انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

راهنمایی در مورد آیمک

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

راهنمایی در مورد آیمک

پستتوسط Serpico88 » 01 مه 2016, 17:42

سلام دوستان ...

من کارم تدوین فیلم کوتاه و مستند و کارای تلویزیونی هست و با پریمیر کار میکنم .
از سر الزامات و اجباری که مخصوصا در سینما هست (به خاطر فاینال کات ) باید سیستمی تهیه کنم که پروژه هامو با ف.ک انجام بدم.
و مدتی هست که دنبال آیمک میگردم و گزینه هایی که هستن بودجه ام بهشون نمیرسه متاسفانه .

جدای از این حرفا میخواستم از اساتید خواهش کنم با توجه به کانفیگای مورد نیاز برای کارم چند تا گرینه معرفی کنن .

سپاس ... :thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up:
Serpico88

پست‌ها : 4

پاسخ: راهنمایی در مورد آیمک

پستتوسط amirazizi » 01 مه 2016, 23:34

منظور شما FCP 7 هستش یا FCPX ؟
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Ilia » 02 مه 2016, 01:28

تا امیر جواب شما را بده من این را بگم که یکماه و نیم دیگه کنفرانس دولپرهای اپل (WWDC) است و ممکنه که مدل جدیدی معرفی بشه. اگر بتوانید صبر کنید بد نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Serpico88 » 02 مه 2016, 15:34

amirazizi نوشته است:[نمایش]
منظور شما FCP 7 هستش یا FCPX ؟

حقیقت اش به غیر از ظاهر و دیزاین خود نرم افزار ، تفاوت دیگه شون نسبت به هم رو نمی دونم دقیق
Serpico88

پستتوسط Serpico88 » 02 مه 2016, 15:35

Ilia نوشته است:[نمایش]
تا امیر جواب شما را بده من این را بگم که یکماه و نیم دیگه کنفرانس دولپرهای اپل (WWDC) است و ممکنه که مدل جدیدی معرفی بشه. اگر بتوانید صبر کنید بد نیست.

ممنون دوست عزیز
Serpico88

پستتوسط amirazizi » 02 مه 2016, 23:21

تفاوت 7 و X توی اینترفیس نیست توی ساختار نرم افزاره و با هم تفاوت بنیادی دارند FCP7 مثل Premiere یک نرم افزار TrackBased هستش ولی FCPX یک نرم افزار Role Based که کاملا جدید و منحصر به فرده و هیچ نرم افزار تدوین دیگه ای اینجوری نیست. اگه شما به سیستم نرم افزار های Track Based مثل Edius, Premiere, Avid عادت دارید اولش توی کار با FCPX کاملا شوکه میشید چون اصلا Track نداره.

من همیشه میگم برای تدوینگر ها FCPX سختی تو یادگیری نداره سختی تو از یاد بردن داره. تمام عادت هایی که شما توی  Avid , Premiere داشتید رو باید از یاد ببرید و این برای خیلی از کسانی که حتی اینجا تو هالیود دارن کار میکنند خیلی سخته.

برای کسانی که اصلا با هیچ نرم افزار تدوینی کار نکردند FCPX فوق العاده است چون اون مشکل رو ندارند. به طور مثال اینجا تو USC که بهترین دانشگاه فیلمسازی جهانه به دانشجوها تو ۲ جلسه FCPX یاد میدن و خیلی FCPX رو دوست دارند و اصلا نمی خوان با Avid یا Premiere کار کنند. ولی امکان نداره شما با ۲جلسه تدریس بتونید با Avid کار کنید.

اما کسانی که عادت های زیادی توی دنیای تدوین Track Based دارند دنبال همون ها توی FCPX می گردند و این ترک عادت واقعا براشون سخته.

اگه حاضر هستید که این سختی ترک عادت رو به جون بخرید من FCPX رو به شدت توصیه میکنم . لذت کار باهاش با هیچ چیز دیگه ای قابل مقایسه نیست ولی اگه حالشو نداشته باشید بدون شک اذیت میشید.

در عین حال FCP7 یک نرم افزار مرده است. اپل دیگه به روزش نمی کنه و از سال ۲۰۰۸ تا الان طبیعتا تغییری نکرده. شما سخت افزاری که خریداری می کنید چه به روز باشه چه مال ۸ سال پیش برای FCP7 تفاوتی نمیکنه، نه می تونه از RAM بالای 6 Gig استفاده کنه و نه از CPU 64-bit . به همین دلیل شما اگه بخواهید با اون کار کنید عملا از پولی که برای سخت افزار جدید هزینه کردید نمی تونید استفاده کنید چون نرم افزار قابلیت اش رو نداره.

راستش من اصلا استفاده از FCP7 رو اصلا توصیه نمی کنم به نظر من کار باهاش و یاد گرفتن اش وقت تلف کردنه. بعد از اینکه Apple کلا پکیج Final Cut Studio رو کشت Adobe دقیقا دنباله همون مسیر رو رفت و بلافاصله Audition رو خرید که کار Sound Track Pro رو انجام بده و Speed Grade رو که کار Apple Color رو و Premiere هم تمام قابلیت های FCP7 رو کپی کرد. من حتی فکر می کنم اپل پشت پرده عملا بازار Pro market رو داد به Adobe چون حتی نرم افزار Aperture رو که خیلی از عکاس ها دوست داشتند رو کشت و این کار باعث شد بازار Adobe Lightroom بزرگتر بشه و طبیعتا خیلی ها برن سراغ Light room.

اگه به نرم افزار TrackBased عادت دارید و نمی خواید برید سراغ FCPX من ادامه کار با Premiere رو بیشتر توصیه میکنم تا هزینه کردن برای یک نرم افزار مرده مثل FCP7.
amirazizi

پستتوسط Serpico88 » 03 مه 2016, 00:30

amirazizi نوشته است:[نمایش]
تفاوت 7 و X توی اینترفیس نیست توی ساختار نرم افزاره و با هم تفاوت بنیادی دارند FCP7 مثل Premiere یک نرم افزار TrackBased هستش ولی FCPX یک نرم افزار Role Based که کاملا جدید و منحصر به فرده و هیچ نرم افزار تدوین دیگه ای اینجوری نیست. اگه شما به سیستم نرم افزار های Track Based مثل Edius, Premiere, Avid عادت دارید اولش توی کار با FCPX کاملا شوکه میشید چون اصلا Track نداره.

من همیشه میگم برای تدوینگر ها FCPX سختی تو یادگیری نداره سختی تو از یاد بردن داره. تمام عادت هایی که شما توی  Avid , Premiere داشتید رو باید از یاد ببرید و این برای خیلی از کسانی که حتی اینجا تو هالیود دارن کار میکنند خیلی سخته.

برای کسانی که اصلا با هیچ نرم افزار تدوینی کار نکردند FCPX فوق العاده است چون اون مشکل رو ندارند. به طور مثال اینجا تو USC که بهترین دانشگاه فیلمسازی جهانه به دانشجوها تو ۲ جلسه FCPX یاد میدن و خیلی FCPX رو دوست دارند و اصلا نمی خوان با Avid یا Premiere کار کنند. ولی امکان نداره شما با ۲جلسه تدریس بتونید با Avid کار کنید.

اما کسانی که عادت های زیادی توی دنیای تدوین Track Based دارند دنبال همون ها توی FCPX می گردند و این ترک عادت واقعا براشون سخته.

اگه حاضر هستید که این سختی ترک عادت رو به جون بخرید من FCPX رو به شدت توصیه میکنم . لذت کار باهاش با هیچ چیز دیگه ای قابل مقایسه نیست ولی اگه حالشو نداشته باشید بدون شک اذیت میشید.

در عین حال FCP7 یک نرم افزار مرده است. اپل دیگه به روزش نمی کنه و از سال ۲۰۰۸ تا الان طبیعتا تغییری نکرده. شما سخت افزاری که خریداری می کنید چه به روز باشه چه مال ۸ سال پیش برای FCP7 تفاوتی نمیکنه، نه می تونه از RAM بالای 6 Gig استفاده کنه و نه از CPU 64-bit . به همین دلیل شما اگه بخواهید با اون کار کنید عملا از پولی که برای سخت افزار جدید هزینه کردید نمی تونید استفاده کنید چون نرم افزار قابلیت اش رو نداره.

راستش من اصلا استفاده از FCP7 رو اصلا توصیه نمی کنم به نظر من کار باهاش و یاد گرفتن اش وقت تلف کردنه. بعد از اینکه Apple کلا پکیج Final Cut Studio رو کشت Adobe دقیقا دنباله همون مسیر رو رفت و بلافاصله Audition رو خرید که کار Sound Track Pro رو انجام بده و Speed Grade رو که کار Apple Color رو و Premiere هم تمام قابلیت های FCP7 رو کپی کرد. من حتی فکر می کنم اپل پشت پرده عملا بازار Pro market رو داد به Adobe چون حتی نرم افزار Aperture رو که خیلی از عکاس ها دوست داشتند رو کشت و این کار باعث شد بازار Adobe Lightroom بزرگتر بشه و طبیعتا خیلی ها برن سراغ Light room.

اگه به نرم افزار TrackBased عادت دارید و نمی خواید برید سراغ FCPX من ادامه کار با Premiere رو بیشتر توصیه میکنم تا هزینه کردن برای یک نرم افزار مرده مثل FCP7.

واقعا ممنون امیرجان از وقت و حوصله ای که کردی و جواب دادی ، کاملا روشن شدم و از توصیف هایی که کردی بدون شک پرو ایکس رو انتخاب می کنم ،
فقط الان کمی نگرانی بابت انتخاب سیستم دارم ، مثلا می دونم با بودجه ی ۵-۶ میلیونی شاید نتونم آیمک مناسبی بگیرم ، با این حال در این موردم راهنمایی ام کنین ،
بازهم ممنون خوشحالم کردی :thumbs_up: :lol:
Serpico88

پستتوسط amirazizi » 03 مه 2016, 02:21

این سیستم الان سرعت خوبی داره و قیمت 2000$ هستش.

21.5-iMac with Retina 4K display
3.3GHz quad-core Intel Core i7, Turbo Boost up to 3.8GHz
16GB 1867MHz LPDDR3
1TB Fusion Drive
Intel Iris Pro Graphics 6200

در عین حال با این سیستم هم میشه کار کرد که 1100$
21.5- iMac
1.6GHz dual-core Intel Core i5, Turbo Boost up to 2.7GHz
8GB 1867MHz LPDDR3
1TB Serial ATA Drive @ 5400 rpm
Intel HD Graphics 6000

چیزی که توی کار اصلا به نظر نمیاد ولی واقعا اذیت می کنه سرعت هارد اکسترناله . اون میشه گلوگاه و چون دائم شما از روش اطلاعات می خونید پایین بودن سرعتش باعث میشه سرعت کل سیستم پایین بیاد. شما موقع خرید هارد اکسترنال حتما سرعت read/write رو در نظر بگیرد و اگر تونستید با یک نرم افزار تست سرعت هارد تستش کنید. به طور مثال Aja System test .
اگر دوست داشتید این ویدیو رو دانلود کنید ببینید.
https://drive.google.com/file/d/0B6FAOc ... VFVXM/view
amirazizi

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان