انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیپد — iPad

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: آیپد — iPad

پستتوسط Mehdi.y » 18 مارس 2012, 02:00

دوستان چرا هی می‌گویید new ipad اگر بیاد داشته باشید اپل برای معرفی ایمک جدید یا مک مینی جدید اول آنها the new می‌نویسد ایا انها اسمشان عوض شده است. سیاست جدید اپل این است که مثل imac و mac book و ...... دیگر ایپد را شماره گذاری نکند و به همه آنها ایپد بگوید و سال تولید آنها مانند mac book pro 2011 ملاک باشد پس لطفا دیگر برای این ایپد پسوند new را بکار نبرید. اگر خواستید عکس هم برای این ادعا می‌گذارم.
با تشکر
در ضمن شاهین جان مبارک باشد
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط iShahin » 18 مارس 2012, 06:10

Mehdi.y نوشته است:[نمایش]
دوستان چرا هی می‌گویید new ipad اگر بیاد داشته باشید اپل برای معرفی ایمک جدید یا مک مینی جدید اول آنها the new می‌نویسد ایا انها اسمشان عوض شده است. سیاست جدید اپل این است که مثل imac و mac book و ...... دیگر ایپد را شماره گذاری نکند و به همه آنها ایپد بگوید و سال تولید آنها مانند mac book pro 2011 ملاک باشد پس لطفا دیگر برای این ایپد پسوند new را بکار نبرید. اگر خواستید عکس هم برای این ادعا می‌گذارم.
با تشکر
در ضمن شاهین جان مبارک باشد

مهدی جان ممنون و حرف شما کاملا متین. اما آیپد جدید رو همه فعلا به این نام میشناسند. بخصوص که هنوز آیپد ۲ در بازار هست و قراره تولیدش ادامه پیدا کنه امروزه هم که من به apple store رفته بودم تا برایش case بگیرم تمامی فروشنده های اپل هم با همین اسم new iPad معرفیش میکردند و کلا در حال حاظر با این نام شناخته میشه، حالا احتمالا به مرور زمان درست خواهد شد. 8-) :lol:

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Ilia » 19 مارس 2012, 18:15

شاهین جان، مبارکت باشه!

این بررسی مفصلی است از این آیپد:
http://www.ilounge.com/index.php/review ... 32gb-64gb/

من هنوز وقت نکرده‌ام که همه‌اش را بخوانم. اما اینقدر که دیدم، تعریف زیادی کرده اما این را هم نوشته که بخاطر مصرف بالاتر انرژی و داشتن باتری بزرگتر، این مدل تقریبا شش ساعت برای شارژ کامل وقت نیاز دارد. همینطور بیشتر پورت‌های USB کامپیوترهای معمولی دیگر از پس دادن برق کافی برای شارژ آن وقتی که آن روشن است بر نمی‌آیند و بعضی از شارژر‌های متفرقه منجمله آنها که به فندک ماشین وصل میشوند، بزور بتوانند برق کافی را برسانند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Pooria Azimi » 20 مارس 2012, 02:15

۲۸ روز طول کشید تا اپل ۱ میلیون از آی‌پد ۱ بفروشه (که اتفاقاً خیلی هم ). حالا در ۴ روز، ۳ میلیون آی‌پد ۳ فروخته!

تازه الآن آی‌پد فقط در چند کشور محدود عرضه می‌شه و فکر کنم ۲ یا ۴ هفتهٔ دیگه در تمام کشورهایی که اپل در اونها فروش انجام می‌ده (حدوداً ۱۰۰ کشور) عرضه بشه...

http://www.apple.com/pr/library/2012/03 ... llion.html

------

مقایسهٔ A5X و Tegra 3:

گرافیک (A5X تقریباً ۵ برابر قدرتمندتره):

تصویر

پردازنده (Tegra 3 تقریباً ۲٫۵ برابر قدرتمندتره):

تصویر

http://www.macrumors.com/2012/03/19/new ... a-tegra-3/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AmiN.D » 20 مارس 2012, 22:58

شنیده ها!!میگه که این آیئد کاه یداغ میکنه و مشکلات رو بوجود اورده. جدود 4درجه بیشتر از نوع قبلی حرارت تولید میکنه
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ilia » 22 مارس 2012, 23:09

من هم بالاخره آیپدم را خریدم.

اما وقتی که به صورت حساب هزار و خورده‌ای دلاریم نگاه میکردم، پیش خودم فکر میکردم که باید به اپل واقعا آفرین گفت. قرار بود که این آیپد مثلا در جواب نِت‌بوک‌های ارزان قیمت دویست و سیصد دلاری‌ای ساخته بشود که چند سال پیش بازار را پر کرده بودند. آن موقع همه غر میزدند که چرا اپل هم یک نِت‌بوک ارزان‌قیمت بیرون نمیدهد.

اپل نه تنها هیچوقت هیچ نِت‌بوکی بیرون نداد که بازار کامپیوترهای گرانش را خراب کند، بلکه این آیپد یک چیزی شد که حالا ما هم مک را میخریم و هم آیپد را. قیمتش هم ماشالا از مک‌مینی گرانتر است یا حداقل مساویست.

اپل واقعا سزاوار دریافت یک نوبل اقتصاد است…
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 22 مارس 2012, 23:44

اخوندها هم مستحق دریافت این نوبل هستند.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Mehdi.y » 23 مارس 2012, 00:16

ایلیا جان مبارک باشه ولی یه سوال هزارو خورده‌ای دلار چرا؟
Mehdi.y

پستتوسط Ilia » 23 مارس 2012, 04:00

متشکر مهدی جان!

قیمت آیپد ۶۴ 4G اینجا در کانادا ۸۴۹ دلار است. + ۷۹ دلار روکشش = ۹۲۸ دلار + ۱۳ در صد مالیات میشود تقریبا ۱۰۴۹ دلار کانادا.

راستش خواستم اول روکش پلاستیکی ۴۹ دلاری را بخرم، دیدم وقتی که انقدر خرجش شده، دیگر ۳۰ دلار بالا و پایین به جاییش بر نمیخورد. تازه دو سال گارانتی را هم اگر میخواستم بردارم ۱۱۲ دلار دیگر هم به این اضافه میشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Mehdi.y » 23 مارس 2012, 04:15

ایلیا جان مانده‌ام با این قیمت نجومی در ایران ایا می‌صرفه ایپد را ارتقا بدهم یا نه چون کم کمش باید ۱ میلیون سر بدهم از ایپد جدید هم فقط صفحش باعث مورمور شدن برای خریدش می‌شود البته یک لطفی هم بکن در مورد این شابعه گرم شدن زیاد آن هم تجربه‌ات را بگو
ممنون
Mehdi.y

پستتوسط Ilia » 23 مارس 2012, 04:59

مهدی جان، مگر تا به حال راضیت نمیکرد؟ اگر هنوز از آن راضی هستی، از من میشنوی، نگهش دار تا سال دیگر که نیو آیپد جدید بعدی بیاید و آنوقت عوضش کن. مگر آنکه پولش اصلا برایت مسئله‌ای نباشد.

راستش من گیمی که گرافیک خیلی بالا داشته باشد زیاد ندارم، اما بخاطر جواب به شما رفتم و با Real Racing یک ده دقیقه‌ای کار کردم. راستش دمای این اصلا بنظر من کوچکترین تغییری نکرد. البته گرافیک آن گیم برای آیفون ساخته شده بود. نمیدانم اگر چهار برابر باشد چه میشود.

بهر حال این داستان دما مسلما واقعیست، اما معمولا یک عده در این مواقع شدیدا این جور خبرها را غلوش میکنند. من به این دلیل با خیال راحت خریدم که میدانم برای تعویضش در صورت نیاز مشکلی ندارم. اما دوستانی که در ایران هستند، فکر کنم که بد فکری نباشد اگر یک دو سه ماهی دست نگه دارند که مطمئن شوند این مشکلات بر طرف شده باشد. این تاخیر در خرید شامل همه محصولات جدید میشود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

new iPad

پستتوسط reza.m85 » 25 مارس 2012, 23:10

با سلام

ديروز آيپد جديد رو خريدم. مدل ٦٤ گيگ 4g. از قيمت نجومى آن در ايران ميگذرم. بخصوص اينكه همين قيمت هم كاملا شكننده است. تا سال گذشته چند ماه صبر براى خريد محصول جديد اپل منطقى بود. هم قيمت آن تعديل ميشد و هم اشكالات احتمالى محصول پديدار ميشد. اما امروز با اين نرخ نامشخص برابرى دلار هيچ بعيد نيست كه هفته آينده قيمت، ٢ برابر هم شود...

بگذريم...

هدفم بيشتر مقايسه اين مدل با آيپد ٢ است. چون ميدانم بسيارى از دوستان در فكر به روز رسانى اند. اين مطلب را روى آيپد جديد مينويسم و آيپد ٢ مدل ١٦ گيگ 3g را هم كنار آن گذاشته ام تا در اين نوشته چيزى از قلم نيفتد.
از لحاظ ظاهر سخت افزار، كمى قطر و وزن بيشتر آيپد جديد نسبت به قبلى قابل توجه است. البته بعد از مدتى كاملا به آن عادت ميكنيد.
اما از لحاظ امكانات به روز شده آن نسبت به آيپد ٢:
دوربين: ٥ مگاپيكسل اما نه در حد آيفون ٤... بخصوص در عكسهاى indoors
باترى: زمان طولانيتر شارژ نسبت به آيپد ٢. يعنى ٦ ساعت. و در يك بار شارژى كه انجام دادم يك نكته جالب ديدم، بعد از ١٠٠٪ شدن شارژ همچنان شارژ ادامه پيدا كرد...نميدانم علت آن چيست و آيا ادامه پيدا ميكند يا خير. و يك نكته ديگر اينكه وقتى آن را به مك بوك ايرم وصل كرده بودم بعد از يك ساعت تنها ١٪ شارژ افزايش پيدا كرد! اين نكته يعنى مشكل در شارژ شدن آن بوسيله رايانه به علت ظرفيت بالاى باترى را قبلا در نت خوانده بودم.
سرعت: در كاربرد عادى تفاوتى حس نميكنم. بازى كن نيستم اما بازى death rally را كه امتحان كردم تفاوت چندانى مشخص نبود. به نظرم اين پروسسور جديد قسمت عمده افزايش قدرتش صرف كنترل پيكسلهاى ٤ برابرى آيپد جديد شده باشد.
راجع به 4g طبيعتا نظرى ندارم اما در اولين مسافرت آن را چك ميكنم.
و اما تفاوت اصلى:

صفحه نمايش: راستش وقتى اين آيپد را گرفتم، طاقت نياوردم و در ماشين روشنش كردم تا صفحه را چك كنم. بطور خلاصه: هيجان انگيز است اما نه به اندازه اولين بارى كه آيفون ٤ را ديدم. نسبت به آيپد ٢ كاملا برترى را حس ميكنيد اما خيلى غير منتظره نيست. من زياد روى آيپد مطلب ميخوانم. براى اينكار كاملا از رزولوشن آن لذت ميبرم. اما بسيارى از تصاوير وب يا اپليكيشنهاى موجود بعلت رزولوشن پايين روى اين صفحه رتينا غير واضح به نظر ميرسند كه اين هم به قول اونورى ها: is just a matter of time

و يك نكته ديگر كه روى آن زياد بحث شده: پشت آلومينيومى اين آيپد هنگام كار نسبت به آيپد ٢ به نظر من افزايش دماى محسوسى دارد.

كوتاه كنم: به نظرم در صورتى كه آيپد ٢ داريد با قيمتهاى حاضر در ايران، بروز رسانى آن به new ipad چندان به صرفه نيست. مگر اينكه مثل من رزولوشن صفحه برايتان حياتى باشد. ميتوانيد تا آيپد بعدى صبر كنيد و از اين كار سود بيشترى خواهيد برد. اما اگر براى اولين بار ميخواهيد آيپد بخريد، اين مدل را انتخاب كنيد و به دليل قيمت پايينتر سراغ آيپد ٢ نرويد.

(با اجازه مديران يك تاپيك جديد براى اين پست باز كردم)
اهورا
نماد کاربر
reza.m85

پست‌ها : 27

پستتوسط Ilia » 26 مارس 2012, 06:35

رضا جان، مبارکت باشد!

آیا میتوانم از روی کنجکاوی بپرسم که قیمت مدلی که شما خریدید الان در ایران چقدر است؟

من از شما بسیار پوزش میخواهم که تاپیک شما را ادغام کردم. راستش هر چه فکر کردم که جدایش نگه دارم و پستهای آیپد جدید را به آن انتقال بدم، اما دیدم که دو مبحث مشابه ایجاد میشود که بعدا یک عده در این پست خواهند زد و یک عده در آن. امیدوارم که شما ناراحت نشده و بدل نگیرید.

در ضمن این خبر در بارهٔ این نکته است که شما متوجه شده‌ای که باتری این مدل حتی بعد از اینکه بنظر پر شده هنوز تا حدود دو ساعت دیگر هم شارژ میشود؛
http://www.ilounge.com/index.php/news/c ... questions/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 26 مارس 2012, 08:36

تبریک! من که با این قیمت‌ها فکر نکنم ارتقا بدم به ۳...

[نمایش]
سرعت: در كاربرد عادى تفاوتى حس نميكنم. بازى كن نيستم اما بازى death rally را كه امتحان كردم تفاوت چندانى مشخص نبود. به نظرم اين پروسسور جديد قسمت عمده افزايش قدرتش صرف كنترل پيكسلهاى ٤ برابرى آيپد جديد شده باشد.

کاملاً درسته؛ پردازندهٔ جدید A5X، همون A5 ـه با یک پردازندهٔ قوی‌تر گرافیکی (۵ برابر) و برای همین تفاوت سرعت محسوسی حس نخواهد شد - سرعتش حتی باید کمی (خیلی کم) کمتر هم باشه...

----

یک نکته‌ای که توجهم رو به‌شدت جلب کرد: به‌نظر می‌رسه شما از کیبرد فارسی استفاده می‌کنید (viewtopic.php?p=31526#p31526)، و«ی» و «ک»ـهای شما فارسی هستند، اما اعدادتون عربی. چرا؟ نکنه اپل عزیز دوباره یه خرابکاری کرده و نسخهٔ iOS آی‌پد ۳ متفاوته با نسخهٔ آی پد ۲، و در اون اعداد عربی هستند؟! :-(
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط reza.m85 » 26 مارس 2012, 15:13

ممنون ايليا جان، اين مدل براى من دو ميليون و ششصد هزار تومان شد. چه جالب! پس اين مورد باترى، فراگير است. حق با شماست و اين ادغام شما كاملا منطقى بود...

پورياى عزيز تشكر. نه از كيبرد عربى استفاده ميكنم. اين كيبرد هم "ي" دارد هم "ى". در مورد "ك" هم وقتى در تركيب با ساير حروف قرار ميگيرد آن شكل نخواستنى عربى اش حل ميشود! مگر اينكه آخر كلمه باشد. كه در پست من هم مثلا در كلمه "چك ميكنم" اين مورد را ميبينيد.

و يك پيشنهاد به مديران سايت: اگر شكل لگوى سايت را upscale كنيد، روى صفحه رتينا زيباتر ميشود. ممنون!
اهورا
نماد کاربر
reza.m85

پست‌ها : 27

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان