدل دارای ویندوز را هم داشته باشد.

موفق باشید
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط R_Behnood » 21 آوریل 2009, 14:10

من مدتهاست منتظر همچه چیزی از طرف اپل هستم. شایعات هم زیاد هست ولی از خود محصول که خبری نیست.
بر اساس یکی از این شایعات (البته تا کمی موثق) اوپ سفارش صفحه نمایشهای لمسی مشابه آیفون ولی در اندازه بزرگتر را به سازنده داده و به همین دلیل گمان میره که تن بوک اپل چیزی شبیه آیفون با قد و بالای بلندتر باشد.

اما اگر علاقمند به داشتن یک نیت بوک اپلی تا آنموقع هستید تنها راه موجود نصب سیستم عامل مک روی یی از نت بوکهای موجود هست.
بهترین نت بوک برای اینکار MSI Wind و بعد هم همین Dell mini محسوب میشن.
لیست کاملی از نت بوکهای موجود و قابلیت نصب مک روی آنها اینجا هست:
http://gadgets.boingboing.net/2008/12/1 ... patib.html

ولی من از DELL اصلا راضی نیستم و راستش دیگه امکان نداره یک شاهی پول بالای محصولاتش بدم!(-:
این تحقیق رو هم ببینید بد نیست. اپل با اختلاف زیادی در جلب رضایت مشتری اول هست. ولی مسلما نه با هر قیمتی.
http://www.macworld.com/article/140068/ ... ction.html
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط iSam » 21 آوریل 2009, 14:48

چرا بهنود جان از دل ناراحتی ؟ چه بوده که من هنوز نفهمیدم؟ بگو که من هم تو تصمیم گیری هام بیشتر بتونم دقت کنم. ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط R_Behnood » 24 آوریل 2009, 13:20

سامان جان من در دو سه تجربه ای که با دل داشتم خیلی ازش دلگیر شدم!(-:
پشتیبانی ضعیف و محصولات پلاستیکی. شاید ارزان بنظر بیاد ولی در آخر ارزان تمام نمیشه.
من که عطایش را به لقایش بخشیدم.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط Ilia » 01 سپتامبر 2009, 21:13

من فعلا تا مدتی سیستم 10.6 را نخواهم داشت، اما از سر کنجکاوی به فروشگاه اپل نزدیک کارم رفتم و کمی با آن ور رفتم. اولین چیزی که نظرم رو جلب کرد این بود که حالا میشود Keyboard Viewer را هر اندازه میخواهید بزرگ و کوچک کنید. فکر کنم این هم یکی از زمینه‌سازی‌هایی باشد برای ارائهٔ نوعی netbook با مانیتور صفحهٔ حساس.

اپل برای ۹ سپتامبر برنامه گذاشته است. احتمالا آیپاد جدید (با دوربین) ارائه خواهد شد و از قرار موسیقی و فیلم موضوع اصلیست. بعید است که این سخت‌افزار جدید که اسمش را مردم iPad گذاشته‌اند آن موقع بیاید. من حدس میزنم آن را بخواهند برای کریسمس ارائه کنند اما هیچ چیز از اپل بعید نیست. Netbook ها بازار فروش همهٔ کامپیوترها را دارند خراب میکنند. اپل دیر یا زود مجبور است چیزی در این کلاس ارائه کند. شایعات فعلا در دو مدل ۱۰ و ۱۲ اینچی دور میزند و میگویند که یکی از آنها قادر به اجرای سیستم ۱۰ خواهد بود. البته فعلا همانطور که گفتم، همه چیز شایعه است.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط pooriya.kh » 01 سپتامبر 2009, 22:47

دوستان به نظرم اپل به جای نت بوک یه tablet میده
مٹلا macbook touch
http://gizmodo.com/5027706/rumor-macboo ... in-october
pooriya.kh

پست‌ها : 530