انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فوتوز — Photos

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

پاسخ: فوتوز — Photos

پستتوسط Ilia » 29 سپتامبر 2017, 20:59

فوتوز در های سییرا بسیار پیشرفت کرده. بحدی که برای کارهای معمول بنظر کاملا کافی می آید. دست اپل درد نکند.
Photos_HS.jpg

وقتی که اپل اعلام کرد که فوتوز جایگزین آیفوتو میشود، نبود امکانات مفصلی که آیفوتو داشت، مشکل بزرگی بود. اما الان واقعا برنامهٔ جالبی شده. از ادیت نسبتا میشرفتهٔ عکس، تا گذاشتن keyword و تگ و صورت و ادیت مکان جغرافیایی، همه در آن موجود است.

برای ادیت خارجی، برنامه هایی که از اپ استور خریده اید، (در زیر آن آیکان دایره با سه نقطه داخلش) موجودند (مثل پیکسملیتور در عکس زیر):
Photos_HS_ExternalEdit.jpg
Photos_HS_ExternalEdit.jpg (25.99 KiB) - بازدید 376 بار

در عکس بالا آن External Editors اپ (اکستنشنی) است که من پارسال خریدم (که هنوز بخوبی کار میکند) قابلیت ادیت عکس را در برنامه های دیگر به فوتوز میداد:
Photos_HS_ExternalEdit_List.jpg

اما برنامهٔ مشابه دیگری هنوز در اپ استور برای این کار وجود دارد و مجانی هم هست:
https://itunes.apple.com/ca/app/open-in ... 9713?mt=12
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 5607

پستتوسط Behnam » 30 سپتامبر 2017, 02:17

ممنون ایلیا. واقعیت اینست که هنوز هیچ برنامه‌ای به عنوان DAM ‫(Digital Asset Management) به خوبی Aperture بیرون نیامده است. اکنون Photos با این قابلیت تگ گذاری و نیز استفاده از یک ویرایشگر خارجی به آن برنامهٔ محبوب من نزدیک شده است و چون یک برنامهٔ اپلی است طبعاً هماهنگی بیشتری با محیط کار روی مک برقرار می‌کند. آن را آزمایش خواهم کرد البته چون فایل سیستم و غیره هم با سیستم عامل جدید عوض می‌شود، آن را به این زودی‌ها نصب نخواهم کرد. سر فرصت.
UnicodeNaskhProject@gmail.com
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3466

پستتوسط Ilia » 30 سپتامبر 2017, 03:51

بسیار عالی. صبر کردن همیشه بهتره اما مشکله.

بنظر احتیاجی به هیچ اکستنشنی برای ادیت در برنامه های دیگر نیست و یک راست-کلیک بر روی عکس این امکان را میدهد.
پیوست‌ها
Photos_Edit.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 5607

پستتوسط 123ali » 02 اکتبر 2017, 13:15

2AD70C73-788C-451F-BD95-A01B15BBF687.png

سلام دوستان
من قبل اینکه ایفونم رو ریستور کنم توش از مک حدود۴ گیگ عکس ریختم ولی بعد ریستور عکسارو کلا از مک پاک کردم در ایفونم پاک شدش؛ خب حالا همونطور که میدونم تنها حدود ۶۰۰مگ عکس دارم ولی نمیدونم چرا هنوز نردیک سه گیگ خرده ای هنوز تو ایفونم جا اشغال شده ؛ درحالی که فقط من ۶۰۰مگ عکس دارم .
مشکل کجاست چطور میشه اون سه و خرده ای گیگ‌رو‌خالی کرد؟
123ali

پست‌ها : 452

پستتوسط 123ali » 06 اکتبر 2017, 16:22

123ali نوشته است:[نمایش]
2AD70C73-788C-451F-BD95-A01B15BBF687.png

سلام دوستان
من قبل اینکه ایفونم رو ریستور کنم توش از مک حدود۴ گیگ عکس ریختم ولی بعد ریستور عکسارو کلا از مک پاک کردم در ایفونم پاک شدش؛ خب حالا همونطور که میدونم تنها حدود ۶۰۰مگ عکس دارم ولی نمیدونم چرا هنوز نردیک سه گیگ خرده ای هنوز تو ایفونم جا اشغال شده ؛ درحالی که فقط من ۶۰۰مگ عکس دارم .
مشکل کجاست چطور میشه اون سه و خرده ای گیگ‌رو‌خالی کرد؟

دوستا واقعا کسی نظری نداره؟
اخه چطوریه که خودش حجم گرفته بدون هیچ‌کسی در ایفون!
ممنون
123ali

پست‌ها : 452

قبلی

بازگشت به تصویر ثابت

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان