انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Persisch، کیبورد فارسی برای iPad

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: Persisch 2.0 کیبورد فارسی برای iPad

پستتوسط Pooria Azimi » 09 اوت 2010, 04:55

mettikoman نوشته است:[نمایش]
سلام!
چگونه تو ایران میتونم داشته باشم این نرم افزار رو؟
اینجا ما تحریم دانلود هستیم!

VPN
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط bravekaveh » 13 اوت 2010, 19:11

سلام و واقعا خسته نباشید!
خب چند هفته ای شده که با آی پد و برنامه کیبرد شما کار می کنم و حالا بهتر می شه درباره ش نظر داد. اول اینکه به نظرم این برنامه قشنگ ترین برنامه کیبردی هست که توی اپ استور وجود داره. افکت صداش خوبه و برای متون کوتاه واقعا کار راه انداز هست.
حالا برسیم به انتقادها! اول اینکه فقط حالت لنداسکیپ رو ساپورت می کنه و پورتریت رو نه. فک می کنم این واقعا نیازه بخصوص برای کار ما. چون من روزنامه نگار مثلا نیاز دارم چیزهایی رو به صفحه کپی و پیست کنم و زمانی که صفحه اینجور کم ارتفاع باشه این کار واقعا سخته.
بعد اینکه بر خلاف یکی از کیبردهای عربی حاضر، که هر جا رو با انگشت اشاره کنیم نشانه گر به اونجا می ره، ما مجبوریم در این کیبورد برای ویرایش یک بخش از متن، بخش جلویی رو پاک کنیم تا به اون قسمت برسیم. مشکل سوم که در همه کیبردهای عربی هم دیده می شه اینه که هیچ کدوم نمی تونن نقطه آخر جمله پاراگراف رو راست چین بذارن. نقطه آخر پاراگراف می افته سمت چپ جمله.
آخرین مسئله هم اینه همین سه چهار روز پیش یه برنامه کی برد تازه عربی-فارسی-اردو به اپ استور ارائه شد که شبیه باقی کیبورد های عربیه و ولی یه خصوصیت مثبت داره، و اونم امکان تایپ مستقیم توی بروزر هست. البته محیط برنامه خیلی زشت و ابتدایی هست و من جرئت نکردم بخرمش. ولی به هر حال انگار این اجازه رو دارن که کیبرد عربی به بروزر اضافه کنن.
خیلی خوبه که نسخه آی فون این برنامه رو دارید می نویسید چون اونجا هم واقعا نیازه. اونم این برنامه که انقدر به لحاظ گرافیکی جذابه.
ببخشید به خاطر پرچونگی و غر زدن. ولی این برنامه رو دوست دارم و خیلی خوبه که تو هر آپ دیت بهتر می شه. ضمنا کم کم می خوام یه راهنمای آی پد برای فارسی زبان ها بنویسم واسه یه مجله معتبر، که حتما به این برنامه اشاره می کنم، البته امیدوارم تا اون موقع برنامه کامل کامل شده باشه!
خیلی ممنون
شجاعی.
bravekaveh

پست‌ها : 7

پستتوسط Momeks » 18 اوت 2010, 02:07

نه خواهش میکنم ! ممنون از انتقاداتون راستش نسخه سوم این برنامه رو دارم روش کار میکنم که کیبورد اردو هم اضافه شده و کاملا محیط برنامه تغییر پیدا کرده .. تا اونجایی هم که سعی کنم این مشکل ویرایش از وسط جمله رو حل کنم اما راجب به نقطه متاسفانه بخاطر text editor برنامه نویسی هست که با فارسی سازگاری نداره حتی من نقطه رو کاراکتر فارسی نوشتم اما بازم همینطوریه
راجب حالت portrait خودم قصدش رو دارم اما تو این ورژن نه چون واقعا وقت کافی ندارم اما ورژن 3.1 حتما اضافه میکنم .
بازم ممنون از نظراتتون
Momeks

پست‌ها : 59

پستتوسط Ilia » 18 اوت 2010, 08:35

Momeks، آیا همانطور که آقای شجاعی نوشته است شما قصد درست کردن نسخهٔ آیفون این برنامه را هم دارید؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Momeks » 18 اوت 2010, 19:50

Ilia نوشته است:[نمایش]
Momeks، آیا همانطور که آقای شجاعی نوشته است شما قصد درست کردن نسخهٔ آیفون این برنامه را هم دارید؟

آخه من فکر نکنم زیاد کارایی داشته باشه !! یه چیزی همینطوری ساختم ولی فقط تایپه ... اگه میدونی که استقبال میشه تا بسازمش !
و چه امکاناتی نیاز داره ؟

تصویر . تصویر
Momeks

پستتوسط Ilia » 18 اوت 2010, 20:35

همینقدر که بشه باهش سریع فارسی تایپ کرد…

- با یک دکمه متنش رو بده به کلیپ برد،
- با یک دکمه متنش رو بفرستی به mail،
- بشه باهش نیم‌فاصله (ZWNJ) را تایپ کرد.

در ضمن،
- اگر از همان فانت جیزه برای روی دکمهٔ کیبوردت استفاده کنی من خودم بشخصه خیلی ممنونت میشوم. و
- فکر کنم بد نباشد اگر ردیف‌هایت را هم ۱۰ تایی کنی بجای ۱۱ تایی. ظ را میشود گذاشت زیر ط، ث را زیر ت، ژ را زیر ر. البته اگر خودت فکر میکنی ۱۱ تایی را راحت میشود تایپ کرد که هیچ.

من با علیرضا بعد از اینکه کیبورد فارسیش را ساخت مکاتبه کردم و از او خواستم که چنین برنامه‌ای برای فروش بسازد، اما از جایی که ایشان اکانتش را ندارد متاسفانه قبول نکرد و از من خواست که این را از شما بخواهم. من یکبار قبلا این کار را در همین ایرماگ کرده بودم و شما استقبال نکرده بودید.

در مورد خریدش هم فکر نمیکنم در ایران که همه جیلبریک هستند کسی بخرد، اما اکثریت ما در خارج جیلبریک نکرده و نخواهیم کرد و ۹۹ سنت هم بنظرمان نمی‌آید. :-)

با تشکر
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Momeks » 18 اوت 2010, 22:41

باشه من سرم بخاطر حافظ 2 و پرزیش 3 شدید شلوغه اما حتما اینکارو میکنم در آینده ای نچندان دور :-)
Momeks

پستتوسط Momeks » 19 اوت 2010, 23:10

خب بلاخره تونتستم مشکل ادیت کلمه از وسط جمله رو برطرف کنم :-)
Momeks

پستتوسط bravekaveh » 20 اوت 2010, 15:23

آقا دمت گرم! مشتاقانه منتظریم که اپل آپدیت برنامه رو بذاره تو اپ استور. در مورد برنامه برای آیفون، راستش من خودم هنوز آیفون ندارم. یعنی هیچ وقت فک نمی کردم یه گوشی ارزش هشتصد هزار تومن رو داشته باشه، که الان بعد از خرید آی پد نظرم عوض شد! و اگه فعلا هم آیفون نگیرم آی پاد تاچ نسل جدید رو خواهم گرفت و البته هیچ کدومشون رو جیل بریک نمی کنم! البته نمی دونم روند جیل بریک تو ایران چه جوریه... یعنی مردم آروم آروم متوجه می شن که خرید از اپ استور چه مزیت هایی داره یا نه.
دمت گرم و ممنون!
شجاعی
bravekaveh

پستتوسط goldingname » 20 اوت 2010, 17:15

محمد جان کارت خیلی خیلی عالیه ;-)

bravekaveh نوشته است:[نمایش]
آقا دمت گرم! مشتاقانه منتظریم که اپل آپدیت برنامه رو بذاره تو اپ استور. در مورد برنامه برای آیفون، راستش من خودم هنوز آیفون ندارم. یعنی هیچ وقت فک نمی کردم یه گوشی ارزش هشتصد هزار تومن رو داشته باشه، که الان بعد از خرید آی پد نظرم عوض شد! و اگه فعلا هم آیفون نگیرم آی پاد تاچ نسل جدید رو خواهم گرفت و البته هیچ کدومشون رو جیل بریک نمی کنم! البته نمی دونم روند جیل بریک تو ایران چه جوریه... یعنی مردم آروم آروم متوجه می شن که خرید از اپ استور چه مزیت هایی داره یا نه.
دمت گرم و ممنون!
شجاعی

نمیدونم چرا حس میکنم دوستان Jailbreak کردن را هم ارز با نصب برنامه کرک شده و شاید دزدی می پندارند!
Jailbreak کردن یعنی افزایش دسترسی به سیستم.
فرض کنید کامپیوتری خریداری کردید، ولی شما فقط اکانت Guest Privilege دارید و دسترسی به اکانت Root - Administrator به شما داده نمیشه.
مسلما هر کاری بخوایید بکنید تحت نظارت اپل صورت میگیره، و خارج از تمایل اونها نمیتونید کاری بکنید چون اکانتتون Guest اه.
ولی زمانی که Jailbreak کنید علاوه بر دسترسی Guest اتون میتونید دسترسی Root هم داشته باشید.
دسترسی Root انقدر مزیت داره که من نمیدونم از کجاش باید شروع کرد. ولی مهم ترینش اینه که "کاشکی" در استفاده از آیفون و آیپد را از بین میبره. اون موقع دیگه چیزی کاشکی نیست، هر قابلیتی بخواهید میتونید اضافه کنید( کیبورد فارسی ، استفاده از تم، یک عالمه برنامه که اپل بشون اجازه ی فروش نداده و هزاران قابلیت جورواجور که همگی با دسترسی Root براتون میسر میشه)
بخواهید برنامه کرک شده نصب کنید میتونید، نخواهید نصب کنید هم مشکلی نیست میتونید.
همه چی به خودتون بر میگرده که از این دسترسی بیشتر در چه جهتی میخواهید استفاده کنید.
درست مثل هر سیستم عاملی داشتن Root Access مسولیت به همراه میاره، توصیفاتی نظیر پایین اومدن امنیت سیستم و ... همگی به اندازه داشتن Root Access توی کامپیوتر خانگیتون صحیحه. تا درست استفاده کنید مشکلی به وجود نمیاره.

ولی باز هم فکر میکنم هیچ کس از محدودیت خوشش نیاد.(حاضرید دسترسی Admin روی سیستم خودتون از شما گرفته بشه؟)

[نمایش]
البته نمی دونم روند جیل بریک تو ایران چه جوریه... یعنی مردم آروم آروم متوجه می شن که خرید از اپ استور چه مزیت هایی داره یا نه.

خدا وکیلی بم حق بدید اگر اشتباه حس میکنم.
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پست‌ها : 122

پستتوسط Ilia » 20 اوت 2010, 18:15

اگر من در ایران بودم جیل‌بریک میکردم. اما اینکار در خارج چندان برای من ضرورتی ندارد. به علل زیر:

اینجا من کار بانکم را هم با آیپادم میکنم. و فکر اینکه اختیار آن را در دست کسانی که نمیشناسم (یعنی هیچ کس نمیشناسد) بگذارم برایم میسر نیست. اشکال این است که اینجا بقول معروف (If shit happens)، من دستم به جایی بند نخواهد بود. شما احتمالا میگویید که این فرایند هیچ ربطی به امن‌تر بودن آیفون ندارد، اما من الان حداقل این را دارم که الان اپل مسئول امنیت سیستم من است. در صورت انجام جیل‌بریک من مسئول آن خواهم بود.

داشتن اختیارات root در کامپیوتر و در آیفون یک فرق عمده دارد و آن دقیقا در نحوهٔ اکتیو کردن آن است. پای شخص ثالثی در بین است تا این اختیار را به شما بدهد. و بعد از هر آپدیت باید منتظر شد که شخص ثالث دوباره درستش کند. اختیارات root را هم همیشه باید بعد از استفاده از آن disable کرد و تنها در مدت کوتاهی که احتیاجش دارید اکتیو باشد.

اگر من جای شما بودم که از زیر و بم آیپادم سر در بیاورم، حتما این کار را میکردم. اما من نه استفاده‌اش را دارم و نه دانشش را و نه وقتش را. من با آن برای استفاده کردن کار میکنم نه برای برنامه‌ریزی و غیره. تهیهٔ برنامه‌ از طریق آیتونز هم برایم بی دردسر است و ارزان. باز اگر در ایران بودم یا اینطور نبود، برایم جیل‌بریک کردن جالب‌تر میشد.

راستش تنها موردی که من بخواهم از جیل‌بریک استفاده بکنم داشتن همین کیبورد شماست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط bravekaveh » 20 اوت 2010, 22:55

سلام goldingname جان
فک می کنم با بی اطلاعی یه کم منظورم رو بد رسوندم
من بیشتر از اینکه با خود مسئله جیل بریک مشکل داشته باشم، با روندش تو ایران مشکل دارم، اونم واسه کاربرای معمولی.
ببین اینجا یه بار جیل بریک می کنی دستگاهو، و کلی برنامه میریزن توش، بعد هم که خسته شدی از برنامه ها، میری و طرفت دوباره برنامه های تازه می ریزه تو دستگاه. اینجوری هم کپی رایت برنامه نویس ها رعایت نمی شه و هم فقط برنامه های خاصی نصیب کاربرایی می شه که اطلاعی از خرید از اپ استور ندارن، یا عادت کردن به برنامه ارزون کرک شده. (که بخشی از این هم به موبایل فروش ها بر می گرده، برای فروش بیشتر کپی رایت برنامه نویس ها رو نقض می کنن.)
به علاوه منم چون حرفه ای نیستم، فعلا در همین حد همین برنامه های اپ استور برای آی پد کافی به نظر می رسه، البته فکر می کنم اگر آیفون بخرم تصمیم به جیل بریک بگیرم، اونم واسه برنامه های ممنوعه ای مثل Miwi و باز هم برنامه های مجاز رو از اپ استور می خرم.
ممنون و موفق باشید
شجاعی
bravekaveh

پستتوسط amirardallan » 07 سپتامبر 2010, 12:12

سلام . ایا امکان پرداخت ریالی برای این برنامه وجود داره ؟ من امکان خرید دلاری این برنامه رو ندارم و بهش هم احتیاج دارم . ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید

http://itunes.apple.com/us/app/arabic-k ... 71974?mt=8
amirardallan

پست‌ها : 5

کیبورد فارسی پرزیش 3

پستتوسط Momeks » 08 سپتامبر 2010, 00:54

تصویر

اینم یک آپدیت انقلابی ! بلاخره ورژن 3 عرضه شد و بسیاری از مشکلاتی رو که داشت برطرف کرد .

از تغییرات مهم این ورژن میشه به موارد زیر اشاره کرد :

✔ تغییر کامل محیط برنامه
✔ اضافه شدن کیبورد اردو
✔ امکان ویرایش کلمات از وسط جمله
✔ کاراکتر های عربی بیشتر
✔ حالت شب برای تایپ در شب
✔ تغییر چیدمان متن
✔ فعال شدن نشانگر تایپ
✔ امکان مخفی کردن کیبورد

ساختار کیبورد در این ورژن کاملا تغییر کرده و خیلی شبیه کیبورد اصلی خود آیپد شده که به راحتی میشه هر قسمت از متن ادیت و کپی کرد .
بعد از آپدیت ابتدا به Setting آیپد رفته و کیبورد مورد نظرتون رو انتخاب کنید ،

تصویر

محیط برنامه نسبت به ورژن قبل تفاوت زیادی کرده و بجای ایکان های کلاسیک اینبار با از تصاویر اشیا استفاده شده .

تصاویری از محیط برنامه :

تصویر تصویر

تصویر

منتظر شنیدن نظراتتون هستم . البته هنوز دکمه BackSpace اشکالاتی داره که در ورژن 3.1 به همراه کیبود Portrait درست میشه .
دوستانی که ورژن قبلی رو خریدن به طور مجانی میتونند آپدیت کنن ..

فقط خواهشا امتیاز یادتون نره برای جلو افتادن از رقبای عربی .

کسایی که مایل به خرید این برنامه هستن میتونن به من PM بدن تا شرایط براشون ارسال شه

لینک برنامه در آیتیونز

http://itunes.apple.com/us/artist/moham ... d322551814
Momeks

Re: کیبورد فارسی پرزیش 3

پستتوسط Momeks » 10 سپتامبر 2010, 00:29

این برنامه جز Top Paid در بخش Utility فروشگاه نرم افزار آیپد قرار گرفت البته در رتیه 139 از 200 اپلیکیشن :-D

http://itunes.apple.com/WebObjects/MZSt ... nreId=6002
Momeks

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان