انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

عکس‌ها و تصاویر جالب!

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

پاسخ: عکس‌ها و تصاویر جالب!

پستتوسط Mehdi.y » 21 ژوئن 2015, 14:56

saeidk جان اصل fan این است روزه‌خواران (دومی) که باید می‌نوشت روزه‌داران
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط pooriya.kh » 21 ژوئن 2015, 15:06

در کشوری که رئیس جمهورش بگه: ((انگلیس یک جزیره کوچولو در غرب آفریقاس)) دیگه این چیز ها نباید عجیب باشه! :)
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط AliGhz » 24 ژوئن 2015, 12:37

از عکس‌هایی که قدیم‌ها در کامپیوتر ویندوزی ذخیره کرده بودم...
پیوست‌ها
joojoo.jpg
jack straw.jpg
future-of-google-700027.jpg
tumblr_kyvtbdlPqM1qb0qrwo1_500.jpg
27023.jpg
1253075388443254.jpeg
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Amir_S » 24 ژوئن 2015, 13:06

اون عکس گوگل رو فکر کنم خیلی قبل تر از ۲۰۴۸ بهش دست پیدا! کنیم :)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

گبی بن آوارهام

پستتوسط Behnam » 26 ژوئن 2015, 04:50

این را تصادفی پیدا کردم. از کارهایش در سایت 1X نتوانستم لینک بگذارم چون کپی‌رایت دارند. خودتان بروید و در اینجا ببینید:
https://1x.com
ولی از سایت خودش http://www.gabibest.com لینک یک عکس می‌گذارم.
و این هم ترجمهٔ معرفی‌نامهٔ خودش که به نظرم خیلی جالب بود (ولی خیلی خوب ترجمه نکردم):
نام من گَبی (گاوریل) بن-آوراهام است. ۵۵ سال دارم، دارای همسر و سه فرزند به سن‌های ۲۴، ۲۶ و ۱۹ ساله. در یک شرکت نرم‌افزاری کار می‌کنم و در محلهٔ آرامی از شهر تل‌آویو زندگی می‌کنم. شهری که در آن به دنیا آمده و هرگز ترک نکرده‌ام. عکاسی پارهٔ تن من است. از سینما و موسیقی لذت می‌برم و در دههٔ ۱۹۸۰ با دوربین با فیلم عکاسی می‌کردم. به مدت بیست سال به هیچ دوربینی دست نزدم تا اینکه دو سال پیش همسرم یک دوربین دیجیتال برای سالروز تولدم به من هدیه کرد. بقیهٔ داستان به تاریخ پیوسته است…
توضیح شیوهٔ کار: «خیابان استودیو نیست».
گاه می‌ایستم و منتظر می‌مانم تا چیزها به هم بپیوندند- یک دوچرخه سوار، یک رقاص، یک کودک که به راه خود می‌رود. آنها نمی‌دانند که دارند به سوی یک موضوع مشخص حرکت می‌کنند، ولی من می‌دانم. عکاسی خیابانی روش مطلوب من برای نگاه به جهان است. دوربین من به بخشی جدایی ناپذیر از وجود من بدل شده است و نمی‌توانم خودم را بدون آن تصور کنم. هرجا که می‌روم آن را به همراه دارم، با این فکر که «شاید امروز روز شانس من باشد و آن عکس زندگی خود را خواهم گرفت». از درون لنز دوربین دائماً به پیرامونم می‌نگرم، در جستجوی آن «لحظهٔ تعیین کننده» [decisive moment] که هرگز باز نخواهد گشت، مگر اینکه شکارش کرده باشم. وقتی تکمه را فشار می‌دهم، سعی می‌کنم که به نمای آشفتهٔ چیزها در کمپوزیسیون معنایی ببخشم. اجزای متشکله با زبان ویژه‌ای با یکدیگر سخن می‌گویند، یا با رنگ، شکل، یا نور. شکار لحظهٔ فرّاری که پس از آن دیگر چیزها هرگز به همانگونه نخواهند ماند هدف من است. به مردم بی پیرایه و فراموش شدهٔ محیط شهری لحظه‌ای از وقار تقدیم می‌شود. سایه‌ها، خطوط شکننده و تعمقی در زندگی روزمره، که در منظرهٔ زمخت و شلوغ شهری به چشم نمی‌آیند -و گاه زیرش له می‌شوند- این چیزها برای من ارزش دارند. آن حالات و ترکیبات -بسان نورهای ضعیفی که در افق چشمک می‌زنند- من آنها را پیش از آن که در زمان ناپدید شوند گرامی می‌دارم. من از تماشای کارهای عکاسان دیگر نیز لذت می‌برم و از وبسایت‌هایی مانند IN-public و Magnum الهام می‌گیرم.

تصویر
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Behnam در 27 ژوئن 2015, 03:36.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط nasraa » 26 ژوئن 2015, 10:02

بهنام جان. بسيار جالب همراه با ايده هاي آموزنده بود. ممنون . منهم با اينكه دوربين دارم ولي با موبايلم عكس خياباني ميگيرم. جديدترين آنها را اينجا ميگذارم.
پیوست‌ها
image.jpg
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Behnam » 27 ژوئن 2015, 03:40

خیلی جالب ممنون. حالا من نمی‌دانم چرا حتی لینک به عکس‌ها در https://1x.com کار نمی‌کند. لینک پست قبلی‌ام را هم اصلاح کردم. بهرحال وقتی به این سایت بروید و نام عکاس را سرچ کنید پیدایش می‌کنید. کلاً عکس‌های فوق‌العاده‌ای در آنجا پست می‌شود.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط AliGhz » 27 ژوئن 2015, 10:21

بهنام جان ممنون از معرفی این عکاس و عکس‌هایش. به سایتش سر زدم و عکس‌هاس آمریکا و پاریس‌اش را نگاه کردم. ایشان نه‌تنها بر تکنیک بسیار مسلط نشان می‌دهند و مخصوصاً ترکیب نور و سایه‌ها را در عکس‌ها بسیار خوب درآورده‌اند، بلکه اندیشهٔ عمیقی هم پشت عکس‌هایش است. ما در جهانی زندگی می‌کنیم که خیلی از چیزها از معنا تهی شده و جریان زندگی شهری خیلی اوقات به یک بالماسکه شبیه است. این عکس‌ها، گویی نفوذ به پشت آن نقاب است. نکتهٔ جالب‌تر این‌که من وقتی عکس‌های ایشان را می‌بینم، «صدا»های توی عکس را هم می‌شنوم! صدای ماشین‌ها و خیابان و آدم‌ها و جریان زندگی. حتی همین عکسی که شما در پست‌ات گذاشته‌ای هم سکوت یا silenceی دارد که کاملاً به گوش می‌رسد. کنار همهٔ اینها باید گذاشت جسارتی را که برای گرفتن عکس‌های خیابانی از این دست لازم است.

nasraa جان عکس شما هم دیدنی بود. اگر جایی مثلاً اینستاگرام عکس‌هایت را می‌گذاری، نشانی بدهی بیشتر می‌توانیم لذت ببریم.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط nasraa » 27 ژوئن 2015, 11:14

بله . ممنون . براي شما مي فرستم. اول اينجا آدرس را نوشتم بعد فكر كردم شايد يه جورايي تبليغ باشد، حذف كردم. خوشحال مي شوم اگر كسي در اينستاگرام هست آنجا هم دوست شويم.
--
ويرايش:
فكر ميكنم با پيغام خصوصي خوب باشد كه تبادل آدرس در اين زمينه انجام دهيم.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط nasraa در 27 ژوئن 2015, 13:51.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط Arzhang » 27 ژوئن 2015, 11:26

کاش پاکش نمی‌کردی نصرا جان
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط AmiN.D » 27 ژوئن 2015, 15:15

کاخ سفید
#lovewins
پیوست‌ها
20150626_white_house_rainbow_3_ap_1160_956x519.jpg
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Behnam » 27 ژوئن 2015, 15:20

AliGhz نوشته است:[نمایش]
nasraa جان عکس شما هم دیدنی بود. اگر جایی مثلاً اینستاگرام عکس‌هایت را می‌گذاری، نشانی بدهی بیشتر می‌توانیم لذت ببریم.

نصرای عزیز فکر می‌کنم اگر آدرس اینستاگرام خود را در پروفایلت در ایرماگ اضافه کنی (در جعبهٔ آدرس وب) برای همهٔ علاقه‌مندان در دسترس باشد. این از پیام خصوصی بهتر و مؤثرتر است.

علی جان این نوع عکاسی واقعاً جسارت لازم دارد چون نوعی voyeurism [چشم چرانی] علنی است! البته از نوع فاخر آن. عرصه‌ایست که در مرزهای اخلاق و ضد اخلاق بحث‌های پیچیده‌ای را پیش می‌کشد. به گمانم ولی این بحث‌ها بیهوده است. نهایتاً یا آدم آرتیست است و یا نیست [به دید بیننده].
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط nasraa » 27 ژوئن 2015, 22:34

Behnam نوشته است:[نمایش]
AliGhz نوشته است:[نمایش]

نصرای عزیز فکر می‌کنم اگر آدرس اینستاگرام خود را در پروفایلت در ایرماگ اضافه کنی (در جعبهٔ آدرس وب) برای همهٔ علاقه‌مندان در دسترس باشد. این از پیام خصوصی بهتر و مؤثرتر است.

ممنون بهنام جان . در پروفایلم اضافه کردم.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط kurosh_1349 » 28 ژوئن 2015, 14:05

نصرای عزیز
اینستاگرام شما مرا به یاد دوست عزیزم دکتر نعما انداخت .
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط AmirT » 28 ژوئن 2015, 15:17

من هم خیلی از عکس‌های شما لذت بردم نصرا!
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

قبلیبعدی

بازگشت به تصویر ثابت

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان