انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در ایجاد پس زمینہ شفاف عکس

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

مشکل در ایجاد پس زمینہ شفاف عکس

پستتوسط Ahmad » 27 اکتبر 2019, 00:42

دوستان عزیز گرافیک کار،
من تصمیم داشتم تعدادی ‌ٰEmoji برای استفاده در برنامہ‌های واتساپ و Messages برای استفاده شخصی درست کنم.
برای اینکار تعدادی از عکس از نشانہ‌های ایموجی از نت بہ کامپیوتر خود منتقل کردم و بہ کمک برنامہ Preview خود سیستم عامل مک پس‌زمینہ آنہا را شفاف transparent کردم.

عکس شماره ۱ در پوشہ‌ای در فایندر کہ نشان می‌دهد کہ پس‌زمینہ عکس شفاف است.
۱.png

مشکلی کہ من با آن مواجہ هستم این است کہ پس از ذخیره کردن همین عکس در برنامہ Photos متوجہ می‌شوم کہ دیگر پس‌زمینہ‌اش شفاف نیست. عکس شماره ۲
۲.png

برای اطمینان عکس مذبور را از فایندر کشیده و در برنامہ واتساپ قرار می‌دهم و می‌بینم کہ پس‌زمینہ‌اش شفاف نیست. عکس شماره ۳
۳.png

من مانده‌ام کہ چرا عکسی را کہ پس‌زمینہ‌اش حدف کرده‌ام دوباره پس‌زمینہ سفیدش بہ آن برمی‌گردد.

پیشاپیش ممنون بابت راهنمائی.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پاسخ: مشکل در ایجاد پس زمینہ شفاف عکس

پستتوسط Ilia » 27 اکتبر 2019, 06:32

فکر نکنم که فوتوز PNG با ترنسپرنسی را ساپورت کند. قاعدتا آنرا تبدیل میکند به چیزی که همه جا یکنواخت ساپورت بشود و در این تبدیل ترنسپرنسی از بین میرود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط saeidk » 27 اکتبر 2019, 10:45

Photos is storing the PNG files with transparency, but it cannot display the transparent background. Photos is meant to be used for photos and not graphics.

But if you export a PNG file from Photos again with "File > Export unmodified original", the original file with the transparent background should be exported. The transparency will be lost, if you edit the photo in Photos or share it to other applications
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ahmad » 27 اکتبر 2019, 20:21

ممنون ایلیا و سعید عزیز،
مشکل عجیب این است کہ زمانی کہ فایلی کہ پس زمینہ شفاف دارد را مستقیما از فایندر کشیده (بدون وارد کردن آن بہ برنامہ فتوز) و بدرون واتساپ می‌اندازم، زمینہ سفید پیدا می‌کند. بہ تصویر شماره ۳ در بالا توجہ شود.
شما چہ توصیہ‌ای دارید برای حل این مشکل؟
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ilia » 27 اکتبر 2019, 20:28

سلام احمد جان.

سعید جواب داده بود. بجای درگ-اند-دراپ، اکسپورت از اوریجینال باید کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بازگشت به تصویر ثابت

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان