انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیپاد — iPod

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: آیپاد — iPod

پستتوسط AliGhz » 14 اکتبر 2011, 17:15

mamadreza7 نوشته است:[نمایش]
دكمه home آيپاد من خيلى كند شده ، يعنى چندبار بايد بزنم تا عمل كنه چندبار restor كردم اما يك مدت خوب بود اما بد مثل قبل ميشد اما جديدا ً restor هم كه ميكنم نميشه :-( خيلى اذيتم باش ، ترو خدا كمكم كنيد آخه دوسش دارم:(

اگر آی‌پاد شما قابل ارتقا به iOS 5 باشد، با ویژگی جدید آن می‌توانید دکمه home را دور بزنید:
در Settings>General>Accessibility، در قسمت Physical & Motor، به Assistive Touch بروید و آن را فعال کنید.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 24 اکتبر 2011, 00:24

امروز ۱۰ سالگیِ آی‌پاده؛ اون روز استیو جابز روی صحنه رفت و اولین آی‌پاد رو معرفی کرد، و با واکنش منفی تقریباً تمام سایت‌های خبری و تکنولوژی روبرو شد.
اما در طول این ۱۰ سال، اپل تونست ۳۰۴ میلیون آی‌پاد بفروشه و اصلاً وجود آی‌پاد بود که باعث شد اپل بتونه دوباره به اوج برگرده...

http://www.macworld.com/article/163181/ ... _ipod.html

---

کتاب آیزاکسون («استیو جابز») فردا بالاخره منتشر می‌شه (پیش‌فروش برای iBooks در http://itunes.apple.com/us/book/steve-j ... 7578?mt=11 ) - دقیقاً ۱۰ سال و ۱ روز بعد از معرفی آی‌پاد! به‌نظرم اگر می‌گذاشتند امروز منتشر بشه بهتر بود. کلی headline و تبلیغ مجانی برای کتاب در می‌اومد به‌خاطر این تقارن مبارک!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

iPod Touch 5Gen

پستتوسط Esmaeel.K » 14 مه 2012, 19:44

یا سلام کسی از دوستان اطلاع داره که آی پاد تاچ 5 قراره کی عرضه بشه و چه مشخصاتی داره؟؟؟
با تشکر
iPod Touch 4G - iOS 5.1.1
Esmaeel.K

پست‌ها : 6

پستتوسط Pooria Azimi » 15 مه 2012, 08:14

آی‌پاد تاچ‌های جدید به‌طور سنتی در اواخر سپتامبر تا اواسط اکتبر عرضه می‌شن (یعنی احتمال زیاد می‌شه اوایل مهر). معمولاً هم ویژگی‌های آیفونی که قبلش معرفی شده رو تا حد زیادی ارث می‌برند،‌ اما چون آیفون ۴ اس مشخصات سخت‌افزاریش زیادی خوب شده (و اپل نمی‌تونست آیپادی با همون مشخصات و قیمت پایین تولید بکنه)، آی‌پاد تاچ جدید دقیقاً مشابه قبلی بود و فقط یک نسخهٔ سفید بهش اضافه شد. اما آی‌پاد تاچی که امسال معرفی می‌شه احتمالاً یه آپگریدی خواهد داشت، مخصوصاً رمش که شدیداً نیاز داره ۵۱۲ مگ بشه. ممکنه کمی کلفت‌تر بکنندش و علاوه‌بر یک باطری بزرگ‌تر، یک دوربین بهتر هم روش بذارن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Esmaeel.K » 15 مه 2012, 17:57

ممنون دوست عزیز.
iPod Touch 4G - iOS 5.1.1
Esmaeel.K

پست‌ها : 6

پستتوسط AliGhz » 05 اوت 2012, 14:06

امروز و دیروز داشتم آرشیو بعضی از مقالات قدیمی‌ام را می‌جوریدم. این مطلب را فکر کنم سال ۸۴ برای شرق نوشته بودم؛ از خاطرم رفته بود یک همچین چیزی، بازخوانی‌اش جالب بود :-)

کشف تازه شبکه سه

علی اکبر قزوینی: اخبار ساعت 22 شبکه سه یکی از بخش‌های خبری سیما است که ارزش دیدن دارد. خبرها با ریتمی تند پخش می‌شوند و از اطناب‌های معمول در بخش‌های خبریِ سنّتی خبری نیست. هم‌چنین تنوع خبرهای ارائه‌شده باعث می‌شود تا بیننده این بخش اطلاعات مختصر و مفیدی درباره اغلب رویدادهای روز کسب کند. «با خبرنگاران» هم که در انتهای این بخش خبری پخش می‌شود، معمولاً موضوع‌های متفاوتی را (نسبت به عرف اخبار صدا و سیما) پوشش می‌دهد. سرجمع همه اینها هم بیشتر از یک ربع، بیست دقیقه طول نمی‌کشد.

همه این تعریف و تمجیدها به جای خود، اما پنجشنبه شب هفتم مهرماه، گاف بزرگی در یکی از خبرهای این بخش داده شد که اصلاً جای چشم‌پوشی ندارد. ماجرا از این قرار بود که شرکت معروف «اپل» یک مدل تازه از دستگاه پخش موسیقی دیجیتال قابل حمل خود را که موسوم به «آی‌پاد» (iPod) است، به بازار فرستاده بود. اما در حالی که تصویری از این دستگاه پخش می‌شد، اخبارگوی محترم از عرضه «واکمن» جدید شرکت «آی‌پاد» خبر داد! تا اینجای کار را که داشتید. و اما آن «واکمن». این واژه (Walkman)، نام تجاری ثبت‌شده شرکت «سونی» برای دستگاه‌های کوچک پخش کاست صوتی این شرکت است. گرچه از فرط استعمال، واکمن را با هر ضبط‌صوت کوچک قابل حملی معادل می‌دانند؛ اما آن هم تا جایی (با اغماض) قابل قبول است که کاست‌های صوتیِ مرسوم مورد نظر باشد. ولی وقتی پای موسیقی دیجیتال وسط می‌آید، اطلاق نام واکمن همان‌قدر نادرست است که مثلاً به دستگاه پخش DVD بگوییم ویدیو!

آقایان و خانم‌های محترم، این جور گاف‌ها یک کم بیشتر از بی‌توجهی صرف یا اشتباه‌های لپی گاه و بی‌گاه است. یک ریزه دقت، لطفاً!

---------------
امروز هم در قطار مترو روی یکی از مانیتورها پیام‌های شهرداری دربارۀ برچسب‌های تبلیغاتی و تمیز نگه داشتن چهرۀ شهر در حال پخش بود. جایی، از «تضاهم بصری» به‌عنوان یکی از آفت‌های این برچسب‌ها اسم برده شده بود. «تضاهم»!!! احتمالا تزاحم (باب تفاعل از ریشه زحم که مزاحمت هم از آن ساخته می‌شود) منظورشان بوده بی‌سوادها! و اصلا هم فکر نمی‌کنند که می‌شود از عبارت پارسی «آشفتگی دیداری» استفاده کرد. فکر؟ :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ilia » 04 سپتامبر 2012, 22:53

یکی از کاربرها این ایمیل زیر رو برای من فرستاده که من از جوابش مطمئن نیستم. از جایی که مطمئنا شما دوستان در این مورد از من واردتر هستید، این را اینجا مطرح میکنم تا هر که میداند جواب ایشان را بدهد. این سوال ایشان است:

[نمایش]
salam.bebakhshid computer man farsi nadare
man ipodam ro bordam ye foroshgah to hamedan baram APP rikht. hala avordam khoone mikham khodam ba iTunes roosh music berizam. vali error ERASE ro mide.khastam bedunam shoma ke vared hastid, mitoonid rah hali pishnehad bedid
ba tashakkor faravan

و ترجمه‌اش به فارسی:

سلام، ببخشید کامپیوتر من فارسی نداره.

من آیپادم رو بردم یک فروشگاه تو همدان برام اپ ریخت. حالا آوردم خانه و میخواهم با آیتونز رویش موزیک بریزم. ولی ارور Erase رو میده. خواستم بدونم شما که واردترید، میتونید راه حلی پیشنهاد بدید؟

با تشکر فراوان

-------
در ضمن اگر راه حل شما مخالف قوانین سایت باشد (که کل سوال هم تقریبا هست)، لطفا به ایشان پیغام خصوصی بزنید:
ucp.php?i=pm&mode=compose&u=4520
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط aamir » 05 سپتامبر 2012, 00:56

error erase که نه! پیغامی مبنی بر سینک میده که مجبورش میکنه هر چی داره رو erase کنه!
راهش هم اینه که ابتدا اپلیکیشن ها رو transfer purchased بکنه! بعد هم بخش موزیک رو در حالت manual manage قرار بده.
فک کنم همین دو کار کافی باشه :-)

AliGhz نوشته است:[نمایش]
امروز هم در قطار مترو روی یکی از مانیتورها پیام‌های شهرداری دربارۀ برچسب‌های تبلیغاتی و تمیز نگه داشتن چهرۀ شهر در حال پخش بود. جایی، از «تضاهم بصری» به‌عنوان یکی از آفت‌های این برچسب‌ها اسم برده شده بود. «تضاهم»!!! احتمالا تزاحم (باب تفاعل از ریشه زحم که مزاحمت هم از آن ساخته می‌شود) منظورشان بوده بی‌سوادها! و اصلا هم فکر نمی‌کنند که می‌شود از عبارت پارسی «آشفتگی دیداری» استفاده کرد. فکر؟ :-)

آخ گفتی، من هر روز این کلیپهای مسخره سازمان زیباسازی رو میبینم و به این کلمه هه که میرسه یه لحظه هنگ میکنم (هر روز برام تازگی داره) :-D

Esmaeel.K نوشته است:[نمایش]
یا سلام کسی از دوستان اطلاع داره که آی پاد تاچ 5 قراره کی عرضه بشه و چه مشخصاتی داره؟؟؟
با تشکر

شایعه است که در همون رویداد ۱۲ سپتامبر معرفی بشه
http://9to5mac.com/2012/09/04/ipods-lik ... ple-event/
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Ilia » 04 اکتبر 2012, 04:47

این را در tuaw آدرس داده بود که از آن میشود عکسهای بک گراند برای آیپد دانلود کرد:
http://2048px.com/

تصویر
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 17 اکتبر 2012, 22:14

فروشگاه اپل نزدیک محل کار من آیپاد‌های جدید را آورده است و من امروز توانستم که آنها را از نزدیک ببینم.

موجودات بسیار ظریف و زیبایی هستند. آیپاد نانوی جدید بسیار اندازهٔ کوچکی دارد و در عین حال کاربردیست. بسیار هم نازک و قشنگ است.

آیپاد تاچ قد بلند هم بسیار نازکتر از آیفون ۵ و سبکتر از آن است. کیفیت صفحهٔ نمایشش به پای آیفون ۵ نمیرسد اما بسیار نزدیک است. بنظر من بهترین آیپاد تاچی است که تا به حال ساخته شده. رنگهایشان هم از نزدیک خیلی قشنگتر و موقرتر از آن است که در عکس‌ها دیده میشود.

جای آیپاد نانوی ساعتی فقط خالیست، اما من فکر میکنم که آن را احتمالا بصورت پیشرفته‌تر در سالهای آینده دوباره خواهیم دید.

ایلیا
پیوست‌ها
Nano2012.jpg
iPods2012.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط AliF » 08 آوریل 2013, 02:21

دوستان من یه آیپاد تاچ نسل دوم دارم که امروز تو قسمت تنظیمات رفتم و کل تنظیمات و اطلاعات رو erase کردم.وقتی آیپادم ریستارت میشه دیگه بالا نمیاد و گیر میکنه.دوستان لطف کنید راهنمایی کنید چیکار کنم؟؟؟؟
آیا مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری؟ به آیتونز هم وصل کردم هیچ اتفاقی نیوفتاد.فقط با نگه داشتن دکمه هوم و پاور خاموش میشه.:-(
AliF

پست‌ها : 67

پستتوسط Pooria Azimi » 08 آوریل 2013, 03:46

پیغام ارور میده؟ روی لوگوی اپل میمونه؟ پیغام میده باید به آیتیونز وصل بشه؟
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط saeidk » 08 آوریل 2013, 09:44

آیا جیلبریک نبوده؟ چون اگه جیلبریک بوده دیگه با این روش نمی‌شه و باید restore کرد
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط AliF » 08 آوریل 2013, 16:11

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
پیغام ارور میده؟ روی لوگوی اپل میمونه؟ پیغام میده باید به آیتیونز وصل بشه؟

اقا پوريا،پيغام ارور نميده اصلا،روي لوگوي اپل ميمونه،يه چند ساعت ريستارت ميشد اتوماتيك،دوباره برميگشت رو لوگوي اپل،چند بار همين سيكل رو انجام داد،الان كه روشنش ميكنم رو لوگوي اپل ميمونه، بدبختي اين كه پيغام وصل شدن به ايتونزم نميده،به مك هم وصل كردم،ايتونز هم ايپاد رو نشناخت،چيكار بايد بكنم؟؟ حتي ريستور هم نميتونم بكنم؟
AliF

پستتوسط AliF » 08 آوریل 2013, 16:14

saeidk نوشته است:[نمایش]
آیا جیلبریک نبوده؟ چون اگه جیلبریک بوده دیگه با این روش نمی‌شه و باید restore کرد

متاسفانه بله،جيلبرك بوده،ولي چطوري ريستور بكنم؟ اخه اصلا پيغام نميده براي وصل شدن به ايتونز،به مك هم وصل كردم،ايتونز نشناخت،الان كه روشنش ميكنم فقط رو لوگوي اپل ميمونه،چيكار بايد بكنم؟؟
AliF

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان