انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فتوشاپ — Photoshop

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

فتوشاپ — Photoshop

پستتوسط kurosh_1349 » 27 ژوئن 2011, 08:59

با درود
از وقتی به اسنولوپارد کوچ کردیم گاهگاهی وقتی فایلهای EPS را در فتوشاپ CS5 باز میکنیم فتوشاپ کرش میکند و موجب دوباره کاری میشود.
خوشحال خواهم شد نظر دوستان را بدانم.
سیستم core 2 duo میباشد با ۸ گیگ رم و همین دیروز با اپدیت ۱۰٫۶٫۸ هم این مشکل پیش آمد .
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 18 مارس 2012, 01:21.
دلیل: PhotoShop -> Photoshop
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

Re: Photoshop CS5

پستتوسط Ilia » 27 ژوئن 2011, 18:10

کوروش جان،

فایل‌های EPS بسته به ساختار آنها میتوانند مشکل‌آفرین باشند. احتمالا راحت‌ترین راه برای دور زدن این مشکلت این است که از آنها اول بوسیلهٔ Adobe Distiller یک فایل PDF بسازید و بعد آن PDF را در فتوشاپ باز کنید.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

Re: Photoshop CS5

پستتوسط Microsoft24 » 27 ژوئن 2011, 20:53

فوتوشاپ رو آپدیت کنید ! مشکلتون حل میشه !

نگران ، سریال و این حرفها هم نباشید ، وقتی آپدیت کردین به من PM بدین . بهتون میگم چیکار کنید ! (چون در ایرماگ کپی رایت رعایت میشه .)
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

مشکل با Photoshop CS5 ME در لاین

پستتوسط sallar » 27 ژوئیه 2011, 00:15

سلام
نمیدونم این رو کسی پرسیده یا نه
من چند روز پیش سیستم رو به لاین ارتقا دادم
همه برنامه ها بدون مشکل کار میکردن
فقط فوتوشاپ نسخه خاورمیانه به مشکل خورد
ابزار متن رو که انتخاب میکردم پروسس fontd میچسبید به سقف و همه چیز گیر میکرد و تنها راهش بستن کامل فوتوشاب (kill) بود.
مجبور شدم ME رو پاک کنم و فوتوشاپ cs5 معمولی رو نصب کنم.

هرچی گشتم هیچ آپدیت یا نسخه دیگه ای غیر از Middle Eastern 5.0 پیدا نکردم تو اینترنت.
چاره چیه؟
فونتای مریم به دردم نمیخورن که از xMary اینا استفاده کنم.

ممنون.
Macbook Pro 15.4" 2.53Ghz Core2Duo 8GBDDRIII
iPhone 4 16GB
iPod Touch 3g 32GB
Mac OS X Lion 10.7
sallar

پست‌ها : 16

Re: مشکل با Photoshop CS5 ME در لاین

پستتوسط sallar » 31 ژوئیه 2011, 19:44

کسی نظری نداره در این مورد؟
iPhone 4 16GB
iPod Touch 3g 32GB
Mac OS X Lion 10.7
sallar

پستتوسط AliGhz » 31 ژوئیه 2011, 19:47

من هم با ابزار متن به مشکل خوردم. البته نه در آن حد که فتوشاپ را ببندم؛ ولی آن‌قدر کند شده بود و مدام نشانگر ماوس به شکل دایرۀ رنگارنگ چرخان درمی‌آمد که عملا نمی‌شد متن را ادیت کرد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط Behnam » 31 ژوئیه 2011, 20:01

به احتمال قوی نسخهٔ ME فتوشاپ به Rosetta نیاز داره چون برای PPC نوشته شده و این دیگه در Lion پشتیبانی نمی‌شه.
برای اطمینان از این امر می‌تونی System Profiler رو باز کنی (توی پوشهٔ Utilities در پوشهٔ Applications) و در پنجره‌اش روی Applications کلیک کنی و توی لیست مقابل برنامهٔ فتوشاپ رو پیدا کنی. اونجا تکلیف برنامه رو مشخص می‌کنه. مثلاً FontLab من برای PPC نوشته شده و در Lion قابل استفاده نیست. کلاً نسخه‌های ME خیلی دیرتر از نسخهٔ معمولی به روز می‌شن.
پیوست‌ها
System Profiler.jpg
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط sallar » 15 اوت 2011, 01:45

دیگه پاکش کردم. ولی خب کجا میشه اصلن از اخبار اصلی ادوبی در مورد نسخه ME مطلع شد؟ من هرچی گشتم فقط تو سایتای درب و داغون پیداش کردم. تو خود سایت ادوبی خبری نبود
iPhone 4 16GB
iPod Touch 3g 32GB
Mac OS X Lion 10.7
sallar

پستتوسط Behnam » 15 اوت 2011, 02:01

Winsoft نمایندگی بخش بین‌الملل ادوبی رو داره که فکر کنم در پاریس مستقر هست. ولی در در سایتش چیزی نداره. باید برای خرید نسخهٔ ME مستقیماً باهاشون تماس گرفت (با لینک روی سایت). مشتریهاش رو خوب می‌شناسه ظاهراً!
http://www.winsoft-international.com/en ... esign.html
اما یک دلال در امریکای شمالی داره که در دادن اطلاعات دست و دلبازتره. دست‌کم معلوم می‌شه که نسخهٔ ME تا Mac OS 10.6 پشتیبانی می‌شه (یعنی تا جایی که Rosetta وجود داشته باشه).
http://www.fontworld.com/me/indesignme.html
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط amirazizi » 15 اوت 2011, 02:44

خود Photoshop CS5 اصلی مشکل داره با Font و حتما باید update بشه و از 12 به 12.0.4 تبدیل بشه

من با CS5 12.0.4 توی Lion کار می کنم و هیچ مشکلی ندارم ولی ME وقتی می خواهید فونت رو عوض کنید نابود می کنه و خیلی کند می شه از طرفی متاسفانه نمی شه اپدیتش کرد

تمام کاربر هایی که می خوان به Lion سوییچ کنند این مساله رو در نظر داشته باشند که نرم افزارهای ME هیچکدوم توش درست کار نمی کنند

و خود نرم افزار های غیر ME مثل Photoshop CS 5 , After effects , .... رو حتما باید update کنند
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط AmiN.D » 15 اوت 2011, 02:51

و بنده همچنان خوشحالم که لاین رو نصب ندارم:دی!از اپل بعید بود داره شبیه ویستا میشه:|
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط amirazizi » 15 اوت 2011, 17:51

امین جان فکر کنم این مشکل نه از apple باشه نه حتی از Adobe

winsoft یک شرکت فرانسوی که تعداد زیادی از برنامه نویسانش مهاجران عرب زبان هستند و کار عربی کردن اون رو انجام می ده و به روز نشدن نرم افزار اونهاست که دردسر درست کرده
http://www.winsoft-international.com/en ... story.html

خود نرم افزار های adobe تا جایی که من باهاشون کار کردم توی Lion بی نقص کار می کنند و سرعت خیلی خوبی هم دارند
با وجود اینکه توصیه می شه از Photoshop CS 5.1 , After effects CS 5.5 توی Lion استفاده بشه ولی من که تا این لحظه با CS 5 هیچکدوم مشکلی نداشتم و کاملا بی عیب و نقص دارند کار می کنند
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Ali.Rastegar » 15 اوت 2011, 20:50

من از Beta Testerهای WinSoft هستم(عضویت در آن کمی فرم پر کردن و دردسر دارد اما رایگان و برای عموم آزاد است) و این اواخر در پایان تست نسخهٔ بتا به عنوان تشکر یک شماره سریال نسخه اصلی فتوشاپ خاورمیانه را هدیه می‌دهند. چند روز پیش که بالاخره فرصت شد فتوشاپ را در لاین تست کنم به همین مشکل برخوردم. خواستم از همان ابزاری که موقع نسخه بتا برای گزارش اشکال استفاده می‌کنیم استفاده کنم که ظاهراً تا نسخه بتای بعدی غیر فعال است. از فرم پشتیبانی فنی مشکل را گزارش کردم(که نیاز به شماره سریال معتبر دارد) ولی هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ام.
به نظرم در این مورد کند عمل کرده‌اند، ولی در کل برخوردشان و پیگیری آنها برای حل مشکلات، حداقل در زمان بتا، خوب است. اگرچه تا به حال کسانی که از طریق اینترنت یا تلفنی برای گزارش اشکال با آنها در ارتباط بوده‌ام فرانسوی بوده‌اند، در صورت حضور مهاجران عرب این نکته را مثبت می‌دانم ;-)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط AmiN.D » 15 اوت 2011, 22:14

منظور من کل سیستم عامل لاین بود..
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Pooria Azimi » 15 اوت 2011, 22:25

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
منظور من کل سیستم عامل لاین بود..

راستش اپل تقصیر خاصی نداره. WinSoft بیشتر از ۶ سال فرصت داشته تا یک نسخهٔ اینتلی از برنامه‌ش رو بده بیرون... ۶ سال زمان خیلی کمی نیست. مسلم هم بوده که اپل دیگه به پاورپی‌سی بر نمی‌گرده و باید کدشون رو تبدیل کنن.

راستش اصلاً درک نمی‌کنم چرا وین‌سافت اصلاً باید به PowerPC نیاز داشته باشه... کامپایلر یا درایور که نیست، یه برنامهٔ کاربردیه و منطقاً باید تا حد خیلی خیلی زیادی (اگر نه ۱۰۰٪) Architecture-independent باشه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بعدی

بازگشت به تصویر ثابت

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان