انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فتوشاپ — Photoshop

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

Re: فتوشاپ — PhotoShop

پستتوسط aamir » 28 دسامبر 2011, 12:07

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
ببخشید اینقدر دیر به بحث میام و خیلی تلگرافی. CS5 برای مک هم ۶۴ بیت داره و اگر درست خاطرم باشه فقط در یک نسخه عرضه میشه و بسته به اینکه CPU شما دارای پشتیبانی ۶۴بیت باشه یا نه به صورت ۶۴بیت اجرا میشه.
موفق باشید

آره من اشتباه گفتم.. ببخشید
یادم نیست چی خوندم اون موقع که اینقدر با اطمینان گفتم این حرفو . . چون الان هم که هر چی تو گوگل سرچ میکنم میبینم فتوشاپ ۶۴ بیته!
ماله خودمم ۶۴ بیته :-D
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Pooria Azimi » 11 فوریه 2012, 04:26

سایتی برای versioning فایلهای فتوشاپ: http://www.pixelapse.com

میتونید نسخه های مختلف یک فایل رو (از همون اول که یه فایل جدید می سازید تا هر موقع که یه تغییری در فایلتون میدیدید) در این سایت آپلود کنید تا بصورت بصری تغییرات نسخه های مختلف رو ببینید. یه چیزی شبیه GitHub برای دیزاینرها...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط arna » 17 مارس 2012, 13:42

سلام
عرض کنم که من دو تا فتوشاپ روی سیستم نصب کردم (یکی cs5 me برای فارسی و cs5 extended برای قابلیت سه بعدی) و به مدت ۶ ماهه که دارم باهاشون کار میکنم و هیچ مشکلی نداشتن. نمی دونم بعد از آپدیت مک (اسنو لپرد) یا نصب نرم افزار روی dictionary این اتفاق افتاده! ابزارهای healing brush و clone stamp دیگه کار نمی کنن. خیلی اعصاب خورد کنه هر جفت فتوشاپ ها رو هم دوباره نصب کردم درست نشد. preference هاشون رو هم پاک کردم باز درست نشد. لطفا راهنمایی کنید چون خیلی رو اعصابه این قضیه!
ارور: Could not use the clone stamp because the area to clone has not been defined (option-click to define a source point).
لطفا نگید که باید alt/option رو برای سمپل گرفتن نگه دارم که کار با فتوشاپ رو بلدم.
* حتی فتوشاپ cs4 me رو هم ریختم همین ارور رو میده!

با تشکر
علیرضا
نماد کاربر
arna

پست‌ها : 13

پستتوسط Ilia » 17 مارس 2012, 20:46

مسلما اشکال از آپدیت اسنولپرد نیست.

اما من یادم است که شما یکبار یک سوال در بارهٔ اختصاص F6 برای انجام کار دیگری پرسیده بودید؛
viewtopic.php?f=4&t=1609&p=32928#p32928

اگر احیانا برنامه‌ای نصب کرده‌اید که از این کارها انجام بدهد، ممکن است که تقصیر آن برنامه باشد. اگر اینطور بود، آنها را از طریق uninstaller خودشان پاک کنید و کامپیوتر را ری‌استارت کنید و ببینید چه میشود.

و اجالتا keyboard viewer را باز کنید و ببینید که وقتی که دکمهٔ option را در محیط فتوشاپ فشار میدهید واقعا رنگش در keyboard viewer تیره میشود یا نه. اگر نشد، یا واقعا شاستی کیبورد کامپیوتر شما ایراد دارد و یا یک چیزی جلوی کارش را دارد میگیرد. مثلا ممکن است که شما با کمک یوتیلیتی خاصی جای آپشن یا همان Alt را برای منطبق شدن با کیبورد ویندوزتان عوض کرده باشید و این عوارض چنین کاری باشد و الی آخر.

همینطور این ارور وقتی که بخواهید از یک لایه که نامرئی باشد، سمپل بر دارید هم رخ میدهد که البته شما میگویید که مشکل شما از آن نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط Hosein89 » 17 مارس 2012, 23:36

من نسخه trial فوتوشاپ CS5.1 نسخه ME رو از سایتش دانلود کردم.
منتها واسه ک.ر.ک.ش به نتیجه نرسیدم
میدونم این موضوع قابل بحث نیست. ولی خواهشا اگه کسی داره برام pm کنه

ممنون
Hosein89

پست‌ها : 48

Re: فتوشاپ — Photoshop

پستتوسط arna » 18 مارس 2012, 10:06

ممنون ایلیا جان دقیقا درست عرض کردی شما
ولی ازون نرم افزارا نریخته بودم، شک کرده بودم که یه نرم افزار دیگه  opt+click رو اختصاص داده باشه به خودش و آخر فهمیدم که کار flexiglass هستش. بازم ممنون خیلی لطف کردی ایلیا جان، سال خوبی رو برات آرزو می کنم.
نماد کاربر
arna

پست‌ها : 13

پستتوسط Ilia » 18 مارس 2012, 23:51

خوشحالم که مشکل شما بر طرف شد. منهم امیدوارم که شما سال خوبی در پیش داشته باشید. من هم این برنامهٔ Flexiglass را چک‌اش کردم. بنظر جالب بود، اما آیا دیفالت خودش این بوده است که option+click را استفاده کند؟ اگر اینطور باشد، درست کنندهٔ آن برنامه استفاده از این شورت‌کات را در برنامه‌های دیگر خیلی دست کم گرفته.

راستی اگر از یک برنامه به روی یک برنامهٔ دیگر یا مثلا دسکتاپ option+click کنید، برنامهٔ فعال را مخفی میکند که خیلی چیز مفیدی است. من شاید روزی صد بار از آن استفاده میکنم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط meisamxp » 09 آوریل 2012, 13:46

سلام
البته میدونم که سوال من مغایر با قوانین فروم است ولی کارم گیر کرده و مجبور شدم عذرخواهی میکنم لطفا اگر صلاح است تو پیغام خصوصی جواب بنده رو بدهید
من فوتوشاپ CS5 رو روی لاین نصب کرده بودم که تریال بود و تاریخ ان به پایان رسیده ... از یک روش کرک کردن در خود فایل فوتوشاپ استفاده کردم که مربوط میشد به کپی کردن چند خط در ترمینال ...که من از این روش جواب نگرفتم یعنی پروسه کرک کردنش اواسط کار ترمینال هیچ عکس العملی نشان نمیداد تا مرحله بعدی رو انجام بدم
حالا واقعا گیر کردم که چیکار کنم ؟؟
برنامه فوتوشاپ رو پاک کردم دوباره نصب کردم ولی باز هم نشد !! امکان داره این روش کرک کردن برای سیستم عامل اسنولپارد بوده و روی لاین جواب ندهد !؟
راه و روش دیگری برای کرک کردن فتوشاپ رو اگر دوستان به بتده بگن بسیار سپاسگزار خواهم شد ... :-(
نماد کاربر
meisamxp

پست‌ها : 33

پستتوسط AmirArsalaan » 03 نوامبر 2012, 15:25

دوستان من فتوشاپ ۶ رو که نصب کردم اصلن زبان انگلیسی توی گزینه های نصب وجود نداشت و الان به زبان دانمارکی فتوشاپم یه سری زبون های دیگه هم مثل فرانسوی و ایتالیایی و ... هم بود اما به هرحال انگلیسی یا آمریکایی اصلن تو انتخابها وجود نداشت الان چطور میشه زبون فتوشاپ رو انگلیسی کرد ؟؟؟
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پستتوسط AmirArsalaan » 03 نوامبر 2012, 16:16

دوستان پاسخ رو پیدا کردم و پست رو پاک نمیکنم شاید به درد یکی بخوره
خیلی ساده است
با رفتن به آدرس application/adobe photoshop/locales/language folder/support files/tw10428.dat
فقط کافیست که پسوند dat رو به bak تغییر دهیم
تمام شد :-)
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پاسخ: فتوشاپ — Photoshop

پستتوسط alireza3335 » 11 ژوئن 2013, 09:46

به تازگی CS6 را نصب کرده‌ام و هیچ مشکلی با آن نداشتم. اما وقتی برای اولین بار از طریق تنظیمات، موتور زبان برنامه را به Middle East تغییر دادم و برنامه را برای اجرای دوباره راه‌اندازی کردم، به طور مدام freeze می‌کند و اصلا هیچ کاری با آن نمی‌توان انجام داد. CPU process هم به شدت بالا می‌رود. همه این‌ها در حالی است که وقتی دوباره به همان تنظیمات اولیه زبان برمی‌گردم این مشکل کامل از بین می‌رود و مثل فرفره کار می‌کند! مشکل از کجاست وچگونه باید آن را رفع کرد؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط ehs.ehsan » 11 ژوئن 2013, 09:57

شاید همان مشکل فانت پریویو باشد که همه ما موقع آمدن به لاین با آن به مشکل برخوردیم. یادم نیست که از کجا غیر فعال میشد اما در تنظیمات تیک آن را بردارید.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط alireza3335 » 11 ژوئن 2013, 20:16

بله دقیقا همان مشکل بود. تشکر
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Behnam » 05 سپتامبر 2013, 05:32

لابد خبر شدید که آخرین نسخهٔ فتوشاپ و سایر برنامه‌های ادوبی از CS-Creative Suite به CC-Creative Cloud مهاجرت کرده و دیگر فروشی نیستند. اجاره‌ای هستند. نفس این امر و نرخ آن خیلی از کاربران فتوشاپ را شاکی کرده بود و Corel با PaintShop Pro x6 حسابی برای این ناراضیان تور پهن کرده است. ادوبی حالا برای بخشی از ناراضی‌ترین کاربرانش (عکاسان) عقب‌نشینی کرده و یک بستهٔ جذاب با اجارهٔ ماهانهٔ ۱۰ دلار عرضه کرده است.
با وجود اعتراضات و مقاومت گستردهٔ کنونی، من گمان می‌کنم که آیندهٔ بازار نرم‌افزار از «فروش» به «اجاره» منتقل شود. این تنها مدل آلترناتیو قابل دوام در مقابل App Store اپل است.
http://blogs.adobe.com/creativelayer/in ... y-program/
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط نیما » 05 سپتامبر 2013, 22:46

بیسوادی من رو ببخشید .این سیستم اجاره ادوبی دقیقا چه طور کار می کنه؟ راه در روش چی می‌شه تو ایران ؟
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

قبلیبعدی

بازگشت به تصویر ثابت

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان