انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iOS

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: iOS

پستتوسط Pooria Azimi » 07 ژوئن 2011, 23:17

به نظر میرسه در iOS 5، اپل مقداری از کار Memory management رو از دوش برنامه نویس برداشته و به عهدۀ کامپایلر LLVM گذاشته: Automatic Retain Count - که انگار کاری که میکنه اینه که در هنگام کامپایل، در بعضی جاها که به نظرش مفید می آد retain و release قرار میده (منطقاً از Xcode Static Analyzer استفاده می کنه برای حدس زدنش). البته، این سیستم در زمان کامپایله، نه runtime و برای همین با garbage collection در اساس تفاوت داره، اما تأثیرش (برای برنامه نویس و کاربر) تا حدودی مثل gc خواهد بود، فقط خیلی سریعتر! (من خودم از افرادی هستم که اصلاً و ابداً از garbage collection خوشم نمی آد - این gc در جاوا من رو خیلی اذیت کرده).

از هکر نیوز: http://news.ycombinator.com/item?id=2628745

http://pogodan.com/blog/2011/06/07/macr ... -confirmed

http://joachimtuchel.wordpress.com/2011 ... ollection/

(اگر قصد خوندن این لینکها رو دارید، لطفاً با کامنتهاشون بخونید. خود پستها ابهام دارند و تصویر غلطی از این ویژگی جدید میدن).

در مورد ARC در لینک زیر خود اپل توضیحاتی داده:

http://developer.apple.com/technologies/ios5/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 09 ژوئن 2011, 07:29

…بنظر می‌آید که iOS 5 بالاخره کیبورد فارسی را دارد. آیا کسی از دوستان آن را نصب کرده که این را تایید کند؟

ایلیا

ios5_PersianKB.gif
ios5_PersianKB.gif (5.75 KiB) - بازدید 11987 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

اضافه شدن کیبورد فارسی به iOS5

پستتوسط iShahin » 09 ژوئن 2011, 08:18

بلی ایلیا جان تایید میشه توسط خودم.

من امروز iOS5 رو بر روی آیفونم نصب کردم که خوشبختانه کیبورد فارسی به صورت پیشفرض به لیست کیبورد ها اضافه شده بود. البته ایراداتی هم داره از قبیل ترجمه نا ملموس مثل space به فضا به جای فاصله! اما کلا موفقیت و خوشحالی خیلی بزرگیه برای فارسی زبانان به خصوص کسانی که نمیخواهند دیوایسشون رو جیل برک کنند. :-D

تصویر

تصویر

تصویر

پ.ن: میبخشید دیروز اینقدر حوال و ذوق زده بودم که چند تا سوتی داشتم در پستم که اصلاحش کردم :-D

سوالی بود درخدمتم.
آخرین ویرایش توسط iShahin on 10 ژوئن 2011, 01:19, ویرایش شده در 2.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط FaridRashidi » 09 ژوئن 2011, 10:50

مگه به بازار عرضه شده اقا ایلیا ؟
FaridRashidi

پست‌ها : 47

پستتوسط m_16 » 09 ژوئن 2011, 11:04

به بازار عرضه ی رسمی نشده ولی نسخه ای برای developer ها موجوده باید بگم تایید شده اس چند تا از مدیران سایت مک هلپ نصب کردن و تایید کردن.
m_16

پست‌ها : 40

پستتوسط Amir_S » 09 ژوئن 2011, 11:42

کسی از تقویم هجری شمسی خبر نداره!؟
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 ژوئن 2011, 12:26

ممنون از ایلیا و شاهین بابت خبر خوش :-)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط AmiN.D » 09 ژوئن 2011, 12:48

مدیر برنامه های ویندوز فون توو توییترش حسابی اپل و os 5 رو مورد لطف قرار داده و هرچی تونسته بارش کرده و گفته تقلید هم کرده اپل از ما!!!
!مرتیکه!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط m_16 » 09 ژوئن 2011, 12:55

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
مدیر برنامه های ویندوز فون توو توییترش حسابی اپل و os 5 رو مورد لطف قرار داده و هرچی تونسته بارش کرده و گفته تقلید هم کرده اپل از ما!!!
!مرتیکه!

اتفاقا نارنجی دیشب این خبرو اعلام کرد و باعث شد یه جنگ بین طرفدار های اپل و ویندوز فون بوجودبیاد(جالبه اینبار سر و صدای اندرویدیا در نیومد)
http://narenji.ir/2877#comments
m_16

پست‌ها : 40

پستتوسط AmiN.D » 09 ژوئن 2011, 13:19

بابا یه مشت **** واسه ما سایت دارن!! کاملا هم جانب دارانه خبر بخش کرده..
اصلا من نمیدونم این ویزگی های سون و 8 و کی اعلام کرده که حالا کلی هم ادعا داره؟
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ilia » 09 ژوئن 2011, 17:26

شما من را كنجكاو كرديد. من رفتم و آن سايت را ديدم. متاسفانه همانطور كه شما گفتيد، نحوه خبردهى‌يشان مغرضانه بود. اينطور خبر دادن اگر سياست سايتشان نباشد كه بخواهند با ايجاد بحث ترافيك سايتشان را بالا ببرند، اگر مغرضانه نباشد، از ندانستن اصول اوليه روزنامه نگاريست. و البته جهالتاشان را هم در آن مورد نشان ميدهد.

ايليا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

Re: اضافه شدن کیبورد فارسی به iOS5

پستتوسط Ilia » 09 ژوئن 2011, 20:32

iShahin نوشته است:[نمایش]
بلی ایلیا جان تایید میشه توسط خودم…

متشکر شاهین جان که ما را خوشحال کردی!

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 10 ژوئن 2011, 01:46

IOS5 جیلبریک شد!
خوب با وجود سیدیا و iSSH و برنامه های Reminder و Newstand هیچ چیزی غیر ممکن نیست! و یعنی جیلبریک با موفقیت روی نسخه آزمایشی iOS 5 بر روی آیپاد تاچ انجام شده است
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 ژوئن 2011, 01:48

من با سایت نارنجی چندان آشنایی ندارم و قضاوتی در موردش ندارم. اما نویسندهٔ اون مطلب اشتباهاتی داشته از جمله اینکه این جمله‌ رو:
[نمایش]
Feeling flattered today.

به « از نظر جو بلفیئوری همه این ها چاپلوسی اپل را نشان می دهند.» ترجمه کرده، در حالی که Joe Belfiore، اگر درست ترجمه کرده باشم، نوشته: احساس افتخار می‌کنم.
و روز بعد در واکنش به افرادی که این جمله رو طعنه‌(Sarcasm) برداشت کرده بودن نوشته:
[نمایش]
@sarapyin It wasn't sarcasm! WP's features were behind for a long time and to see Apple doing things we've done too *is flattering*! :)

ترجمهٔ من: طعنه نبود! Windows Phone از نظر ویژگی‌ها برای مدت طولانی عقب بود و دیدن اینکه اپل کارهایی را انجام می‌دهد که ما هم [قبلاً]کرده‌ایم *باعث افتخار است*! :)
ترجمهٔ من قطعاً بهترین و روانترین ترجمه نیست اما به محتوای اصلی بسیار نزدیکتر است و flattered رو با flattery اشتباه نگرفته‌ام.
---
اما اصلاً صرف نظر از طعنه یا احساس افتخار واقعی، این ویژگی‌ها از Windows Phone 7 گرفته شده‌ان؟
[نمایش]
(Camera button/above lock, auto-upoad of pics, better notifications ... )

[نمایش]
wi-fi sync, built-in twitter, background downlad service, short-messaging chats (though we do Facebook!)

من وقتی Notificationهای iOS 5 رو دیدم یاد Android افتادم نه Windows Phone 7. سرویس iMessage هم تا حدی یادآور Blackberry بود.
دسترسی سریع به عکاسی در Smartphoneها هم که فکر کنم حداقل Nokia از زمان Symbian داشته، صرف نظر از اینکه اصلاً ایده‌ٔ جدیدی نیست. جالبه خود اپل مدتها بود جلوی برنامه‌هایی که این کار رو راحت می‌کردن می‌گرفت با این عنوان که دکمهٔ Volume رو برنامه‌ای نباید برای چیز دیگه‌ای استفاده کنه.
Wifi-Sync هم سالهاست از اپل خواسته شده و ایدهٔ جدیدی نیست. پشتیبانی توکار از twitter هم که فکر نکنم کسی ایده بدونه! سرویس دانلود در background هم باید دید واقعاً اولین بار در Windows Phone دیده شده؟
اگر هم اپل واقعاً ایده‌هاشو از جای دیگه گرفته باشه ایده‌های رقبایی غیر از مایکروسافت رو خیلی روشنتر میشه دید و به نظر نمیاد Belfiore حق طعنه زدن یا حتی دلیلی برای افتخار داشته باشه!
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Pooria Azimi » 10 ژوئن 2011, 02:07

من فکر می‌کنم ایشون درست معنای ایدهٔ نو رو متوجه نشده‌ن.
به پشتیبانی از توئیتر و سینک وای-فای (که ۲ سالی هست یه برنامه برای این کار برای iDevice ـهای جیلبرک‌شده موجوده) و عکس گرفتن با دکمهٔ volume نمی‌گن ایدهٔ نو!!!
به ایدهٔ شاهکاری مثل Tap to focus (در دوربین آی‌فون)، به gesture ـهایی مثل pinch و double tap (برای زوم کردن هوشمند روی یک پاراگراف در مثلاً سافاری)، استفاده از سرویس‌های بک‌گراند به‌جای multi tasking واقعی (که باطری دستگاه رو در کمتر از ۲۰ دقیقه کاملاً خالی می‌کنه و نیاز بهیه task manager داره)، به Cover flow و چنین چیزهایی گفته می‌شه «ایده». سینک وای-فای، چیزیه که به عقل هر کسی می‌رسه و سالهاست که کاربران iOS این رو از اپل دارن درخواست می‌کنن. ایدهٔ نو، یعنی چیزی که قبلاً کسی انجام نداده باشه و به فکر کسی نرسیده باشه؛ دقیقاً مثل tap to focus و pinch to zoom.

ویندوز فون ۷ هم در ظاهرش حداقل خیلی نوآوری داشته و این‌جور اظهار‌نظرها، فقط باعث می‌شه گوینده‌ش نقل محافل بشه و همه به حرف مسخره‌ش بخندن و نوآوری‌هاشون به چشم نیاد. مثل ماجرای اندی روبین (SVP موبایل در گوگل و CEO سابق اندروید) و تعریفش از open source!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان