انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیفون — iPhone

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: آیفون — iPhone

پستتوسط Arzhang » 22 دسامبر 2016, 21:52

مبارکت باشه ایلیا جان. وصلش کن به اپل واچت حالش رو ببر :)
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Ilia » 11 ژانویه 2017, 10:01

دهمین سال معرفی آیفون است. این مقالهٔ جالبیست:
http://www.bbc.com/persian/science-38555405
که خلاصهٔ این مصاحبه است:
http://www.bbc.com/news/technology-38552241
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AmiN.D » 28 اکتبر 2017, 15:51

بعد از نزدیک به ۵ سال بالاخره این سیم شارژر ایفون من در حال نابودی هست. کلی در بازار ایران گشتم و در واقع هر چیزی که بود fake بودش. تقریبا هیچ محصولی پیدا نکردم که سیستم MFI اپل اون و تایید کنه. اگر شما جایی/محصولی میشناسین ممنون میشم کمک کنید.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 نوامبر 2017, 17:47

امین جان، من الان تو سایت MFi اپل نتونستم هیچ کابل لایتنینگی رو پیدا کنم، شاید اصلا کابلها رو نشون نمیده، اما خود ADATA ادعا می‌کنه کابلهاش گواهی MFi دارن:
http://www.adata.com/en/feature/334

دیجی کالا هم داره این کابلو:
https://www.digikala.com/Product/DKP-97552/
به نظرت ممکنه کسی کابل ADATA رو هم جعل کنه؟

کابلهای گرونتر از برندهای دیگه هم هست تو بازار، می‌خوای حتما از صحت گواهی MFi مطمئن شی؟
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط AmiN.D » 01 نوامبر 2017, 22:18

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
امین جان، من الان تو سایت MFi اپل نتونستم هیچ کابل لایتنینگی رو پیدا کنم، شاید اصلا کابلها رو نشون نمیده، اما خود ADATA ادعا می‌کنه کابلهاش گواهی MFi دارن:
http://www.adata.com/en/feature/334

دیجی کالا هم داره این کابلو:
https://www.digikala.com/Product/DKP-97552/
به نظرت ممکنه کسی کابل ADATA رو هم جعل کنه؟

کابلهای گرونتر از برندهای دیگه هم هست تو بازار، می‌خوای حتما از صحت گواهی MFi مطمئن شی؟

مسئله این هستش که من یه کابل از دوستم گرفتم و انقدر این کابل بد بود که در طی ۳ ساعت ۱٪ شارژ میکرد. تقریبا گرون هم خریده بود. از این نظر خیلی نگران تر هستم. فعلا وارنیش زدم به سیمم به طور کامل و کار میکنه(توصیه من به همه این هست که حتما سیم و وارنیش کنین از همون اول). کابل های amazon basics مثل اینکه خوب هستن و قمیتش ۶ دلار هست ولی توو ایران ۱۲۵ تومن. کلا توو گوگلی که کردم کابل هایی با برند های anker / aukey / fusen fuse cable خیلی کابل های خوبی معرفی شدن. و البته دیجی هم داره . در مورد کابل ADATA حداقل گوگلی که من کردم نشونه ای از این قضیه نداشت. در نتیجه جمع همه ی اینها ادم و وسواسی تر میکنه . ولی فکر کنم همون ۳ تا برند و بتونم با خیال راحت تر خرید کنم. ممنون علی عزیز که وقت گذاشتی
پ.ن: کابل STM هم دیجی کالا با ادعای گواهی MFI میفروشه اما خود سایت سازنده هیچ حرفی درباره داشتن این گواهی نزده.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 نوامبر 2017, 23:25

خواهش می‌کنم امین جان، پس اگر آداپتر ۱۲ یا ۱۰ وات داری یا از پورت USB مک می‌تونی برق بیشتر از معمول بگیری (اکثر مک‌های سال‌های اخیر می‌تونن)، علاوه بر گواهی MFi ببین از Fast Charging یا جریان ۲٫۴ آمپر پشتیبانی کنه.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط eysun » 03 نوامبر 2017, 20:10

;)
پیوست‌ها
6D58665D-F4E0-41D8-A675-3001DAFCBCD7.jpeg
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط eysun در 04 نوامبر 2017, 02:31.
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Ilia » 03 نوامبر 2017, 22:21

احسان دمت گرم! خریدی؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط eysun » 04 نوامبر 2017, 01:47

Ilia نوشته است:[نمایش]
احسان دمت گرم! خریدی؟

هاها نخردیم ولی صبح قبل از کار رفتم یه نگاهی بندارم. ((: یک صف بلند سه چهار ساعتی هم منتظر بودن. راستش با اینکه می‌تونم امسال گوشیم رو upgrade کنم، این آیفون هفتم هنوز نونواره اصلا دلم نمیاد بدمش بره...

FaceID رو هم امتحان کردم. تنظیم اولیه‌اش از TouchID هم آسانتر و سریعتر بود. وقتی معمولی گوشی دستم بود خوب کار میکرد. ولی وقتی تو زاویه های کم‌تر معمول می‌گرفتم لنگ می‌زد. هرچند ظاهرا به مرور زمان الگوریتم شناساییش بهتر می‌شه. من یکی از دلایلی که نمی‌خوام ‌upgrade کنم همین FaceID هست.

سال بعد آیفون ۱۱ میگیرم :satisfied:
نماد کاربر
eysun

پستتوسط AliGhz » 04 نوامبر 2017, 02:20

ممنون احسان جان بابت عکس و تجربه‌ات. خریدن گوشی‌ای که یه جورایی نسل اولش هست و احتمالا جا برای بهبود زیاد داره، خیلی دل می‌خواد :)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط eysun » 04 نوامبر 2017, 02:29

دل و روده‌ی iPhone X واقعا زیباست
پیوست‌ها
NVwTUohZkJOX1Hii.huge.jpeg
نماد کاربر
eysun

پستتوسط AliGhz » 11 سپتامبر 2019, 12:26

درباره آیفون‌های جدید و زشت! اپل:

https://www.1pezeshk.com/archives/2019/ ... apple.html
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Shokoohi » 11 سپتامبر 2019, 16:51

مراسم رو پیگیری کردم، با جرات میتونم بگم جادوی تبلیغات اپل و عمومی سازی برخی تکنیکهای حرفه‌ای عکاسی مثل image averaging با نام جدیدی مثل دیپ فیوژن باعث شد امسال رو به خیر بگذرونه... و صد البته توی رقبای اندرویدی خیلی وقته که ترکیب دوربینها توانایی بالای عکاسی و فیلمبرداری زیادی بهشون داده.

در هر صورت آیفون‌های جدید برای کسانی که آیفونی قدیمیتر از آیفون ۷ دارن مناسب‌تره، و میتونم بهش لقب Minor Upgarde رو بدم.

و در آخر بگم که قابلیت‌‌های معرفی شده رو میشه با اپهای ثالث هم به موبایل‌ها وارد کرد.
Mohammad Shokoohi
-------------------
iMac 21.5" (18.1) 2017
نماد کاربر
Shokoohi

پست‌ها : 16

پستتوسط nilean » 11 سپتامبر 2019, 21:10

اولین باری بود که مراسم رو به صورت زنده دنبال می‌کردم و تقریبا هیچ بخشی از این اجرای دو ساعته، هیجان‌زده‌ام نکرد. خوشحالم سیستم اسم‌گذاری تغییر کرده و به روال طبیعی اپل برگشته و نمی‌دونم چرا به‌روزرسانی‌ها و آپگرید‌ها اینقدر جزئی و نامحسوس بودن. از اضافه کردن قطب‌نما به ساعت تا چیپستی که سه سال پیش معرفی شده بود،‌ به آیپد جدید. شاید بشه گفت تنها دل‌خوشی‌ام اینه که آیفون XS الآن ارزون‌تره!
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط amirazizi » 12 سپتامبر 2019, 03:21

nilean نوشته است:[نمایش]
اولین باری بود که مراسم رو به صورت زنده دنبال می‌کردم و تقریبا هیچ بخشی از این اجرای دو ساعته، هیجان‌زده‌ام نکرد.

دقیقا من هم همین حس رو داشتم مخصوصا که عنوان اش هم by innovation only بود. تنها چیزی که ندیدیم innovation بود.

شاید برای فیلمسازها یکی دو تا چیز جالب داشت، Directors viewfinder یا همون دیدن ۳ تصویر همزمان با سه لنز متفاوت توی اپ filmic Pro برای من جالب بود و کلی تو وقتم صرفه جویی میشه، لنز ultra wide که روی این ایفون هم جالبه و F-Stop بالایی داره و فقط همون لنز برای دوربین کنون حدود ۱۰۰۰ دلاره و چون موقع استفاده از اولترا واید کل تصویر فوکوسه و عمق میدان زیاده تفاوت چشمگیری بین ایفون و دوربین های بزرگتر نخواهد بود، با همه این حرف ها من رو ترغیب به خرید میکنه؟‌ نه.

بزرگترین مشکل من با اسم PRO که به نظر من خیلی اغراق شده بود، اگه USB-C داشت مثل ایپد پرو و شما دورببن یا فلش یا وسیله دیگه رو بهش میزدید یا اگه Apple Pencil رو ساپورت میکرد، میشد گفت PRO ولی الان تفاوت اش با نسل قبل فقط چیپ و یک لنز اضافه تره. همین! چه چیز پرو داره؟

اگه این امکانات رو داشت ادم تشویق به خریدش میشد و واقعا پرو به حساب میومد ولی الان، نه.
amirazizi

پست‌ها : 482

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان