انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

GarageBand 4

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای صوتی مک

پستتوسط R_Behnood » 12 اوت 2007, 23:25

سلام
ببخشید که اینرو میگم ولی این لینک و حفظ کردنش با فلسفه ایرماگ تناقض داره.
خود من هم از نرم افزارهایی استفاده میکنم که از اینور اونور پیدا کردم!;-)
ولی اگر ممکنه اجازه بدید اینکار در خارج از ایرماگ انجام بشه. باور کنید با یک google کردن ساده هرکسی میتونه برنامه ای رو پیدا کنه
بازم هرطور که صلاح میدونید
ارادتمندم
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط iSam » 12 اوت 2007, 23:33

بهنود جان از این اینور اونوریا به من هم بگو ( لااقل تو PM ) ;-) . پویا جان حالا که زحمت کشیدی از لاجیک پرو هم بگو تا آگاه شم , مرسی .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Pooya » 12 اوت 2007, 23:45

مدیر و صاحب وب شمائید. هر جور صلاح میدونید.
Apple مفيد براي سلامتي هر انسان ! موفق و پيروز باشيد.
Pooya

پست‌ها : 42

پستتوسط iSam » 12 اوت 2007, 23:48

پویا جان حالا که زحمت کشیدی از لاجیک پرو هم بگو تا آگاه شم , مرسی .
:lol: :lol: :lol:
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Pooya » 13 اوت 2007, 00:47

دوست گلم سامان جان اگه بخوام بگم که تمامی تفاوتهای بین دوتا نسخه Logic رو میدونم دروغ گفتم ولی این صفحه رو از سایت Apple رو برات پیدا کردم که تمامی تفاوتهای بین دو نسخه Logic یعنی Pro و Express رو بیان کرده.

امیدوارم برای تو و همه دوستان ایرماگی مفید باشه.
http://www.apple.com/logicexpress/comparison.html
Pooya

پستتوسط iSam » 13 اوت 2007, 00:52

مرسی پویا , اگر از Pro هم تورنت داری , دست سرمون بکش . راستی نگفتی که برای صدا رفتن از سازها با چی و چطور به کامپیوترت وصلشون میکنی , یعنی روشت چیه ؟ چاکرات .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Pooya » 13 اوت 2007, 14:50

دوباره سلام

سامان جان در مورد سوال اولت یعنی داشتن تورنت آره دارم یعنی جایی رو میخوام معرفی کنم که تورنت هرچیزی رو که بگی از برنامه های مک و پی سی گرفته تا آخرین فیلمهای خانوادگی و هالیوودی و بیتربیتی و آخرین آلبومهای گروه ها و کنسرتها به صورت DVD همگی توش هست. فقط کافی هست تو قسمت Search بنویسی چی میخوای. مثلا Logic Pro. مثلا من خودم الان دارم دیویدی کنسرت Pink Floyd رو دانلود میکنم.

www.torrentz.com

در رابطه با برنامه دانلو تورنت هم من خودم چون با همشون کار کرم و بهترینش رو انتخاب کردم میخوام اولا با عرض پوزش از اساتید پیشنهاد بدم از برنامه زیر برای دانلود ترتنهات استفاده کنی چون فوق العاده اس. البته اولش یادت نره تنظیمات سرعتت رو درست کنی. برنامه uTorrent

http://www.utorrent.com/download.php

در رابطه با سوال دوم هم که خوب صدا برداری یه ذره درد سرش زیاده و سلیقه ای. البته من هرچیزی که بهت میگم فقط تجربه هستش و من صدا بردار نیستم.
صدا برداری تو گروه ها دو حالت داره. 1- ماکت 2- اصلی
البته این اصطلاحات زیرزمینی هستش و پاییه دانشگاهی نداره.
1- ماکت: زمانی که مهم نیست چقدر کیفیت داشته باشه و تو میخوای بعد از تمرین یه ماکت از کارت رو داشته باشی که ریتم و ضرب و ... آهنگ یادت نره. اون سوند کارت که بهت معرفی کردم توانایی ضبط 2 تا لاین باهم رو در یک زمان داشت. زمان ماکت سازی ما کاری رو که میکردیم این بود که یکی از میکروفونها رو نزریک به های هت و تام درام میذاشتیم و آمپلیهای بیس و گیتار رو روی هم میذاشتیم و میکروفون رو نزدیک امپ بیس (چون صداش کمتر هست) میذاشتیم و ماکت آهنگ رو ضبط میکردیم. البته قرار دادن میکروفون در جای خوب خودش بقول بچه های تهرون یوگوریت میکنه تا اون صدایی که میخوایی دربیاد!

2- ضبط اصلی : برای درام میکروفون رو یکی در قسمت کیک درام و دیگری رو در بالای درام در یک اتاق کاملا ساکت گذاشته و درامر آهنگ ماکت با هدفون گوش میکنه و میزنه. (بهتر کردن صدای رکورد شده با نرم افزار انجام میشه در نهایت) توجه کن که صدای آهنگ از هدفون نباید بیرون بیاد. بعد بییسیت ماکت رو میذاره توگوشش و میزنه و میکروفون دقیقا جلوب امپش و به همین ترتیب گیتاریست. ترکها که هرکدوم به صورت جداگانه رکورد شدن رو میکس میکنی و هر بلایی که میخوایی تو Logic Express یا تو Sound Forge سرشون در میاری.

نکته خیلی مهم اینکه صدای دیستروشن گیتار باید خوب تنظیم شود. این کار زمانی سخت تر میشه که میخوای با امپ رکورد کنی. اگه که به افکت مثل افکت سری GT-8 Boss http://www.bossus.com/index.asp?pg=1&tmp=147)
خروجی دار داشته باشی که دیگه عروسیت میشه ولی باید سوند کارت Home Stadio داشته باشی مثل همون کرتیو. اگه دیستروشن گیتارت رو تنظیم نکنی بقول بچه ها گفتنی صدای گیتارت تو حالت Over Drive بیشتر شبیه به صدای سیفون میشه تا گیتار.

بقیه کار صبر میخواد و زرنگی. Just it

امیدوارم مفید بوده باشه. سوالی بود باز هم در خدمتم.
Pooya

پستتوسط iSam » 13 اوت 2007, 18:23

پویا جان هزار تشکر . پس باید دنبال یه کارت صدا یا ... بگردم که به مک بخوره , خودت چی داری ؟

** حالا چرا دانلود از طریق تورنت اینقدر طولانی و منصرف کننده هست ؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Pooya » 14 اوت 2007, 00:01

سامان عزیز و خوبم

برای اینکه چه Sound cardای بخری من در رابطه بامک از استاد عزیز و خوبم تو مک آقای حمید عزیز که امیدوارم که این مطلب رو بخونه و هرجفتمون رو بیشتر راهنمایی کنه من که ازش پرسدیم محصولات شرکت زیر رو برای تهران خریده بود و تست کرده بود و میگفت که خیلی خوب و کاملا حرفه ای. چک کن امیدوارم تو انگلیس راحت پیدا کنی و لذت ببری.

http://www.native-instruments.com

در رابطه با تورنتها که چرا کندن؟ خوب اولا اگه با uTorrent دانلود میکنی تنظیمات سرعت رو انجام دادی؟ دکمه های Ctrl+G رو فشار بده و تنظیمات خواسته شده رو انجام بده. در قسمت آخر حتما بگو تورنتهاتو انکریپت کنه چون بعضی از روترها برای کم کردن ترافیکشون تورنتهارو مختل میکنن. پرت بازهم حتما بهش بده. من یه برنامه برات میذارم که بتونی راحت پرت باز پیداکنی.

در زمان انتخواب فایل دانلودی توجه کن که در آخر ستون فایل یه مستطیل وجود داره که هرچی پایین تر میای زردتر میشه تا به قرمز برسه. سعی کن که اونایی رو انتخاب کنی که سبز ترن. البته من در رابطه با تورنتها اطلاعات دقیقتری ندارم ولی چون بر اساس اشتراک فایل کار میکنه کلا کند هستش. دوست دارم اگه دوستان مخصوصا حمید عزیز که خیلی چیزها به من یاد داده بتونه بیشتر اطلاعات بهمون بده.

فقط یه چیز بگم که در زمان دانلود تورنت Relax باش!!!

بازهم سوال داشتی بپرس تا اگه عقلم رسید کمکت کنم.
Pooya

پستتوسط Pooya » 14 اوت 2007, 00:04

اینهم فایل پیدا کننده Port باز
پیوست‌ها
FreePortScanner.zip
پیدا کننده Port باز بر روی دستگاه
(520.41 KiB) دانلود 529 بار
Pooya

پستتوسط iSam » 14 اوت 2007, 00:14

دیگه فقط یک دنیا ممنون , و هزار تا ماچ ;-) . از دوستت هم تشکر کن , چون این سایت عالیه ( البته سر فرصت باید سری بهش بزنم ) , یه سری هم به این محصول بزن که معرکست .

http://www.native-instruments.com/index ... r_id=51497
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Pooya » 14 اوت 2007, 00:40

دوستتون دارم .

مواظب خودتون باشید.
Pooya

پستتوسط MacMohsen » 04 ژانویه 2009, 14:34

این سری نرم افزارهای آهنگسازی Garage band jam pack رو میشه پیدا کرد ؟ من لینک رپیدشیرش رو دارم ولی حال ندارم اون همه رو دانلود کنم.خیلی زیادن.
MacMohsen

پست‌ها : 2

پاسخ: GarageBand 4

پستتوسط iSam » 23 مارس 2017, 16:35

یک سوأل دارم که براش یکی دوتا جواب دارم ولی دنبال راه حل راحت تر و بی خرج تر هستم!
اگر بخواهم گیتارم را به مک یا آیفون وصل کنم و بجای امپ از مک صدا بیاد بیرون و احتمالا چندتایی هم افکت داشته باشه چه راهی پیشنهاد میکنید؟ فقط یک کابل اتصال کافی نیست؟ خودم یک چیزی بنام JAM پیدا کردم که قیمتش حدود 90 یورو هست و میخوام که این هزینه را نکنم. بیشتر هدفم تئوری این قضیه هست برای اوقاتی که ضبط میخوام بکنم و نه دائمی. آخه اون ساندتیبل را که اون زمان داشتم و با پویا هم کلی راجبش بحث کردیم، دیگه در کار نیست :(
ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنماییم کنه.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پاسخ: GarageBand 4

پستتوسط 64iHumun » 24 مارس 2017, 12:53

سلام دوست عزیز
شما میتونین با زدن کابل کوارتررینچ از گیتارتون به ساند کارد و استفاده از برنامه های لاجیک یا گرج بند هم صدا داشته باشین هم از افکت های بی نهایت این برنامه ها استفاده کنین،البته اون جم هم که گفتین کار ساند کارد رو میکنه در صورتی که ساند کارد اکسترنال نداشته باشین.

امیدوارم کمک کرده باشم... ;)
64iHumun

پست‌ها : 3

قبلیبعدی

بازگشت به صدا

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان