انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

رنگ‌ها و چشم‌ها

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

پاسخ: رنگ‌ها و چشم‌ها

پستتوسط alireza3335 » 24 فوریه 2016, 09:25

بسیار توضیح خوب و کاملی بود بهنام جان.
من حدود ۱۵ بار از وقتی که مک بوک را خریدم اقدام به کالیبره کردن مانیتور با استفاده از ابزار built-in نموده‌ام ولی هیچ گاه نتیجه رضایت‌بخشی نداشته است. می‌خواستم بدانم آیا بدون ابزارهای خاص این کار که در لینک بالا هم یکی از آن‌ها معرفی شده بود، می‌توان به کالیبره کردن مانیتور اقدام کرد به طوری که نتیجه بهتر از حالت فعلی گردد؟
توضیح اینکه یکی از دوستان من یک مک بوک سال ۲۰۱۰ دارد که یک سال از مک بوک من بزرگتر است و من هر دفعه به مانیتور آن نگاه می‌کنم حس می‌کنم که رنگ‌ها زنده‌تر و واقعی‌تر می‌باشند و لذت بیشتری هنگام کار با آن مک دارم.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پاسخ: رنگ‌ها و چشم‌ها

پستتوسط Behnam » 25 فوریه 2016, 04:10

ابزارهای کالیبره کردن نرم‌افزاری-سخت‌افزاری سیصد چهارصد دلار قیمت دارند و به نظر من برای کسانی است که نانشان را از این راه در می‌آورند. بهرحال من که در این زمینه تجربه‌ای نداشته‌ام.
اما اگر در فرصت مناسب و با حوصله آدم وقت بگذارد همان روش چشمی نتیجهٔ خیلی خوبی دارد. من داستان کالیبره کردن مونیتورم را اینجا تعریف کرده بودم.
http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f= ... lit#p23699
این بار اول بود (روی این مک) و همانطور که گفتم چند بار هم بعد از آن این کار را کردم که نتیجه به خوبی بار اول از آب در نیامد. ولی انصافاً کار با حوصله هم مثل بار اول انجام نداده بودم.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

قبلی

بازگشت به تصویر ثابت

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان