انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سوال برای خرید آی فون

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

سوال برای خرید آی فون

پستتوسط Pooya » 28 ژانویه 2008, 19:35

سلام به بچه های گل ایرماگ. چندوقتی نبودم خیلی تنگ شده بود ولی بالاخره اومدم.

من میخوام آیفون بخرم ولی طبق معمول توی ایران مخصوصا پاساژ مسخره پایتخت نمیشه به هیچکس اطمینان کرد.
من اگه بخوام میتونم از دبی تا هرجای دیگه نزدیک این ایرون آی فون Unlock نه کرک شده بگیرم؟

قیمت Unlock حدودن چقدر گرون تره؟ اصلا تو آسیا هست؟

پیشاپیش از راهنماییاتون ممنون.
Apple مفيد براي سلامتي هر انسان ! موفق و پيروز باشيد.
Pooya

پست‌ها : 42

پاسخ: سوال برای خرید آی فون

پستتوسط imac_m » 03 فوریه 2008, 20:04

دوست عزیز اگر الآن از دبی گوشی آنلاک شده بخری از لحاظ قیمتی به صرفه هست ولی احتمالا برای پشتیبانی به مشکل بر میخوری.
بزرگترین بانک نرم افزاری مک در ایران
www.PersianMac.Com
نماد کاربر
imac_m

پست‌ها : 14

پاسخ: سوال برای خرید آی فون

پستتوسط SoHail » 09 فوریه 2008, 19:46

ظاهرا هنوز کسی نتونسته Bootloader 4.6 رو روی iPhone 1.1.2 بشکونه، AnySIM هم فقط در آخرین نسخه فقط می‌تونه 1.1.3 رو که از Downgrade نسخه 1.1.2 به 1.1.1 رفته Unlock کنه! iPhone های ۱۶ گیگابایتی هم که با 1.1.3 میان Bootloader 4.6 دارن و Baseband 1.1.2 بنابراین فعلا اصلا Unlock نشدن! درضمن توی دبی من iPhone Unlocked با نسخه 1.1.3 ندیدن! شما مطمينی که هست؟

پشتیبانی هم اصلا مسئله مهمی نیست چون گوشی Unlock شده هیچ جای دنیا پشتیبانی نداره!
SoHail

پست‌ها : 40

Re: پاسخ: سوال برای خرید آی فون

پستتوسط GK » 09 فوریه 2008, 21:19

SoHail نوشته است:[نمایش]

پشتیبانی هم اصلا مسئله مهمی نیست چون گوشی Unlock شده هیچ جای دنیا پشتیبانی نداره!

به جز فرانسه !!!! :lol:
سلام سهیل
(برطبق قوانین ضد رقابتی در فرانسه) شرکت توضیح‌گر رسمی آن، اورانژ، مجبور است بعد از گذشت شش ماه از قرارداد قفل آیفون شما را بردارد. ولی خب، این امر چندان مهم نیست و من آنرا صرفا جهت مزاح آوردم نه برای خلاف‌گویی با شما.
راستی شما گویا در ایالات متحده عربی هستید. آیا ممکنه قیمت‌های رایج برای مدل‌های مختلف مک در آنجا را برایمان بدهید. گمانم به درد همه بخورد، به ویژه خود من که قرار است ماه آینده چند روزی اونورها باشم. اگر سایت فروشگاهی را نیز سراغ دارید مضایقه نکنید.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ahmad » 09 فوریه 2008, 21:51

GK نوشته است:[نمایش]
راستی شما گویا در ایالات متحده عربی هستید. آیا ممکنه قیمت‌های رایج برای مدل‌های مختلف مک در آنجا را برایمان بدهید. گمانم به درد همه بخورد، به ویژه خود من که قرار است ماه آینده چند روزی اونورها باشم. اگر سایت فروشگاهی را نیز سراغ دارید مضایقه نکنید.

سلام GK جان،
امیدوارم که سفر امارات به شما خوش بگذرد.

اگر اشتباه نکنم اسم این کشور (حداقل تا مدتی پیش) «امارات عربی متحده» بوده است.

در مورد قیمتها نیز باید بگویم که علیرغم اینکه در این کشور مالیاتی وجود ندارد و لذا منطقی این است که قمیت مک بسیار ارزانتر از اروپا باشد، اینطور نیست و قیمتها تقریبا همان قیمت اروپا است. سایت زیر که بخشی از سایت کاربران مک در امارات است، لیست قیمتها و محل خرید محصولات اپل در امارات را نشان می دهد.

احمد

http://www.emiratesmac.com
http://www.emiratesmac.com/index.php?page=appleidx

این هم آدرس سایت نمایندهٔ مستقل فروش محصولات اپل در دبی
http://www.appleme.ae/ara
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پاسخ: Re: پاسخ: سوال برای خرید آی فو

پستتوسط SoHail » 09 فوریه 2008, 21:56

حقیقتا من از یک ماه پیش اومدم تهران و اطلاعاتم برای یک ماه پیش هستش. ولی از Gitex 2007 (اولیش منظورمه) Apple Store در یکی از مراکز خرید دبی به اسم ابن بطوطه باز شده که این مرکز رسمی فروش محصولات اپل هستش ولی مشکلش اینه که inventory چندان قوی ای نداره. فروشگاههای Virgin هم که مثل قارچ در همه جا یافت می‌شن بعضی از محصولات خاص Apple رو دارند که البته این فروشگاهها به همراه چند فروشگاه غیر رسمی دیگه محصولات جدید رو با تاخیر میارن.

اما در مورد قیمت شما می‌تونید از دبی یه محصول بالای ۱۰۰۰ دلاری رو که توی امریکا باید حدود ۱۰۰ دلار براش Tax بدید و توی اروپا متوسط ۱۶۰ دلار Tax بپردازید (یا شایدم بیشتر در مقایسه با قیمت فروش آنلاین) در دبی با قیمت ۱۱۰۰ دلار تهیه کنید. در واقع ۱۰۰ دلار اضافه قیمت shipping اون دستگاه هستش که در مورد دستگاههای کوچکتری مثل iPod این تفاوت بسیار کم میشه. اما قضیه به همین راحتی نیست، دو تا نکته رو باید در نظر داشته باشید، بهترین قیمت رو به شما Apple Store که قابلیت Customize کردن دستگاه رو هم داره میده، فروشگاههای Virgin بالاترین قیمتها رو دارند، بقیه فروشگاهها کاملا متفاوتند، مثلا من یه فروشگاه رو دیدم که Cinema Displayهای ۳۰ اینچی رو با قیمت مشابه قیمت آنلاین داشت.

قسمت حقه بازی که من اینجا بصورت کاملا محرمانه بهتون می‌گم اینه که در فروشگاه Apple Store شما باید بدونید فروشنده‌ای که به شما دستگاه رو می‌فروشه خودش کمیسیون می‌گیره این یعنی اینکه شما می‌تونید چونه بزنید باهاش، از روانشناسیتون استفاده کنید و بهترین فروشنده رو انتخاب کنید، من پیشنهاد می‌کنم آقایون عرب رو انتخاب کنید چون خوش برخوردند، از خانوما فقط برای خرید Accessory استفاده کنید چون براتون وقت می‌ذارند. مثلا اون دستگاه ۱۰۰۰ دلاری رو توی فروشگاه Virgin به شما قیمت می‌دن ۱۳۰۰ دلار، چونه هم نداره، (در خود ایران این دستگاه رو به شما ۱۴۰۰ دلار می‌دن و اگه بخواید چونه بزنید بهتون توهین میشه!!!) در فروشگاه Apple Store به شما قیمت می‌دن ۱۲۰۰ دلار و شما چونه می‌زنید و ۱۱۰۰ می‌خرید. درباره مثلا Mac Pro این قیمت قابل توجهه واقعا. اگر می‌خواهید کامپیوتر بخرید از Apple Store حتما توجه کنید که صفحه کلید عربی نگیرید!! این اتفاق برای من افتاد البته عوضش کردم ولی ممکن بود که نتونم!
SoHail

پست‌ها : 40

پستتوسط GK » 09 فوریه 2008, 23:22

Ahmad نوشته است:[نمایش]
سلام GK جان،
امیدوارم که سفر امارات به شما خوش بگذرد.

اگر اشتباه نکنم اسم این کشور (حداقل تا مدتی پیش) «امارات عربی متحده» بوده است.

شرمنده احمد جان بابت اشتباه (هم املایی و هم نظری). افتضاح کردم !!!! :lol:
و ممنون از تو و سهیل برای اطلاعات
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پاسخ: Re: پاسخ: سوال برای خرید آی فو

پستتوسط Behnam » 10 فوریه 2008, 01:44

به گوشم کمی ناآشنا می‌آمد این است که کمی جستجو کردم. ظاهراً نام این اتحادیه به عربی «امارات‌العربیة‌المتحدة» است ولی در فارسی واژهٔ «متحده» اول می‌آید: «امارات متحدهٔ عربی»
http://fa.wikipedia.org/wiki/امارات_متحده_عربی
این کاملاً قضیه را برای خریدن یا نخریدن آیفون زیر و رو می‌کند!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان