انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iOS

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: iOS

پستتوسط AmiN.D » 17 ژوئن 2017, 17:54

اینکارو انجام دادم. اما متاسفانه فعلا که تاثیری نداشته.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Hassan » 19 ژوئن 2017, 10:57

سلام. از دوستانی که iOS 11 را دیده اند کسی اطلاع داره که تقویم جلالی هم در آن وجود داره یا اصلا صحبتی از اینکه اضافه بشه هست؟
Hassan

پست‌ها : 39

پستتوسط pooriya.kh » 27 ژوئن 2017, 15:37

باسلام
دیروز نسخه آزمایشی آی او اس ۱۱ به صورت همگانی منتشر شد و من نصب کردم. موارد قابل ذکر توی همین مدت کوتاه اینها هستند:
۱- متاسفانه کیبرد فارسی حذف شده و یا حداقل من پیدا نکردم!
۲- فونت فارسی در سیستم تغییر کرده و شبیه آی او اس ۱۰ نیست.
تصویر

۳- امکان خاموش کردن بلوتوث و وای فای به طور کامل از کنترل سنتر وجود نداره!!! از کنترل سنتر میتونید ارتباط فعلی رو قطع کنید اما نمیتونید کاملا بلوتوث یا وای فای رو خاموش کنید و برای اینکار باید به تنظیمات مراجعه کنید!!!
۴- انیمیشن باز و بسته شدن اپلیکیشن ها تغییر کرده و به نظر من زیباتر شده
۵- با توجه به عکس پس زمینه وقتی صفحه قفل هست، روشن شدن صفحه فرق میکنه! بسیار زیبا و چشم نواز هست.
۶- روی برنامه فایلز (Files) حساب زیادی باز نکنید!!!!! این برنامه به هیچ وجه فایل منیجر کاملی نیست و محدودیت های بسیاری داره. به عنوان مثال برای ذخیره اکثر فایل ها راهی جز ذخیره کردن در آیکلود ندارید. حتی امکان جابجایی فایل ها هم از آیکلود به دستگاه وجود نداره!
۷- تقویم خورشیدی در آی او اس ۱۱ وجود نداره!
۸- طراحی جدید اپ استور از نظر من زیبا اما ناکارآمد هست. در طراحی جدید باید وقت بیشتری رو برای جست وجو صرف کنید!
۹- اسکرول کردن در سافاری به مراتب روان تر شده
۱۰- گزینه Auto Fill در اپ ها هنوز کار نمیکنه.

این ها چیزهایی بود که توجه من رو جلب کرد. اگر سوالی دارید در خدمتم. توجه کنید که این نسخه آزمایشی هست و ممکنه که خیلی چیزها در نسخه نهایی تغییر کنه. همچنین این نسخه ناپایدار و دارای باگ های زیادی هست.
البته هنوز برای نتیجه گیری زود هست. اما این نظر من هست راجع به آی او اس ۱۱ تا الان :
آی او اس ۱۱ تغییرات مثبت زیادی داشته اما بعضی از تغییرات هم از نظر من مثبت نبودند. متاسفانه امکان استفاده از بعضی امکانات مثل سیستم پرداخت اپل در ایران نیست. ۲ مسئله ای که در آی او اس اکثر کاربران (لااقل تا جایی که من دیدم) رو رنج میداد سعی شده در این نسخه برطرف بشه: نبود فایل منیجر و امکان شخصی سازی
این قابلیت ها رو اندروید به خوبی از مدت ها پیش داشته و من فکر میکنم اپل از روی اجبار این ۲ قابلیت رو به آی او اس اضافه کرد (تا جای ممکن این کار رو به تعویق انداختند). اما باز هم اون چیزی نیستند که انتظارش میرفت.
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط Amir_S » 27 ژوئن 2017, 23:03

من اول که چک کردم کیبورد فارسی نبود، ولی بعد اولویت زبان را فارسی گذاشتم و دوباره به کیبورد‌ها برگشتم و خودش فارسی را آن بالا پیشنهاد داده بود و من انتخابش کردم.
البته فعلا پیشگوی لغات ندارد، ولی اصلاح را انجام می‌دهد.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ahmad » 28 ژوئن 2017, 16:05

امیر عزیز
آیا پس از اینکه کیبورد فارسی را انتخاب و فعال کردی اگر دوباره در تنظیمات سیستم زبان دیگری بجز فارسی در اولویت اول قرار دهی کیبورد فارسی دوباره غیب میشود یا اینکه برای استفاده باقی می‌ماند؟

ممنون
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Amir_S » 28 ژوئن 2017, 17:38

نه احمد جان، بعد از آن حتی اگر کی برد را حذف هم بکنی باز در لیست پیشنهادی آن بالا باقی می ماند.
و این را هم بگویم که این کیبورد چیز خیلی جالبی است و هرچند من به فارس تپ و ژست‌های حرکتی‌اش خیلی عادت کرده بودم، از این فعلا خوشم آمده. فقط حیف که کلیدهای کششی آن خیلی با سلیقه من سازگار نیست! مثلا علامت سوال و تعجب را که خیلی کاربرد دارد در صفحه دوم گذاشته و & و $ در صفحه اصلی هستند.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط maryam_f123 » 09 ژوئیه 2017, 10:50

ولی من این مشکل و باهاش مواجه نشدم.
سایت ایده شات
maryam_f123

پست‌ها : 2

پستتوسط arianat » 09 ژوئیه 2017, 14:47

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
دوستانی که در ایران هستن اطلاع دارند که شرکت هایی مثل ایرانسل از طریق یک بستر ارتباطی که من متاسفانه اسم اش و نمیدونم شروع به تبلیغات کردن. UI این بستر دقیقا شبیه همین کد هایی هست که ما میزنیم برای یافتن مثلا شماره سریال گوشی. میخواستم ببینم آیا راهی هست بشه اینارو بلاک کرد. واقعا اعصاب خورد کن شده اند و تا اکشنی انجام نگیره صفحه روشن میمونه!
مثال:
--------

این واقعا اعصاب من رو خورد کرده. توی ماه رمضان که ول کن نبود. پشت سر هم پیام میومد که ۲ گیگ تا عید فطر فلان تومن. یا تبلیغ مودم خودش رو می‌کرد و ...
باز حالا گوشی من اندرویدی است و پیامک های 0 مثل آیفون اذیت نمیکنه.
متاسفانه آیفون یک ضعف خیلی بدی داره. کسی به شما پیامک 0 بده ، شما امکان نداره بتونید شماره طرف رو بفهمید و این خیلی خیلی بد است. یعنی هر کسی میتونه به راحتی و به صورت ناشناس به شخصی که آیفون داره پیامک بده.
من پیام تبلیغاتی رو غیرفعال کردم ولی باز هم پیام‌های ایرانسل میاد. خوب شد مرتکب اشتباه ترابرد خط همراه اولم به ایرانسل نشدم. میخواستم به هوای آیفون که نسخه ۲ سیم‌کارت نداره ، خطم رو به ایرانسل ترابرد کنم و از سرویس‌های ایرانسل استفاده کنم تا دیگر مجبور به استفاده از ۲ خط نباشم و آیفون دستم بگیرم. ولی ایرانسل هم به معنای واقعی کلمه گند زد و با حذف همه بسته‌های اینترنت خوب ، نشان داد که همه‌اش بازار گرمی و گول زدن مردم برای ترابرد بوده.

امیدوارم روزی در ایران قانون حاکم باشه تا واقعا بتونیم از حقوق خودمون دفاع کنیم.
arianat

پست‌ها : 21

پستتوسط uzarsif » 09 ژوئیه 2017, 17:30

برنامه‌های زیادی رو اپراتورها روی سیمکارت‌ها نصب میکنن، که میتونن استفاده‌های زیادی ازش ببرن، تبلیغات و ارسال اسپم مهمترین کاری هست که اپراتورها میتونن بدون اجازه کاربر انجام بدن.
متاسفانه امکان حذف این برنامه‌ها هم از طرف کاربر وجود نداره.
ایکاش لااقل اپل، گوگل و بقیه سازندگان می‌فهمیدن و یه راهی برای جلوگیری این چیزا در اختیار کاربرا می‌گذاشتن.
MPTT2, 4S
نماد کاربر
uzarsif

پست‌ها : 37

پستتوسط AmiN.D » 11 ژوئیه 2017, 21:37

With iOS 11, you no longer need to install a random third-party app to scan and sign documents.
ایا جای readle و خواهپد گرفت؟
https://www.cnet.com/news/how-to-use-io ... d=39597504
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط rezahaghi321 » 21 مه 2019, 10:55

سلام به همگی دوستان...
واسه دوستانی که دنبال بهترین بازی های آیفون هستند چند وقت پیش یه مطلب جالب توو سایت پلازا میخوندم درباره بهترین بازی آیفون که کلی بازی جالب و هیجان انگیز تووش معرفی کرده بود.
توصیه میکنم حتما بخونین... لینکشو میزارم پایین بیکیشین باالاا... ((: ((:
https://www.plaza.ir/mag/139712/164047/ ... one-games/
rezahaghi321

پست‌ها : 1

پستتوسط Ilia » 20 سپتامبر 2019, 01:47

سیستم ۱۳ منتشر شد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط Hassan » 20 سپتامبر 2019, 11:37

Ilia نوشته است:[نمایش]
سیستم ۱۳ منتشر شد.

کسی نصب کرده و مشکلی دیده باشه؟ من برنامه قلک که توسط تمشکیها نوشته شده دارم و دائم استفاده میکنم و میترسم با آپگرید به iOS 13 مشکل پیدا کنه
Hassan

پست‌ها : 39

پستتوسط Ilia » 20 سپتامبر 2019, 23:42

من از قلک استفاده نمیکنم. ولی مشکل خاصی هنوز ندیده‌ام بجز اینکه اولش کمی در نمایش متن ایمیل‌ها بازی در آورد، اما الان بنظر درست شده. احتمالا داشته زیر میزی یک سری کارها میکرده ریسپانس نمیکرده.

تم تاریک اضافه شده ولی من بعد از چند ساعت دوباره برگشتم به همان تم روشن. ادیت عکس‌ها و نمایش عکس‌ها پیشرفت کرده. یک سری چیزها هم مقداری جابجا و روانتر شده. بعضی‌هایش را بایستی دوباره بهشان عادت یا مطابق میل میزان کرد. برای نصب حداقل آیفون ۶ اس را میخواهد و روی دستگاه پایینتر از آن نصب نمیشود. آپدیتش هم خیلی بزرگ (۲ گیگ) بود.

یک چیز جالب دیگر هم اینکه تایپ لمسی به کیبورد انگلیسی اضافه شده (اما نه به فارسی). یک خوبیش هم این بود که بنظر دستگاه کند نشده. اول بعد از نصب یک مقداری طول میکشد تا روان بشود اما الان بنظرم شاید روانتر از سابق هم شده باشد روی آیفون ۷ من.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 21 سپتامبر 2019, 00:16

بررسی آرس‌تکنیکا در مورد iOS13:
https://arstechnica.com/gadgets/2019/09 ... ca-review/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin