انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اندروید

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

اندروید

پستتوسط pooriya.kh » 14 مارس 2015, 01:14

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز !بعد از تقریبا چهار، پنج سال چند ماهی میشه که از آی او اس به اندروید ( سونی اکسپریا زد 2) مهاجرت کردم ( به نظرم به عنوان یکی از سیستم عامل های مهم بازار این ارزش رو داشت) به عنوان کسی که از هر 2 سیستم عامل استفاده کرده باید بگم که مهمترین مزیت اندروید نسبت به آی او اس به زبان ساده " آزادی " هست. آزادی بسیار لذت بخشی که گاهی اوقات در آی او اس رویا هست! بسیاری از محدودیت های موجود در آی او اس در اندروید نیست. از شخصی سازی گرفته تا انتقال فایل، داشتن کارت حافظه جانبی، داشتن فایل منیجر، دانلود و حتی پاک کردن کش برنامه ها و کارهایی از این قبیل و... ! البته محدودیت های آی او اس از نظر امنیتی شاید مزیت باشن! از طرفی به نوعی احساس امنیت آی او اس رو من در اندروید ندارم. آی او اس آپدیت های منظم داشت و البته پشتیبانی نرم افزاری بسیار قوی! گاهی اوقات با اومدن مدل جدید یه گوشی اندرویدی این حس رو میکنی که مدل قبلی به طور کامل فراموش شده! از نظر برنامه ها و کیفیت اون ها من تفاوت قابل توجهی حس نکردم، البته اپ استور آی او اس تا حدودی شیکتر و حساب شده تر هست و معمولا اپلیکیشن های خیلی سطح پایین توش پیدا نمیشه، ولی در اندروید به دلیل وجود آزادی در نصب برنامه از جاهای مختلف گاهی اوقات چنین برنامه هایی دیده میشه که البته این آزادی در نوع خودش میتونه مزیت به حساب بیاد . از نظر طراحی و اینترفیس به نظرم در آی او اس به جزئیات بسیار بیشتر توجه شده که لذت کار باهاش رو افزایش میده و البته نمیشه نگفت که در ای او اس 8 از اینترفیس گوشی های اندرویدی تا حدودی کپی برداری شده ! اما از نظر پایداری! من تجربه ی خیلی خوبی از آی او اس 8 روی آیفون 5 سی نداشتم. هنگ های متعدد داشتم چیزی که در ورژن های قبلی سابقه نداشت، اما این مشکل رو در اندروید ورژن 4.4 ندارم.
در کل به نظرم نمیشه گفت کدوم سیستم عامل بهتر هست و کاملا این مسئله به کاربر بستگی داره. فراموش نشه که یکپارچگی آی او اس و مک او اس بسیار عالی هست و متاسفانه من این یکپارچگی رو از دست دادم! البته تفاوت های بزرگی دیگه ای هم هست مثل سیستم پرداخت پول و... که متاسفانه چون در کشور ما این امکانات وجود نداره بنده از اونها اطلاعی ندارم! در حال حاضر با توجه به فاصله بسیار کم دو سیستم عامل بنده نمونه ارزونتر رو انتخاب میکنم! در ضمن کیفیت سخت افزاری در اکسپریا زد 2 بسیار عالی هست، از طراحی گوشی تا دوربین و غیره. امیدوارم که رقابت همیشه در همین سطح بمونه چون به نفع ماست!
پ.ن 1 : تا جایی که میشد سعی کردم بی طرف باشم ! :)
پ.ن 2 : بنده یک کاربر معمولی هستم و نه یک کاربر حرفه ای، شاید در سطح بالا و البته برای توسعه دهنده های نرم افزاری قضایا بسیار متفاوت باشه!
دوستان اگر نظری دارن خوشحال میشم بگید :blush:
موفق باشید
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پاسخ: اندروید

پستتوسط iSam » 14 مارس 2015, 06:33

من فقط يكبار اندرويد گرفتم كه به هزار دليل گذاشتمش كنار و ديگه هم بهش برنميگرم. اگر موضوع اوپن سورس و از اين قبيل موضوع هاست كه من خودم هم اوپن سورسي هستم، بايد گوشي لينوكسي مثل جولا يا اوبنتويي جديد گرفت. من كه اگر آيفون نگيرم، بلك بري ميگيرم كه الآن هم دارم.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط pooriya.kh » 14 مارس 2015, 09:31

من اولین بار اندروید رو روی سامسونگ گلکسی ایس تجربه کردم که در یک کلام فاجعه بود! به نظرم تجربه کار با اندروید تا حد زیادی به دیوایس ( دستگاه) برمیگرده.
pooriya.kh

پستتوسط saeidk » 14 مارس 2015, 11:33

اتفاقاً من هم پریروز یک گالاکسی اس۵ برای دوستی گرفتم و شروع کردم براش راه‌اندازی کردن. وقتی تونستم به راحتی و بدون هیچ دردسری براش برنامه بریزم و آهنگ و فیلم و عکس اضافه کنم، یک حس آزادی و آرامش عجیبی داشتم که نمی‌شه توصیف کرد. این رو واقعاً بدون تعصب نوشتم.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Arzhang » 14 مارس 2015, 12:00

من به تازگی از اندروید به iOS آمده‌ام. این آزادی واقعاً چیز جالبی‌ست اما یک سالی که با گوشی‌ام (سونی اکسپریا اس ال) کار کردم کم کم لَختی‌های سیستم روانی‌ام کرد. مرتباً گوشی را خالی می‌کردم و مداوماً با برنامه‌های جانبی رم آن را خالی می‌کردم اما حتی برای آوردن یک شماره تلفن هم کندی داشت. تصورش را بکنید وسط کار هستید و استرس دارید و یکی به شما زنگ زده و هر چه می‌کنید تماس برقرار نمی‌شود. این کاری بود که آن گوشی با من بسیار می‌کرد. به حدی عصبی می‌شوی که دوست داری گوشی را بکوبی به دیوار.
آیفون دلیوری ریپورت ندارد، نمی‌توان بدون برنامه‌ی مربوطه گروهی اس ام اس فرستاد، کیبورد فارسی‌اش هنوز به قدرت کیبورد فارسی اندروید (سویفت کی) نرسیده است و.... اما آن کاری را که می‌خواهی، انجام می‌دهد. من این اواخر داشتم به این فکر می‌افتادم برگردم و یکی از این گوشی‌های دکمه‌ای نوکیای قدیمی را بخرم از بس که روانی شده بودم. اما حقیقتش آیفون نظرم را عوض کرد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط pooriya.kh » 14 مارس 2015, 12:55

هماهنگی نرم افزاری و سخت افزاری در آیفون از مزیت های بزرگ محسوب میشه. نرم‌افزار متناسب با سخت افزار خودش طراحی شده! برای تجربه خوب در اندروید باید حتما از دستگاه های رده بالای بازار استفاده کرد. مزیت دیگری که در آیفون هست قابلیت نصب دوباره فرمور هست اما در اندروید این قابلیت نیست در عوض در اندروید میشه مقدار زیادی از فایل های به دردنخور و کش ها رو پاک کرد. من همیشه در آیفون مشکل کمبود جا داشتم با 16 گیگابایت و البته که مقدار بسیار زیادی از این فضا رو سیستم عامل پر میکرد و بخش other که بسیار آزار دهنده بود. از طرفی تفاوت قیمت آیفون16 با 32 و 64 گیگابایتی بسیار زیاد بود. در حال حاضر من 8 گیگابایت حافظه داخلی دارم که مقدار بسیار زیادیش خالی هست و 32 گیگابایت هم حافظه جانبی دارم که تا 64 گیگابایت قابل افزایش هست. همه این ها روی هم از یک آیفون 16 گیگابایتی بسیار ارزونتر برای من تموم شد !
pooriya.kh

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان