انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

OS X & Vista "coincidences" - NY Times

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

پستتوسط Behnam » 27 ژانویه 2007, 04:40

خب هشدارم را نخوندی. در یک تاپیک دیگه سراغ آنها رو گرفته بودی و سامان هم پا منبری کرده بود و من جوابم را آنجا دادم. ضمناً من هرگونه خویشاوندی با این قلم‌ها را شدیداً تکذیب می‌کنم! آنها خواهرزاده‌های بیل گیتز هستند.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط iSam » 27 ژانویه 2007, 18:23

من اگر پامنبری بکنم , حتما بد از بزرگانه . ولی بهنام دقیقا کدام تاپیک را میگی ؟ چون منم اون فونتها را پاک کردم .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Behnam » 27 ژانویه 2007, 18:34

نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 27 ژانویه 2007, 18:44

مرسی بهنام و پرهام که ناکارآمدیشونو زود خبر دادین , چون هنوز استفاده نکرده بودم . البته از ترسم که اگر همه چیز بهم بریزه چه کنم از کم سوادی در فونت .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ali.Rastegar » 28 ژانویه 2007, 09:59

اِ اِ اِ! من یه روز نیومدم اینترنت، پرهام و بهنام باز بر علیه فانتهای مایکروسافت جَو سازی کردند! اولا فانتهای مایکروسافت قرار است فانتهای مایکروسافت باشند با همان ظاهر بد یا خوب و خوشبختانه توطئه‌های بهنام در مورد تغییر ظاهر فارسی آنها به پسر عمویش(جیزه) قبلا توسط سربازان گمنام خنثی شد.
ثانیا هرکس واقعا لازم دارد باید نصب کند، اجباری که نیست، مثلا یکی برای تبادل فایلهای Word میخواهد که از Tahoma و Arial استفاده می‌کنند، یکی به Traditional Arabic احتیاج دارد برای کاربردی عربی، یکی به Courier New به عنوان فانت Fixed width سازگار با فارسی و... .
ثالثا فقط من و ق.خ قدر این فانتها را میدانیم و هر نسبت فامیلی را با آنها تکذیب میکنیم ;-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ali.Rastegar » 28 ژانویه 2007, 10:12

Parham نوشته است:[نمایش]
خیلی معذرت میخوام، ولی مثل اینکه کسی که این مقاله رو نوشته یه خورده قاطی کرده. Tiger که اصلآ در June 2000 وجود خارجی نداشت. بعدش هم که اونموقع هنوز او اس ها روی سی دی در میامدند. اولین دی وی دی در سال 2001 در آمد.

من در یک مقاله June 2004 دیدم، شما اشتباه دیدی یا اصلاح کردن؟
----
به هر حال من نمیدونم Jim Allchin در مایکروسافت کار دیگه‌ای جز تعریف از محصولات اپل نداشته؟ اون از تعریفش از مک، اون از تعریفش از iPod و حالا تعریف از Tiger! اصلا شاید دلیل به تاخیر افتادن Vista همین کارهای Allchin بوده :-D
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط salehara » 28 ژانویه 2007, 10:34

رفقا اینم یه نگاهی بندازید:
http://www.divshare.com/download/78935-021
salehara

پست‌ها : 187

پستتوسط GK » 28 ژانویه 2007, 15:31

salehara نوشته است:[نمایش]
رفقا اینم یه نگاهی بندازید:
http://www.divshare.com/download/78935-021

:-D :-D :-D
ها ها!!! خیلی با حاله.
من هم این را در یک انجمن فرانسوی بعنوان «پیشرفته‌ترین و کامل‌ترین نسخه ویستا» معرفی کرده‌ام!!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط GK » 28 ژانویه 2007, 16:28

ولی خب دوستان، از شوخی گذشته و بحث را کمی جدی بکنیم تا دیگران فکر نکنند که ایرانی‌ها فقط اهل مزاح و بدگویی‌اند !!!!
من نیز با عقاید علی رستگار موافقم و در ادامه آن می گویم که، در بازار نابرابر رقابت osx با مایکروسافت، پیروزی اپل فقط با برتر بودن او ممکن است. اگر از پنج سال پیش تا امروز osx موفق تر از ویندوز ایکس بود به این خاطر این بود که پنج سال از ویندوز جلوتر بود. از فردا (پس فردا) داده‌ها تغییر خواهند یافت. ویستا، با تمام معایبی که دارد و اینکه آیا یک محصول کپی و تقلبی است یا نه، بسیار کاملتر و محکمتر و خصوصاً «چشمگیرتر» از قبلی‌هاست. به نظر من اگر لئوپارد «چیز» جدید و نادیده‌ای بیرون ندهد بازی را خواهد باخت. اپل دنیا را به ابتکار و اختراع خود عادت داده است، و به جز این راه دیگری ندارد.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 28 ژانویه 2007, 16:58

اپل در دههٔ ۹۰ بازی را باخت تا جائی که صحبت آن بود که در دکان را تخته کند. آن زمان هم بازی را به دزدی مایکروسافت باخت که ابتکارات اینترفیس اپل را به سازندگان سخت افزار متفرقه حراج کرد.
پس این شرایطی نیست که اپل با آن بیگانه باشد. اگر اپل قادر شد که با بازگشت استیو جابز دوباره از خاک سر برآورد، دیگر ویستا و نسخه‌های آیندهٔ سیستم عامل مایکروسافت نیست که مانع راه او باشند.
واقعیت این است که اپل در جنگی که قبلاً باخته است دیگر پافشاری نمی‌کند. اپل دیگر چیزی برای باختن ندارد. دست‌کم نه در رقابت با مایکروسافت. هرچه در پیشاپیش اپل قرار دارد برای بردن (یا نبردن) است و نه برای باختن.
سیستم عامل کنونی اپل هم از ویستا پیشترفته تر است. اگر در زمینه‌هائی کمبود امکانات دارد، به دلیل آن است که آن امکانات در محیط‌هائی مورد استفاده دارند که در انحصار مایکروسافت است و اپل تازه دارد بر سطح آن خراش می‌اندازد. پس باز هم رقابتی در میان نیست، عرصه ای برای بردن با نبردن است.
اگر هدف اپل را هژمونی جهانی فرض کنیم، بله اپل باید از هر گامی که مایکروسافت برای حمایت از هژمونی جهانی خود بر می‌دارد رنجور باشد. ولی اپل اهدافش را خیلی واقع‌بینانه تر و به ریتم خودش انتخاب کرده است.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 28 ژانویه 2007, 17:07

حالا ول کن هژمونی اپل و بیل گیتس را !!!!!! بگو ببینیم تو چرا خواب نیستی بهنام ؟؟؟؟؟؟ ساعت شماطه‌دار کانادا باید پاسی از نیمه شب گذشته باشد !!!!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 28 ژانویه 2007, 17:19

قاطی کرده‌ای. اول صبح است. تازه من یک فانت دارم که باید دست‌کم نوع عادی آن را امروز تمام کنم والا می‌افتد به آخر هفتهٔ بعدی!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 28 ژانویه 2007, 17:29

درست. autant pour moi!!! گمانم طرفهای صبح تو است، حدود ساعت ۸. پس این فانت را تمامش کن تا قبل از لئوپارد داشته باشیم !
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط salehara » 28 ژانویه 2007, 17:35

ممنون بهنام جان من هم تقریبا با شما هم عقیده هستم.
salehara

پست‌ها : 187

پستتوسط GK » 28 ژانویه 2007, 18:25

برای بهنام و کسانی که فکر می کنند مابین اپل و مایکروسافت جنگ و رقابتی در بین نیست ( دو نمونه بین ۱۶۵۰۰۰ در گوگل ) :
http://www.informationweek.com/windows/ ... =196900683
http://www.macobserver.com/columns/hidd ... 11.1.shtml
اگر اپل در گفتارهای «رسمی» خود اعلام می کند که جنگ و رقابتی با مایکروسافت ندارد، به این دلیل است که می داند با رقیبی که میلیون‌ها بار سنگینتر و قویتر ( هم پول هم نفوذ) از اوست نمی تواند آشکارا رو در رو شود.
منی که از یک سال پیش رو به مک آورده‌ام، خوب می دانم که از دو رقیب یکی را انتخاب کرده‌ام. و آن یکی را نباید دست کم بگیرم.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

قبلیبعدی

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان