انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iOS

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: بروز رسانی برنامه‌ها

پستتوسط Pooria Azimi » 22 نوامبر 2010, 21:22

Ilia نوشته است:[نمایش]
زبان من که عربی نیست و این کیبورد عربی و Auto-suggestion کلمات عربی حداقل برای من بسیار اعصاب خرد کن است.

در iOS 4.1 می شه Auto-Correction رو غیرفعال کرد... در iOS 4.2 هم منطقاً باید بشه. البته باز هم کی بورد فارسی یک چیز دیگه ست.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: بروز رسانی برنامه‌ها

پستتوسط Ilia » 22 نوامبر 2010, 22:02

فقط اشکالش این است که نمیشود آنرا فقط برای عربی غیر فعالش کرد. و این Auto-Correction برای نوشتن انگلیسی واقعا مفید است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: iOS

پستتوسط Ilia » 23 نوامبر 2010, 04:02

کیبورد فارسی‌ای وجود ندارد!

جالب است که زبان سرخپوستان چروکی را دارد اما یک کیبورد زپرتی فارسی، حتی زیر عربی هم نگذاشته‌اند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط mak86 » 26 نوامبر 2010, 22:50

سلام
آیا نقشه هایی که در نقشه ی گوگل میبینیم (در آیپاد تاچ) در حافظه ذخیره میشن و بعدا نیازی به اینترنت برای دیدنشون نیست؟ نماهای ماهواره‌ای چطور؟
یا نیاز به حرکات خاص هست؟ ایا میشه با این حرکات خاس نقشه‌هارو کامل داشت؟
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

اینم میشه اونم میشه!

پستتوسط Behnam » 20 دسامبر 2010, 06:00

Ilia نوشته است:[نمایش]
زبان من که عربی نیست و این کیبورد عربی و Auto-suggestion کلمات عربی حداقل برای من بسیار اعصاب خرد کن است.

خُب من امروز iPod Touch خودم را رو به راه کردم. در گام اول، خواستم بروم توی دل و رودهٔ آن تا ببینم صفحه‌کلید‌ها چگونه نوشته شده‌اند. دیدم نمی‌توانم. کمی گشتم و این برنامهٔ DiskAid را پیدا کردم که ظاهراً دایرکتوری آیپاد را به نمایش می‌گذارد. می‌خواستم درجا ده دلار پولش را هم بدهم و بخرم ولی عقلی کردم و گفتم بهتر است فعلاً از Demoی آن استفاده کنم ببینم چند مرده حلاج است. برایم فایل‌های موزیک و ویدئو و چیزهای دیگر را باز کرد ولی از سیستم عامل iOS خبری نبود. وقتی سعی کردم سراغ iOS بروم، برنامه به من خبر داد که چون آیپاد من Jailbreak نشده است DiskAid نمی‌تواند این کار را بکند!
این قضیه من رو یاد داستان آن بابایی انداخت که هنگام حملهٔ ملخ‌ها به یک روستای مجاور رفت تا پودر سم ضد ملخ بفروشد. روستاییان هم دستپاچه آن را به قیمت گزاف خریدند و در مزارع پاشیدند. ملخ‌ها رسیدند و همه چیز را خوردند و رفتند. روستاییان خشمناک خِر آن سم فروش را گرفتند که این چه سمی بود که به ما فروختی. گفت خب طرز استفادهٔ آن را بلد نبودید. گفتند مگر چگونه باید استفاده می‌کردیم؟ گفت باید ملخ را بگیرید و مقداری از این پودر در چشمش بریزید. در جا می‌میرد. گفتند خب اگر ملخ‌ها را دانه دانه بگیریم که در جا می‌کشیم و به پودر تو نیازی نیست. گفت اینم میشه اونم میشه...
این روده درازی مقدمه‌ای بود بر مشکل من که فکر کنم به موضوع این تاپیک مربوط می‌شود. آقا من چگونه می‌توانم به پکیج‌های صفحه‌کلید‌های آیپاد دسترسی پیدا بکنم. ظاهراً آخرین نسخهٔ iOS (که طبعاً آیپاد من با آن آمده است) این قضیه را خیلی مشکل کرده است.
من اصولاً اهل اینگونه ترفندهای زیرکانه نیستم و معمولاً محصولات مک را همانگونه که به من تحویل داده شده‌اند استفاده می‌کنم. ولی در مورد صفحه‌کلید و امور مربوط به زبان فارسی استثناء قائل می‌شوم.
این امر هم ظاهراً غیر مجاز است. من نمی‌خواهم از اصول ایرماگ تخطی کنم ولی یکی از دلایل اصلی که من میان انواع آیپاد این یکی را انتخاب کردم این بود که ببینم در مورد صفحه‌کلید و نوشتار فارسی در آن چکار می‌توان کرد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 20 دسامبر 2010, 06:51

بهنام جان، اول و آخرش برای اینکار بایستی جیل‌بریک بکنی.

علیرضا شفائی روی این موضوع کار کرده که لینکش اینجاست:
viewtopic.php?f=26&t=2127
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Behnam » 20 دسامبر 2010, 08:34

خب كاشف به عمل آمد كه آيپاد من جديد تر از آن است كه جيلبريك بشود!
اين اولين چيزيست كه من دارم روى آيپاد (يا هر موجودى از اين دست) مينويسم. احتمالاً آخرين بار هم خواهد بود!
عجله اى هم نيست.صبر ميكنم تا زمانى كه اگروقتى به jailbreakme رفتم جواب سر بالا به من ندهد. ضمناًً گويا اين كار كاملاً قانونى است.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Pooria Azimi » 20 دسامبر 2010, 08:40

بهنام جان، اگر iOS 4.2.1 داری (البته نمی‌دونم در About آی‌پاد چی نوشته، اما اگر نوشته ۴٫۲، باز هم منظور همون ۴٫۲٫۱ ـه)، می‌تونی جیلبرک بکنی، اما جیلبرکت thethered خواهد بود، یعنی وقتی شارژ آیپاد تموم شد، دوباره باید از اول جیلبرکش کنی؛ که خیلی هم بد نیست، چون معمولاً همه‌جا کامپیوتر و پریز برق وجود داره!

http://www.redmondpie.com/jailbreak-ios ... 6b4-guide/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 20 دسامبر 2010, 08:48

mak86 نوشته است:[نمایش]
سلام
آیا نقشه هایی که در نقشه ی گوگل میبینیم (در آیپاد تاچ) در حافظه ذخیره میشن و بعدا نیازی به اینترنت برای دیدنشون نیست؟ نماهای ماهواره‌ای چطور؟
یا نیاز به حرکات خاص هست؟ ایا میشه با این حرکات خاس نقشه‌هارو کامل داشت؟

تا حدی ذخیره می‌شن (مثلاً ۱۰-۱۵ مگ - دقیقش رو اطلاع ندارم)، اما هیچ‌وقت تضمینِ ۱۰۰٪ نیست که نقشه ذخیره بشه.

اگر جیلبرک کرده‌اید، از MapEnhancer در سیدیا (فکر کنم متعلق به BigBoss باید باشه) می‌تونید استفاده کنید که باعث می‌شه اون ۱۰ مگ، تبدیل بشه به بی‌نهایت. من در نسخه‌های قبلی که بدون مشکلی از MapEnhancer استفاده می‌کردم، اما در iOS 4.1 که فعلاً دارم، به نظر درست کار نمی‌کنه.

پس، برای این که در تهران زندگی می‌کنم و جاهای دیگه فعلاً برام اولویت ندارند، و حوصلهٔ استفاده از OfflineMaps رو نداشتم، فعلاً برای اطمینان از این که همیشه حداقل یک نقشهٔ کامل دارم، از برنامهٔ زیر استفاده می‌کنم که نقشهٔ تهران (و البته، ارومیه!) رو داره که می‌شه آفلاین ازش استفاده کرد:

http://itunes.apple.com/us/app/city-map ... 83342?mt=8

لیست کامل شهرها: http://ulmon.com/maps#coverage

این برنامه، این امکان رو می‌ده که نقشهٔ ۲٫۴۰۰ شهر رو برایگان دانلود کنید (البته، بعد از خرید خود برنامهٔ ۱ دلاری). البته، نقشه‌هاش مثل نقشهٔ Google Maps نیستند و اگر اشتباه نکنم، از OpenStreet Map ( در این آدرس: http://www.openstreetmap.org/ ) آورده شده‌ن، اما کیفیتشون خیلی خوبه، و تقریباً به اندازهٔ گوگل مپز، نام خیابون‌ها و کوچه ها رو داره.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Behnam » 20 دسامبر 2010, 10:05

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
بهنام جان، اگر iOS 4.2.1 داری (البته نمی‌دونم در About آی‌پاد چی نوشته، اما اگر نوشته ۴٫۲، باز هم منشور همون ۴٫۲٫۱ ـه)، می‌تونی جیلبرک بکنی، اما جیلبرکت thethered خواهد بود، یعنی وقتی شارژ آیپاد تموم شد، دوباره باید از اول جیلبرکش کنی؛ که خیلی هم بد نیست، چون معمولاً همه‌جا کامپیوتر و پریز برق وجود داره!

http://www.redmondpie.com/jailbreak-ios ... 6b4-guide/

آره مال من iOS 4..2.1 هست. البته هنوز من جای About در آی‌پاد رو پیدا نکرده‌ام ولی توی آیتونز Summary (وقتی آی‌پاد وصله) این اطلاعات رو داره. من فکر می‌کنم عوضی رفتم و اون رو روی مک نصب کردم به جای آی‌پاد! حالا هم مک صداش درآمده که Airport من به یک firmware update نیاز داره. شاید به همین دلیل هم بود که صفحات وِب تو آی‌پاد اینقدر کُند بالا می‌آمد. خلاصه من هنوز جیلبریک نکرده‌ام و اون چیزی هم که از لینک دانلود کردم (روی مک) Elf 1.15 اسمشه که ظاهراً روی سفاری toolbar نصب می‌کنه که از خیرش گذشتم. البته نصب شده ولی وقتی ازم خواست که جایی رو کلیک کنم تا Toolbar رو اضافه کنه منصرف شدم.
این برای امروز من کافیست! 
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Pooria Azimi » 20 دسامبر 2010, 17:30

به‌نظر یک جای اشتباهی رو دانلود کرده‌اید که Elf رو خواسته نصب کنه! لینک زیر، RedSnow برای مکینتاشه:

http://www.iphone-storage.de/redsn0w_mac_0.9.6b4.zip

----

اما اگر حوصله‌ش رو ندارید می‌تونید دست نگه دارید. من این رو الآن متوجه شدم (!) که گویی در ۸ دسامبر، comex گفته بوده که تا قبل از کریسمس جیلبرکِ unthetered جدیدش رو بیرون می‌ده. تا کریسمس هم که خیلی نمونده... پس شما هم مثل من صبر کنید تا unthetered ـش بیاد...

http://www.redmondpie.com/comex-confirm ... tmas-2010/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ilia » 20 دسامبر 2010, 18:35

بهنام،

Characters را که قیمتش 1.99 است و متعلق به bloo7 است را اینستال کن. بهترین برنامه‌ایست که برای دیدن و انتخاب کاراکترها در iOS من پیدا کرده‌ام. و راستش فکر میکنم که هر چه از این قبیل برنامه بوده است را تست کرده باشم.

البته این اصلا به جیل‌بریک ربط نداشت. :-)

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 20 دسامبر 2010, 21:26

این هم نسبتاً به مشکل شما بی ربطه، اما به iOS و فانت و کاراکتر و ... مربوطه؛ پس می‌ذارمش اینجا، شاید به کار کسی بیاد:

http://macthemes.net/forum/viewtopic.php?id=16790292
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Behnam » 21 دسامبر 2010, 04:20

ممنون از دوستان. ایلیا جان من منتظر کادوی نوئلم خواهم ماند! وقتی که رسید، bloo7 هم میشه! اما پوریا این لینک در مورد بهسازی قلم‌ها برای آی‌فون، فکر می‌کنم دری وری داره می‌گه!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Strasboorg » 21 دسامبر 2010, 11:58

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
این هم نسبتاً به مشکل شما بی ربطه، اما به iOS و فانت و کاراکتر و ملخ مربوطه؛ پس می‌ذارمش اینجا، شاید به کار کسی بیاد:

http://macthemes.net/forum/viewtopic.php?id=16790292

دقیقا وقتی اون ۵ تا فونت رو replace کنید با فونت‌های اصلی دستگاه ، کل ه فونتها تغییر میکنن ( این در جواب ه بهنام خان هست، اینجا مولتی کوت نداره :joy: )
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان