انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فتوشاپ — Photoshop

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

Re: مشکل با Photoshop CS5 ME در لاین

پستتوسط AmiN.D » 15 اوت 2011, 22:48

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
AmiN.D نوشته است:[نمایش]
منظور من کل سیستم عامل لاین بود..

راستش اپل تقصیر خاصی نداره. WinSoft بیشتر از ۶ سال فرصت داشته تا یک نسخهٔ اینتلی از برنامه‌ش رو بده بیرون... ۶ سال زمان خیلی کمی نیست. مسلم هم بوده که اپل دیگه به پاورپی‌سی بر نمی‌گرده و باید کدشون رو تبدیل کنن.

راستش اصلاً درک نمی‌کنم چرا وین‌سافت اصلاً باید به PowerPC نیاز داشته باشه... کامپایلر یا درایور که نیست، یه برنامهٔ کاربردیه و منطقاً باید تا حد خیلی خیلی زیادی (اگر نه ۱۰۰٪) Architecture-independent باشه.

پوریا عزیز درست میگین اما "نظر شخصی من" این هست که لاین کمتر از حد انتظار بوده تا الان.با توجه به مشکلاتی که داره مطرح میشه...البته من خودم سویچ نکردم شاید تجربه ی کار باهاش نظرم و عوض کنه
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط amirazizi » 15 اوت 2011, 23:28

اقای رستگار عزیز باور کنید من منظور گستاخی به عرب زبان ها رو نداشتم و این دقیقا همون حرفی بود که یکی از برنامه نویس هاشون توی نمایشگاه جی تکس گفت , یعنی می گفت ما بیشتر مال الجزایر و تونس و مراکش هستیم که عربی بلد هستیم و می تونیم برنامه رو چک کنیم
حتما شما هم دیدید که چه موقع بیرون دادن سری خاورمیانه ای و چه در بروز کردن خیلی کند هستند .

فکر کنم با توجه به تعداد نرم افزارهای گرونی که دارند شاید photoshop براشون خیلی اهمیت نداشته باشه .

امین جان من تا الان نشده بود که به سیستم عامل نسخه اول سویچ کنم leopard رو تا 10.5.2 صبر کردم و snow رو تا 10.6.4
ولی Lion رو توی همون 10.7 نصب کردم و با اینکه باگ داره و خود من به عنوان کسی که کار ویدیویی می کنم حداقل ۴ تا باگ رو تا الان در اوردم ولی در کل بسیار کم اشکال تر از چیزی که من انتظار داشتم و واقعا خوبه , امکاناتی که داره واقعا می ارزه و خیلی سریع شده , سرعتش توی همه چیز دیده می شه و ۶۴ بیتی رو واقعا حس می کنید

من یک iMac دارم که روش 10.5.8 و یک Macbook سفید که 10.6.8 و یک Mac Book Pro با Lion که تا حالا احساس نیاز به نصب snow روی اون iMac نکرده بودم مخصوصا که خیلی اطلاعات روش زیاده . ولی از وقتی Lion رو روی Macbook Pro نصب کردم اولا ناراحتم که چرا رو اون macbook نصب نمی شه و دوما مصیبت دارم که اون انبار iMac رو چی کار کنم

اگر بخوام در یک کلام بگم به طرز عجیبی اعتیاد اوره مخصوصا اگر با Trackpad کار کنید .
چند دقیقه پیش داشتم با موس کار می کردم ده بار انگشتم رو کشیدم رو موس پد که Back بزنم ,بعد ده بار تازه فهمیدم که این موس پده نه Track pad و سیستمش هم Leopard نه Lion

اگر چند ساعت با Lion کار کنید گرفتارش می شید :-)
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط AmiN.D » 16 اوت 2011, 00:27

amirazizi نوشته است:[نمایش]
اقای رستگار عزیز باور کنید من منظور گستاخی به عرب زبان ها رو نداشتم و این دقیقا همون حرفی بود که یکی از برنامه نویس هاشون توی نمایشگاه جی تکس گفت , یعنی می گفت ما بیشتر مال الجزایر و تونس و مراکش هستیم که عربی بلد هستیم و می تونیم برنامه رو چک کنیم
حتما شما هم دیدید که چه موقع بیرون دادن سری خاورمیانه ای و چه در بروز کردن خیلی کند هستند .

فکر کنم با توجه به تعداد نرم افزارهای گرونی که دارند شاید photoshop براشون خیلی اهمیت نداشته باشه .

امین جان من تا الان نشده بود که به سیستم عامل نسخه اول سویچ کنم leopard رو تا 10.5.2 صبر کردم و snow رو تا 10.6.4
ولی Lion رو توی همون 10.7 نصب کردم و با اینکه باگ داره و خود من به عنوان کسی که کار ویدیویی می کنم حداقل ۴ تا باگ رو تا الان در اوردم ولی در کل بسیار کم اشکال تر از چیزی که من انتظار داشتم و واقعا خوبه , امکاناتی که داره واقعا می ارزه و خیلی سریع شده , سرعتش توی همه چیز دیده می شه و ۶۴ بیتی رو واقعا حس می کنید

من یک iMac دارم که روش 10.5.8 و یک Macbook سفید که 10.6.8 و یک Mac Book Pro با Lion که تا حالا احساس نیاز به نصب snow روی اون iMac نکرده بودم مخصوصا که خیلی اطلاعات روش زیاده . ولی از وقتی Lion رو روی Macbook Pro نصب کردم اولا ناراحتم که چرا رو اون macbook نصب نمی شه و دوما مصیبت دارم که اون انبار iMac رو چی کار کنم

اگر بخوام در یک کلام بگم به طرز عجیبی اعتیاد اوره مخصوصا اگر با Trackpad کار کنید .
چند دقیقه پیش داشتم با موس کار می کردم ده بار انگشتم رو کشیدم رو موس پد که Back بزنم ,بعد ده بار تازه فهمیدم که این موس پده نه Track pad و سیستمش هم Leopard نه Lion

اگر چند ساعت با Lion کار کنید گرفتارش می شید :-)

امیدوارم به زودی نسخه های جدیدترش بیاد تا راحتر سویچ کنم جون واقعا زا ارائه توضیحات به سایر دوستام در مورد خرید مک اعصاب نمونده(با ایرادهای بنی اسرائیلی)اگه یه اشکال ببنن دیگه ول نمیکنن!+اینکه خودم هم دوس دارم روی لاین ترو تمیز بیام..
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 اوت 2011, 01:01

من هم تا الان حدس بهنام در مورد Rosetta را می‌زدم، اما الان یک نسخه از اسنولپرد بدون Rosetta نصب کردم و فتوشاپ ME مشابه وقتی Rosetta نصب است کار کرد. اما چیزی که در این میان متوجه شدم این است که وقتی می‌خواهید متنی رابنویسید چه Rosetta نصب باشد چه نباشد مصرف CPU فتوشاپ ME بیش از حد انتظار بالاست. من نسخه غیر ME را ندارم که امتحان کنم.(و چیز دیگری که متوجه شدم این بود که با یک خط دستور در ترمینال می‌شد Rosetta را غیر فعال کرد و نیاز به نصب از نو نبود!)
[نمایش]

آقای عزیزی گرامی، من چنین منظوری را به شما نسبت ندادم :-) فقط گفتم به نظرم نکته مثبتی است که افرادی که با زبانی آشنا هستند روی نرم‌افزار مربوطه هم کار کنند.
در مورد کند بودن که خوب حداقل در این مورد مشخص است که با وجود مشکل به این بزرگی نه از به‌روزرسانی خبری است و نه حتی اطلاعیه‌ای در این مورد. اما این CS5 ME اتفاقاً به نظرم برای ارائه‌اش عجله شد و نتایجش را می‌بینیم. باگ‌هایی هم که به طور کلی در مورد عملکرد خود برنامه بود را وقتی گزارش می‌کردم پاسخ می‌دادند فقط روی مشکلات مخصوص زبان تمرکز کنید چون اینبار کار ME را روی فتوشاپ اصلی بتا شروع کرده بودند که نسخه ME سریعتر منتشر شود و بسیاری از باگ‌ها مربوط به بتا بودن خود فتوشاپ اصلی بود.
---
وقتی من برای تست کردن محصولات وین‌سافت داوطلب شدم خبری از هدیه دادن نسخه نهایی نبود :-) دلیل این کار این بود که سال‌ها قبل در کتابی فارسی دیده بودم که کسی به خاطر مشکل فتوشاپ 7 ME با فارسی در مک، سیستم عامل مک، سخت‌افزار مک و کاربران ایرانی مک را به سخره گرفته بود، آن هم در کتاب آموزش Corel DRAW :-)
از مارس ۲۰۰۸ که تصمیم گرفتم روی مک خودم کپی‌رایت نرم‌افزارها را رعایت کنم کار با فتوشاپ و... را کنار گذاشتم چون نه قصد کرک کردن داشتم و نه پول خرید نسخه اصلی. اما همچنان عضو بتاتسرهای وین‌سافت ماندم که اگر مشکل واضحی در کار با فارسی بود گزارش کنم.
حالا هم با اینکه نسخه اصلی را دارم ماه به ماه آن را باز نمی‌کنم. مگر مورد خاصی لازم شود که از فتوشاپ استفاده کنم. برای کاربردهای سادهٔ من نرم‌افزارهای رایگان و یا ارزان کفایت می‌کنند. طبعاً من نیازهای گرافیست‌ها و... را ندارم و منکر لزوم فتوشاپ برای دیگران نیستم.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 16 اوت 2011, 01:28

علی جان این CS5 قرار بود کاملاً با RTL همخوان باشه حتی یادم هست پلاگینی بود که قابلیت‌های خفتهٔ RTL این‌دیزاین معمولی رو فعال می‌کرد. قضیه چی شد؟ چرا باز کالایی متفاوت برای RTL؟
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط AliGhz » 16 اوت 2011, 01:48

من زمانى كه مى خواستم لاين را نصب كنم، ناسازگارى هاى نرم افزارى را چك كردم و فتوشاپ و اينديزاين cs5 me هيچ كدام وابسته به power pc نبودند (در حالى كه مثلا كورل دراو بود).

در لاين، فتوشاپ موقع استفاده از ابزار متن آن قدر كند مى شود كه عملا نمى شود با آن كار كرد؛ ولى اينديزاين مشكلى ندارد. من از دوستى كه كار حرفه اى صفحه آرايى مى كند و با ويندوز و اينديزاين cs3 كار مى كند پرسيدم كه چرا به cs5 سوئيچ نكرده و او پاسخ داد كه در خروجى گرفتن pdf براى ارسال به چاپخانه مشكلاتى دارد. ولى من با لاين و اينديزاين cs5 خروجى براى چاپ هم گرفتم و خوشبختانه به خوبى كار كرد. Adobe Acrobat Pro هم در لاين خيلى خوب كار مى كند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط Ilia » 16 اوت 2011, 01:50

Behnam نوشته است:[نمایش]
علی جان این CS5 قرار بود کاملاً با RTL همخوان باشه حتی یادم هست پلاگینی بود که قابلیت‌های خفتهٔ RTL این‌دیزاین معمولی رو فعال می‌کرد. قضیه چی شد؟ چرا باز کالایی متفاوت برای RTL؟

تا علی جواب بدهد، من هم بپرم وسط حرف علی…

فکر کنم ادوب بخاطر قراردادی که با وین‌سافت دارد، و هم اینکه خودش را نمیخواهد درگیر آن کند، همینطور دارد ادامه میدهد. آلترنتیو این کاری که الان میکنند این است که مثلا وین‌سافت را بخرند یا مشابه کاری که آنها الان کرده‌اند را خودشان خرج کنند و بسازند، برای بازاری که آخرش امید فروش چندانی در آن نیست. فکر کنم عطایش را به لقایش بخشیده‌اند. اگر مثلا کورک تقریبا خدابیامرز می‌آمد نسخهٔ راست به چپش را با معمولی‌اش ادغام میکرد، در جا اینکار را میکردند. اما الان اصلا رقابتی هم تقریبا وجود ندارد که باعث خیری شود.

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
اما "نظر شخصی من" این هست که لاین کمتر از حد انتظار بوده تا الان.با توجه به مشکلاتی که داره مطرح میشه...البته من خودم سویچ نکردم شاید تجربه ی کار باهاش نظرم و عوض کنه

امین جان،
اتفاقا لاین تا اینجای کار بیدردسرترین آنها بوده است. اینکه شما میشنوید که مشکلاتی را میگویند طبیعیست. من شب قبل از انتشار لاین نوشتم که کسانی که نانشان را از کامپیوترشان در می‌آورند یا اگر کامپیوترشان بازی در آورد کارشان لنگ میشود، همیشه بهتر است که در نصب سیستم جدید عجله نکنند. مثالش این است که سر کار من، ما هنوز روی Leopard مانده‌ایم و اسنولپرد را هم نصب نکرده‌ایم، چه برسد به لاین. در عوض همه چیزمان بدون دردسر دارد کار میکند. اما همانقدر که نصب زودهنگام سیستم جدید برای کامپیوترهای "کار" اشتباه است، یک مزه‌ای هم در تجربهٔ زود سیستم جدید هست که به دردسرهایش می‌ارزد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط amirazizi » 16 اوت 2011, 04:54

من داشتم این متن رو تایپ می کردم سه چهار بار refresh شد

آقای رستگار عزیز کاملا با شما موافقم و اگر روزی بخوان نسخه پارسی فوتوشاپ رو ارائه کنند حتما باید چندین برنامه نویس مسلط به زبان پارسی در تیم حضور داشته باشند
خود Photoshop CS5 موقع استفاده از فونت ها مشکلی نداره و اصلا CPU رو درگیر نمی کنه

امین جان کاملا کار منطقی انجام می دی و همونطوری که من هم گفتم خودم اولین بار که دل رو به دریا زدم
فکر کنم update نسخه 10.7.2 تا کمتر از یک ماه دیگه بیاد و با خیال راحت بتونی update کنی

هر چند که اگر در حین پروژه هستید تا انتهای پروژه با همین سیستم کار کنید چون سوییچ وسط پروژه اصلا منطقی نیست , حتی روی اپل
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 اوت 2011, 13:57

Behnam نوشته است:[نمایش]

بهنام جان به خاطر ندارم وین‌سافت از برنامه‌های آینده خودشان یا ادوبی چیزی به بتاتسترها گفته باشد، اما حدس خود من همین بود. چرا که بتا تست مثلاً CS4 ME تازه چند روز بعد از انتشار فتوشاپ اصلی شروع شد. در حالی که بتا تست CS5 ME یک ماه قبل از انتشار رسمی فتوشاپ اصلی به پایان رسیده بود!(با وجود چندبار به تاخیر افتادن آغاز بتا تست، که دلیل آن را جدیدترین تغییرات ادوبی و ناپایدار بودن فتوشاپ در آن زمان اعلام کرده بودند)
amirazizi نوشته است:[نمایش]
خود Photoshop CS5 موقع استفاده از فونت ها مشکلی نداره و اصلا CPU رو درگیر نمی کنه

ممنون از اطلاع. با این حساب احتمالاً این بخش پردازش متن نسخه ME مشکلاتی داشته که در لاین خودش را کامل نشان داده است.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

Re: Photoshop CS5

پستتوسط pelak » 19 سپتامبر 2011, 23:44

بعد از اينكه osx lion رو نصب كردم فوتوشاپم رو اپديت كردم اتفاقى كه افتاد اينه كه با هر دستور كه بهش ميدم بايد چندين ثانيه صبر كنم تا حتى سبكترين فرمانها رو اجرا كنه و تقريبا از كار با نرم افزار پشيمونت مى كنه و مرتب اون دايره رنگين كمانى اعصاب خوردكن رو نشون ميده؛ دوستان اگه با اين مشكل روبرو شدن و راه حلش رو پيدا كردن لطفا راهنمايى كنن كه حسابى از كلافه شدم!
15" MacBook Pro / Intel Core i7 / 4MB shared L3 cache
iPad 2 / 32G / 3GS
نماد کاربر
pelak

پست‌ها : 13

پستتوسط MacShadow » 28 سپتامبر 2011, 13:21

با سلام

اون زمان که با فتوشاپ تو سیستم عامل ویندوز کار می کردم از فیلتر ها و پلاگین های زیادی سر و کله می زدم اما از وقتی که با مک دارم کار می کنم هر چند فیلتر ها رو واسه مک گیر آوردم اما هر کاری می کنم هیچکدومشون رو نمی شناسه .

چکار باید بکنم؟

از دوستان کسی هستش راهنمایی کنه منو ؟

با تشکر، بهنام
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط Ilia » 28 سپتامبر 2011, 20:47

احتمالا پلاگین‌ها قدیمی هستند و روی نسخهٔ جدید فتوشاپ کار نمیکنند. باید نسخهٔ جدید آنها را گیر بیاورید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط aamir » 29 سپتامبر 2011, 00:53

pelak نوشته است:[نمایش]
بعد از اينكه osx lion رو نصب كردم فوتوشاپم رو اپديت كردم اتفاقى كه افتاد اينه كه با هر دستور كه بهش ميدم بايد چندين ثانيه صبر كنم تا حتى سبكترين فرمانها رو اجرا كنه و تقريبا از كار با نرم افزار پشيمونت مى كنه و مرتب اون دايره رنگين كمانى اعصاب خوردكن رو نشون ميده؛ دوستان اگه با اين مشكل روبرو شدن و راه حلش رو پيدا كردن لطفا راهنمايى كنن كه حسابى از كلافه شدم!

منم این مشکل رو دارم
از کسان دیگه ای هم شنیدم که با این مشکل مواجهن . . .
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Ilia » 29 سپتامبر 2011, 01:16

امیر این لینک را ببین:
http://feedback.photoshop.com/photoshop ... _lion_slow

بطور خلاصه چند چیز را آنجا گفته‌اند:
- بعضی از فانت‌های مشکل‌دار، مخصوصا فانتهایی که Preview ندارند مشکل‌ساز میتوانند بشوند. که این لینک توضیحش هست که خیلی مفید است:
http://kb2.adobe.com/cps/843/cpsid_84363.html
- ممکن است که اشکال از درست کار نکردن Open GL (رندر کردن بوسیلهٔ ویدئوکارت) باشد. که با disable کردن آن در پرفرنس حل میشود.
- یکی هم گفته که مموری آنرا در پرفرنسش را آخر بالا ببرید. (اگر قبلی‌ها مشکلت را حل کردند، این کار را نکن).

کلا فتوشاپ CS5 هنوز مشکل زیاد دارد. Automation آن که رسما کار نمیکند. ولی راستش برای من روی مکبوک‌ایر جدید مشکلی به آنصورت نداشته است. اما روی مینی دو دو سال پیشم (هر دو لاین هستند)، کندتر از CS3 است اما هنوز قابل استفاده است. برای همین من روی مینی با نسخهٔ CS3 و روی ایر با فتوشاپ CS5 کار میکنم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط aamir » 29 سپتامبر 2011, 10:54

من دیشب خودم رفتم و هم مقدار رم رو آوردم پایین (چون من هنوز ۲ گیگ رم دارم و رمهای خریداری شده ام هنوز دستم نرسیده)
هم اُپن جی اِل رو، اما درست نشد که نشد . . .الان که اومدم و پستت رو دیدم رفتم و تا font preview رو disable کردم از حرکت موس کاملا مشهود بود که مشکل حل شده، چند تا فایل هم باز کردم و همه چی درست شد.
خدا خیرت بده ایلیا . . .
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

قبلیبعدی

بازگشت به تصویر ثابت

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان