انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ادیت فایل های صوتی

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای صوتی مک

Re: ادیت فایل های صوتی

پستتوسط cyra » 05 سپتامبر 2011, 02:43

ببين امين خان
همه ى اينا برمى گرده به بودجه اى كه براىساخت فيلمت در اختيار دارى. اگر مى تونى كارت رو به متخصص بسپارى خيلى بهتره. اگر نه، كاربرى برنامه هاى خاص كه اتفاقا خيلى هم خوب مى تونن كارت رو راه بندازن هميشه ساده نيست. توى شبكه اى مثل BBC از اديوس تا مديا كامپوزر رو استفاده مى كنن. مهم اينه كه مى دونن كدوم برنامه يا فيلم رو با چى كار كنن بهتره. صدا هم همينطوره... ممكنه كارى رو كه يه صداگذار حرفه اى با Adobe Audition مى كنه يه كاربر معمولى با Pro Tools هم نتونه انجام بده... اينو گفتم كه در درجه ى اول خيلى درگير تعدد نرم افزار نشى. به نظرم Adobe Soundbooth يا Adobe Audition براى شما مناسب باشه. چون ابزارهاى پيش فرضى براى حذف با كم كردن نويز صدا بدون نياز به داشتن دانش فنى در اختيار كاربر قرار مى ده. اگر يه سطح بخواى برى بالاتر Nuendo رو پيشنهاد مى كنم كه به مراتب حرفه اى تره. و در سطح حرفه اى هم كه Pro tools 9 رو مى تونى استفاده كنى. 
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط AmiN.D » 05 سپتامبر 2011, 02:53

ممنون
امیدوارم بتونم نسخه ی مک این نرم افزار ها(ادوب)رو گیر بیارم...
خب برای فیلم کوتاه قطعابودجه کمه و خوده ما باید با کمترین امکانات انجام بدیم...
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Arzhang » 05 سپتامبر 2011, 09:56

برنامه‌ی Soundtrack Pro برای رفع نویز خوب عمل می‌کند. همان‌طور که می‌دانی به هر حال اگر صدای شما نویز زیادی داشته باشد و بخواهی آن را رفع کنی، بخش انتهایی کلمات صدای اصلی (در مورد گفتار) هم می‌رود و صدا حالت لوله‌ای پیدا می‌کند. هر چه Threshold بیش‌تر باشد این حالت لوله‌ای بیش‌تر می‌شود. اما با Soundtrack Pro که تست کردم به نظرم اثرش معقول بود. در حد Cool Edit و Sound Booth که من با آن‌ها کار کرده‌ام بود. برای استفاده از نوفه گیر (Reduce noise) بعد از باز کردن فایل به مسیر Process>Noise reduction>Reduce noise برو
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Mehdi.y » 10 آوریل 2012, 05:22

با سلام
تعدادی فیلم قدیمی با زبان اصلی دارم فایل صوتی دوبله آن را هم گیر اورده‌ام ایا پلیری در مک است که بتواند مانند زیرنویس صدا را جداگانه لود کند و دیگر اینکه ایا نرم افزاری با کارایی ساده سراغ دارید که این فایل صوتی را بعنوان صدای دوم به فیلم اضافه کنم. البته این را بگویم که فیلمهایم فرمت MKV میباشند و تا جایی که بشود نمی‌خواهم فرمت را عوض کنم.
ممنون
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Pooria Azimi » 10 آوریل 2012, 06:29

من تنها راه مطمئنی که می‌شناسم (مطمئن از این نظر که دوباره انکود/دیکود نمی‌کنه)، استفاده از کامندلاین و ffmpeg هست:

homebrew رو نصب کن (باید Xcode هم قبلش نصب باشه، یا حداقل فایل ۱۶۰ مگابایتی Xcode Command Line Tools رو از https://developer.apple.com/downloads باید نصب کنید). طریقهٔ نصب homebrew در https://github.com/mxcl/homebrew/wiki/installation h اومده - باید بعد از نصب Xcode، اسکریپت زیر رو در ترمینال کپی کنید:
کد: انتخاب همهٔ
/usr/bin/ruby -e "$(/usr/bin/curl -fksSL https://raw.github.com/mxcl/homebrew/master/Library/Contributions/install_homebrew.rb)"

بعدش فقط کافیه brew install ffmpeg رو در ترمینال بزنید تا ffmpeg نصب بشه.

----
بعد از نصب ffmpeg، دو خط زیر «منطقاً» باید کاری که شما می‌خوای رو بکنن (م گم منطقاً چون تستش نکرده م ولی تا حد زیادی ازش مطمئنم):

کد: انتخاب همهٔ
ffmpeg -i 'orig-video.mkv' -an 'silent-video.mkv'
ffmpeg -i 'audio.aac' -i 'silent-video.mkv' -vcodec copy -acodec copy 'final.mkv'

توضیحات: در خط اول، an یعنی این‌که audio رو کپی نکنه. همزاد این سویچ، vn و sn (کپی نکردن زیرنویس) هستند. یک ورودی داریم که فیلم اصلیه و صداش رو دور می‌ریزیم و silent-video.mkv به‌دست می‌آد.
در خط دوم، دو تا input داده می‌شه که یکی فقط صداست و دیگری فقط تصویر و می‌گیم که codec هر دو، «کپی» کردن باشه (یعنی عملاً دوباره انکود/دیکود نکنه).
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 10 آوریل 2012, 13:29.
دلیل: Typo
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AmirT » 10 آوریل 2012, 10:26

نرم افزار HandBrake هم که دوستان قبلا برای تبدیل فیلم معرفی کردن امکان اضافه کردن چند صدا برای فیلم رو داره. اما فکر میکنم باید دوباره فیلم رو اینکد کنه، هرچند mkv رو هم ساپورت میکنه. البته من خودم با این امکانش کار نکردم.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط AmiN.D » 11 نوامبر 2012, 20:26

دوستان دو تا البوم دانلود کردم هرکدوم فرمت Blackfield_I_eac.wv.log.cue.covers.tags.iso.wv دارند! و هیچ کدام هم فایل جدا گانه ی split و cue و ندارند.تبیدل که میکنم به یک فایل mp3 فقط تبدیل میشوند و ترک ها جدا نمیشن. راهی ندارد؟
ازXAct برای تبدیل استفاده میکنم.
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط .SorousH. » 12 نوامبر 2012, 09:58

من دقیق منظورتون رو متوجه نشدم
واضحتر و کاملتر توضیح بدین...
اما اگه منظورتون اینه که کل آهنگهای آلبوم داخل یک تِرک هست (فایل MP3 بعد از تبدیل) و نیاز به Split دارین تا هر کدوم از آهنگها به صورت جداگانه تِرک بندی شوند باید فایل cue مربوط به آلبوم رو داشته باشین و با برنامه های cue splitter جداسازی کنین.
اگر هم فایل cue رو ندارین خودتون هم میتونین آهنگها رو split کنین که فکو کنم همون برنامه های cue splitter این امکان رو بده.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط AmiN.D » 12 نوامبر 2012, 20:32

بعله دقیقا همینه. فایل cue ندارم.با نرم فزار های دیگه هم باید یکی یکی چک کنم ببینم کی آهنگ تموم میشه تا جدا کنم:|
راه دیکه نیست برای فایل هایی با اون فرمت؟
iso.wv?
iPhone 5s
AmiN.D

قبلی

بازگشت به صدا

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان