انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iTunes — آیتونز

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: itunes چه قدر به درد شما می‌خوره؟

پستتوسط eysun » 06 اکتبر 2010, 15:26

شما میتوانید یک راه حل عملی ارایه کنید که آیتیونز بقیه فرمتهایی که آیپاد نمیفهمد را پخش کند (یعنی باید در Library آن قابل اضافه کردن باشد) و در عین حال به راحتی با آیپاد سینک شود و مشکلی پیش نیاید؟ راه حل شما باید به نحوی باشد که از سادگی آیتیونز نکاهد و آن را پیچیده تر نکند.مثلا
کاربر نباید با مسائلی از قبیل دانش راجع به انواع فرمت و اینکه کدام فرمتها قابل پخش در آیپاد است و انتخاب بین آنها برای پخش روی آیپادش درگیر شود! این مساله وقتی مهمتر میشود که فرمت های موجود از تعداد انگشتان دست بیشتر میشود و کار برای کاربر پیچیده تر...
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Moha » 06 اکتبر 2010, 15:38

من از iTunes U خیلی استفاده می‌کنم. اما میتونم بگم که تنها خوبیش اینه که یک سیستم ساخت یافته و مرتب داره و بدترین بدیش هم اینه که برای دانلود چیز ها با استفاده از اون نمی‌شه دانلود را در چند مرحله انجام داد. بار ها شده فایل های ۶۰۰ مگی آخرش قطع بشه و مجبور شم دوباره از اول دانلود کنم.
Isfahan/Tehran
MacBook pro 2.4 Intel Core 2 Duo(early 2008)
Mac OSX 10.6.6
Moha

پست‌ها : 87

پستتوسط Pooria Azimi » 06 اکتبر 2010, 18:16

eysun نوشته است:[نمایش]
شما میتوانید یک راه حل عملی ارایه کنید که آیتیونز بقیه فرمتهایی که آیپاد نمیفهمد را پخش کند (یعنی باید در Library آن قابل اضافه کردن باشد) و در عین حال به راحتی با آیپاد سینک شود و مشکلی پیش نیاید؟ راه حل شما باید به نحوی باشد که از سادگی آیتیونز نکاهد و آن را پیچیده تر نکند.مثلا کاربر نباید با مسائلی از قبیل دانش راجع به انواع فرمت و اینکه کدام فرمتها قابل پخش در آیپاد است و انتخاب بین آنها برای پخش روی آیپادش درگیر شود! این مساله وقتی مهمتر میشود که فرمت های موجود از تعداد انگشتان دست بیشتر میشود و کار برای کاربر پیچیده تر...

این هم مثل موضوع قابلیتهای آیفون و آی پد و فلش و ... است. سادگی و راحتی و این که غیر از geek ها بقیه هم بتونن با محصولاتش کار بکنند و تمام مدت، احساس حماقت بهشون دست نده (چون مجبورن دائماً به یه نفر که حرفه ای تره مراجعه بکنن) برای اپل مهمتر از "همه چیز تمام" بودنه.
بعید می دونم افراد زیادی توی این دنیا باشن (به جز امثال "ما" که کمی بیشتر به کامپیوتر علاقه مندیم) که تفاوت بین mp3 و mp4 رو بدونن (عاقلانه ترین جوابشون می تونه این باشه که mp4 نسخۀ بعدی mp3 ـه :-) ) یا بتونن بفهمن که اپل فقط اجازۀ پخش H.264 و بعضی فرمت های دیگه رو روی آی فون می ده و نباید ازش بخوان که flv رو روی آی فون نشون بده و ...

من از کندی و سنگینی آی تیونز بیزارم (هر چند، در نسخۀ 10 خیلی بهتر شده)، اما کلاً ازش واقعاً راضی هستم. آهنگهای اندکی که گوش می دم همه فرمت mp3 هستند، آدیو بوک هام همه m4b و فیلمهایی که دارم، همه mp4 (البته صدها فیلم HD با فرمت mkv هم دارم که روی لپتاپم نیستند و برای همین، در آی تیونز هم نیازی به وارد کردنشون ندارم)، چون همه شون از خود iTunesU دانلود شده ن. برنامه های آی پادم رو به خوبی مدیریت می کنه و با این که ساده ست، اما بسیار هم قدرتمنده.

اگر اپل آی تیونز رو دوباره از نو بنویسه و سریع تر بکندش، برای من کافیه و تبدیل به موزیک پلیر ایده آل میشه، چون از میلیاردها گزینۀ بی خاصیت و کدک های عتیقه و کند و بی مصرف، خبری نیست. برای "من" تبدیل به یک برنامۀ ایده آل میشه، اما درک میکنم که نیازها متفاوته و نمی شه یک برنامه رو جوری نوشت که هم به مذاقِ منِ "ساده پسند" خوش بیاد، هم به مذاقِ یک کابر عادی و صفر کیلومتر کامپیوتر، هم به مذاقِ کاربرهای حرفه ای تر که دوست دارن همه چیز رو خودشون کنترل بکنند. اپل در تمامی محصولات و برنامه هاش، دو قشر اول رو مد نظر قرار می ده. در مواردی که از این روحیۀ اپل ناراضی میشیم، خوشبختانه آلترناتیوهایی هستند که نیازمون رو برآورده بکنند.

خوشبختانه، هم در آی فون (OPlayer) و هم در آی پد (Oplayer و VLC) و هم در مک (Movist و Mplayer و VLC و Songbird و Vox و ...........) قابل نصب شدن هستند و واژۀ "دیکتاتور" شاید در این مورد خیلی مصداق نداشته باشه. همون جوری که نمی شه یک فروشگاه رو به خاطر نداشتن یک جنس خاص دیکتاتور دونست، چون خریدار میتونه از فروشگاه های دیگه که جنس مورد نظر اون رو دارند استفاده بکنه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط eysun » 06 اکتبر 2010, 19:58

حرف من هم همین بود که پوریا گفت! منتهی حوصله ی پوریا از من بیشتر بود...
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط .SorousH. » 07 اکتبر 2010, 02:14

اول از همه فکر کنم اقا abdol جواب سوال خودشون رو دادن اونم اینکه هر کسی ازاده برنامه اجراییش رو انتخاب کنه
دوما با حرف پوریا خان ۲۰۰۰۰۰۰۰۰ ٪ موافقم واقعا حرفهای قشنگی زدن.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط PoseDamoo » 07 اکتبر 2010, 11:50

با سلام خدمت دوستان
به نظر من اگه این دوستمون مثل من با ادد کردن بعضی از رادیوها مشکل دارن میتونن از برنامه های دیگه ای مثل: Snowtape و یا Radium استفاده کنن.
iMac, 3.06 GHz Intel Core 2Duo, 4GB RAM, Mac OS X Version 10.6.4
نماد کاربر
PoseDamoo

پست‌ها : 2

پستتوسط n4h » 07 اکتبر 2010, 12:49

یک سوال اگر یک موزیک داشته باشیم چه طوری میشه تو ای تونز برای فروش قرار داد .؟
n4h

پست‌ها : 30

مدیریت Trackها در iTunes

پستتوسط AmirArsalaan » 08 اکتبر 2010, 20:29

سلام
هم اکنون music library itunes من خیلی خیلی مرتب است و بر وفق مرادم
من موزیک ها را ابتدا به آیتیونز می آورم و سپس از گزینه ی info آلبوم و نام آهنگ و ... را تصحیح می کنم.
اما وقتی به مرجع موزیک ها در finder رفتم دیدم آلبوم ها بعد از ویرایش و قبل از ویرایش به هر دو شکل وجود دارد یعنی یک آلبوم به هر دو صورت فضا اشغال کرده
آیا حتمن باید بعد از مرتب سازی موزیک ها فایل های قبلی را دستی از فایندر پاک کنم ؟ و یا شما پیشنهاد دیگری دارید در این زمینه ؟
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

Re: برای مرتب سازی itunes music چه راهکاری را پیشنهاد می دهی

پستتوسط .SorousH. » 08 اکتبر 2010, 20:54

به نظرم اگه شما با برنامه cover scout و songgenie اهنگ هاتون رو مرتب کنین بهتره البته برای اهنگ ایرانی ها جواب نمیده
کارشم اینه که اتوماتیک کاور و نام البوم و ... رو به صورت استاندارد می کنه و اشعار (لیریک) رو هم اضافه می کنه و جایگزین اهنگ های قبلیت می کنه
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط AliGhz » 25 اکتبر 2010, 22:42

این Genius Mix در آی‌تونز دقیقا چه کار می‌کنه؟ و چرا حتما می‌خواد به آی‌تونز استور وصل بشه (و اکانت و در نتیجه کارت اعتباری و...) می‌خواد؟ ظاهرا که کارش (یافتن آهنگ‌های هم-مود در لایبرری) نباید ربطی به استور داشته باشه!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 25 اکتبر 2010, 23:24

خوب از کجا می خواد بفهمه که آهنگ ... از دیلن با آهنگ ... از بیتلز mood یکسانی دارند، تا وقتی به افراد دیگۀ دنیا متصل نشه و فرضاً این اطلاعات رو بدست نیاره که از 14000 نفری که این دو آهنگ رو دارند، بطور میانگین 11 بار به آهنگ دیلن گوش داده ن و 2 بار به آهنگ بیتلز؟ وقتی این اطلاعات رو به دست آورد، معلوم می شه که این دو آهنگ خیلی هم با همدیگه نمی خونن... * باید اطلاعاتِ مربوط به آهنگها و تعداد گوش دادن به اون آهنگ ها و اطلاعات دیگۀ مربوط به اونها رو از نیم میلیارد صاحب دیگر آیتیونز در دنیا (البته اگر بخوان) به دست بیاره، تا این نتیجه گیری ر وبتونه بکنه.

* البته در حقیقت الگوریتمش همچین کاری نمی کنه و یه این راحتی تصمیم نمی گیره، من یه سناریوی تخیلی نوشتم و معیارهاش برای یکسان بودن mood خیلی خیلی بیشتر از یک مقایسۀ سادۀ تعداد پخش آهنگه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط zeitun » 06 نوامبر 2010, 19:29

تو یه جمله itunesخیلی مزخرفه!
zeitun

پست‌ها : 8

پستتوسط AmirArsalaan » 15 دسامبر 2010, 20:04

دوستان آیا امکان اینکه موزیک های من در پارتیشنی غیر از اونچیزی که آیتیونز اجبارم میکنه قابل ذخیره شدن هست؟
یعنی به صورت خودکار موزیک ها در macintosh hd > users > my accunt > music > itunes > itunes music ذخیره می شوند
اما من میخواهم موزیک ها در پارتیشن دیگری به غیر از پارتیشن اصلی مک ذخیره شوند آیا امکان پذیر است؟
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پستتوسط Ilia » 15 دسامبر 2010, 21:18

در Preferences آیتونز میتوانید آن را تغییر بدهید.

ایلیا
پیوست‌ها
iTunes_Pref_Snap.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط AmirArsalaan » 16 دسامبر 2010, 00:11

مرثی ایلیا جون
نماد کاربر
AmirArsalaan