انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیپد — iPad

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: آیپد — iPad

پستتوسط Ahmad » 24 فوریه 2012, 01:52

ترجمۂ آزاد از مطلب منتشر شده در سایت مک‌ورلد سوئد و سایت Cult of Mac
قیمت آیپد در کشورهای مختلف

سایت Cult of Mac در گزارشی قیمت آیپد ۲ نسخۂ ۳۲ گیگابایتی وای فای را در کشورهای مختلف با هم مقایسہ کرده است و آنرا در نموداری ستونی عرضہ نموده است.

در این گزارش Cult of Mac می‌نویسد: کارآئی آیپد ۲ چہ در سائوپلوی برزیل چہ در سان فرانسیسکو مطمئنا یکی است ولی قیمت این دستگاه جادوئی در برزیل ۵۶٪ گرانتر است از قیمت آن در سان فرانسیسکو.
برای مقایسۂ قیمت محصول خاصی در نقاط مختلف دنیا از شاخصی بنام شاخص Big Mac استفاده می‌شود کہ توسط نشریۂ اکونومیست طراحی شده است (مک در اینجا اشاره بہ ساندویچ مک‌دونالد است نہ کامپیوتر مکینتاش). بوسیلۂ این شاخص قدرت خرید در کشورهای مختلف پس از محاسبۂ نرخ ارز اندازه گرفتہ می‌شود .
در این گزارش گفتہ شده کہ قیمت آیپد در کشورهای مختلف با شاخص «بیگ ‌مک» مطابقت دارد.
استثنائاتی بر این قاعده نیز وجود دارد مثلا در کشور سوئیس است کہ قیمت ساندیچ «بیک مک» از دیگر کشورها گرانتر است قیمت آیپد ۲ تقریبا برابر با قیمت آن در آمریکا می‌باشد. نیز در چین کہ قیمت ساندیچ «بیگ مک» از همہ جا ارزانتر است قیمت آیپد ۲ معادل ۷۱۰ دلار آمریکا است (مقایسہ شود با قیمت آیپد در آمریکا کہ ۶۵۶ دلار است)، بہ عبارت دیگر ۸٪ گرانتر از قیمت آیپد ۲ در آمریکا.
قیمت مدل یادشدهٔ آیپد ۲ در در کاندا ۶۰۵ دلار و در مکزیک ۶۲۱ دلار است. در کشورهای اسکاندیناوی مانند سوئد و نروژ و دانمارک قیمت آیپد ۲ بین ۱۵٪ تا ۱۹٪ بیش قیمت آن در آمریکا است. دلیل این امر نیز اینست کہ مالیات بر ارزش افزوده (VAT, value added tax) در کشورهای اسکاندیناوی بسیار بالا است، مثلا در سوئد ما بابت خرید وسایل الکتریکی ۲۵٪ بہ دولت مالیات بر ارزش اضافہ می‌پردازیم. در بریتانیا قیمت آیپد ۲، ۱۳٪ بیش از قیمت آن در آمریکا است.
گرانترین کشور برای خرید آیپد ۲ کشور برزیل است کہ قیمت این دستگاه در آن معادل ۱۰۲۵ دلار است. این قیمت بالا در اثر مالیاتی است کہ دولت برزیل بر واردات لوازم الکتریکی بطور عام و برای پشتیبانی از تولیدات داخلی خود اعمال می‌کند. البتہ بنظر نمی‌آید کہ این قیمت بالای آیپد بطور اخص در برزیل در طولانی مدت دوام یابد چرا کہ شرکت Foxconn کہ سازندهٔ آیپد است بزودی قرار است کہ در این کشور شعبہ‌ای از کارخانۂ خود را دایر کند، امری کہ باعث خواهد شد کہ آیپد جزو محصولات تولید شده در درون برزیل بہ قلم آید و از پرداخت مالیات بر کالاهای الکترونیک معاف شود.
اما ارزانترین کشورها برای خرید آیپد کشورهای اندونزی با ۵۶۰ دلار و مالیزی ۵۵۹ دلار (۱۳٪ ارزانتر از آمریکا) و تایلند هستند.

احمد
پیوست‌ها
iPad price in different country.png
نمودار قیمت آیپد ۲، نسخۂ وای‌فای در کشورهای مختلف
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Amir_S » 01 مارس 2012, 15:27

سلام،
یکی از دوستان من برای Ipadش برنامه keynote رو نصب کرده (نمیدونم خریده یا کرک شده‌ست!؟ اصلا تاثیری تو موضوع داره!؟)
الان همه چیز کی‌نوت کار میکنه ولی تصویر داردش نمیشه (یعنی وقتی عکسی رو که تو قالب هست تعویض میکنی، هیچ اتفاقی نمی افته و وقت هم از ابزار های بالا مدیا رو میزنی و یه عکس رو انتخاب میکنی، با زدن روی عکس، فقط یه لحظه رنگش عوض میشه (highlight میشه) ولی اتفاق دیگه ای نمی افته و پنجره عکس ها هم همونطور باز میمونه!!!)
همونطور که گفتم با بقیه چیز ها (shape و chart و table) مشکلی نداره!
کسی از دوستان به این مشکل برخورده!؟ یا احیانا راهکار یا تستی به ذهن‌ش میرسه؟
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Pooria Azimi » 13 مارس 2012, 19:09

تأیید شد که آی‌پد نسل سوم ۱ گیگابایت رم داره:

تصویر

http://www.macrumors.com/2012/03/13/ben ... -1-gb-ram/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Pooria Azimi » 15 مارس 2012, 20:33

teardown expert ـهای ifixit به استرالیا رفته‌ن تا دل‌ورودهٔ آی‌پد نسل سوم 4G LTE رو بشکافند: http://www.ifixit.com/Teardown/iPad-3-4 ... own/8277/1
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ilia » 15 مارس 2012, 22:08

عکس از همان لینک بالا که پوریا داده است.

اینقدر سرور iFixit مراجع زیاد دارد که یک مدت دیگر جواب نمیداد.

جالب است که در حین این همه جنگ و دعوا و دادگاه‌کشی با سمسانگ، مانیتور این آیپد ساخت سمسانگ است.
میگویند اپل خرید امسالش از سمسانگ را نسبت به سال پیش دو میلیارد دلار افزایش داده! :-)

ioad3_TD_1.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط AmiN.D » 16 مارس 2012, 02:03

فردا(یا به تعبیری امروز)آغاز فروش آیپد هستش..بیبینم استقبال چطور خواهد وبد..با معرفی این حصول قمیت هر سهم ائل به 600دلار رسیده!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط AliGhz » 16 مارس 2012, 18:07

بررسی و مرور آیپد جدید توسط دیوید پوگ؛ آنجایی که از سرعت ۹ تا ۲۶ مگابیت بر ثانیۀ 4G LTE صحبت میکند آدم احساس دعا کردن بهش دست میدهد :-) و یک نکته مهم اینکه اپ‌های بازنویسی‌شده برای این آیپد، به خاطر کیفیت گرافیکی بالاتر، حجم بیشتری هم خواهند داشت. و چون یک اپ برای همه آیپدها نوشته میشود و بعضی‌ها بین آیفون و آیپد مشترکند، اثر این بلعیدن فضای محدود ذخیره سازی را همه دارندگان مدلهای مختلف این دستگاهها حس خواهند کرد. همین‌طور، آیپد جدید یک میلی‌متر ضخیم‌تر از آیپد ۲ است و باتری بزرگتری دارد و اندکی از آیپد ۲ سنگین‌تر است.

http://nyti.ms/waNfKE
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ilia » 16 مارس 2012, 19:57

امروز اینجا در کانادا، آیپد در فروشگاه‌ها هم برای فروش عرضه شد. از آنجایی که محل کار من با فروشگاه اپل چند قدم بیشتر فاصله ندارد، یکسر رفتم تا به زیارت این آیپد جدید مشرف بشوم.

بر عکس دفعات گذشته، صف کسانی که برای خرید صف کشیده بودند چندان طولانی نبود. یعنی حدس میزنم که اگر حدود بیست دقیقه منتظر میشدم، میتوانستم یکی بخرم و فروشنده‌اش هم میگفت که کلی برایشان آمده.

رفتم سراغ یکی از آیپدهای جدید و مشغول امتحانش شدم. بایستی بگویم که واقعا چیز زیباییست. تصویرش واقعا زیباست. من که با چشم‌های پیرچشمم پیکسلی نمیتوانستم ببینم. بسیار شارپ و واضح و زیبا. بر عکس مدل قبلی که در موقع خواندن متن و نوشته توی ذوق من میزد، صفحهٔ نمایش این یکی را انگار که برای خواندن ساخته‌اند. البته انعکاس همیشگی را دارد که کاریش نمیشود کرد، بخصوص که فروشگاه اپل هم از لحاظ نوری طوریست که این مشکل بیشتر بوجود می‌آید.

خود دستگاه هم بسیار سریع عمل میکند و مکث ناراحت‌کننده‌ای برای اجراء ندارد. چند نمونه فیلم ویدئوی HD هم رویش چک کردم. بسیار زیبا و بدون مشکل بود. کلا دستگاه بسیار بسیار زیبا و معقولی است. وزنش هم چندان زیاد با قبلی فرق ندارد (۵۱ گرم) و ضخامتش آنطور که یادم هست فکر میکنم که شش دهم میلیمتر بیشتر بود. یعنی کلا فرق چندانی با قبلی حس نمیکنید. هر چند که برای روی دست نگه داشتن کلا وزن اینها زیاد است و کاریش نمیشود کرد. فکر میکنم که حداقل باید نصف این وزن را داشته باشند که بشود مدت طولانی با یک دست نگهشان داشت.

این هم نمونهٔ صفحهٔ نمایش این آیپد جدید. عکس را بایستی که در اندازهٔ اصلی یعنی صد در صد ببینید تا دستتان بیاید که چقدر بزرگ است؛

photo 2-1.PNG

این هم بخشی از عکسی است که از برنامهٔ pages وقتی که در حالت عمودی بود، برداشتم؛

photo-2.PNG

با دوربینش هم یک عکس برداشتم. کیفیت عکس آن نسبت به دوربین قبلی بسیار بهتر است، اما البته به پای دوربین واقعی نمیرسد هر چند کار راه انداز است. بنظر من دوربین آیپد ۲ اصلا چیز جالبی نبود. ویدئویش البته بسیار عالیست.

در کل و بطور خلاصه. شکی نیست که من یکی خواهم خرید. اگر هم کسی بخواهد آیپد ۲ اش را با یکی از اینها عوض کند، کاملا به او حق خواهم داد. آیپد ۲ هم خانم بسیار هنرمند و زیبایی بود، اما این یکی مثل این است که یک ملکهٔ زیبایی باشد که از هر انگشتش صد تا هنر بریزد! :-)

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط AmiN.D » 16 مارس 2012, 20:49

AliGhz نوشته است:[نمایش]
بررسی و مرور آیپد جدید توسط دیوید پوگ؛ آنجایی که از سرعت ۹ تا ۲۶ مگابیت بر ثانیۀ 4G LTE صحبت میکند آدم احساس دعا کردن بهش دست میدهد :-) و یک نکته مهم اینکه اپ‌های بازنویسی‌شده برای این آیپد، به خاطر کیفیت گرافیکی بالاتر، حجم بیشتری هم خواهند داشت. و چون یک اپ برای همه آیپدها نوشته میشود و بعضی‌ها بین آیفون و آیپد مشترکند، اثر این بلعیدن فضای محدود ذخیره سازی را همه دارندگان مدلهای مختلف این دستگاهها حس خواهند کرد. همین‌طور، آیپد جدید یک میلی‌متر ضخیم‌تر از آیپد ۲ است و باتری بزرگتری دارد و اندکی از آیپد ۲ سنگین‌تر است.

http://nyti.ms/waNfKE

عده ای از توسعه دهنده ها قول داداند تا ورژن های مختلفی برای برنامه های خود قرار بدن تا میان کاربرها نارضایتی ایجاد نشه.التبه بعید میدونم همه ی شرکت ها اینکارو بکنن..به ظنر من حداقل باید 32گیگ خرید
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Pooria Azimi » 16 مارس 2012, 21:52

[نمایش]
اثر این بلعیدن فضای محدود ذخیره سازی را همه دارندگان مدلهای مختلف این دستگاهها حس خواهند کرد.

برنامه‌های خود اپل، همه یه چند صد درصدی افزایش حجم داشته‌ن، اما در مورد iMovie اکثر این افزایش حجم به‌خاطر اضافه کردن ویدئوها و آهنگ‌های جدید بوده.

این مقالهٔ CNet در همین زمینه‌ست. یک جدول از مقایسهٔ حجم برنامه‌ها قبل و بعد از معرفی آی‌پد جدید هم آورده که جالبه:

Screen Shot 2012-03-16 at 8.49.37 PM.png

http://news.cnet.com/8301-27076_3-57398 ... cessarily/

کل مقاله هم ارزش خوندن داره (مقاله‌های CNet معمولاً چرند هستند، اما این‌یکی خوب و قابل‌قبوله).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 17 مارس 2012, 02:18

صفحهٔ نمایش آی‌پد جدید (و کلی دستگاه دیگه) زیر میکروسکوپ: http://ignorethecode.net/blog/2012/03/1 ... microscope
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 17 مارس 2012, 20:20

قیمت قطعات به‌کار رفته در آی‌پد جدید، بین ۳۱۶ دلار (۱۶ گیگابایت وای‌فای) تا ۴۰۹ دلار (مدل ۶۴ گیگابایت 4G) ـه: http://allthingsd.com/20120316/apples-n ... own-shows/

(بین ۲۱ تا ۲۵ درصد گرون‌تر از آی‌پد ۲ - یعنی اپل الآن از فروش هر آی‌پد نسل سوم، سود کمتری می‌بره)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط iShahin » 17 مارس 2012, 23:26

با سلام خدمت دوستان عزيز بنده هم امروز NEW iPad خودم رو از طريق mail دريافت كردم الان هم دارم با أون مينويسم همونطور كه إيليا جان گقتند واقعا صفحه ريتينا و كيفيت اون أولين چيزي هست كه توجه رو به خودش جلب ميكنه. بعدا بيشتر مينويسم واقعا فارسي نوشتن زماني كه غلطگير املايي روشن هست در آيپد و آيفون زجر آوره چون مرتب پيشنهاد كلمات عربي ميده. خاك بر سر اپل كه فارسي عزيز رو إز iOS حذف كرد بي دليل.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Pooria Azimi » 17 مارس 2012, 23:36

iShahin نوشته است:[نمایش]
با سلام خدمت دوستان عزيز بنده هم امروز NEW iPad خودم رو از طريق mail دريافت كردم الان هم دارم با أون مينويسم همونطور كه إيليا جان گقتند واقعا صفحه ريتينا و كيفيت اون أولين چيزي هست كه توجه رو به خودش جلب ميكنه. بعدا بيشتر مينويسم واقعا فارسي نوشتن زماني كه غلطگير املايي روشن هست در آيپد و آيفون زجر آوره چون مرتب پيشنهاد كلمات عربي ميده. خاك بر سر اپل كه فارسي عزيز رو إز iOS حذف كرد بي دليل.

تبریک می‌گم :-)

آیا کی‌بورد فارسی با روشی که اینجا معرفی شده (viewtopic.php?f=26&t=3069) قابل احیا نیست؟
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط iShahin » 18 مارس 2012, 01:20

ممنون پوریا ی عزیز لطف بزرگی کردی. رو آیپد من که به خوبی کار کرد فکر کنم اولین new iPad با کیبرد فارسی در کل جهان باشه آیپد من به لطف شما :-D

تصویر

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 26 مهمان