انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Persisch، کیبورد فارسی برای iPad

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: Persisch کیبورد فارسی برای iPad

پستتوسط bravekaveh » 06 مه 2010, 19:49

[نمایش]
پس میتونم بگم بدرتون میخوره چون با برنامه pages هم مشکلی نداره عکس زیر رو ببینید ، البته متاسفانه خودم هم آیپد ندارم :joy: ولی این تصویر یکی از دوستام تست کرده

پس واقعا دمتون گرم! یکی از بزرگترین مشکلات فارسی زبان های آی پد دوست رو حل کردید! وقتی آیپد به دستم رسید سعی می کنم یه راهنمای بومی شده خرید و استفاده از آیپد رو بنویسم و حتما به این برنامه اشاره کنم و تو روزنامه چاپ کنم. چون به عنوان یه آدم غیرحرفه ای تو این زمینه، خودم خیلی گشتم که به اینجا رسیدم. ممنون.
bravekaveh

پست‌ها : 7

پستتوسط GK » 06 مه 2010, 20:51

دست مریزاد آقای محمد !!
من نیز این فارسی‌نویس شما رو گرفتم. اگر روزی روزگاری، یکی از این قلم‌های معمولی و همه استفاده‌کن آریال و زر... را اضافه کنید، باز ممنون‌تر می‌شویم !!!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ilia » 07 مه 2010, 07:28

ببین میتوانی یک شاستی هم برای فاصلهٔ مجازی به آن اضافه کنی؟ یعنی آن کاراکتری که از چسبیدن حروف به هم جلوگیری می‌کند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط aghili2003 » 09 مه 2010, 21:24

سلام
میخواستم بدونم که آیا برای فارسی نوشتن تو بعضی برنامه ها یا مثلا تو بعضی صفحات وب باید از اونجا بیرون اومد و بعد با اجرای این برنامه فارسی تایپ کرد و بعد از کپی کردن تو برنامه مورد نظر استفاده کرد یا نه؟ مثلا میخوای تو یه صفحه وب مشخصات خودت رو وارد کنی آیا باید صفحه رو ببندی و بعد این برنامه رو اجرا کنی و....؟ من میخوام ipad بخرم و فقط و فقط به همین خاطر فعلا تا حالا این کارو نکردم.لطفا پاسخ بدید.ممنون از شما
aghili2003

پست‌ها : 3

پستتوسط Pooria Azimi » 09 مه 2010, 22:13

من این برنامه رو روی آی پد یکی از دوستان امتحان کردم. دستت درد نکنه، خیلی برنامۀ خوشگلیه :-) ولی فکر می کنم باید امکاناتش رو بیشتر کنی تا همچنان فروش بکنه، چون به محض این که آی پد عرضۀ جهانیش شروع بشه، قاعدتاً کی بورد عربی هم باید براش اضافه بشه. و اون موقع است که اگر این برنامه امکانات جانبی زیادتری نداشته باشه، ممکنه فروشش خیلی کمتر بشه.

مثلاً، می تونی با استفاده از بانکهای لغت فارسی و عربی که در اینترنت هم هست، براش Spell Checker بسازی. یا دیکشنری فارسی به انگلیسی و عربی به انگلیسی ( در این مورد، فکر کنم اگر از بانکهای لغتِ آنلاین که تحت مجوز LGPL نیستن، استفاده کنی، اپل اجازۀ انتشار برنامه رو نده. ) یا این که مستقیم یک مقاله رو از ویکی پدیا سرچ کنه و نشون بده. و کلاً ویژگی های بیشتری که شاید خیلی هاشون نسبتاً الکی باشن، اما به خریدار دلیل خوبی برای 4-5 دلار خرید می ده.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Momeks » 10 مه 2010, 12:12

تو ورژن یک web browser درست کردم که نیازی نیست از برنامه بیای بیرون میتونی مستقیم فایل رو تو بروزر برنامه کپی کنی
چیز هایی که تو ورژن ۲ اضافه کردم ایناست :
✔ Arabic keyboard .
✔ English characters.
✔ Copy and paste the texts.
✔ Web browser .
✔ Send email directly from app .
✔ Publish texts on the Facebook .
✔ Bold , italic and change the color.
✔ Great interface.
and ...

اما نمیدونم چرا اینقدر داره کشش میده سر تایید برنامه !!
Momeks

پست‌ها : 59

پستتوسط Ahmad » 11 مه 2010, 22:04

>>اما نمیدونم چرا اینقدر داره کشش میده سر تایید برنامه !!

سلام محمد،

حدس می‌زنم که دلیل عدم تائید برنامۂ شما در این باشد کہ این برنامہ امکان یک web browser در آن گنجانده شده است. تجربہ ثابت کرده است کہ اپل نسبت بہ وب بروزرها حساسیت زیاد بخرج می‌دهد. چنانکہ می‌دانید اپرا برای آیفون اخیرا تائید شد آنہم پس از فشارها و تبلیغات فروان بر ضد اپل در این مورد. نیز فایرفاکس نہ برای آیفون وجود دارد نہ برای آیپد. شما ببیند، نسخۂ اول این برنامۂ شما فقط پس از چند روز تائید شد در حالیکہ این نسخہ الان تقریبا ۱۰ روز است کہ پس از ارسال تکلیفش معلوم نیست. البتہ این فقط حدس من است. بہ هر حال امیدوارم کہ نظر من کاملا اشتباه باشد و شما بزودی جواب بگیری.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Momeks » 12 مه 2010, 13:11

مگه بروزر من چی داره ؟:((‌ فقط لینک وارد میکنی همین و میره تو سایت ، خیلی ساده هست بعید میدونم تبدیل رقیبی برای سافاری بشه ! حالا بهشون میل زدم اما هنوز جوابی نگرفتم
Momeks

پستتوسط Ilia » 12 مه 2010, 15:32

اگر آیتونز را بگردی چند تا براوزر خیلی مفصل پیدا میکنی که تائید شده‌اند. مثلا Atomic Web که من بجای سفاری ازش استفاده میکنم و معرکه است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Momeks » 12 مه 2010, 22:46

خب بلاخره تااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااید شد به زودی اطلاعات بیشتر رو قرار میدم
Momeks

پستتوسط Ahmad » 12 مه 2010, 22:56

محمد با سلام

یادت نرود عکسہا را برایم بفرست
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

Re: Persisch 2.0 کیبورد فارسی برای iPad

پستتوسط Momeks » 12 مه 2010, 23:36

خب پست اول رو ادیت کردم میتونید توضیحات مربوطه ره بخونید
احمد جان عکس ها هم میتونی لینکشون رو کپی کنی :-) . و ممنون
Momeks

پستتوسط Ahmad » 15 مه 2010, 00:11

اینہم یک صفحه کلید فارسی، عربی، اردو دیگر برای آیپد.
http://itunes.apple.com/us/app/arabic-k ... 71974?mt=8

البته من خبر ارتقاء برنامهٔ Persisch را در ۴ سایت مربوط به کاربران عرب مک/آیفون منتشر کردم.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Momeks » 15 مه 2010, 00:14

مرسی احمد جان ، واکنششون چی بوده ؟ راستی خودت آیپد داری ؟
Momeks

پستتوسط Ahmad » 16 مه 2010, 13:48

Momeks نوشته است:[نمایش]
مرسی احمد جان ، واکنششون چی بوده ؟ راستی خودت آیپد داری ؟

محمد جان با سلام،

احتمالا شما بہتر می‌توانید واکنشہا را متوجہ شوید از طریق شمارش تعداد فروش نرم‌افزارتان. مشکل این است کہ هنوز آیپد ر منطقہ در دسترس عموم قرار نگرفتہ چرا کہ اپل این وسیلہ را فقط در امریکا و بعضی از کشورهای اروپائی (نہ همہ) عرضہ کرده است. آن تعداد کمی از اعراب کہ آی‌پد دارند معمولا آدمہای پولداری هستند کہ از طریق اقوام و دوستانشان یا از آمازون آنہا را خریده‌اند. من سعی کردم کہ در جواب پستہائی کہ در مورد امکان تایپ عربی در آی‌پد سئوال شده بود جواب بدهم کہ با برنامۂ Persisch شما این امر امکان پذیر است. نیز خلاصہ‌ای از امکانات دیگر برنامۂ Persisch را بہ عربی و انگلیسی نقل کرده‌ام. در ضمن من خودم آی‌پد ندارم .

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 37 مهمان