انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نکات هنگام خرید

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

نکات هنگام خرید

پستتوسط hossein_robins » 01 نوامبر 2016, 03:06

سلام و خسته نباشید
قصد دارم تو چند روز آینده اقدام به خرید mf839 کنم.
از اونجا که تازه قدم به دنیای مک میذارم و هیچی بلد نیستم لطفا نکات موقع خرید رو برام بگید. (میترسم جنس ریفوربیش بهم بدن یا هزار کلکی که تو بازار هست و بلد نیستم به سرم بیاد)

باید به نکته خاصی تو بسته بندی توجه کنم؟
مک بوک هم مثل آیفون تاریخ اولین روشن شدنش تو سایت اپل ثبت میشه ؟؟
مرسی :innocent:
hossein_robins

پست‌ها : 9

پاسخ: نکات هنگام خرید

پستتوسط iSam » 01 نوامبر 2016, 15:45

hossein_robins نوشته است:[نمایش]
سلام و خسته نباشید
از اونجا که تازه قدم به دنیای مک میذارم و هیچی بلد نیستم لطفا نکات موقع خرید رو برام بگید. (میترسم جنس ریفوربیش بهم بدن یا هزار کلکی که تو بازار هست و بلد نیستم به سرم بیاد)

با سلام و خوش آمد. من اصلا نمیدونم این mf839 چی هست ولی درکل بهتره صبر کنید سری جدید مک بوک ها که تازه معرفی شده به بازار بیان و بعد تصمیم گیری کنید. شاید هم بهتره تا آمدن سری جدید آیمک صبر کنید!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط hossein_robins » 01 نوامبر 2016, 16:20

iSam نوشته است:[نمایش]
سلام و خسته نباشید

با سلام و خوش آمد. من اصلا نمیدونم این mf839 چی هست ولی درکل بهتره صبر کنید سری جدید مک بوک ها که تازه معرفی شده به بازار بیان و بعد تصمیم گیری کنید. شاید هم بهتره تا آمدن سری جدید آیمک صبر کنید!

من بودجم ٤٢٠٠ هست و مك بوك هاي جديد قيمت پايه ٥٢٠٠ داشتن تا اونجا ك ديدم. اگه صبر كنم احتمالا ديگه هيچ وقت مك دار نميشم :)
hossein_robins

پستتوسط perse » 01 نوامبر 2016, 16:26

این مدل که گفتید فقط ۱۲۸ گیگ اس.اس.دی داره. فکر می‌کنم یه مقدار دچار مشکل بشید باهاش. البته بستگی به کارکردتون هم داره ...
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پستتوسط hossein_robins » 01 نوامبر 2016, 16:53

perse نوشته است:[نمایش]

این مدل که گفتید فقط ۱۲۸ گیگ اس.اس.دی داره. فکر می‌کنم یه مقدار دچار مشکل بشید باهاش. البته بستگی به کارکردتون هم داره ...

آره كمه ولي موجوديم همينه ديگه. يه هارد اكسترنال كمكي دارم. استفاده خاصي ندارم به عنوان يوزر معمولي در حد آفيس و مطالعه و فتوشاپ هستش.
ميبخشيد سوالام رو هيچ كس جواب نداد.
ضمنا ميخواستم بدونم عيبي داره پارت نامبر اينگليس بگيرم؟
hossein_robins

پستتوسط iSam » 01 نوامبر 2016, 17:08

من فکر کنم با این تفاسیر یک آیمک قویتر نسبت به این دستگاه میتوانید داشته باشید. آیا بهتر نیست!؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط hossein_robins » 01 نوامبر 2016, 18:17

iSam نوشته است:[نمایش]
من فکر کنم با این تفاسیر یک آیمک قویتر نسبت به این دستگاه میتوانید داشته باشید. آیا بهتر نیست!؟

حقيقت اينه ك من بهتر بودن رو تو مكا تشخيص نميدم. درايو سي لپتاپم ٩٠ گيگ هست هميشه هم ٣٠ ٤٠ گيگ خالي داره. رو اين حساب حس كردم ١٢٨ كافي باشه.
ضمنا چون دانشجو هستم لپتاپ نياز دارم نه آيمك. اگه ميدوني واقعا انتخاب بدي كردم بايد ايسوس بگيرم..
hossein_robins

پستتوسط Ilia » 01 نوامبر 2016, 19:18

اگر میتوانید این مدل را بخرید بهتر است. چون ۱۲۸ گیگ برای شما که احتمالا متاسفانه فردای خرید روی آن ویندوز هم نصب خواهید کرد و در طول چند سال آینده کافی نخواهد بود:
i5_256.jpg

اگر مطمئنید که ۱۲۸ گیگ حتما برایتان کافی خواهد بود این ماشین خوبیست، اما تقریبا مطمئنم که بعدا از اینکه هاردش کم جا دارد، به اپل و خودتان کلی ناسزا خواهید گفت:
i5_128.jpg

اگر رزلوشن بالا، قدرت زیاد و پورت‌های بیشتر برایتان مهم نیست، این مکبوک ایر هم گزینهٔ بدی نیست:
MBA_256.jpg

اما من اگر جای شما بودم کمی قرض میکردم و همان اولی را میخریدم. اختلاف پولش در چند سال، ناچیز است اما دستگاه بهتر و قویتریست.

رم و هارد این دستگاه‌ها را بعد از خرید افزایش نمیشود داد. در ضمن من با این سایت هیچ قرابتی ندارم. فقط برای چک کردن با بودجهٔ شما آنرا امتحان کردم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط hossein_robins » 01 نوامبر 2016, 19:43

Ilia نوشته است:[نمایش]
اگر میتوانید این مدل را بخرید بهتر است. چون ۱۲۸ گیگ برای شما که احتمالا متاسفانه فردای خرید روی آن ویندوز هم نصب خواهید کرد و در طول چند سال آینده کافی نخواهد بود:
i5_256.jpg

اگر مطمئنید که ۱۲۸ گیگ حتما برایتان کافی خواهد بود این ماشین خوبیست، اما تقریبا مطمئنم که بعدا از اینکه هاردش کم جا دارد، به اپل و خودتان کلی ناسزا خواهید گفت:
i5_128.jpg

اگر رزلوشن بالا، قدرت زیاد و پورت‌های بیشتر برایتان مهم نیست، این مکبوک ایر هم گزینهٔ بدی نیست:
MBA_256.jpg

اما من اگر جای شما بودم کمی قرض میکردم و همان اولی را میخریدم. اختلاف پولش در چند سال، ناچیز است اما دستگاه بهتر و قویتریست.

رم و هارد این دستگاه‌ها را بعد از خرید افزایش نمیشود داد. در ضمن من با این سایت هیچ قرابتی ندارم. فقط برای چک کردن با بودجهٔ شما آنرا امتحان کردم.

به من گفته بودن هاردش قابل ارتقا است، منم روي اين موضوع براي آينده حساب باز كرده بودم.
ممنون دوست عزيز سعي ميكنم مدل ٢٥٦ گيگي تهيه كنم. اگر بتونم!
hossein_robins

پستتوسط Ilia » 01 نوامبر 2016, 19:54

داستان دقیقتر آپگرید هارد این مدل‌ها این است:
*The MF839LL/A configuration has 128 GB of flash storage and the MF840LL/A configuration has 256 GB of flash storage. Originally, neither could be configured with additional storage at the time of purchase. However, on October 27, 2016, Apple discontinued the stock 256 GB configuration (MF840LL/A) and added the option to custom configure the entry-level model with 256 GB, 512 GB, or 1 TB of SSD storage for US$200, US$400, or US$800, respectively.

*Apple does not intend for one to upgrade the storage after purchase, but it is quite possible. As documented by site sponsor OWC, this model has a PCIe-based SSD (PCIe 2.0 x4 interface).

یعنی شاید بشود. اما از من میشنوید همین الان ۲۵۶ را بگیرید. به دردسرش نمی‌ارزد.

این صفحه مشخصات این مدل‌ها را توضیح میدهد:
http://www.everymac.com/systems/apple/m ... specs.html
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iShahin » 03 نوامبر 2016, 07:35

Ilia نوشته است:[نمایش]

من واقعا نمیتونم درک کنم کسی که بیشتر کار و فعالیتش رو ویندوز هست چرا باید مک بخره؟ تنها دلیلش تا به امروز میتونست پز دادن و اِفه‌ی داشتن لپ‌تاپ گرون قیمتِ اپل و شو آف باشه. اما مک‌بوک جدید دیگه حتی اون لوگوی درخشان رو هم نداره برای پز دادن و شوآف :)

Apple-laptops.jpg

در ضمن یک سوال برام پیش اومده که این شماره بندی مک که بعضی‌ها اینجا به آن اشاره میکنند (اکثرا دوستان داخل ایران) از کجای میاد (چون در هر جا که دیدم معمولا به مدل مک با سال ساخت و سایز اون اشاره میشه مثلا مال من
هست: MacBook Pro Retina, 13-inch, Mid 2014) در کدام قسمت سایت اپل، مک‌ها با این Category دسته بندی شده؟ من در سایت اپل و یا info مک خودم چیزی پیدا نکردم؟
پیوست‌ها
info.png

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Amir_S » 03 نوامبر 2016, 13:13

چیزی که بین ما متداول است، سری ساخت (نسل دستگاه) است که چون مدل‌های مک محدودند، معمولا کفایت می‌کند، ولی در بازار ایران چون مشتری‌ها و فروشنده‌ها معمولا این چیزاها را نمی‌داند، به مدل دقیق دستگاه که شامل مشخصات دقیق آن می‌شود اشاره می‌کنند (کاری که بقیه شرکت‌ها هم انجام می‌دهند)
مثلا مدل دستگاه من که در امضا هم موجود است، MB990 بوده!
لیست کامل مدل‌ها هم در این لینک موجود است:https://support.apple.com/en-us/HT201300
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط iShahin » 03 نوامبر 2016, 13:28

Amir_S نوشته است:[نمایش]
چیزی که بین ما متداول است، سری ساخت (نسل دستگاه) است که چون مدل‌های مک محدودند، معمولا کفایت می‌کند، ولی در بازار ایران چون مشتری‌ها و فروشنده‌ها معمولا این چیزاها را نمی‌داند، به مدل دقیق دستگاه که شامل مشخصات دقیق آن می‌شود اشاره می‌کنند (کاری که بقیه شرکت‌ها هم انجام می‌دهند)
مثلا مدل دستگاه من که در امضا هم موجود است، MB990 بوده!
لیست کامل مدل‌ها هم در این لینک موجود است:https://support.apple.com/en-us/HT201300

ممنون امیر جان، به هر حال این هم اطلاعات عمومی هست برای خودش!
شماره‌ی مک منم هست:  MGX82xx/A

فقط یک مشکلی هست، و اون هم این که اگر بری اپل استور و اونجا مدل مَک‌ات را سوال کنند و تو این شماره رو بدی، بهت اینطور نگاه میکنند! :alien:

تصویر

:lol:

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Amir_S » 03 نوامبر 2016, 16:57

درستش هم همین است که نسل دستگاه را بگویی و اگر لازم بود جزئیات مشخصاتش را… چون جز موقع معامله، این جزئیات اهمیتی ندارند و مخصوصا در مدل‌های قدیمیتر، می‌توانند تغییر هم بکنند (یا اصلا از اول مدل سفارشی خریداری شده باشد). ولی خوب برای مردمی که قبلش با شرکتهایی سر و کار داشته‌اند که هر چند روز یکبار یک مدل جدید معرفی می‌کنند یا دو مدل مختلف را با یک اسم و شماره به بازار می‌دهند، کمی سخت است. ;)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط hossein_robins » 04 نوامبر 2016, 17:15

iShahin نوشته است:[نمایش]

من واقعا نمیتونم درک کنم کسی که بیشتر کار و فعالیتش رو ویندوز هست چرا باید مک بخره؟ تنها دلیلش تا به امروز میتونست پز دادن و اِفه‌ی داشتن لپ‌تاپ گرون قیمتِ اپل و شو آف باشه. اما مک‌بوک جدید دیگه حتی اون لوگوی درخشان رو هم نداره برای پز دادن و شوآف :)

بحث پز دادن نیست. مثلا خودم چنتا دلیل دارم. اولا که شدیدا از کند بودن ویندوز خسته شدم. از دوام 3 4 ساعته باتری لپتاپم خسته شدم. همیشه باید شارژرش تو کیفم باشه و برم دانشگاه. هنوز ندیدم کسی تو دانشگاه مک بوکش به برق وصل باشه!
ثانیا فرض کنید یه ایسوس ویندوزی رو بجای همین mf839 بخوام بگیرم . ux310uq الان تو بازار 4.5 ملیون هست و زیبایی مک بوک رو نداره. از لحاظ پردازنده هم بنچ مارک پردازنده هاشون برابره. پس چرا ایسوس بگیرم

iShahin نوشته است:[نمایش]
در ضمن یک سوال برام پیش اومده که این شماره بندی مک که بعضی‌ها اینجا به آن اشاره میکنند (اکثرا دوستان داخل ایران) از کجای میاد (چون در هر جا که دیدم معمولا به مدل مک با سال ساخت و سایز اون اشاره میشه مثلا مال من
هست: MacBook Pro Retina, 13-inch, Mid 2014) در کدام قسمت سایت اپل، مک‌ها با این Category دسته بندی شده؟ من در سایت اپل و یا info مک خودم چیزی پیدا نکردم؟

برای منم همین سوال مطرح هست. mf839 (early 2015) تو ایران با قیمت 4200000 تومن معامله میشه در صورتی که توی سایت اپل همین مشخصات رو گذاشته 1299$ . هر جور هم حسابش کنید با دلار 3400ت قیمتش تو ایران باید بالای 4400000 باشه
hossein_robins

بعدی

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان